Forum orkonowe

Orkon - sprawy ogólne => Kwestie organizacyjne => Wątek zaczęty przez: Hisja w Sierpień 08, 2015, 11:19:38 am

Tytuł: Gremliny i ochrona
Wiadomość wysłana przez: Hisja w Sierpień 08, 2015, 11:19:38 am
Czy potrzebne, co powinni robić i jakie powinni mieć profity.
Tytuł: Odp: Gremliny i ochrona
Wiadomość wysłana przez: Shiva w Sierpień 09, 2015, 10:14:28 pm
IMHO
 Niestety przez ostatnich kilka lat, obecność formacji Gremlinów na Orkonie mocno rozleniwiła niektórych użytkowników pola namiotowego. Nie powiem, że w Mirowie pole było czyste, ale wtedy od tego była zwyczajnie Ochrona, która pilnowała żeby miejscowi nie podpierniczali LARPowych fantów, zamykała w deszczu namioty i w przypadku mocno rozkapryszonych obozowych syfiarzy, mogła do takowych przyprowadzić któregoś Orga i w ten sposób zmusić do sprzątnięcia bałaganu. Tworzenie kolejnych nieakredytowanych (lub prawie nieakredytowanych) grup ludzi, którzy w jakiś sposób powinni tańszy wjazd odpracować- mija się z celem. Burdel (przykro mi to nazwać w ten sposób, ale inaczej się nie da) który co rok zastajemy po wyjeździe ostatnich osób, przekraczał w tym roku wszelkie moje rozwinięte przez przemowy i zapewnienia Zsa-zsy oczekiwania.

Jestem za kompletnym zlikwidowaniem formacji Gremlinów i za przywróceniem faktycznej, starej orkonowej ochrony, która nie tylko siedziała wygodnie na krzesełkach narzekając ze ma warte i nie może pić, ale i chroniła obozowisko przed deszczem, brudem i złodziejami.

Hawgh!
Tytuł: Odp: Gremliny i ochrona
Wiadomość wysłana przez: Szymon w Sierpień 10, 2015, 09:08:13 pm
Muszę to powiedzieć głośno i wyraźnie. Gremliny nie są od sprzątania - jest to formacja stworzona głównie do pomocy przy rozstawianiu lokacji, noszeniu. Dodatkowo wymieniają worki na śmieci i dostarczają papier do tojków i jeszcze wcale nie mają jakiejś super bonifikaty - przynajmniej w tym roku nie mieli. W tym roku byli na każde zawołanie organizatora i bez nich naprawdę wielu rzeczy by nie dało się zrobić.

Ja jestem za zachowaniem tej grupy ludzi
Tytuł: Odp: Gremliny i ochrona
Wiadomość wysłana przez: Harnaś w Sierpień 11, 2015, 10:32:31 pm
Zgodzę się z Szymonem. Przypomnę tylko ze paradoksalnie gremliny po sobie także nie posprzątały. Widocznie wzięli sobie do serca "gremliny nie są od sprzątania"
Tytuł: Odp: Gremliny i ochrona
Wiadomość wysłana przez: Zsa-Zsa w Sierpień 11, 2015, 10:33:20 pm
Zgadzam się z Szymonem.
Nie posprzątał po sobie trollcamp, nie gremliny.
Tytuł: Odp: Gremliny i ochrona
Wiadomość wysłana przez: Harnaś w Sierpień 11, 2015, 11:16:58 pm
Wszyscy wiemy gdzie było największe zagęszczenie gremlinów. Więc nie posprzątał po sobie trollcamp gdzie były prawie wszystkie gremliny.
Tytuł: Odp: Gremliny i ochrona
Wiadomość wysłana przez: Shiva w Sierpień 12, 2015, 12:05:47 am
No jak babcię w beret!
  Pokażcie mi w którym miejscu napisałam, że to Gremliny zostawiły śmietnik. Serio, kocham Was prawie-wszystkich, ale czytanie ze zrozumieniem to podstawa na forum.
Napisałam, że
Cytuj
"obecność formacji Gremlinów na Orkonie mocno rozleniwiła niektórych użytkowników pola namiotowego"
Co wcale nie znaczy że mieli oni sprzątać. Fakt, że przy każdej dyskusji a'propos tej grupy Szymon lub ktoś inny zawsze musi trzepnąć formułkę o Gremlinach nie będących ekipą sprzątającą, powinien jasno dać do myślenia dlaczego w obozie został pierdolnik. Gremliny są i będą się niestety ludziom o mniejszym rozumku kojarzyć z ekipą sprzątaczy, bo skoro ktoś dzierży worek i wywozi śmieci- jest dla maluczkich śmieciarzem. Ja mogę chodzić i straszyć ludzi podpaleniem lub zgarnięciem syfu do środka najbliższego namiotu, ale to po pierwsze niezgodne z zasadami dobrej zabawy (i dla mnie i dla nich) a po drugie nieskuteczne.

EDIT:

Nie ma na razie pomysłu na to, jak kilkaset osób szybko i skutecznie nauczyć zasad higieny i dobrego wychowania. Jak coś wymyślę, na pewno dam Wam znać. :)
Tytuł: Odp: Gremliny i ochrona
Wiadomość wysłana przez: kenny w Sierpień 12, 2015, 04:21:19 pm
ja jestem za batożeniem. zbudujmy pręgierz. !!! ^^
Tytuł: Odp: Gremliny i ochrona
Wiadomość wysłana przez: Akinomaja w Sierpień 20, 2015, 06:18:13 pm
nieważne, jak ta organizacja\frakcja będzie się nazywać, ale:
 - brakuje mi pilnowania mienia podczas larpów przed deszczem i ogólnie;
 - przydałyby się osoby przytomne, żeby w razie czego dać apteczkę, zadzwonić po pogotowie, znaleźć kierowcę /bo np, ktoś nie może chodzić, żeby samemu to załatwić, a znajomi na larpie albo gdzieś/ - w sytuacjach, gdy inaczej się nie da

Nie wiem, czy dodawać to Gramlinom i tak mającym zajęć po uszy, chyba lepiej to rozdzielić i albo zrobić Ochronę, albo podzielić to przez większą ilość Gremlinów/wyznaczać konkretnym G dyżury.
Tytuł: Odp: Gremliny i ochrona
Wiadomość wysłana przez: Hisja w Sierpień 21, 2015, 12:08:00 pm
Też fajnie by było (gdyby Gremlinów/Ochrony w przyszłym roku było więcej) to mogliby pilnować też namiotów w terenie (na lokacjach)
Tytuł: Odp: Gremliny i ochrona
Wiadomość wysłana przez: Harnaś w Sierpień 21, 2015, 03:31:23 pm
A czego tu pilnować?  Idziesz na larpa zamknij namiot jak ma padać. Nie słyszałem zeby kogoś okradziono...
Tytuł: Odp: Gremliny i ochrona
Wiadomość wysłana przez: Hisja w Sierpień 21, 2015, 04:22:14 pm
Harnaś ty byłeś na 2 Orkonach mogę Ci powiedzieć, że na jednym Orkonie z terenu gry pewni ludzie próbowali ukraść wielkie kowalskie kowadło, więc mieliśmy w poprzednich latach próby kradzieży więc jest to ważne.
Tytuł: Odp: Gremliny i ochrona
Wiadomość wysłana przez: Harnaś w Sierpień 22, 2015, 11:06:44 am
Nie chodzi mi o kowadła tylko o zamykanie namiotów. Jak ma padać zamknij.  Zostawiasz cenne rzeczy w namiocie to na własną odpowiedzialność. Nikt na orkonie nie jest po to zeby wycierać noski innym
Tytuł: Odp: Gremliny i ochrona
Wiadomość wysłana przez: Rabin w Sierpień 25, 2015, 01:52:57 pm
Harnaś, Hisji chodzi o pilnowanie rzeczy na terenie gry, np. zastawy zostawionej w namiotach i innych klimatycznych rzeczy, których się nie chce codziennie nosić na larpa.

Inna rzecz, że słabo widzę pilnowanie w nocy terenu gry przez gremliny, już sobie wyobrażam kogoś kto chętnie przeniesie się z obozu na noc na teren gry.
Tytuł: Odp: Gremliny i ochrona
Wiadomość wysłana przez: Harnaś w Sierpień 25, 2015, 07:49:17 pm
Bardzo chętnie. W tym roku spedzilem tak caly Markland i to były najfajniejsze noce  na tym orkonie
Tytuł: Odp: Gremliny i ochrona
Wiadomość wysłana przez: Akinomaja w Sierpień 26, 2015, 08:51:08 pm
Harnaś - bywały, acz rzadko, sytuacje, że ludziom coś ginęło z namiotów. Ty zamkniesz, ktoś inny otworzy. A wiadomo, że każdy zabiera jakieś pieniądze, telefony itp. i nie będzie się z nimi nosił na grę. Także to naprawdę nie jest kwestia wycierania nosków.

Z terenu gry też czasem ginęły rzeczy - że wspomnę choćby 2 Midmor. POginęły naczynia, szkło - było schowane w skrzyni.
Tytuł: Odp: Gremliny i ochrona
Wiadomość wysłana przez: Harnaś w Sierpień 26, 2015, 09:45:38 pm
Gineły rzeczy... co mogę powiedzieć?  Nawet jeśli będą  ludzie którzy zajmują się pilnowaniem obozowiska to dla złodzieja nie będą stanowili problemu. I tak kwestia pilnowania namioty leży  we własnym interesie i najlepsza droga zabezpieczenia to współobozowicze którzy są rozbici w okolicach nadzych namiotów. Byłem na dwóch orkonach ale bywałem na większej ilości imprez z polem namiotowym niż większość orkoniwiczów  i nawet najlepiej zorganizowanie imprezy nie brały żadnej  odpowiedzialności za cenne rzeczy pozostawione w namiotach. Jedynym rozwiązaniem były szafki na kluczyk (jak na pocztach czy szafki szkolne w wersjii mini). 
Tytuł: Odp: Gremliny i ochrona
Wiadomość wysłana przez: Akinomaja w Sierpień 27, 2015, 08:47:53 pm
nei chodzi o spychanie na kogoś odpowiedzialności, tylko jakieś tam zmniejszenie ryzyka, wiadomo, jak się ktoś kręci, zwraca uwagę na to, co się dzieje - trochę utrudnia potencjalnym złodziejom, który jednak wolą się w oczy nie rzucać.
Ale chyba mamy nieco inne wyczucie tego tematu, zostawmy to :)
Tytuł: Odp: Gremliny i ochrona
Wiadomość wysłana przez: Harnaś w Sierpień 28, 2015, 04:29:07 pm
Zgodzę się. Po prostu nie mam serca  aby ktoś chodził i wypatrywał kiedy inni się bawią ;)
Tytuł: Odp: Gremliny i ochrona
Wiadomość wysłana przez: Thorgrim w Sierpień 31, 2015, 11:10:51 am
Ochrona to była część zabawy :)
Tytuł: Odp: Gremliny i ochrona
Wiadomość wysłana przez: Bestia w Sierpień 31, 2015, 02:32:50 pm
Wyjątkowo zgadzam się z Harnasiem ;P Do tego dobry pomysł czyli opaski daje od razu możliwość weryfikacji swojego.

Ochrona była fajna, jak było trochę więcej ludzi np. w 2009 robiła fajną robotę.

Jeżeli chodzi o działania ochrony w 2013 szczątkowa (6 osób ochrony) i w 2014 gremliny, to między innymi pilnowali obozu w trakcie larpów.
Samą ochroną ostatecznie rozwiązałem bo wydał mi się to zbędny koszt jaki orkon ponosił 30+ osób z darmową akredytacją.
Tytuł: Odp: Gremliny i ochrona
Wiadomość wysłana przez: Adelus w Sierpień 31, 2015, 11:36:28 pm
Ja osobiście uważam że ochrona miała też inny ważny aspekt (poza oczywiście questami :) ). Otóż ochrona dawała pewien gwarant że jak coś się stanie, zgubisz coś itp. w każdej porze będzie ktoś do kogo można się zwrócić (trzeźwa?) w ustalonym miejscu. Warta daje też gwarant iż osoby postronne nie będą licznie łazić po polu namiotowym (cwaniaki się znajdą ale to już inna kwestia).