Autor Wątek: "Nowa" strona orkonowa (było: Logowanie na stronie www)  (Przeczytany 16032 razy)

Offline Fulko

• Użytkownicy
Odp: "Nowa" strona orkonowa (było: Logowanie na stronie www)
« Odpowiedź #30 dnia: Styczeń 02, 2008, 01:21:55 pm »
No jest to chyba jedyny poza sztywnym osadzaniem w htmlu sposób wrzucenia obrazków w drupalu ;-/

Swoją drogą, szukając zdjęć do wrzucenia doszedłem do zaskakującego spostrzeżenia, że wcale nie tak wiele dobrych zdjęć orkonowych jest w sieci -- tzn. na CFK jest dużo fajnych zdjęć, ale nie tak wiele jest technicznie dobrych. Any photographers out there? ;-)
They crossed the border an hour before dawn
Moving in lines through the day...

Offline Emilia

• Pierwszy oficer HSS Haryzma
  • Administrator
  • Użytkownicy
  • Evilia Cruella Skirmuntt
    • galeria
« Odpowiedź #31 dnia: Styczeń 02, 2008, 01:53:10 pm »
na ostatnim Orkonie był taki kolega co z Zsa-zsa po terenie gry później chodził. Zrobił kilka  bardzo ładnych zdjęć. niestety nie pamiętam jak się nazywał i jaki był link do jego galerii...może zapytać Zsa-zsy trzeba o niego?

Offline Zsa-Zsa

• Legendarna Biała Gęś
  • Administrator
  • Użytkownicy
  • koleżanka nie-sympatyczna
« Odpowiedź #32 dnia: Styczeń 02, 2008, 02:45:50 pm »
Można zapytać :) Ten dany kolega (Miko) nawet - z tego, co wiem - po Orkonie chciał podrzucić zdjęcia, ale wtedy był jakiś sajgon z cfk, dużo zdjęć i w ogóle i jakoś nie podrzucił w końcu. Zapytam, dam znać.
Ostatni krzyk, łabędzia nuta<br />I dalej nic w teatrze lalek<br />Ogólnie mówiąc - life is brutal<br />Poza tym wszystko doskonale.

Offline Hakken

• Użytkownicy
  • Maverick, inspektor śledczy
« Odpowiedź #33 dnia: Styczeń 17, 2008, 02:03:26 pm »
Hmm jak to jest, że po wpisaniu: http://orkon.prv.pl/ wyskakuje mi logo orkonu a pod spodem komunikat: strona nieznaleziona. Czy to kwestia przeglądarki (używam Fire Foksa)? Tak czy inaczej wygląda to fatalnie, ja przez pierwszych kilka razy myślałem, że strona się po prostu wykrzaczyła. Dopiero po jakimś czasie wpadłem na to aby kliknąć na logo.

Poza tym przydały by się fotki większej ilości ras niż tylko goblinów i krasnoludów.

Ogólnie strona w mojej opinii nie zachęca specjalnie by przyjechać na konwent. Jeżeli taka była jej funkcja to okej wyszło wspaniale.
Call me Maverick, DJ Maverick

Offline apollyon

• Użytkownicy
« Odpowiedź #34 dnia: Styczeń 17, 2008, 02:11:56 pm »
w IE też tak jest...
Bez szyn, Bez trakcji, napędzana ciałami grzeszników, niosąca terror i grozę, pędzącą na zderzenie z dobrem, ognistą wstęga zaznaczająca swoją drogę, wśród kłębów czarnego dymu, dając znać gwizdkiem parowym odjeżdża PKS- Piekielna Kolej Szatana<br />71:5

Offline KozioU!

• 3XGTS
  • Użytkownicy
  • Bo mogę!
« Odpowiedź #35 dnia: Styczeń 17, 2008, 02:14:44 pm »
Może to dlatego, że od roku adres strony to orkon.org . Ale co ja tam wiem...

Offline Mały

• Użytkownicy
« Odpowiedź #36 dnia: Styczeń 17, 2008, 02:17:14 pm »
jest to kwestia błędnego skonfigurowania starego aliasu na PRV.PL z którego korzystano zanim wykupiliśmy własną domenę orkon.org
jako że alias był zakładany i administrowany przez "zaprzeszłą" organizację nie mam ze swojej strony żadnego dostępu żeby to poprawić i pozmieniać (np żeby pozbyć sie durnych reklam z prv i wyłączyć maskowanie adresu)

Przede wszystkim rok temu (po zakupieniu domeny i hostingu) sugerowaliśmy nie używanie aliasu orkon.prv.pl
Tak na prawdę należałoby usunąć w ogóle alias na prv (jak chcesz wiedzieć czemu to pisz na priv :> )

Odnośnie designu - jest zeszłoroczny z poprawkami wprowadzanymi przez obecną organizację - rok temu przy całych zmianach i przeprowadzkach (orkon - strona i forum - stoją gościnnie na dedykowanym serwerze zakupionym pod CFK) stawialiśmy na czytelność i dostępność informacji (których ilość jest na prawdę duża) niż na oprawę graficzną (jakoś nie znalazł się nikt kto charytatywnie chciał zrobić i zrobił layout do strony ;> )

Tyle info z punktu widzenia współadministratora forum/strony/serwera
...We just dinged them!...

Offline Fulko

• Użytkownicy
« Odpowiedź #37 dnia: Styczeń 17, 2008, 03:48:13 pm »
Sławku:

tak, jak napisał Mały, technologia, w jakiej wykonana jest strona przede wszystkim służy zarządzaniu dużą ilością informacji, jaka na stronie jest i jej czytelności.

W ramach istniejących obecnie możliwości technicznych strona została na tyle wzbogacona w grafikę, na ile jest to możliwe. Aby ją istotnie uatrakcyjnić, trzeba wykonać nie tylko pracę graficzną, ale i stricte informatyczną. Zajmuje się tym obecnie (z własnej inicjatywy, za co mu bardzo dziękuję) Arek. Jak tylko dokończy pracę nad tzw. "skórką", strona uzyska bardziej atrakcyjny wygląd.

Co do zdjęć, zgadzam się z Tobą. Jeśli przyślesz mi dobre fotografie przedstawiające inne rasy (albo w ogóle rzeczy orkonowe), z przyjemnością je dodam do strony.

Co do prv, Koziou i Mały mają rację. Niestety nie wiem, kto jest właścicielem konta na prv, do którego podpięty jest orkon. Spróbuję to ustalić i poprosić tą osobę o likwidację bądź przekierowanie aliasu.

Offline Bestia

• Jajakobyły
  • Administrator
  • Użytkownicy
    • Konwent Fantastyki Steam&Sword
« Odpowiedź #38 dnia: Styczeń 17, 2008, 03:50:41 pm »
Dla uspokojnia tych zdezaktualizowanych login i hasło, jakie swojego czasu przekazał mi Arek przekazałem Małemu :) Czy są aktualne to ja niewiem ;)

btw. Nie zauwazyłem na stronie mojego zdjęcia? To chyba przypadek nie? :P:P:P  O0

Offline Mały

• Użytkownicy
« Odpowiedź #39 dnia: Styczeń 17, 2008, 04:01:25 pm »
login działa ale .... nie takie hop siup ;>

konto zarządzające aliasem jest założone z ultra zamierzchłym mailem kontaktowym orkon@o2.pl
zmiany URLa na który wskazuje alias muszą być potwierdzane kliknięciem na linka w mailu ;>
kto ma hasła do tej skrzynki - proszę na priv :>

Offline Hakken

• Użytkownicy
« Odpowiedź #40 dnia: Styczeń 17, 2008, 04:24:00 pm »
Faktycznie to na .org wygląda lepiej, choc wciaż bardzo minimalistycznie. Niestety jak widać strona .prv jest lepiej wypozycjonowana i z tym trzeba było by cos zrobic (np ja skasować).
« Ostatnia zmiana: Styczeń 17, 2008, 04:27:08 pm wysłana przez Hakken »

Offline Fulko

• Użytkownicy
« Odpowiedź #41 dnia: Styczeń 17, 2008, 04:28:08 pm »
.Prv przekierowuje już na .org (thx Mały).

Offline Hakken

• Użytkownicy
« Odpowiedź #42 dnia: Styczeń 17, 2008, 04:34:35 pm »
No, nareszcie. Dzięki. A co do fotek to niestety nie dysponuję żadnymi zbiorami, ale jestem pewien, że inni coś znajdą.

Offline Mały

• Użytkownicy
« Odpowiedź #43 dnia: Styczeń 21, 2008, 09:14:30 am »
Tak zauważyłem właśnie, że Orkon dorobił się ładnie wyglądających patronów medialnych, których reklamuje na swojej stronie.

Co oznacza taki "patronat medialny" w tym wypadku (oprócz reklamy dla tychże portali)? (bo jedynie na stronie Informatora Konwentowego jest jakakolwiek wzmianka o tegorocznej edycji Orkonu - ale oczywiście do momentu podania IK informacji przez orgów wzmianka jest bardzo lakoniczna :>, nie znalazłem za to niczego na Polterze, Gildii i stronie Paradoxu ) o co w tym biega?

Offline Fulko

• Użytkownicy
« Odpowiedź #44 dnia: Styczeń 21, 2008, 10:13:29 am »
W ciągu najbliższych dni pojawią się reklamy Orkonu na tych portalach. Przed konwentem będą ukażą się tam również szersze materiały o Orkonie.