Autor Wątek: Jelec  (Przeczytany 1512 razy)

Offline Bestia

• Jajakobyły
  • Administrator
  • Użytkownicy
    • Konwent Fantastyki Steam&Sword
Jelec
« dnia: Czerwca 08, 2007, 09:19:03 am »
Ja w tym roku wygląda sprawa Jelca, czy tak jak rok temu może on być już sztywny i twardy, czy wracamy do doświadczeń poprzednich i on również ma być w pełni bezpieczny?

Offline Mały

• Użytkownicy
Odp: Jelec
« Odpowiedź #1 dnia: Czerwca 08, 2007, 09:44:02 am »
Jelec musi być zabezpieczony - nie dopuścimy żadnych drewnianych, metalowych, plastikowych jelców z ostrymi krawędziami mogącymi ranić przeciwnika lub wybijać oczy :)
Sugeruję mieć ze sobą taśmę i otulinę żeby wprowadzać poprawki w razie konieczności.
...We just dinged them!...

Offline Bestia

• Jajakobyły
  • Administrator
  • Użytkownicy
    • Konwent Fantastyki Steam&Sword
« Odpowiedź #2 dnia: Czerwca 08, 2007, 10:28:49 am »
OK ale, czy ma być z gąbki/ materiałów miękkich, czy może nie być ale musi być zabezpieczony.

Pytania staram się konstruować tak aby poza odpowiedzią dla mnie skorzystali również wszyscy twórcy
mieczy z elementami metalowymi i drewnianymi, które NIE ZOSTANĄ DOPUSZCZONE DO GRY!

Offline KOVAL

• Użytkownicy
« Odpowiedź #3 dnia: Czerwca 08, 2007, 10:52:06 am »
ja tam nie wiem jakie są dokładne kryteria
ale IMO jelec moze byc zrobiony np. z pcv - jak reszta miecza - tyle ze wymaga zabezpieczenia otuliną
tak czy inaczej nie moze miec wewnątrz nic twardego (drewna ani metalu)
a pecefałowy "rdzeń" musi być i tak zabezpieczony

Offline Mały

• Użytkownicy
« Odpowiedź #4 dnia: Czerwca 08, 2007, 11:07:38 am »
dokładnie tak jak koval napisał - jelce mogą być z PCV zabezpieczone otuliną (tak jak było do tej pory), przy różnych katanopodobnych broniach dopuszczane były tsuby (dobrze toto nazwałem???) ze sklejki zabezpieczone otuliną (z racji małych wymiarów i możliwości złamania tego)

chodzi o to żeby nie wybić oka sobie lub komuś ostrym kawałkiem który przebije otuline - PCV zabezpieczona nakładką (końcówką na rurki PCV) i oklejona otuliną raczej nie przejdzie przez otuline i taśme... a śruba, pręt, listewka itd zrobi to dużo prędzej.

Offline Thorgrim

• Majster
  • Użytkownicy
« Odpowiedź #5 dnia: Czerwca 08, 2007, 12:09:19 pm »
a co powiecie na drewniany jelec, wykonany w ten oto sposób (bronią PCV nie da się go rozwalić, a nawet drewnianymi mieczami treningowymi). Wystarczyłoby go jeszcze ładnie otulić miękkim materiałem.

http://img388.imageshack.us/img388/2964/obraz130kf4.jpg
« Ostatnia zmiana: Czerwca 08, 2007, 12:11:58 pm wysłana przez Thorgrim »
71:5

Offline KOVAL

• Użytkownicy
« Odpowiedź #6 dnia: Czerwca 08, 2007, 12:17:27 pm »
eee... obawiam sie ze IMO nie przejdzie
po prostu drewno jako materiał na broń jest nieakceptowalny (chyba?)

Offline Mały

• Użytkownicy
« Odpowiedź #7 dnia: Czerwca 08, 2007, 10:18:59 am »
Nie przejdzie - elementy drewaniane i metalowe w broni nie przechodzą - ustalony od lat standard (sam daaaawno temu miałem półtorkę na drewnianym kiju od szczotki - jelec jednak już wtedy był z papierowej/tekturowej rurki obłożonej otulina i obklejonej taśmą... jakkolwiek dzisiaj ta półtorka w życiu by nie przeszła przez właśnie drewniana konstrukcję...)

zaznaczam raz jeszcze - TYLKO PCV lub technologia włókna szklanego (ale wszystko będzie dokładnie sprawdzane i testowane = w razie wątpliwości możliwe że na właścicielu broni... )