Forum orkonowe

Sprawy pozaorkonowe => Spotkania i inne konwenty & larpy => Wątek zaczęty przez: Czacha41 w Lipca 11, 2011, 01:54:10 pm

Tytuł: Zwiastun Sorontar 2011 czyli zaproszenie na LARPa i Konwent
Wiadomość wysłana przez: Czacha41 w Lipca 11, 2011, 01:54:10 pm
W Cztery Wielkie Strony Świata!

   W dniach od 12 do 15 w miesiącu sierpniu Bractwo organizuje LARP Sorontar, trzydniową, nieprzerwaną przygodę wśród leśnych ostępów, gdzie z rzadka jedynie zaglądają ludzkie oczy. Śmiałek, który przybędzie w tych dniach na rzeczone ziemie, narażony zostanie na ciemności leśnej nocy, groty elfich strzał i sztylety skrytobójców. Jeśli zaś nie dosięgną go te okropieństwa, dalej czyhać na niego będą magiczne formuły, stalowe pięści orków i wypaczająca świadomość obecność chaosu, a nawet jeśli pokona wszelkie przeciwności, z pewnością powali go przy ciepłych płomieniach ogniska ogrom najprzedniejszych zabawy i przebytych wrażeń. Wzrok podróżników opaść będzie mógł jednak nie tylko na korze drzew i zielonych liściach. Przygotowane zostaną konstrukcje imperialnego fortu obronnego, gmach świątynny i obóz najemników, a także dla tych odważniejszych krasnoludzie kopalnie, elfi przystanek czy orkowe gniazdo. A może jeszcze inne, niespodziewane miejsce? Na tym wyjątkowym larpie równie dobrze spodziewać się możesz demona Chaosu, co krasnoludzkiego czołgu...
   Wrażeń, jakie wywołane zostaną w sercach uczestników, posmakować będzie można w dzień akredytacji, sierpnia dnia dwunastego, zaś przedsmakiem owych możesz delektować się już teraz, znajdując w sieci zwiastun opatrzony nazwą oraz obecną datą roczną http://www.youtube.com/watch?v=JnLO2lyBdxk (http://www.youtube.com/watch?v=JnLO2lyBdxk)Więc rozważ, wędrowcze, w swym sercu i umyśle, jak bardzo chcesz być na Sorontarze?
   Jednak w odróżnieniu od lat poprzednich, tym razem Bractwo zobowiązało się zorganizować także całodzienny jarmark rozsiewający swą odrobinę magii, poprzez który ma zamiar pozwolić zabawić się wszystkim zainteresowanym. W ciągu dnia gdzieś przy drewnianych stołach rozsiądzie się grupka artystów, uczestnicząc w wykładach teatralnych. Z daleka dobiegać będzie rżenie koni i głos opowiadającego o nich i o bezpieczeństwie przy nich doświadczonego instruktora. Między wędrującymi ludźmi z miasta i baśniowymi postaciami rozlegnie się stukot młotka wytrwale pracującego podczas warsztatów rzemieślniczych. W odpowiednim momencie dwukrotnie tego dnia zagrzmi róg, zwracając wszystkie głowy w kierunku rozgrywanych dwóch rodzajów zawodów. Pierwszym z nich będzie turniej miecza, gdzie w szranki staną godni siebie rycerze i wojownicy, zaś drugim będzie turniej strzelecki, sprawdzający rękę i oko przybyłych w tym czasie łowców, łuczników i myśliwych. Co więcej, podczas jarmarku z pewnością zawitają niecnoty, chcące wszcząć prawdziwą bitwę. A nasi bohaterowie i przednia gwardia z pewnością im nie odmówi! Kto wie, czy nie schwytany zostanie jeden z rozrabiaków, by zostać położonym na stole tortur ku uciesze gawiedzi. W końcu i dla tych, którzy przede wszystkim kochają brzęk złociutkich, okrągłych monet, ogłoszony zostanie czas na poszukiwanie skarbu Sorontar. Przez cały dzień mieszkańcy Głogówka i przyjezdni będą mogli skorzystać z ofert rozłożonych w tym dniu średniowiecznych straganów, a oczy swe nacieszyć będą mogli widokami rodem z marzeń, baśni i fantazji, czego ostatecznym dopełnieniem będzie wieczorny koncert muzyki folkowej, którego tony zmieszają się z hukiem ognistych pochodni, pieśniami ponad dwustu gardeł z fantazyjnej braci, uderzeniami mieczy i czarem towarzyszącym zawsze, gdy coś ze świata wyobraźni zawita w progi szarej rzeczywistości. W tym właśnie jest magia, nawet jeśli nie wszyscy potrafią jej doświadczyć.
   Wszystko, co jest tutaj opisane, nie jest dokładnym grafikiem, lecz jedynie namiastką, zaczątkiem tego, co kryje się za każdym konwentem, a atrakcje tu wspomniane z pewnością nie są limitem, lecz losowo wybranymi wydarzeniami, a resztę niech okryje słodka tajemnica.
Więc śpieszmy, odważni wędrowcy i piękne dziewoje, Sorontar oczekuje!
Więcej szczegółów dotyczących konwentu na stronie www.sorontar.pl (http://www.sorontar.pl)
Slava!
Tytuł: Odp: Zwiastun Sorontar 2011 czyli zaproszenie na LARPa i Konwent
Wiadomość wysłana przez: Czacha41 w Lipca 25, 2011, 11:24:34 am
Czołem
Na tegoroczną edycję LARPa Sorontar zadekarowało się już 150 osób, zostało tylko 50 miejsc.
Zachęcamy do oglądnięcia zwiastuna imprezy http://www.youtube.com/watch?v=JnLO2lyBdxk bądź zdjęć z przygotowań do scenografii www.facebook.com/bractwo.sorontar
Slava