Forum orkonowe

Tajne - Krainy i Rasy => Archiwum - Midmor 2009 (cz. III) => Djurkust => Archiwum => Archiwalia Midmorowe => Wątek zaczęty przez: Bestia w Listopada 27, 2006, 12:10:07 pm

Tytuł: Kalendarium Hobbitów
Wiadomość wysłana przez: Bestia w Listopada 27, 2006, 12:10:07 pm
Oto Oficialna przedstawiana przez Hobbitów, historia ostatnich lat:

Nenthril, można by nazwać stolicą Hobbitów, mają oni tu swoją dzielnicę, która od 1124r. posiada pewne prawa autonomiczne. Warto zaznaczyć to miejsce na mapie, ponieważ to tu w 1053r. powstał pierwszy Hobbicki Bank. Został on założony przez Fallohida, niejakiego Normana Morbusa, pochodzącego z bogatej rodziny kupieckiej.

Po tej stronie Hobbici, to bogaci kupcy i rzemieślnicy, zrzeszeni w swoich dzielnicach, które znajdują się w prawie każdym większym mieście Hagrii. Bynajmniej nie jest to rasa, która przespała okres dobrobytu za Fabiusa III, można powiedzieć, że miały wielkie znaczenie w tworzeniu tegoż dobrobytu. Hobbici zachodu do tzw. Cichej Wojny, byli podzieleni, na dwa Główne cechy rządzone przez dwie rodziny Marbusów i Werlhoh, pierwsi zbili potęgę i majątek dzięki bankom stworzonym przez Normana Marbusa, natomiast drudzy stworzyli imperium handlu, między innymi założyli 1 dom handlu. Po cichej wojnie nieoficjalnie toczącej się głównie właśnie między tymi 2 rodzinami, zostaje nagle zawiązane przymierze oraz połączenie dwóch tych rodzin, zapieczętowanie ślubem Williama Marbusa i Peg Werlhoh.

1074 – 1124 Bank Morbusa, zaczął pojawiać się w większych miastach Hagrii. Rozrost banków Hobbickich, tym bardziej był pożądany, że wypierała z rynku, niezorganizowanych lichwiarzy, tym samym dając potężny zastrzyk finansowy z podatków miastom, w których placówki Morbusa, były otwierane. Naturalnie, nie obyło się to bez negatywnych, głosów różnych cechów, które przez działalność Hobbicką, były marginalizowane, jeżeli nie rozwiązywane. Ale nie odnotowano, żadnych rozruchów związanych z tym problemem, sprawa najczęściej umierała w zarodku, a główni przeciwnicy Banków, szybko zmieniali swoje stanowisko i przyłączali się jako pracownicy bądĽ niezależne jednostki współpracujące.

1124r. Fabiusa III, nadaje prawa autonomiczne dla dzielnicy Formork w Nenthril oraz prawo zasiadania w radzie Miasta.

1128r. Datuje się otwarcie pierwszego Banku Morbusa w Randers.

1131r. Zostaje znalezione ciało Normana Morbusa. Wkrótce potem, w Nenthril, rozpętuje się „Cicha wojna”.

1144r. Burmistrz, Nenthril zostaje zadĽgany wraz całą rodziną i służbą w swoim domu. Uznaje się to za koniec „Cichej wojny”. Do Rodziny Marbusa, jako wspólnik dochodzi rodzina Werlhoh, pochodząca z Stoorów.

1145r. Z uwagi na wydany "Edykt o Jedności Państwa i Narodu", na ziemie zachodu przybywa dużo Hobbickich uchodĽców.

1151r. Z uwagi na szereg nieporozumień na wschodzie i tamtejszych szlakach, Hobbici oficjalnie wycofują się z terenów Marchii Północnej i przyległości w tym z Ostrogrodu.

1155r. Bank M&W, udziela oficjalnego wsparcia koalicji antycesarskiej. Wspierając państwa sporej wielkości długo terminową pożyczką.

1162r. Elfy z T.N.W po długo trwałych zabiegach Hobbickiej rodziny Walliser, ostatecznie nie zgadzają się na otwarcie Hobbickich placówek w puszczy północnej jak i jej obrzeżach.

1171r. Zostaje odbudowana placówka w Wolnym Mieście. Państwa Zachodu wyrażają swoje wielkie oburzenie w tej sprawie. Bank M&W zapewnia, o swej neutralności i wykazuje sprzyjanie koalicji antycesarskiej umarzając pożyczkę, jaką dało.

1176r. Hobbici oskarżają T.N.W. O prześladowanie ich rasy. Z oskarżeniem występuje rodzina Walliser, której to dyplomaci chcący spotkać się z Elfami, zostali przez nich zaatakowani. Walliserowie domagają się oficjalnych przeprosin, oraz jako gest dobrej woli zgody na powstanie placówki M&W oraz osiedlenie się u podnóży puszczy od strony Randers rodziny Walliser.

1177r. Elfy z T.N.W. Zaprzeczają oskarżeniom, jakie są przeciwko nim kierowane, tym samym nie wyrażają zgody na osiedlenie się Hobbitom u podnóży puszczy. W ramach odpowiedzi Bank M&W ogłasza, że Elfy pochodzące z T.N.W. nie będą obsługiwane w ich placówkach handlowych i bankowych.

1180r. W Craig wybucha afera spowodowana złapaniem Elfa podczas próby kradzieży w banku M&W. Elf zostaje natychmiast aresztowany, lecz niestety nie dożywa rozprawy z powodu nieznanej elfiej choroby.

1181r. W Craig wybuchają zamieszki, kiedy zostaje znalezione zasztyletowane ciało jednego z przywódców rodziny Walliserów. Większość rodziny Walliser opuszcza Craig i Randers, pogrążona w żałobie i przenosi się do prężnie rozwijającej placówki w Wolnym Mieście.

1182r. Finansowane przez bank M&W, za porozumieniem z Władzami Wolnego Miasta, rozpoczyna się wydobycie w dawnych kopalniach na terenach Ostrogrodzkich.

1196r. Zostaje otwarta Hobbicka placówka w Duscard, M&W otwiera tam również dom handlu.

1202r. M&W po długich negocjacjach, nawiązują współpracę z placówkami handlowymi w Chmurnym Szczycie, jednakże nie powstaje tam żadna Hobbicka placówka.

1206r. Po zniszczeniach w Minhiriat, spowodowanych atakiem Orków i Cesarstwa, zostaje wysłana oferta pomocy finansowej Elfom.

Osoba odpowiedzialna: Bestia