Autor Wątek: Logo orkonu (i okolice tematu)  (Przeczytany 1236 razy)

Offline Mały

• Użytkownicy
Logo orkonu (i okolice tematu)
« dnia: Marzec 31, 2007, 04:33:17 pm »
Jedyne co się utrzymało na przestrzeni lat z identyfikacji wizualnej orkonu to czcionka na znaczkach i informatorze.

W logo poprzedniej strony wkomponowane było "ptaszydło" które było identyfikowane z Ostrogrodem (vide sztandar ostrogrodzki i ptica na tunikach gwardii), sam Orkon nigdy nie doczekał się jednoznacznego logo które by przetrwało.

Może i nie byłoby to złe - ale:
1. czy jest chętny grafik który to zrobi
2. co powinno się znajdować na takim logo - coś co jednoznacznie identyfikuje orkon
2a. trzeba by rozpisać konkurs na pomysły i go przeprowadzić (o ile pojawią się chętni z pomysłami)
2b. czy przeprowadzenie takiego na forum jest jakkolwiek reprezentatywne (max 10-15% orkonowiczów regularnie sie wypowiada i bierze udziały w ankietach)?
...We just dinged them!...

Offline AREK

• Użytkownicy
    • Klub Twierdza
« Odpowiedź #1 dnia: Kwiecień 01, 2007, 02:03:35 pm »
Moim zamierzeniem bylo, aby logo które zrobiłem na koszulki Orkonowe iirc 2005 stało się takim znaczkiem. Słabo już pamiętam który wiariant przeszedł (bo zrobiłem ich z 10 chyba) ale był tam generalnie napis (taki jak na porzedniej stronie www) + nasza kochana wrona ostrogrodzka, albo tez zarys ruin zamku mirowskiego - w zależności od wiariantu.

Jezeli lokalizacja orkonu ma się zmieniać to proponuje zostac, takjak pisal Maly przy ptaszysku.

Był to logotyp prosty i jednokolorowy i imo od tego trzeba wyjść, jeśi ktoś chce już coś przy tym robić. Natomiast potem dookoła niego, można robić rózne wariacje -> np jak ktos lubi poszaleć sobie i zrobić coś bardziej złożonego jak sztandar  itp.

Jek będę miał czas (comoże nie być w tej chwili proste) spróbuję odgrzebać i podesłać naforum.
\"I\'m a leaf on the wind. Watch how I soar...\"<br /><br />http://klubtwierdza.prv.pl

Offline KOVAL

• Użytkownicy
« Odpowiedź #2 dnia: Kwiecień 02, 2007, 09:41:08 am »
mam jednak wrażenie, ze najbardziej oczywiste symbole sie nieco zdeaktualizowały
np. zamek mirowski za względu na przenosiny a np. ptaszydło tzn Sokół Ostrogrodzki - był związany z konkretnym miejscem i okolicznosciami Gry Głównej

wymyślanie symbolu na siłę chyba do niczego dobrego nie prowadzi

jedynym chyba i w miare stałym elementem od kilku lat jest liternictwo i wzór napisu Orkon umieszczanego na znaczkach/identyfikatorach - bo od 2003r robiłem prawie taki sam (tzn sam napis - bo cała reszta sie zmieniała)   

Offline Mały

• Użytkownicy
« Odpowiedź #3 dnia: Kwiecień 02, 2007, 11:15:39 am »
wymyślanie symbolu na siłę chyba do niczego dobrego nie prowadzi

W pełni się pod tym podpisuję, co prawda na stronę / forum przyda się logo, ale ciężko jak widać jest wyjść z pomysłem bo nie ma do dziś nic jednoznacznie identyfikującego orkon (oprócz Bestii... ale... to osobna sprawa)

a co do logo z czcionki to chciałem to wrzucić na forum ale nie mam dostępu do serwera takiego jak bestia więc może bestia wpakuj gdzieś ten obrazek i potem skonfiguruj ścieżkę żeby się wyświetlało (na ciemnym tle wbrew pozorom będzie to widać ;> )

EDIT:
Wrzuciłem napis "forum orkonowe" odpowiednią czcionką w nagłówku forum.
« Ostatnia zmiana: Kwiecień 02, 2007, 11:57:22 am wysłana przez Mały »

Offline Cook

• Użytkownicy
  • Hmm? Czego...
« Odpowiedź #4 dnia: Kwiecień 02, 2007, 04:33:24 pm »
Wrzuciłem napis "forum orkonowe" odpowiednią czcionką w nagłówku forum.
Jak sie nazywa ta czcionka? ...hm, a najlepiej - mialbym wielka prosbe: podrzucilbys mi moze font'a na maila?
"Volo anaticulum cumminosam meam!"

Offline Fulko

• Użytkownicy
« Odpowiedź #5 dnia: Kwiecień 03, 2007, 12:34:57 am »
To już inny temat właściwie, ale: lepsze było białe, proste i czytelne, ten połysk i cień nie spełniają chyba żadnej ważnej roli, a znakomicie utrudniają czytanie?
They crossed the border an hour before dawn
Moving in lines through the day...

Offline Mały

• Użytkownicy
« Odpowiedź #6 dnia: Kwiecień 03, 2007, 12:38:31 am »
Że też o tej porze ktoś czyta forum ;>

@Fulko - właśnie testujemy różne pomysły i konfiguracje najlepsza zostanie

Offline Bestia

• Jajakobyły
  • Administrator
  • Użytkownicy
    • Konwent Fantastyki Steam&Sword
Odp: Logo orkonu (i okolice tematu)
« Odpowiedź #7 dnia: Kwiecień 03, 2007, 01:13:11 am »
To duże jest wporzo.
Aczkolwiek proponuje zamiast tego wsadzić Orkonowy Sztandar, którego wzór zamieściłem w temacie o sztandarze.