Forum orkonowe

Forum => Życie Forum => Wątek zaczęty przez: Dźwiedź w Marzec 21, 2008, 02:02:08 pm

Tytuł: Modzi i modowanie
Wiadomość wysłana przez: Dźwiedź w Marzec 21, 2008, 02:02:08 pm

Podobno gdzieś są jakieś zasady modowania - ale nikt nie chce ich udostępnić publicznie. To jakaś straszna tajemnica?

I z drugiej strony czy nie uważacie że jeżeli ktoś kogoś atakuje personalnie to druga osoba nie powinna mieć możliwości odpowiedzi (albo kasujemy wszystkie posty)?
Tytuł: Odp: Modzi i modowanie
Wiadomość wysłana przez: Bestia w Marzec 21, 2008, 02:04:08 pm
A ja uważam, że Emilia bardzo ładnie dobrze itp. zmodowała wątek o Magii. Powiedział bym że profesjonalnie opisała o co jej chodzi za co ostrzega itd. A ty Kłysie po prostu przesadzasz.
Tytuł: Odp: Modzi i modowanie
Wiadomość wysłana przez: Dźwiedź w Marzec 21, 2008, 02:05:49 pm
Wykasowała oba posty - teraz jest ok. Chociaż nie lubie zarzutów pt. nie podoba mi się twój styl bo są niekonkretne dość...

Żeby było jasne - uważam że takie posty trzeba kasować od razu a nie bawić się w pisanie ostrzeżeń bo inaczej wychodzi na to że adresat personalnego posta nie ma szans na odpowiedź.
Tytuł: Odp: Modzi i modowanie
Wiadomość wysłana przez: Bestia w Marzec 21, 2008, 02:07:35 pm
Cytuj
Chociaż nie lubie zarzutów pt. nie podoba mi się twój styl bo są niekonkretne dość...
Mi też ale usunięcie zastosowała w stosunku do wszystkich :) Regulaminu o ile pamiętam przynajmniej rok temu nie było, a reaczej było miejsce gdzie modowie dyskutowali o sposobie moderacji jak jest teraz... :) to już mnie nie powinno i nie interesuje :)
Tytuł: Odp: Modzi i modowanie
Wiadomość wysłana przez: Dźwiedź w Marzec 21, 2008, 02:12:04 pm
Dlatego piszę że dobrze zrobiła. Szczerze mówiąc to bardzo nie lubię moderacji półśrodków - ostrzeżenia powodują to co napisałem i tyle. Jeżeli pierwszy post byłby skasowany - a powinien bo był tylko i wyłącznie personalnym pojazdem to nie byłoby odpowiedzi.
Tytuł: Odp: Modzi i modowanie
Wiadomość wysłana przez: Bestia w Marzec 21, 2008, 02:20:46 pm
To co robimy tu flejma, bo inaczej to tak bedziemy tylko potwierdzać słuszność działania ;P
Tytuł: Odp: Modzi i modowanie
Wiadomość wysłana przez: Dźwiedź w Marzec 21, 2008, 02:26:43 pm
tutaj? Bez sensu..
Co do zasad to podobno istnieją, ty mi mówisz że nie istnieją, Koval twierdzi że się nie da (a ja że w zarysie się da). A uważam że zrobienie krótkich zasad dostępnych publicznie ułatwiło by życie wszystkim.
Tytuł: Odp: Modzi i modowanie
Wiadomość wysłana przez: apollyon w Marzec 21, 2008, 02:29:05 pm
ja tam uważam że nie- bo wówczas będą podstawy do jakichś kłótni z modami, że to było wg regulaminu, a to już naruszało jego istotę, a to było wbrew...

Mod ma nieograniczoną władze, odpowiedzialny jest przed bogiem i historią, oraz opinią publiczną i... ( nie mogę tego powiedzieć)....
Tytuł: Odp: Modzi i modowanie
Wiadomość wysłana przez: Bestia w Marzec 21, 2008, 02:34:26 pm
Cytuj
2. Decyzje moderatorów są subiektywne i wiążące, w szczególnych przypadkach istnieje możliwość odwołania się do grupy Administratorów ich decyzja jest ostateczna.

To jest wycinek z regulaminu, który zresztą sam tworzyłem...
Tytuł: Odp: Modzi i modowanie
Wiadomość wysłana przez: Dźwiedź w Marzec 21, 2008, 02:43:17 pm
A teraz to nie ma kłótni z modami?
Widzisz dla mnie są trzy kategorie sytuacji - że mod coś może zrobić, że może ale powinien uważać, trzecia czego powinien unikać. Nie mówię że czegoś musi albo nie musi.
Jak nie ma standartów to wcale nie jestem pewien czy jest lepiej - zreguły zestaw podstawowych ruli albo schematów pomaga, a jak jest znany to właśnie trudniej mieć do moda pretensje.
Tytuł: Odp: Modzi i modowanie
Wiadomość wysłana przez: apollyon w Marzec 21, 2008, 03:10:52 pm
ja tam nie zauważam kłótni z modami, bo oni zawszę mogą wyciąć całą dyskusję i powiedzieć że odwołania to do kaloryfera... I dobrze wiesz Kłysie, że w takich sporach z regulaminem, pełnym pewnie różnych klauzul generalnbych i niejasnych definicji, to prawnicy lubią się popisywać...
A Zestaw ruli jest bardzi prosty- mod ma rację, mod może wszystko, mod jest jak "MG, to on tworzy rzeczywiśtość, a ty -tylko szarym pionkiem" (to cytat, z Dextera), nic ci do moda.... to bardzo proste i przejrzyste zasady...
Tytuł: Odp: Modzi i modowanie
Wiadomość wysłana przez: Dźwiedź w Marzec 21, 2008, 03:34:53 pm
Mogą różne rzeczy - fizycznie. Pytanie jaka będzie reakcja. Tu sobie możemy dywagować ale konstatacja i tak z góry jest taka że mamy zupełnie różna wizję moda na forum orkonowym.
Tytuł: Odp: Modzi i modowanie
Wiadomość wysłana przez: apollyon w Marzec 21, 2008, 03:37:07 pm
Cytuj
Pytanie jaka będzie reakcja.
też to zauważyłem...
Cytuj
oraz opinią publiczną
najwyżej będą ich nie lubić...
Cytuj
różna wizję moda na forum orkonowym.
i nie tylko na forum orkonowym...
Tytuł: Odp: Modzi i modowanie
Wiadomość wysłana przez: Dźwiedź w Marzec 21, 2008, 03:40:13 pm
Ja się odnoszę do forum orkonowego - konkretnego przypadku - pytanie jakie jest miejsce moderatora w świecie forów internetowych mnie nie interesuje. Chyba żebym pisał pracę na ten temat.
Tytuł: Odp: Modzi i modowanie
Wiadomość wysłana przez: Rafałsz w Marzec 22, 2008, 01:05:35 am
Dla mnie moderator to jest jak sędzia na boisku. Przestrzega pewnych zasad i wydaje sądy, które są niepodważalne. Z sędzią się nie dyskutuje, można najwyżej mówić, że niesprawiedliwy, przekupiony etc. ale to sędzia i trzeba się go słuchać, bo inaczej powstanie anarchia.
Tytuł: Odp: Modzi i modowanie
Wiadomość wysłana przez: Alan w Marzec 22, 2008, 11:07:13 am
Nawet jeśli nie zawsze zgadzam się z decyzjami moderatorów, szanuję ich zdanie, ponieważ poniekąd jest to ich praca, aby trzymać porządek na forum (choć wiadomo, że nie ma ludzi nieomylnych).
Z kolei wątki tego typu (właśnie ten wątek konkretnie) wydają mi się sztucznymi tworami nie przejawiających w naszym wspaniałym świecie żadnej potrzeby istnienia. Od zgłaszania pretensji, lub uwag powinien być wykorzystywany system PW, lub odwołanie się do Administratora/Boga/Imperatora/Nadrzędnej siły sprawczej. W przeciwnym wypadku możnaby odnieść wrażenie, że ktoś ma bardzo smutne życie, usiane tysiącami przeszkód, często wyimaginowanych, o których musi poinformować całe uniwersum.
Jeśli coś działa dobrze, niech działa nadal. Racjonalizatorstwo na siłę nie robi roboty. Podobnie, jak dyskusja na siłę.
Tytuł: Odp: Modzi i modowanie
Wiadomość wysłana przez: Dźwiedź w Marzec 22, 2008, 02:43:48 pm
Z sędziami sportowymi to akurat w Polsce nie najlepszy przykład. Biorąc pod uwagę szczeglnie tych piłkarskich... ;)
Zresztą zasady według których sędziuje/powinien sędziowac sędzia na boisku są jakby powszechnie znane.
A co do potrzeby albo nie - można go uważac za niepotrzebny ale nie widzę dlaczego moderator miałby byc zwolnionyś specjalnych z publicznej oceny. Szanowanie roboty nie ma jakby związku z tym zakresem. W tym wątku (przynajmniej na razie)nie ma jakichś pretensji do modów, ale na forum już się zdarzały.
Tytuł: Odp: Modzi i modowanie
Wiadomość wysłana przez: Rafałsz w Marzec 22, 2008, 05:19:49 pm
Kłysie, przecież nie wspominałem o polskich sędziach, ani w ogóle o żadnych konkretnych. Nie ma powodu, aby się czepiać słówek. Publika i tak będzie oceniała modów, czy się im pozwoli czy nie, ale wiążące decyzje powinien mieć admin - czyli porównując do sportu - rada kontrolująca sędziów. Jak moderator się nie spisuje w oczach kontroli to out. I wtedy sytuacja jest poważna i jasna. Wprowadzić demokrację na forum i głosowania czy moderator słusznie usunął część postów? 65% nie, 45% tak - czy to nie brzmi śmiesznie?

Zasady dla moderatorów mogą być dostępne, ale rozliczać z ich stosowania powinni ludzie do moderatorów nadrzędni, a nie użytkownicy.
Tytuł: Odp: Modzi i modowanie
Wiadomość wysłana przez: Dźwiedź w Marzec 22, 2008, 08:36:31 pm
No teraz to sobie ty dopisujesz - nie wiadomo skąd. Opinia jako środek nacisku to jedno a decyzja to zupełnie co innego. Nie zauważam żeby ktoś proponował tu jakąś demokrację w tej sprawie.
Natomiast pomiędzy "z sędziami się nie dyskutuje" a demokracją jest jeszcze dużo pola.
Dla mnie zasady są dwie:
1. Każdy ma prawo wyrażac to co myśli pod warunkiem że nie łamie regulaminu (w tym tego niepisanego punktu że dyskutujemy w temacie) - łącznie z wnioskami żądaniami i czego sobie jeszcze chcemy
2. Nikt nie ma prawa oczekiwac żeby jego opinie czy żądania zostały obligatoryjnie uznane za zasadne.
Tytuł: Odp: Modzi i modowanie
Wiadomość wysłana przez: Rafałsz w Marzec 22, 2008, 10:01:04 pm
I z tymi dwoma punktami mogę się spokojnie zgodzić.

Pozdrawiam!
Tytuł: Odp: Modzi i modowanie
Wiadomość wysłana przez: Alan w Marzec 23, 2008, 01:22:00 pm
Jest też niepisana zasada nr 3.
Głosi ona, że jeśli ubije się zbyt dużo piany, to przestaje być widać co jest pod nią.
Tylko dlatego to życie jest ciekawe, że nie wszystko zawsze działa jak w zegarku ;)

A jeśli chodzi o krytykę, owszem jest nie raz potrzebna, może też być uzasadniona, lecz w większości przypadków jej celowość można porównać do krytykowania palaczy na przystankach. Ktoś krytykuje, większość się z nim zgadza a palenie jest dalej i tak naprawdę nie zaburza ono równowagi na świecie. Tylko czasami spowoduje spontaniczną irytację (głównie wtedy, kiedy jednostka poirytowana sobie przypomni, że dawno jej nic przypadkiem nie wkurwiło i akurat dany moment jest idealny na nadrobienie zaległości).

Dla mnie jedynym uzasadnieniem tego wątku jest dyskusja dla sportu (to akurat rozumiem i lubię). Dyskusja i rozmowa jako cel sam w sobie. Podążając tym tropem nagle można zauważyć, że moderatorzy są od tego, aby tę dyskusję ułatwiać, co, z kolei, prowadzi do konkluzji, że zawiązało się coś, co ma ułatwić i poprawić to, aby samo w sobie było ułatwione i poprawione. Nie ma to jak ułożyć karty w talii po kolei figurami po to, żeby komuś było przyjemniej tasować, nie? :P
Tytuł: Odp: Modzi i modowanie
Wiadomość wysłana przez: Schamann w Marzec 31, 2008, 04:41:24 am
pozwoliłem sobie przykleić w ogłoszeniach stary post Bestii z regulaminem forum  -to sa zasady które obowiązują modów tak samo jak i uzytkowników  -i sa jak najbardziej jawne, nie były wcześniej przyklejone, za co przepraszam - niedopatrzenie.

jeśli użytkownik dojdzie do wniosku, że nie naruszył regulaminu, a mod go ukarał - ma pełne prawo się poskarżyć adminom
Tytuł: Odp: Modzi i modowanie
Wiadomość wysłana przez: Kędzior w Marzec 31, 2008, 11:39:04 pm
Chcialbym zwrocic uwage na to, ze w regulaminie slowo "krzyczec" jest napisane wielkimi literami, co stanowi zlamanie regulaminu. KOVAL powinien zostac ostrzezony. heeeeheeeheeheee.

(Prosze o nie odpowiadanie na tego posta. Jest to pojedynczy OT, i nie chce rozpoczac debaty, bo dostane bana)
Tytuł: Odp: Modzi i modowanie
Wiadomość wysłana przez: Dźwiedź w Październik 09, 2008, 01:56:08 pm
Po długiej przerwie witamy nowego zawodnika "moderator apollyon prewencyjny" ;)
Tytuł: Odp: Modzi i modowanie
Wiadomość wysłana przez: Radar w Październik 09, 2008, 07:09:32 pm
??? Umkło mi coś??? O co kaman?
Tytuł: Odp: Modzi i modowanie
Wiadomość wysłana przez: Schamann w Październik 09, 2008, 07:29:00 pm
to Ci umknęło

http://forum.orkon.org/index.php?topic=1870.15 (http://forum.orkon.org/index.php?topic=1870.15)
Tytuł: Odp: Modzi i modowanie
Wiadomość wysłana przez: Bestia w Październik 09, 2008, 07:32:36 pm
 >:D >:D >:D
Tytuł: Odp: Modzi i modowanie
Wiadomość wysłana przez: Theo Griffin w Październik 09, 2008, 07:55:26 pm
Zsa-Zsa mnie zmodowala w starym poscie o zbrojach :P miala w tym duzo racji, bo mam glupie przyzwyczajenie spamowania na forach (admini czatów mnie nienawidza - mam swoja legende :D)
Tytuł: Odp: Modzi i modowanie
Wiadomość wysłana przez: Bestia w Październik 09, 2008, 08:28:17 pm
dobrze że to nie czat
Tytuł: Odp: Modzi i modowanie
Wiadomość wysłana przez: Radar w Październik 10, 2008, 01:23:21 am
to Ci umknęło

http://forum.orkon.org/index.php?topic=1870.15 (http://forum.orkon.org/index.php?topic=1870.15)


aaa... tak umknęło.
Faktycznie ciekawe. Teraz mi umyka dlaczego ten temat (owszem durny jak but ale w hydeparku na takie tematy m.in. jest właśnie miejsce) został zamknięty.
Tytuł: Odp: Modzi i modowanie
Wiadomość wysłana przez: Marcin w Październik 10, 2008, 02:02:55 am
Żeby nie było nocy Świętego Bartłomieja i wojen religijnych >:D
Tytuł: Odp: Modzi i modowanie
Wiadomość wysłana przez: Dźwiedź w Październik 10, 2008, 09:47:29 am
Żeby nie było Świętego Bartłomieja  >:D
Choć powiedzmy szczerze - czy komuś żal tamtego tematu? (poradnia Anonimowy Forumowicz czeka)
Tytuł: Odp: Modzi i modowanie
Wiadomość wysłana przez: apollyon w Październik 10, 2008, 10:17:25 am
Widzę że odnajdujecie przesłanki które mną kierowały...
Tytuł: Odp: Modzi i modowanie
Wiadomość wysłana przez: Dźwiedź w Październik 10, 2008, 11:27:53 am
My? Odnajdować twoje przesłanki? Ape, no tak perwersyjni żeby ich szukać celowo to nie jesteśmy. A jak ktoś przypadkiem znajdzie to są już na to lekarstwa. Podobno. ;)
Tytuł: Odp: Modzi i modowanie
Wiadomość wysłana przez: apollyon w Październik 10, 2008, 12:10:13 pm
leczcie się...
Tytuł: Odp: Modzi i modowanie
Wiadomość wysłana przez: Radar w Październik 10, 2008, 05:47:08 pm
Dźwiedziu nie szarżuj bo ten temat też zamkną.
Tytuł: Odp: Modzi i modowanie
Wiadomość wysłana przez: Dźwiedź w Październik 10, 2008, 09:58:47 pm
Nie szarzuję bo się zadyszałem. Zresztą dzisiaj mam urodziny to mi wolno. A niedźwiedzie (i wielkie goryle) przebywają w miejscu chcenia;)
Tytuł: Odp: Modzi i modowanie
Wiadomość wysłana przez: uelfik w Październik 12, 2008, 03:22:01 pm
Jakkolwiek rozumiem postępowanie Ape'a, to muszę przyznać, że takie rozwiązania wystawiają dosyć ponure świadectwo forumowiczom. "Trzeba zamknąć bo małe dzieci zaraz będą rzucać w siebie zabawkami".
Tytuł: Odp: Modzi i modowanie
Wiadomość wysłana przez: Radar w Październik 12, 2008, 05:20:22 pm
Jakkolwiek nie zgadzam się z metodą zastosowaną przez Ape'a w tym wypadku, co do reszty masz racje.
Tytuł: Odp: Modzi i modowanie
Wiadomość wysłana przez: Schamann w Październik 12, 2008, 06:07:35 pm
Jakkolwiek rozumiem postępowanie Ape'a, to muszę przyznać, że takie rozwiązania wystawiają dosyć ponure świadectwo forumowiczom. "Trzeba zamknąć bo małe dzieci zaraz będą rzucać w siebie zabawkami".

Nie może nie cieszyć, że wreszcie ktoś, zamiast potępiac w czambuł moda, potępił dyskutantów i droge w którą zmierzali.
Tytuł: Odp: Modzi i modowanie
Wiadomość wysłana przez: JeRzy w Luty 15, 2009, 01:08:45 pm
A ja zgłaszam taki postulat, żeby powściągnąć nieco moderację Hyde Parku. To jest dział, który z założenia ma być luźniejszy i dawać większą swobodę wypowiedzi. Rozumiem, że konieczne są interwencje kiedy ktoś ewidentnie przegina, ale działanie takie jak tutaj (http://forum.orkon.org/index.php?topic=950.msg52919#msg52919) zakrawa na absurd. ;)
Tytuł: Odp: Modzi i modowanie
Wiadomość wysłana przez: KOVAL w Luty 15, 2009, 03:44:16 pm
rzadko mi się to zdarza , ale w przypadku tej konkretnej interwencji w pełni popieram JeRzego, tzn. nie uważam żeby Hyde Park był za ostro moderowany, ale ten konkretny wpis to spore przegięcie - jeżeli mod umieszcza tekst: "z komentarzami do oftopa" a kilka postów wyżej (ten sami topic, ta sama strona) ten sam Mod wdaje się w OTowe komentarze - to IMO coś tu się chyba komuś popierdzieliło 
Tytuł: Odp: Modzi i modowanie
Wiadomość wysłana przez: Theo Griffin w Luty 15, 2009, 05:25:25 pm
Popieram posta Jerzego. Rozumiem, że to forum tematyczne i w ogóle, ale proszę, Hyde Park to Hyde Park - tam powinno się moim zdaniem prowadzić luźne rozmowy bez obaw, że nasze posty zostaną przystrzyżone do gołej ziemi...

Jakiś czas temu z nudów znalazłem jakiś stary topic i - krótko mówiąc - zespamowałem go. Zsa-Zsa mnie zMODowała, ładnie przeprosiłem i temat skończony. I to rozumiem, bo był to temat związany z rekwizytami chyba, czy czymś w tym guście - w każdym razie temat był związany z konwentem. Co innego tematy, które nie mają bezpośredniego powiązania z Orkonem. Tak mi się przynajmniej wydaje...Ostre MODowanie tematów hydeparkowych jest wg mnie lekką przesadą (oczywiście z całym szacunkiem dla MODów)

:)
Tytuł: Odp: Modzi i modowanie
Wiadomość wysłana przez: apollyon w Luty 15, 2009, 05:43:36 pm
Tematu humor, którego wspomniał Jerzy, ja nie tykam, dopóki nie zrobi się forum Onetu, jak ktoś będzie komuś tłumaczył swoje polityczne żarty... nie wspominając o Offtopicu

Co do reszty, to w offtopicu się jednak dzieje i tam niektóre tematy wymagają uwagi- jak ten o niegodnych zachowaniach, aborcjach i takie tam, bo tam trafiają te wszystkie społecznościowe sprawy, będące na każdym forum powodem do zażartych kłótni, gdzie niekiedy puszczają nerwy....

A ciebie Jerzy poprosiłem o poruszenie tej kwestii w właściwym dziale, (skoro już jest do czegoś musi służyć), właśnie po to, żeby inni też się mogli wypowiedzieć... bo chyba nie powinni tego robić w dziale Humor??
Tytuł: Odp: Modzi i modowanie
Wiadomość wysłana przez: JeRzy w Luty 15, 2009, 08:18:09 pm
Spoko, jak widzisz, dostosowałem się. :)
Tytuł: Odp: Modzi i modowanie
Wiadomość wysłana przez: Akinomaja w Luty 15, 2009, 09:52:40 pm
rzadko mi się to zdarza , ale w przypadku tej konkretnej interwencji w pełni popieram JeRzego, tzn. nie uważam żeby Hyde Park był za ostro moderowany, ale ten konkretny wpis to spore przegięcie - jeżeli mod umieszcza tekst: "z komentarzami do oftopa" a kilka postów wyżej (ten sami topic, ta sama strona) ten sam Mod wdaje się w OTowe komentarze - to IMO coś tu się chyba komuś popierdzieliło dobrze, że zauważyłeś, ale dla mnie nie ma to znaczenia - po prostu przyjmuję do wiadomości informację od moda w tej konkretnej sytuacji, nie robię zaraz psychoanalizy jego zachowań ;)...

inna sprawa, że nie wiem, czy przenoszenie takiego komentarza ma sens /w założeniu, haha, dowcipnego/, chyba już lepiej z niego wtedy zrezygnować. Zresztą korzystając z forum często dochodzę do takiego wniosku :) /wyobraźcie sobie, zaoszczędzam za każdym razem 3 grosze! ile rzutek/bełtów/strzał/inszości można będzie za to kupić!!/
Tytuł: Odp: Modzi i modowanie
Wiadomość wysłana przez: Zsa-Zsa w Luty 19, 2009, 01:41:45 pm
Wiem, że tutejsze forum jest tematyczne, a tamto nie, ale odnoszę się głównie1 do tutejszego Hyde Parku, który z założenia jest nie na temat Orkonu, tylko na wszystkie inne2, a na którym próby prowadzenia dyskusji wyglądają... tak, jak wyglądają3. I mam takie samo prawo chwalenia tamtego forum, jak Sławek ma prawo biadolenia na "tendencje na tym forum" i na moderację Ape'a. Napisałem o forum, które uznaję za pozytywny wzór - to, że się za to na mnie naskakuje, zamiast wyciągnąć konstruktywne wnioski, dowodzi tylko, że moja ocena tutejszej atmosfery jest słuszna.  :P

1 Głównie, ale nie wyłącznie - poziom awanturnictwa na Forum Orkonu jest w każdym dziale podobny, tyle że w Hyde Parku, jako miejscu z założenia luźnym, razi to dwa razy bardziej.
2 Z wyjątkiem każdego tematu, który zostanie odgórnie uznane za drażliwy na tyle, żeby go profilaktycznie ciachnąć zanim wybuchnie flejm.
3 Choćby liczba kłódeczek przy poważniejszych tematach w Hyde Parku jest świadectwem, jak to działa.

Dyskusje, w pewnym momencie osiągają niski poziom - podobnie zresztą dzieje się na forum paradoxowym. W związku z czym są zamykane - żeby w temacie poważnym nikt nie chrzanił trzy po trzy i bez sensu.
Tytuł: Odp: Modzi i modowanie
Wiadomość wysłana przez: JeRzy w Luty 19, 2009, 02:21:51 pm
A co to komu przeszkadza? W normalnej rozmowie też zazwyczaj w pewnym momencie zmienia się temat, zaczyna się offtop albo głupawka. I raczej nie zdarza się, żeby ktoś powiedział "skoro zmieniacie temat, wyjdźcie do drugiego pokoju albo kończymy rozmowę". Skoro ludzie chcą mieć głupawkę w poważnym temacie, niech ją sobie mają. A jak będą chcieli wrócić do głównego wątku albo zmieni się on w inny poważny temat, niech tak będzie. Forum jest dla ludzi, więc jeśli temat w takiej postaci spełnia ich potrzeby, nie ma sensu ingerować bez naprawdę poważnego powodu. :)

Powyższe odnosi się w 99% do Hyde Parku, bo oczywiście rozumiem konieczność porządkowania tematycznego działów stricte tematycznych.
Tytuł: Odp: Modzi i modowanie
Wiadomość wysłana przez: Bestia w Luty 19, 2009, 02:27:39 pm
Najwyraźniej nie udało ci się zauważyć że nie każdy czytający nawet zabawny wątek ma ochotę przebijać się przez twoje czy innych dupolenie (bo akurat miałeś ochotę zejść z tematu) i właśnie w przypadku humoru i w 3/4 innych sytuacji działania Modów są spowodowane tym aby ktoś poza tobą i jeszcze 2/3 osobami jarającymi się wspólnym bełkotaniem mógł przeczytać dany wątek.

Resztę mojego komentarza Mały zamieścił.
Tytuł: Odp: Modzi i modowanie
Wiadomość wysłana przez: JeRzy w Luty 19, 2009, 02:56:22 pm
Bestio - od parunastu minut próbuję odpisać na Twojego posta tak, aby było to dyplomatyczne i wolne od ocen jakości Twoich wypowiedzi na forum, szczególnie w działach tematycznych. Krocząc "Drogą Dźwiedzia", ujmę to tak łagodnie, jak potrafię:

Twoje zdanie na temat tego, co jest bełkotem i dupoleniem, a co wypowiedziami sensownymi i/lub zabawnymi, może być różne od zdania innych osób na forum. Bierz to pod uwagę, kiedy się tu udzielasz - zarówno jako moderator, jak uczestnik dyskusji.
Tytuł: Odp: Modzi i modowanie
Wiadomość wysłana przez: Bestia w Luty 19, 2009, 03:03:56 pm
Cytuj
2. Decyzje moderatorów są subiektywne i wiążące, w szczególnych przypadkach istnieje możliwość odwołania się do grupy Administratorów, ich decyzja jest ostateczna.

http://forum.orkon.org/index.php?topic=1547.msg33706#msg33706

Jeżeli powyższy punkt nie odpowiada ci w stosunku do mojej osoby, zostaje ci forum PX i absolutny wolność o której piszesz.

eot
Tytuł: Odp: Modzi i modowanie
Wiadomość wysłana przez: Dźwiedź w Luty 19, 2009, 03:13:37 pm
Bestia - bo ci ktoś koronę ukradnie.
Ja generalnie jestem za cięciem OT i to bez litości, natomiast nie widzę żeby pozycja administratora chroniła cie przed nazwaniem **** lub ***** albo też ****** jeżeli się akurat tak zachowujesz. Jak nie na forum bo wykasujesz to poza nim.
Co do zamykania tematów bo nikt już nic sensownego nie powie to bzdura zupełna, a już szczególnie w Hyde Parku.
1. Bo sobie nowy topic założą
2. Bo moderatorzy są od tego żeby moderować poziom rozmowy a nie decydować o czym rozmawiać wolno a co nie. No chyba że któremuś palma odbija co się zdarza oczywiście.
Tytuł: Odp: Modzi i modowanie
Wiadomość wysłana przez: Zsa-Zsa w Luty 19, 2009, 03:15:33 pm
Ja na przykład zamykam tematy w offtopie, jak ludzie zaczynają za bardzo do siebie personalnie uderzać. Bo mi się nie podoba taki styl na tym forum, co poradzę.
Tytuł: Odp: Modzi i modowanie
Wiadomość wysłana przez: Bestia w Luty 19, 2009, 03:23:25 pm
Cytuj
pozycja administratora chroniła cie przed nazwaniem **** lub ***** albo też ****** jeżeli się akurat tak zachowujesz

Nazwaniem jak? Gdy zachowuję się jak? (najlepiej z linkami )
Tytuł: Odp: Modzi i modowanie
Wiadomość wysłana przez: Schamann w Luty 19, 2009, 03:44:31 pm
2. Bo moderatorzy są od tego żeby moderować poziom rozmowy a nie decydować o czym rozmawiać wolno a co nie. No chyba że któremuś palma odbija co się zdarza oczywiście.

pozwolę sobie sie nie zgodzić:
a) istnieje moim zdaniem zbiór tematów, których nie należy na tym forum poruszać, jak np. polityka. To jest tylko moje subiektywne zdanie, ale ten na przykład temat powodował trzode na każdym forum hobbystycznym jakie widziałem i uważam go za wart prewencyjnego zakazu. I jeszcze pare innych tematów.

b) moderatorzy są od tego, żeby decydować o czym w jakim temacie wolno rozmawiać (zaznaczam - nie dotyczy to nowego wielkiego offtopu - bo on z założenia ma byc swobodnym i swawolnym dupoleniem) - i gdzie wolno o jakich rzeczach dyskutować, z powodów różnych orkonowych (np. sprawy wewnątrz elfie na forum ogólnym itp.)
Tytuł: Odp: Modzi i modowanie
Wiadomość wysłana przez: apollyon w Luty 19, 2009, 03:51:44 pm
Jak się ktoś poczuł dotknięty wydzieleniem tematem z lekturami, że to zamordyzm i nazizm i kapitalizm i pieniądze wujka stalina, to powiem jedynie na swoją obronę, że taki temat, o książkach ogólnie jest zazwyczaj prężnym samoistnym tematem na każdym forum, nawet dla wędkujących na spinning, więc chciałem, aby był kontynuowany... Bo mod powinnien dbać nie tylko o to o czym nie rozmawiać, ale również tak moderować życiem forum, żeby coś się na nim działo... ja to tak przynajmniej pojmuje...
Tytuł: Odp: Modzi i modowanie
Wiadomość wysłana przez: Schamann w Luty 19, 2009, 03:57:18 pm
ale tez Ape zgaduję, że nikt oprócz Obrońców Wolności, którzy po prostu chcieli się do czegos przywalić, nie miał raczej wątpliwości, z jaką intencją wydzieliłeś ten prężnie i miło rozwijający się temat, co i jemu i nam wyszło na dobre.

Ale ingerowałeś władczo w Świętą Złotą Wolność, zapomniałes zapytac o pozwolenie ;)
Tytuł: Odp: Modzi i modowanie
Wiadomość wysłana przez: Dźwiedź w Luty 19, 2009, 04:02:17 pm
To się pozwolę niezgodzić częściowo z niezgodzeniem
a) ok -
b) niby tak
ale
jeżeli na jakiś temat już się rozmawia to zamykanie tematu bo "nic sensownego nie będzie już w nim powiedziane" jest przegięciem.
Czym innym jest zamknięcie tematu bo ludzie przeginają, bo jest tajny,półtajny, jest związany z orkonem czy z innego w miarę wymiernego powodu, a czym innym zamknięcie tematu bo zaza czy inna bestia stwierdziła że temat się zrobił nudny i ludzie nic już ciekawego na ten temat nie powiedzą, szczególnie jak temat nie jest związany z orkonem. Zamknięcie tematu o "zachowaniach niegodnych" to niestety dla mnie typowy przykład zachowania przedszkolanki - bo dzieci zdaniem pani mówią niekonstruktywie - tyle że my w przedszkolu nie jesteśmy.

Bestia napisałem o sytuacji hipotetycznej - (pies cię ugryzł?) - jeżeli chcesz pełnym i wyraźnym zdaniem - jeżeli będziesz się zachowywał jak np. palant kompletny to będziesz nazywany plantem kompletnym czy jesteś administratorem czy nie. clear?

Nie zauważyłem żeby ktoś się przywalał do Ape w tym zakresie.
Tytuł: Odp: Modzi i modowanie
Wiadomość wysłana przez: Zsa-Zsa w Luty 19, 2009, 04:07:36 pm
Dźwiedziu, czy miałeś jeszcze coś konstruktywnego do powiedzenia w tym temacie? Bo od kilku postów to tam były pyskówki wzajemne. Jeśli chciałeś coś konstrutywnego powiedzieć, to trzeba było dać znać.
Tytuł: Odp: Modzi i modowanie
Wiadomość wysłana przez: Bestia w Luty 19, 2009, 04:09:08 pm
Cytuj
Bestia napisałem o sytuacji hipotetycznej - (pies cię ugryzł?)

Nadmiar wolnego czasu w robicie zaćmił mi umysł i doszukałem się ukrytego dojechania.
Cytuj
Zamknięcie tematu o "zachowaniach niegodnych
No i wyszło szydło kto tu jest najbrutalniejszym z modów ;)

co do b) To często Mod jako nie aktywnie uczestniczący nie widzi zaangażowania uczestników, mi samemu wielokrotnie zamykano wątki mimo iż uważałem że jest wszystko wporzo i jest to bardzo fajna konstruktywna rozmowa.

Tytuł: Odp: Modzi i modowanie
Wiadomość wysłana przez: Dźwiedź w Luty 19, 2009, 04:20:02 pm
Dźwiedziu, czy miałeś jeszcze coś konstruktywnego do powiedzenia w tym temacie? Bo od kilku postów to tam były pyskówki wzajemne. Jeśli chciałeś coś konstrutywnego powiedzieć, to trzeba było dać znać.

Zaza - jak przejrzałem dwie ostatnie strony były głównie luźną rozmową i przerzucaniem się mniej lub bardziej "genialnymi" wypowiedziami ale żadnej pyskówki tam nie zauważyłe. Kawałka pyskówki. Raczej generalne rozluźnienie. Pyskówki to były kilka stron wcześniej.
A jakby były pyskówki to ciąć i bić - w końcu to kilka osób uniemożliwia reszcie pisanie. Krótko mówiąc walimy po osobach które z przewinieniem nie mają nic wspólnego.
A jak widzę takie komentarze moda to mi się odechciewa pisać - mam ci posta wcześniej przesłać żebyś mi go zaakcepowała?

Tytuł: Odp: Modzi i modowanie
Wiadomość wysłana przez: Zsa-Zsa w Luty 19, 2009, 04:21:09 pm
Masz rację, powinnam powiedzieć: Jeśli chciałeś kontynuować dyskusję - w porządku?
Tytuł: Odp: Modzi i modowanie
Wiadomość wysłana przez: KOVAL w Luty 19, 2009, 04:24:06 pm
po dogłębnym przemyśleniu postanowiłem że teraz raczej nie wypowiem się w tym wątku
Tytuł: Odp: Modzi i modowanie
Wiadomość wysłana przez: Dźwiedź w Luty 19, 2009, 04:27:51 pm
Koval ja cię uprzejmie jako niemod upominam że to nie Offtopic  >:D

Wiesz Zaza - dla mnie ważniejsza jest wcześniejsza część mojej wypowiedzi - to o tej pyskówce
Tytuł: Odp: Modzi i modowanie
Wiadomość wysłana przez: Zsa-Zsa w Luty 19, 2009, 05:34:15 pm
Jak każdy mod, jestem subiektywna.
Ale ponieważ temat jest taki ważny, to go otwieram.
Tytuł: Odp: Modzi i modowanie
Wiadomość wysłana przez: Akinomaja w Luty 19, 2009, 11:58:47 pm
Jak się ktoś poczuł dotknięty wydzieleniem tematem z lekturami, że to zamordyzm i nazizm i kapitalizm i pieniądze wujka stalina, to powiem jedynie na swoją obronę, że taki temat, o książkach ogólnie jest zazwyczaj prężnym samoistnym tematem na każdym forum, nawet dla wędkujących na spinning, więc chciałem, aby był kontynuowany... Bo mod powinnien dbać nie tylko o to o czym nie rozmawiać, ale również tak moderować życiem forum, żeby coś się na nim działo... ja to tak przynajmniej pojmuje...

a ja osobiście za to dziękuję, bo książki to temat-rzeka dla mnie /i jak widzę, nie tylko/, więc zaśmieciłabym offtop niemożebnie. A przecież zasady BHP przede wszystkim....
Tytuł: Odp: Modzi i modowanie
Wiadomość wysłana przez: Hakken w Luty 20, 2009, 12:32:02 pm
Jak się ktoś poczuł dotknięty wydzieleniem tematem z lekturami, że to zamordyzm i nazizm i kapitalizm i pieniądze wujka stalina,

OK, ok nie ma co mówić "ktoś". Ja to powiedziałem i ja to odwołuję, temat okazał się nośny i miałeś nosa a ja nie miałem racji.
eot
Tytuł: Odp: Wyżywienie???
Wiadomość wysłana przez: Luna w Lipiec 13, 2009, 11:36:12 am
Ape nie sądzisz, że już delikatnie przesadzasz? : P
Tytuł: Odp: Modzi i modowanie
Wiadomość wysłana przez: apollyon w Lipiec 13, 2009, 11:40:35 am
Nie, uważam że nie przesadzam. Pytania i odpowiedzi są na tyle istotną rzeczą, szczególnie przed orkonem, że należy tam ciąć mocniej niż gdzie indziej. Szczególnie że wasza rozmowa była już na zasadzie "ty też, a nie bo ty", jakie to rozmowy służą napewno waszej poprawie humoru, ale nie powinno ich być na forum (chociaż są, bo jak się to wytnie, to ludzie podnoszą krzyk)
Tytuł: Odp: Modzi i modowanie
Wiadomość wysłana przez: Marcin w Lipiec 13, 2009, 11:42:42 am
I bardzo dobrze :)
Ja nie mam żadnych zastrzeżeń - był off top i poszedł :)
Tytuł: Odp: Modzi i modowanie
Wiadomość wysłana przez: Luna w Lipiec 13, 2009, 11:44:03 am
Ok był offtop i nie twierdzę, że to nie był offtop :P Ale w tym temacie zdaje się, że już odpowiedziano na wszystkie pytania.. wiata, bar i szkoła. Po co więcej wiedzieć? :P
Tytuł: Odp: Modzi i modowanie
Wiadomość wysłana przez: Marcin w Lipiec 13, 2009, 11:48:28 am
Luna... ::)
Mod jest od tego, żeby czyścić. To ze jakieś miejsce nie jest chwilowo używane, nie znaczy że ma nie być sprzątane. Czasem modi przesadzają, ale nie w tym wypadku ;)
Tytuł: Odp: Modzi i modowanie
Wiadomość wysłana przez: Zsa-Zsa w Lipiec 13, 2009, 11:48:43 am
Po to, żeby ludzie nie przebijali się przez pińćset offtopowych postów, żeby zadać np. kolejne pytanie.

Jak również po to, żeby nie offtopować we wszystkich tematach, w jakich coś się dzieje.

Tyle.

(co Ty masz dzisiaj, Marcin, z tym uprzedzaniem? :P)
Tytuł: Odp: Modzi i modowanie
Wiadomość wysłana przez: Luna w Lipiec 13, 2009, 11:57:23 am
Ok, Ok zrozumiałam
Tytuł: Jak być z Moderowanym?
Wiadomość wysłana przez: Marcin w Sierpień 05, 2009, 02:10:50 pm
To już dawno przestał być wątek o wierszach (własnych). Może moderator coś z tym zrobi...?
Z mojej strony duże brawa za odwagę dla autorki, bo wiadomo, że publikując własną twórczość na forum należy liczyć się z krytyką.
Tytuł: Jak być z Moderowanym?
Wiadomość wysłana przez: PanciaUla w Sierpień 05, 2009, 02:16:11 pm
Może po prostu zgłoś do moderatora? To będzie skuteczniejsze bo niekoniecznie czyta wszystkie wątki.
Tytuł: Jak być z Moderowanym?
Wiadomość wysłana przez: Blepfuj w Sierpień 05, 2009, 02:19:34 pm
publikując własną twórczość na forum należy liczyć się z krytyką.
Albo z jej brakiem  O0
Tytuł: Jak być z Moderowanym?
Wiadomość wysłana przez: PanciaUla w Sierpień 05, 2009, 02:25:27 pm
Dokładnie. W tym wypadku z brakiem.
Tytuł: Jak być z Moderowanym?
Wiadomość wysłana przez: Bestia w Sierpień 05, 2009, 02:46:16 pm
To zapytam przyszłościowo jak chcielibyście aby modować taką sytuację, bo albo wydzielamy albo kasujemy, albo przenosiny do oftpa...?
Pytam poważnie  O0
Tytuł: Jak być z Moderowanym?
Wiadomość wysłana przez: apollyon w Sierpień 05, 2009, 02:48:50 pm
jako moderator sprawdziłem czy autorka miała okazję przeczytać, co jej tu piszecie... nie było jej od tego czasu na forum, więc postanowiłem z tym zaczekać jakiś czas się może zjawi...
Tytuł: Jak być z Moderowanym?
Wiadomość wysłana przez: PanciaUla w Sierpień 05, 2009, 02:54:37 pm
A poważnie to nie mam pojęcia.
Tak naprawdę to pomijając wywiązującego się offtopa nikt nikomu tu nie ubliżył. Na forum orkonowym offtopy są normą. Można oczywiście walczyć z niezdyscyplinowaniem forum tylko pytanie czy jest tego sens. Idąc w tym kierunku powinno się pokasować 3/4 wątków i zbanować przynajmniej kilku użytkowników (pewnie ze mną włącznie, bo chociaż ostatnio nic ciekawego nie napisałam to pewnie jeszcze się popiszę).
Tytuł: Odp: Modzi i modowanie
Wiadomość wysłana przez: Bestia w Sierpień 05, 2009, 03:58:20 pm
Wrzucam tutaj dalszy ciąg.

Przedstawię wam pomysł.

Pomysł obgadywany między innymi z Kovalem, był taki aby na forum zrobić poziomy oftopowe.

Tzn. wątki np. dotyczące spraw "poważnych" (co by się ustaliło ktore to) są ostro modowane i oftop byłby cięty bez ostrzeżenia
2. wątki średnie czyli powiedźmy jakiś świat gdzie czasem dyskusję ocierają się
3. hydeparkowe gdzie modowanie występuje tylko kiedy zaczynają lecieć podjazdy i wulgaryzmy.

Przedstawiam pomysł.
Kovalu jeżeli coś przeinaczyłem albo pokręciłem to sprostuj.
Tytuł: Odp: Modzi i modowanie
Wiadomość wysłana przez: Dźwiedź w Sierpień 05, 2009, 04:41:27 pm
sensowne
Tytuł: Odp: Modzi i modowanie
Wiadomość wysłana przez: PanciaUla w Sierpień 05, 2009, 04:48:28 pm
Jak dla mnie brzmi rozsądnie. Uważam, że wywalanie offtopów z wątków, które właściwie są martwe nie ma sensu. Lepiej poczekać, aż temat się znudzi i wtedy przenieść. Co innego jeśli offtop przeszkadza normalnej rzeczowej dyskusji.
Tytuł: Odp: Modzi i modowanie
Wiadomość wysłana przez: KOVAL w Sierpień 05, 2009, 06:35:54 pm
z tego co pamiętam to faktycznie jakoś takoś to kombinowalismy
trzy poziomy ostrości modowania

poziom 1 : silna moderacja
dotyczy działów typu np. "Pytania i Odpowiedzi"
cięcie wszelkich offtopów bez ostrzeżenia, twarde dbanie o przejrzystość i merytoryczność wątków

poziom 2 : moderacja średnia
działy merytoryczne typu mechanika itp.
usuwanie tylko rażących offtopów, raczej ostrzeganie,   
jeśli offtop jest merytoryczny wycięcie do osobnego tematu

poziom 3 : moderacja lekka
działy typu Hyde Park
praktycznie brak moderacji, interwencje tylko w przypadku rażących naruszeń regulaminu

poziom M2 uznajemy za domyślny
każdy dział z poziomem 1 lub 3 miałby oznaczenie [M1] lub [M3] w opisie

ponadto jeśli z jakiegoś powodu autor jakiegoś topiku
chciałby zachować jego "bezwględną czystość" to na końcu tematu dodawałby [M1]
(jak było swego czasu np. z wątkami rasowymi)

 
Tytuł: Odp: Modzi i modowanie
Wiadomość wysłana przez: KOVAL w Sierpień 05, 2009, 06:39:09 pm
i jeszcze jedno - prośba do modów"
rozróżniajcie działy "Hyde Park i "Rozmowy orkonowe"!
bo to jest defacto to samo tylko w tym drugim są to bleblania na tematy zwiazane jakoś z orkonem
wiec topiki typu "Orki na GG..." czy "Hymn Orkonu..."
powinny IMO być w Rozmowach Orkonowych
Tytuł: Odp: Modzi i modowanie
Wiadomość wysłana przez: Blepfuj w Sierpień 06, 2009, 09:05:27 am
A ten wątek który ma poziom? (challenging?) bo czuję stymulujące działanie ośrodka offtopowego   :-*
Tytuł: Odp: Modzi i modowanie
Wiadomość wysłana przez: PanciaUla w Sierpień 06, 2009, 09:50:14 am
Pierwszy czarnej magii i drugi skrytobójstwa. Blebfuj nie prowokuj chociaż tutaj bo to nieładnie;).

A co do całej reszty to moim zdaniem jest to obojętne, byle było w miarę jasne i do ogarnięcia. Chyba najważniejsze to ustalić skąd się wywala offtopy zawsze, a co do reszty to modzi mają rozsądek i są w stanie ocenić czy offtop rzeczywiście przeszkadza w rozmowie. Poziomy są ok, ale powinny być w gestii modów bo za chwilę zaczną się dyskusje czy można było wywalić posta z wątku który jaest na takim a nie innym poziomie. Ponadto osobiście uważam, że kastrowanie zabawnych dyskusji w imię zasad jest trochę bezsensu. Zresztą wystarczy aby ludzie sami nauczyli zgłaszać problemy do modów. Najlepiej w formie nieco bardziej bezpośredniej niż wzmianka w poście (zazwyczaj równie mało związanym z tematem wątku co reszta wypowiedzi).