Autor Wątek: Tarcza  (Przeczytany 1539 razy)

Offline Corum

• Użytkownicy
Tarcza
« dnia: Kwietnia 26, 2007, 04:50:45 pm »
Na stronie piszez e tarcza sa okragle. Czy mozna zrobić tarcze trojkatna z zaokraglonymi katami?

Offline telefax

• Użytkownicy
Odp: Tarcza
« Odpowiedź #1 dnia: Kwietnia 26, 2007, 05:58:05 pm »
Na stronie jest napisane:

np. kwadrat 25x25cm, okrąg o promieniu 14cm itp.

chodzi o calkowita powierzchnie tarczy a nie o jej konkretny ksztalt, mysle ze polksiezyc, trojkat, elipsa czy nawet serduszko przejda tak dlugo jak beda BEZPIECZNE

powyzsza informacja jest nieoficjalna i nie ma nic wspolnego z organizatorami choc moze w 100% pokrywac sie z ich zdaniem
powyzsze informacje w k100% pokrywaja sie z rzeczywistoscia

zmeczenie jest fikcja

Offline Mały

• Użytkownicy
« Odpowiedź #2 dnia: Kwietnia 26, 2007, 07:13:17 pm »
Uściślę tylko że jeżeli będą tarcze próbujące obejść zasady finezyjnymi pomysłami matematycznymi w stylu nawiercone / wycięte otwory / tarcza z "siatki"  to powierzchnia tarczy będzie liczona jako powierzchnia którą tarcza chroni - czyli po obwiedni kształtu zaokrąglając do najbliższej figury geometrycznej pozwalającej policzyć pole w sposób bardzo łatwy (patrz: np przez studenta religioznawstwa - zaraz sie ktoś obrazi ;> )

W przeciwnym razie możemy wymagać od uczestnika wyprowadzenia dokładnego wzoru na policzenie powierzchni tarczy, a ostrzegam że w tegorocznej organizacji są: doktoranci matematyki i fizyki oraz absolwenci matematyki stosowanej i kierunków technicznych po kursach matematyki wyższej - więc nie porywałbym się na takie zadanie :)

A na poważnie - kombinatorstwo będzie niemile widziane.
...We just dinged them!...

Offline Thorgrim

• Majster
  • Użytkownicy
« Odpowiedź #3 dnia: Lipca 06, 2007, 07:48:05 am »
Mam mały kłopot z tarczą. Wykonałem tarcze w stylu migdała, sama tarcza miała 3402.5 cm2 a po zrobieniu zaokrągleń powierzchnia jeszcze się zmniejszyła. I teraz nie wiem czy powierzchnia jest liczona tylko dla deski, czy jest liczona razem z warstwą otuliny. Czy centymetrowa warstwa otuliny wystarczy?
71:5

Offline Hauer

• Użytkownicy
  • Wielki Przedwczorajszy
« Odpowiedź #4 dnia: Lipca 08, 2007, 03:20:09 pm »
No, ja bym zdecydowanie nie chciał oberwać deską zabezpieczoną tylko centymetrem otuliny :P Nie wiem czy przejdzie ale zdawa mi się, że "trochę" mało tej otulinki...

Offline Thorgrim

• Majster
  • Użytkownicy
« Odpowiedź #5 dnia: Lipca 08, 2007, 06:50:19 pm »
To wezmę więcej otuliny i na miejscu okleję tarcze. Już troszkę późna pora ale może znajdzie się ktoś kompetentny kto powie jak to jest z tymi wymiarami tarczy, żebym to jeszcze jutro rano mógł ewentualnie poprzycinać (choć w zasadzie ten centymetr więcej z każdej strony nic nie daje ;)) i pozaokrąglać kanty.

edit: Tarcza po zrobieniu zaokrągleń ma 3352.5cm2
« Ostatnia zmiana: Lipca 08, 2007, 07:22:39 pm wysłana przez Thorgrim »

Offline Fulko

• Użytkownicy
« Odpowiedź #6 dnia: Lipca 08, 2007, 10:29:10 pm »
Moim nieoficjalnym zdaniem: tu nie apteka i zwłaszcza powierzchni złożonej figury w rodzaju migdała nikt dokładnie liczyć nie będzie. Ale, po pierwsze, lepiej bym się czuł wiedząc, że tarcza się mieści w tych samych widełkach, co tarcze innych graczy. Po drugie zaś: na wszelki wypadek lepiej poprzycinać, pozaokrąglać i dodać otuliny. Bezpieczeństwo jest ważniejsze, zwłaszcza w przypadku dużych rekwizytów.
They crossed the border an hour before dawn
Moving in lines through the day...

Offline Thorgrim

• Majster
  • Użytkownicy
« Odpowiedź #7 dnia: Lipca 09, 2007, 07:10:00 am »
To zaraz idę hałasować w piwnicy  ;D. Po operacji "przytnij tarczę" będzie miała nieco poniżej 3230cm2.