Autor Wątek: CFK - wskrzeszenie  (Przeczytany 4372 razy)

Offline Mały

• Użytkownicy
CFK - wskrzeszenie
« dnia: Maj 07, 2007, 09:33:09 am »
po długich bojach ze sprzętem, softem, złośliwością rzeczy martwych, złośliwością własną oraz głębokimi dyskusjami w gronie założycieli nad sensem istnienia, kształtem i ewentualną przyszłością CFK serwis właśnie powrócił w kompletnie nowej wersji (było nie było zdjęcia nadal te same :> )

Jako pierwsi dowiadujecie się o tym Wy (=> orkonowicze / forumowicze orkonowi) i macie jedyną i niepowtarzalna możliwość krytycznego (lub nie) zjechania tego nad czym się napociliśmy i na co klęliśmy (no dobra... na co ja kląłem) przez ostatnie miesiące

serwis działa pod adresem:

http://cfk.website.pl/

jest też dostępny przez stary (znany i być może lubiany) alias

http://cfk.prv.pl/

i o ile nic się nie schrzani działał będzie ;>

imieniu CFK Crew
Mały
...We just dinged them!...

Offline Sew

• Trollu
  • Użytkownicy
Odp: CFK - wskrzeszenie
« Odpowiedź #1 dnia: Maj 07, 2007, 04:11:51 pm »
Jakie śliczne to CFK teraz. Tylko że brakuje zdjęć od kilku osób, np. od Atropy (na tych mi zależy bo byłem niektórych :) ). M0że da radę coś z tym zrobić ?

Offline Mały

• Użytkownicy
« Odpowiedź #2 dnia: Maj 07, 2007, 08:43:12 pm »
o proszę galeria atropy umknęła jakoś przy przenosinach - postaram się dodać ASAP

Offline Fulko

• Użytkownicy
« Odpowiedź #3 dnia: Maj 07, 2007, 10:23:25 pm »
Fajne.
Drobne erratum: winno być "Zardzewiały Topór", nie "Krwawy".
They crossed the border an hour before dawn
Moving in lines through the day...

Offline Mały

• Użytkownicy
« Odpowiedź #4 dnia: Maj 08, 2007, 08:11:34 am »
Poprawiłem :>

Offline veyDer

• Użytkownicy
    • The veyDer Times
« Odpowiedź #5 dnia: Maj 08, 2007, 10:20:46 am »
Ja naprawdę nie chcę być upierdliwy, ale te 10 ostatnich zdjęć z galerii Atropy to naprawdę są zdjęcia mojego autorstwa ::)
Mikołaj "Gobur" Grotowski pożyczył ode mnie 800 zł na Orkon '06, miał oddać do 10.08.2006.
Kasy nie oddał do tej pory, nie odbiera też telefonów ode mnie...

Offline Mały

• Użytkownicy
« Odpowiedź #6 dnia: Maj 08, 2007, 10:45:41 am »
teraz jest ok?

Offline Bestia

• Jajakobyły
  • Administrator
  • Użytkownicy
    • Konwent Fantastyki Steam&Sword
« Odpowiedź #7 dnia: Maj 09, 2007, 03:52:50 pm »
Ale serwer ugina się strasznie... ciekawe jak wytrzyma gorący po orkonowy okres, bo szarpie mi a z mojej strony jest 4Mb

Offline Zsa-Zsa

• Legendarna Biała Gęś
  • Administrator
  • Użytkownicy
  • koleżanka nie-sympatyczna
« Odpowiedź #8 dnia: Maj 09, 2007, 03:58:35 pm »
Chciałam powiedzieć, że dużo bardziej mi się podoba to CFK - wizualnie (pod względem wyglądu strony) i praktycznie (pod względem przeglądania zdjęć).

Brzmi to zupełnie, jakbym wyznawała zasadę "dzień bez wazeliny..."  ::)
Ostatni krzyk, łabędzia nuta<br />I dalej nic w teatrze lalek<br />Ogólnie mówiąc - life is brutal<br />Poza tym wszystko doskonale.

Offline Majza

• Użytkownicy
  • Ten który chamem się zwie
    • http://www.lineage2.bo.pl
« Odpowiedź #9 dnia: Maj 09, 2007, 04:32:52 pm »
Dobra, robota, nowy system jest dużo lepszy niż moje stare wypociny (Jezu, jak ostatnio zaglądnąłem w kod, to myślałem że sie spale ze wstydu :P).

Offline veyDer

• Użytkownicy
    • The veyDer Times
« Odpowiedź #10 dnia: Maj 09, 2007, 04:38:43 pm »
teraz jest ok?

Jest ok, dzięki :D
Mikołaj "Gobur" Grotowski pożyczył ode mnie 800 zł na Orkon '06, miał oddać do 10.08.2006.

Offline Mały

• Użytkownicy
« Odpowiedź #11 dnia: Maj 09, 2007, 04:38:56 pm »
Cytat: Bestia
Ale serwer ugina się strasznie... ciekawe jak wytrzyma gorący po orkonowy okres, bo szarpie mi a z mojej strony jest 4Mb

Z mojej jest 2Mb i ugina sie tak samo ;> wiec owszem to serwer ale nie tyle transfer co jego moce przerobowe które właśnie udało nam sie wynegocjować żeby zostały podniesione dla nas (brawa dla Gawrona bo jeśliby to sie nie udało to mielibyśmy wielką klapę zamiast powrotu i nie dałbym się namówić na dalsze użeranie się z CFK ;) )
Niestety load jaki generujemy jest faktycznie wysoki :> za 4 ostatnie dni mieliśmy >200% normy przydzielonej zużycia CPU na serwerze skryptami galerii.

Jak to się mówi ... pożyjemy zobaczymy ponieważ to jest wskrzeszenie wszystko teraz zależy od naszych nekromantycznych wysiłków żeby ten zombias działał mimo wszechstronnego pałowania :>

EDIT: I tak jest lepiej bo mieli ale nie mówi w kółko "Internal Server Error"

Cytat: Zsa-Zsa
Chciałam powiedzieć, że dużo bardziej mi się podoba to CFK - wizualnie (pod względem wyglądu strony) i praktycznie (pod względem przeglądania zdjęć).
Mi też się podoba :> sam wybierałem :> dziękuję za uznanie :>
może jeszcze się dorobimy jakiegoś logo które będzie stworzone przez kogoś z lepszymi perspektywami niż ja i 15 minut z GIMPem :) ale na razie w oczy nie gryzie

Cytat: Majza
Dobra, robota, nowy system jest dużo lepszy niż moje stare wypociny (Jezu, jak ostatnio zaglądnąłem w kod, to myślałem że sie spale ze wstydu Język).
spoko - jeszcze Cię do roboty zaprzęgniemy :> zacznij sie uczyć tricków z Gallery 2 :>
« Ostatnia zmiana: Maj 09, 2007, 04:43:17 pm wysłana przez Mały »

Offline Majza

• Użytkownicy
  • Ten który chamem się zwie
    • http://www.lineage2.bo.pl
« Odpowiedź #12 dnia: Maj 10, 2007, 06:23:38 pm »
Ja za niedługo wykupuje dość potężny serwer. Jak uciągnie moją strone i forum i zostanie troche CPU to udostępnię wam na cfk (o miejsce się nie bójcie, będę mógł wam wydzielić... hmm.. powiedzmy jakieś 80GB :D )

Offline veyDer

• Użytkownicy
    • The veyDer Times
« Odpowiedź #13 dnia: Maj 10, 2007, 06:53:07 pm »
Pokombinujcie może z jakimiś optymalizatorami - Turck MMCache może?

Offline Mały

• Użytkownicy
« Odpowiedź #14 dnia: Maj 10, 2007, 08:22:59 pm »
Wykupiliśmy hosting patrząc przede wszystkim pod kontem limitów transferu - bo to zabija ten serwis najbardziej. Na chwilę obecną mieli trochę ale działa (jak widać). Co do optymalizacji i innych takich - mamy warunki umowy z firmą która nas hostuje i oni za to odpowiadają w granicach tego za co płacimy - koniec zabawy w nasz prywatny hosting robią to teraz profesjonaliści.

@Majza - wsio fajno będziemy mieć na uwadze jeśli to się posypie ale - kupując hosting popatrz na miesięczny transfer :> CFK już wymieliło ponad 1GB za te parę dni Maja :>