Forum orkonowe

Orkon - sprawy ogólne => Archive Sprawy Ogólne => A Kwestie organizacyjne => Wątek zaczęty przez: Majza w Października 18, 2005, 04:03:23 pm

Tytuł: Paski & Problemy
Wiadomość wysłana przez: Majza w Października 18, 2005, 04:03:23 pm
Odrazu przechodz do rzeczy:
Paski, czsto jak je stracimy, trzeba zmi i woy do kieszeni (zdaza sie, zwaszcza w walce e pasek lduje na ziemi). Czsto gsto, potem idziemy do uzdrowiciela, lub w jaki inny sposób regenerujemy utracone sily. I tu mój pomys, który sam stosowaem na GG: paski zamist mi i wyrzuca, odkleja, i przykleja pod ubraniem. Efekt Brak rzucania pasków na ziemie ("a nó mi si przyda"), oraz DO nie musz si martwi "skd ja wezme dla Ciebie pasek" (a takie styuacje te si zdaay). Odrazu co do sów sprzeciwu do oszukiwania: wcale to nie daje wiekrzego pola do popisu, gdy jak kto nie chce to i tak nie bdzie, a jak kto chce, to go i tak nic nie powstrzyma.
Pozdrawiam
Tytuł: Paski & Problemy
Wiadomość wysłana przez: Blepfuj w Października 18, 2005, 04:46:44 pm
jak w magiczny  sposób zostawisz przyklejalno na takim samym poziomie przy wielokrotnoci jak przy pierwszokrotnym to chyba innych problemów technicznych nie widz (có moe prócz walki wrcz...najpierw zrywam ci pasek a potem prosze aeby z lekka uchyli paszcz abym zaszczepi tam pasek ycia cakiem romantyczna wizja nie powiem .....)
Tytuł: Paski & Problemy
Wiadomość wysłana przez: Edain w Października 18, 2005, 04:51:55 pm
Blepfuj ma racje. Jak kto, kto ma walk wrcz zdejmie ci pasek  Bo chyba nie powiesz mu zeby poczeka a si rozbierzesz. Drug kwesti jest to, e prawdopodobnie przyczepi si duszki o to gdzie masz paski. Problemem numer trzy jest okrelenie rasy(najmniejszym co prawda, ale jest).
Tytuł: Paski & Problemy
Wiadomość wysłana przez: KozioU! w Października 18, 2005, 05:53:26 pm
Edain, chyba nie zaapae pomysu kolegi. Pod ubraniem miayby si znajdowa paski ju "zerwane" czy w inny sposób stracone, wic po co kto miaby znów je zrywa Te "nie zerwane" byyby tam gdzie zwykle, czyli na wierzchu. Ja widz jedno za i jedno przeciw. Za - ekologiczne to rozwizanie, mniej syfu zostanie po GG do zbierania. Przeciw - paski raz odklejone nie zawsze/nie do wszystkiego chc sie klei (np. do licowej skóry klej si dobrze, do materiaów mikkich - sabo).
Tytuł: Paski & Problemy
Wiadomość wysłana przez: Kędzior w Października 18, 2005, 07:53:57 pm
Tez taki problem widze. Ale nic poza tym. Chociaz, widze inne rozwiazanie... gdyby to tak:

zamiast zrywac tej nie klejacej sie czesci paska przy przyklejaniu, to ja podwijamy do polowy. Podczas WW tez sie zrywa i tak dalej. Kiedy traci sie pasek, zdejmuje sie go, i znow zaklada te nieklejaca sie czesc i do kieszeni. Moze sie pogniecie, ale przynajmniej nadal sie bedzie kleilo i nie traci sie "klejalnosci" :p

Moze cos takiego zadziala
Tytuł: Paski & Problemy
Wiadomość wysłana przez: Majza w Października 18, 2005, 08:04:27 pm
Powiem szczerze e ja jeden pasek 3 razy odklejaem i przyklejaem (coprawda na sztuczny, gadki materia) i jeszcze gdzie pewnie go mam w szafie. Jeli tylko nie pada lub pasek nie donosi wiekrzych "ran" to jeeli go tylko "przeklejamy", a nie odklejamy, do kieseni, i znow na siebie, to potrafi si trzyma do dugo.
Co do wypowiedzi Blepfuja: rozszyfrowae mnie, nie ma to jak mae macanko :D. A tak na powanie, jak od wszystkiego s wyjtki, troche wyobranie (ale nie zabardzo :) )
Co do re: Edaina:
Cytuj
Drug kwesti jest to, e prawdopodobnie przyczepi si duszki o to gdzie masz paski. Problemem numer trzy jest okrelenie rasy(najmniejszym co prawda, ale jest)

Paski "pod" sie nosi tylko te "których sie nie ma", innymi slowy: "stracone paski". Rase bedzie mozna poznac po paskach, no chyba e kto jest "nieumarym" :D (bo jak sie nie zyje, to wszystkie paski pod spodem :D)
A tu sówko do KozioUa:
Jeeli sie nie przykleji, to trudno, trzeba wziasc od DO (który i tak powinien by obecny przy "regenracji", wiec nie bylo by problemu), ale mysle ze i tak oszczednosc w paskach i robocie (i paskow i po paskach) bedzie dosc duza
Tytuł: Paski & Problemy
Wiadomość wysłana przez: Edain w Października 18, 2005, 08:40:56 pm
No Saladinie teraz ju wiem :) Wreszcie zrozumiaem i prosz o wybaczenie :)
Tytuł: Paski & Problemy
Wiadomość wysłana przez: eternus w Października 22, 2005, 03:16:58 pm
Mi sie pomysl podoba. Chyba najlepszy z grona realizowalnych, jakie pojawily sie w roznych dyskusjach.
Tytuł: Paski & Problemy
Wiadomość wysłana przez: Ira w Października 24, 2005, 11:55:56 am
POmys rzeczywiie dobry, i co najwaniejsze, skuteczny.

Ja osobiscie stosowalam taki sposób(troche opdobny do khordisowego):
odrywamy to biale nieklejce, dajmy na to, do polowy, a reszta zostaje. Jak tracimy pasek, chowamy go grzecznie do kieszeni, a nie rzucamy na ziemie. A gdy trafimu pod skrzyda medyka, odkeljamy t pozostala czesc bialego nieklejacego, i swiezym klejem przyklejamy do ubrania.

Jest to metoda przetestowana na skórze i naturalnych materialach(aksamit=duzo wloskow) i sprawdza sie.
Tytuł: Paski & Problemy
Wiadomość wysłana przez: Majza w Października 24, 2005, 04:54:12 pm
Ciesze sie ze pomysl sie podoba, teraz zobacze czy wypali. Swoj drog nic mnie tak nie denerwowao, jak smieci na orkonie, lecz nie nasze paski, tylko jak przyjezdzali turysci, a potem np. znajdowaem puste pudeko po pizzie (chyba dobrze napisalem) na murach...
Tak czy siak, mam nadzieje e Orgowie przyjm ten pomys, i docz do briefingu przed larpowego.
Pozdrawiam
Tytuł: Paski & Problemy
Wiadomość wysłana przez: Vila w Listopada 16, 2005, 09:57:41 am
Oto wersja tego samego pomysu w opcji dla magów, stosowana przeze mnie z powodzeniem przez dwa Orkony. Cel jest taki sam – recykling pasków, a co za tym idzie mniej mieci w lesie, na trakcie itd. Paski, które zdejmujemy przyklejamy do wewntrznej strony okadki ksigi magicznej (najlepiej tylnej okadki), gdy jest ona ze skóry, paski dugo zachowuj waciwoci klejce. Poza tym unikniemy w ten sposób sytuacji, gdy pasek odczepi si z pod ubrania i pomimo naszych stara zamieci okolic. W ten sposób zgromadziam kolekcj pasków z dwóch GG.
Tytuł: Paski & Problemy
Wiadomość wysłana przez: KozioU! w Listopada 16, 2005, 11:04:45 am
KozioU mówi: TAK dla Ekomagów! Brawa za obywatelsk postaw.
Tytuł: Paski & Problemy
Wiadomość wysłana przez: Vila w Listopada 16, 2005, 12:05:08 pm
Szczególnie mag czystego (!) lasu mieci nie powinien, ale dotyczy to tak samo wszystkich magów oraz innych profesji. W przyszym roku czeka mnie zmiana postaci, ale o ekologi bd dba nadal i zapewne skorzystam z pomysu Saladina, no chyba, e przyjdzie mi do gowy co jeszcze innego.
Tytuł: Paski & Problemy
Wiadomość wysłana przez: Ira w Listopada 18, 2005, 04:04:50 pm
Cytat: "Vila"
Szczególnie mag czystego (!) lasu mieci nie powinien, ale dotyczy to tak samo wszystkich magów oraz innych profesji


Tak na prawd, to to dotyczy wszystkich graczy, nie tylko magów, i nie tylko na GG. Ci, którzy zostali po Orkonie(tegorocznym w kadym razie), wiedz, o co mi chodzi; i nie mówie tu tylko o mieciach na terenie obozowiska, których byo wrcz nieprzyzwoicie duo(tak trudno jest wyrzucac smiecie w ciagu imprezy do torebki obok namiotu, a potem pod koniec do duego kosza wygla na to,e tak), ale i o masacyh mieci, w tym pasków, leacych na terenie gry.

I o ile znalezienie pierwszego, drugiego czy trzeciego paska moe by cakiem ciekawe("o, patrzcie przyjaciele, tu rozegraa sie straszliwa bitwa, ziemia jest a miekka od rozlanej krwi") o tyle zbieranie 3 garci jest ju wybitnie nie zabawne. Wie o tym chyba kady, kto robi po-orkonowy obchód na pozeganie Mirowa...

Mam nadzieje,ze w tym roku(czyt. 2006) uda si to jako ukróci...
Tytuł: Paski & Problemy
Wiadomość wysłana przez: KozioU! w Listopada 18, 2005, 04:16:11 pm
Proponuj, eby wprowadzi peen recycling pasków, tzn. DO daje graczowi nowy pasek wycznie po "zdaniu" starego, zuytego paska. Nawet jak kto "zgubi" swój utracony pasek, to aby móc si wyleczy (dosta nowy pasek), bdzie musia zebra z ziemi jakis inny "miepasek" i tym samym przyczyni si do ogólnego dobrostanu mirowskiej przyrody.

 :D Ju widz te postacie w ciemnych paszczach, które na rynku Ostrogrodzkim cicho szepcz do przechodniów: "Paski zuyte, paski! Tanio, tanio!"  :D
Tytuł: Paski & Problemy
Wiadomość wysłana przez: Valdur w Listopada 18, 2005, 08:21:51 pm
Pierwszego dnia po orkonie, kiedy spakowaem namiot i czekaem na rodziciela, który mia mnie zgarn, przeszedem si po lesie, tym w którym stay namioty. Doszedem do wniosku, e byo by tam nawet fajnie, tyle, e wszdzie leay hordy mieci. wiem, e nie jest to nic nadzwyczajnego w polskich lasach, ale troch to bulwa przykre.

W sumie wszystkie te paski przy tym, to mae piwo.

Jak mylicie, czy spoeczno lokalna nie patrzya by na orkon jeszcze milszym okiem, gdybymy raz zebrali si do kupy i posprztali tamten las. Wszystkim na pewno byo by przyjemniej. Nikt w kocu nie lubi y w chlewie. Mam racj

Zdaj sobie spraw, e z wasnej inicjatywy trudno ruszy tyek z namiotu, sajgonu itp itd. Ale gdyby tak wymieni kilka worków mieci na jeden malutki punkcik postaci albo dwa albo ta  To chyba nie bedzie zbyt due powicenie/wysiek/cotam ze strony Szanownych Orgów, nikt na tym nie straci, no, i bdzie lepszy klimat
Tytuł: Paski & Problemy
Wiadomość wysłana przez: AREK w Listopada 19, 2005, 11:47:31 pm
Heh, bya kiedy taka akcja (2001), jak z kontenerów mieci rozwiao po caym lesie :)

Tyle e te dodatkowe PDki przypaerzyy wtedy troch za badzo wszystkich - ale w sumie wtedy i tak byo High-fantasy...
Tytuł: Paski & Problemy
Wiadomość wysłana przez: Ira w Listopada 20, 2005, 08:26:46 pm
Heh...bedzie to ogólne odpisanie na post Valdura, i nie chce mi sie quotowa, za duo miejsc by to zajo. ;]

Jaki czas temu, nie wiem czy nie przed Orkonem'05 powstaa chwalebna idea dawania PPków lub PTków dla osób, które swój wolny czas powieciy na zbieranie tego,czego innym nie chciao si donie do kosza. Bujao si to przez jaki czas, wikszo zakrzykna huralne hurra!, po czym na orkonie temat umar mierci naturaln. I wcale sie nie dziwie...
Czemu
Poniewa jest to fizycznie nie moliwe, as long as nie zostanie stworzone specjalne stanowisko "mie-orga", który zajmowaby sie podliczaniem,ile kto zebra dzi worków. Sznowna GTS nie ma czasu na takie rzeczy, jak zastanawianie sie, jak przeliczy iloc worków na PPki.

A co do mieci w mirowskim lesie, w tym roku(czyt 2006) zapraszam do zostania z nami troch duej, bedziesz móg na wasne oczy zobczy akcje "wszycy sprztamy po Orkonie". Odbywa sie ona co roku, ja braam udzia dopiero od 2 edycjach, ale co roku jest coraz ciekawiej.A to co znalelimy w zeszym(czyt 2005) roku naprawd warte jest wspomnienia-nie liczc standardowej iloci puszek, papierów, szka i torebek, do listy mozna dorzuci:
>materac dmuchany(nie wiem,czy dobry,jako nie miaam ochoty sprawdz)
>zestaw kubków
>spodnie i rcznik, wiszce na drzewie
>mapnik(taka rurka na róne papiery)

No ale odchodzimy od tematu. miecie s ogólnie, niezalenie od formy, problemem, jak zawsze.
Staraam sie przekonac ludzi, ze jak ida do sajgonu, to im rece nie odpadn,jak wezm miecia z ziemi, ale po paru komentarzach przestaam, nosze sama, inni sie dziwnie patrz, i dobrze, kij im w oko :evil: . a do czego ta przemowa nikogo tu nie przekonasz, taka jest niestety prawda. teraz bedzie huralne hurra!, jak wczeniej, a na orkonie miecie bd leay jak le. wiec jeli szlachetna misja ekologiczna nie zostanie sparta na ostatni plan przez strój/historie/miliard innych rzeczy zachcam do propagowania i drenia tematu juz w trakcie konwentu.
Lista osób wdziecznych bedzie duga, a i ja si do niej dopisze...

Tak, marudze....Tak, narzekam...ale za to mi przecie pac :wink:
Tytuł: Paski & Problemy
Wiadomość wysłana przez: eternus w Listopada 20, 2005, 09:05:39 pm
Zgodze sie ze stwierdzeniem, ze trudno jest, nawet jest to wrecz niemozliwe, aby przekonac kogos nawet bardzo plomienno mowa, zeby pozbieral jakies walajace sie smieci, czy nawet sam przestal smiecic.

Z jednej strony pozytywne motywowanie jest dobre. Ale z drugiej strony, jak tu nagradzac kogos za to, ze robi to, czego wymagaja elementarne zasady dobrego wychowania, a nawet wiecej - co jest jego obowiazkiem (ktory jednak trudno uskuteczniac zwazywszy na brak zagrozenia realna sankcja). To tak, jakby dawac komus PP-ki za to, ze nie klnie na larpie, albo, ze nie pierdzi w Sajgonie  8)

Trudno bedzie znalezc dobre rozwiazanie...
Tytuł: Paski & Problemy
Wiadomość wysłana przez: Edain w Listopada 21, 2005, 12:09:45 am
Ano prawda. Sam pomagaem sprztac Irze i to co znalelimy..hmmm, bez komentarza. Byo tego sporo. Nie mówi e sam nie mieciem. Nawet pasek zdarzao mi si straci. Warto zosta po orkonie i zobaczy na jakie artefakty orkonowiczów mona si natkn. A bd w Mirowie pod koniec sierpnia znajdywaem paski. Baa, nawet tydzie temu byy...Szkoda e miecimy...
Tytuł: Paski & Problemy
Wiadomość wysłana przez: Adrian w Listopada 21, 2005, 09:33:41 am
Cytat: "Ira"
(...)A to co znalelimy w zeszym(czyt 2005) roku naprawd warte jest wspomnienia-nie liczc standardowej iloci puszek, papierów, szka i torebek, do listy mozna dorzuci:


Hehe! Mnie duchy obdarzaj szczególnymi wzgldami, wic sprztajc po Orkonie '04 znalazem sze chodnych browarów porzuconych w skalnej szczelinie w gbi Groty Orków   8)
Tytuł: Paski & Problemy
Wiadomość wysłana przez: Ira w Listopada 21, 2005, 03:29:14 pm
Dammit, to juz wiem gdzie sprzta w tym(czyt. 2006) roku....
ech, a ja sie materacem chwaliam... :oops:

moe w tym(czyt 2006) roku zbiory bd ciekawsze... cho tak na prawd, chciaabym, eby ich w ogóle nie byo. :sad:
Tytuł: Paski & Problemy
Wiadomość wysłana przez: Majza w Listopada 21, 2005, 08:41:18 pm
Hehe, to moe wymienia 10 worków na jednego browara :D
Pewnie oddzew byby wikrzy ni 1 worek = 1 pp  :twisted:
Tytuł: Paski & Problemy
Wiadomość wysłana przez: Valdur w Listopada 21, 2005, 11:03:16 pm
Hymm, takie buty

nie wiedziaem o akcji wielkie sprztanie po orkonie, ale w takim wypadku oczywicie zostaj  :D
Tytuł: Paski & Problemy
Wiadomość wysłana przez: Zsa-Zsa w Listopada 23, 2005, 01:59:50 pm
Jeli chodzi o worki na mieci i zamienianie ich na punkty - w tym roku równie taka akcja bya, ale jako niewiele osób si do niej zabrao g:(
A sprztanie poorkonowe, to... ech, co ja bd duo mówi. Trbi si o tym na pocztku konwentu, w trakcie konwentu, w informatorze jest zapisane - nie, do niektórych nie trafia, niestety g:( A tym, którzy pomagaj orgom w sprztaniu po imprezie - cze i chwaa, gdyby nie oni, to bymy tam ze trzy dni duej siedzieli.
Tytuł: Paski & Problemy
Wiadomość wysłana przez: Kłys w Listopada 23, 2005, 03:41:59 pm
A moe by tak wreszcie wprowadzi (drastyczny bo drastyczny) pomys zorganizowanego sprztania gdzie w rodku konwentu (np. przed GG) poparty niewielkim motywowaniem pozytywnym i du doz motywowania negatywnego.
Tytuł: Paski & Problemy
Wiadomość wysłana przez: Ira w Listopada 23, 2005, 08:49:45 pm
Mona,mona, jestem jak najbardziej za.

Tylko boj si, ze to tak przed sam gr gówn to to nie wypali. Pamietasz, co si wtedy dzieje - istny kociokwik, latanie z postaciami, strojami, prezentacjami, broniami....tfu, bromi... i tak dalej... Wiec tego dnia mao kogo da si zagoni.  A w kadym razie bedzie cieko, mog stawia zmasowany opór.

Ale jeli kto wymyli, jak to zorganizowa, zgaszam si do ekipy naganiaczy :d
Tytuł: Paski & Problemy
Wiadomość wysłana przez: Edain w Listopada 23, 2005, 09:44:44 pm
Ira dodaj do tego jeszcze spotkania rasowe, budowanie enklawy, jedenie tysickrotne do myszkowa i dalej bo ludzie potrzebuj tego czy tego...no ale faktycznie, jak taki projekt przejdzie to zgaszam si, podobnie jak Ira. Tyle mojego. Pozdrawiam.