Autor Wątek: Bezpieczne łuki i strzały  (Przeczytany 48491 razy)

Offline uelfik

• Lord of FLAME!
  • Użytkownicy
Odp: Bezpieczne łuki i strzały
« Odpowiedź #30 dnia: Czerwca 14, 2007, 05:40:07 pm »
Wybiórczość przyswajania sobie  informacji z wypowiedzi innej osoby na forum nadal jest dla mnie wielką tajemnicą.

To nawet nie wybiórczość. Kiedy pisałem swój post nie zauważyłem, że jest jeszcze jedna strona  :-[. My bad. Odnosił się on raczej do kategorycznego stawiania sprawy w stylu "znowu kolejni durnie od pacynek".. potem złagodziłaś stanowisko, co sie chwali.

Jak dla mnie nie ma co znowu strzępić ozorów. Przywieźcie. Zobaczy sie, przetestuje, może przejdzie.

Forum orkonowe to NAJGORSZE miejsce do ustalania przydatności czegokolwiek. Aby to potwierdzić podam prosty przykład.

Czy myślicie, że taki larp jak Kłoda, obecnie już tradycja orkonowa, zaistniałby gdyby jego pomysł przedstawiono na forum? Nigdy.

- Aaaaa! Chcecie sie bić w nocy? Zwariowaliście? Wszyscy zginą!
- Aaaaa! Chcecie sie bić w nocy na skałkach? Zwariowaliście? Wszyscy zginą!

Po czym gromada forumowiczów, w tym kto wie, może i ja.. stwierdziłaby, że to narusza wszelkie zasady bezpieczeństwa jakie ustalono wcześniej. Forum to z reguły czysta teoria, ta najbardziej oddalona od praktyki.

Przywoźcie i testujcie. Na forum to sie dobrze czyta ogłoszenia i offtopicuje, a nie reguluje cokolwiek.

Pozdrawiam.
"Red drops stain satin so white..
..the way I sign my name"

Offline Mały

• Użytkownicy
« Odpowiedź #31 dnia: Czerwca 14, 2007, 07:15:35 pm »
Org Mały says:

Przywieźcie przetestujemy. Nawet jeśli nie pójdą w tym roku to może test da pojęcie czy pójdą w przyszłości. Bo inaczej to co roku będzie przywożenie na ostatnią chwilę, a niczego nie wprowadza sie w ostatniej chwili.
Bezpieczna broń pojawiła się jako standard na grze głównej po teście na LARPach pobocznych rok wcześniej (i zapewne innych testach pomysłu jeszcze wcześniej)
...We just dinged them!...

Offline Thorgrim

• Majster
  • Użytkownicy
« Odpowiedź #32 dnia: Czerwca 15, 2007, 07:31:39 am »
te spodeczki można też przykręcić co jest chyba dużo lepsze rozwiązanie niż klej.

W pacynach, które mam w domu, spodeczki są przybite maleńkimi gwoździkami.
71:5

Offline Bestia

• Jajakobyły
  • Administrator
  • Użytkownicy
    • Konwent Fantastyki Steam&Sword
« Odpowiedź #33 dnia: Czerwca 15, 2007, 09:21:35 am »
Lepiej przywieź i pokaż btw. gwoździki jak wszystko co metalowe co miało by się znaleźć w broni źle się kojarzy. Klej brzmi lepiej :P

Offline Shiva

• Samozwańczy Org-zadymiarz
  • Administrator
  • Użytkownicy
« Odpowiedź #34 dnia: Czerwca 15, 2007, 11:32:00 am »
Ale niestety klej jest znacznie mniej trwały.

Cytat: Wypowiedzi Emilii
Ale na Orkon przyjeżdża cała masa osób, która się nie zna. Wg mnie jest za duże prawdopodobieństwo, że ta cała masa osób zrobi sobie i innym krzywdę przez nie umiejętne posługiwanie się  łukiem i strzałą ( z pacynką).

Rety. Dla tego właśnie na Orkonie nie wsyzscy posługują się mieczami, nie wszyscy toporami czy łukami. Dla tego właśnie jedni walczą mieczem i są w tym dobrzy, inni rzucają szyszkami i mają cela, a jeszcze inni nie walczą w ogóle, bo po prostu nie potrafią. Nie rozumiem, dla czego zakładasz, że na orkon przyjeżdza 300 osób, z których za broń złapia akurat ci, którzy nie powinni. Każdy przed grą trenuje. Patelnia czesto trudno jest przejść bo tyle na niej rzucających szyszkami do celu, walczących na miecze, topory, czy broń mieszaną. Może nie zauważyłaś?

[edit] Ze względu na zniesmaczenie opinii forumowatej. [/edit]

Cytat: Wypowiedzi Tomasa
Co się zaś tyczy sprawdzania strzał - jeżeli tego ktoś nie będzie robił na bieżąco to jak zobaczy odpadającą pacynkę po wypuszczeniu strzały w kierunku przeciwnika, to już może się skończyć nie tylko siniakiem.
Jeżeli chodzi o mobilność posługiwania się taką bronią to fakt jest faktem, że jakbym grał łucznikiem to chyba tak czy owak bym wybrał szyszkę.

Nakładając strzałę na cięciwę poczujesz i nawet usłyszytsz, czy coś ci na "grocie" nie lata, czy nie skrzypi i czy coś nie jest w porządku. Tak samo jak zamach#jąc się pecevałką czujesz czy coś ci lata, czy jakoś wysunęła ci się "klinga" z jelca i czy coś przypadkiem przed chwilą nie pstryknęło z większym skutkiem.
Jeżeli pacynka w jakikolwiek sposób odpadnie od drzewca strzały, to miej na uwadze, że ją ściągnie z orbity. Prawie na pewno nie odpadnie w całości, gdyż bedzie całkiem przyklejona a wszystko nie może puścić na raz. Oo' tak więc jeżeli pacynka się zepsuje, to po pierwsze poczujesz to naciągając ją na cięciwę, a po drugie jeżeli poleci i odpadnie, to strzała na pewno nie doleci tym samym kursem. Chociażby dla tego, że straci jakikolwiek punkt wyważenia.
  Jeszcze jedna prawa. Jeżeli nawet zdarzy się ta jedna na milion szansa, że strzała bez pacynki doleci na miejsce, to:
- Wątpię, żeby miała taką siłę, żeby płaskim końcem wbić się w cokolwiek (chyba, że samo drzewce najpierw wszyscy zatemperują dla większego efektu)
- Wątpię, żeby ktoś widzący, że w jego kierunku leci strzała pakował w pole rażenia głowę czy nawet oko.
« Ostatnia zmiana: Czerwca 16, 2007, 09:48:10 pm wysłana przez Shiva Hassireth »
"Nie, nie jestem Ania."

Offline KOVAL

• Użytkownicy
« Odpowiedź #35 dnia: Czerwca 15, 2007, 12:03:29 pm »
Cytat: Shiva Hassireth
No. Teraz we mnie.
alez proszę bardzo! mówisz i masz!
 8)
Nie rozumiem, dla czego zakładasz, że na orkon przyjeżdza 300 osób, z których za broń złapia akurat ci, którzy nie powinni.
nie, w tym przypadku wystarczy aby za broń złapała 1 osoba (słownie: jedna) która "nie powinna"
a nie pamietasz przypadków jak tłuczenie ludzi pecefałem sie po głowach "bo tak mnie nauczyli walczyć" i kolesia z metalowym mieczem oklejonym karimatą?
i w takim przyopadku nie ma znaczenia za pozostałe 98% graczy z pecefałami w garści mogło by dostac dyplom za bezpieczną grę i profesjonalizm w bezpiecznym fechtunku
Proponuję, żeby w tego rodzaju topicach wypowiadali sie TYLKO Orgi, do których idą pytania zawarte w tematach, i zadający pytania gracze, lub ewentualnie ktoś, kto juz sobie nad tym myślał i chce coś dodać lub jeszcze czegoś się dowiedzieć. Przerażającą więkrzość wypowiedzi w takich topicach  stanowią wypowiedzi innych "BardzoMądrych" graczy, którzy tak sie znaja, że po co czekać na reakcję Orgów. Bez sensu.
zwróć uwagę że twoje sformułowanie "ewentualnie ktoś, kto juz sobie nad tym myślał i chce coś dodać " to właśnie taki wspomniany zaraz "BardzoMądry" - co tworzy wewnętrzna sprzecznosc w twojej wypowiedzi - bez sensu...

a jeśli każdy taki wątek by tylko czekał na reakcje Orgów
to po pierwsze Orgi nie wyrobiliby z odpowiedziami bo podobno poza odpowiadaniem na forum mają jakiśtam konwent do przygotowania
a po drugie stałoby sie to zaprzeczeniem idei forum gdzie z zasady każdy ma prawo sie wypowiedzieć
Nie grasz łucznikiem- Nie dla Ciebie temat.
nooooo to juz przesada
po pierwsze każdy gracz jest potencjalnym celem
po drugie wychodząc z takiego załozenia nalezałoby np. zakazać udziału w dyskusjach o magii wszystkim osobom nie grającym magami
- choc faktycznie miałoby to swoje dobre strony :P :P
bo nikt by sie nie ciskał o to że "magowie są przegięci" albo ze im zbyt łatwo itp

Offline telefax

• Użytkownicy
« Odpowiedź #36 dnia: Czerwca 15, 2007, 12:06:50 pm »
nie wiem skad w kolezance tyle agresji :|

Nie rozumiem, dla czego zakładasz, że na orkon przyjeżdza 300 osób, z których za broń złapia akurat ci, którzy nie powinni.

statystyka, jest 300 osob, zalozmy ze 10% wogole sie nie zna a z tego 10% jednak za nia zlapie i juz masz 3 osoby ktore maja wyzsze niz zwykle prawdopodobienstwo na zrobienie komus kuku

po co czekać na reakcję Orgów

Orgi czasami nie maja czasu / ochoty / okazji odpowiedziec a bywa i tak ze "bardzo madry" gracz ma wiecej xp, orkonow i rozsadku niz Org :>

Nie grasz łucznikiem- Nie dla Ciebie temat.

odrobinke przesadzilas - jesli nie masz prawka to kwestia samochodow tez Cie nie dotyczy? skoro ktos bedzie z tego do mnie strzelal to to chyba jednak jest to dla mnie temat?

Nakładając strzałę na cięciwę poczujesz i nawet usłyszytsz, czy coś ci na "grocie" nie lata, czy nie skrzypi i czy coś nie jest w pożądku.

strzelam z roznych rzeczy (aczkolwiek nie z luku) i wiem ze jednak mija troche czasu i potrzeba doswiadczenia zeby np. uslyszec ze czlowiek strzelajacy do Ciebie z ASG / paintballa nie ma juz amunicji i tylko straszy albo ze pocisk ktory wlasnie trafil Cie w plecy nie pekl zalewajac Cie farba wiec wciaz mozesz walczyc. obawiam sie, ze w przypadku puszczenia lukow rzuci sie na ta mozliwosc cala rzesza ludzi poniewaz beda dawaly ogromne mozliwosci a to ze operatorzy nie beda umieli dobrze strzelac ewentualnie wyczuc ze cos jest nie tak ze strzala nie spowoduje podniesienia bezpieczenstwa pomyslu.
ponadto dochodzi jeszcze kwestia "ferworu walki" biegnie na Ciebie przeciwnik +1 z czyms duzym i groznym, wyciagasz strzale i strzelasz czy wyciagasz strzale, sprawdzasz czy jest bezpieczna, celujesz w nogi i ... ? to samo dotyczy

Tak samo jak zamach#jąc się pecevałką czujesz czy coś ci lata, czy jakoś wysunęła ci się "klinga" z jelca i czy coś przypadkiem przed chwilą nie pstryknęło z więkrzym skutkiem.

===

Jeżelipacynka w jakikolwiek sposób odpadnie od drzewca strzały, to miej na uwadze, że ją zciągnie z orbity

co nie oznacza ze zmieniona trajektoria (o to slowo chodzilo?) spowoduje ze strzala bezpiecznie wbije sie w ziemie poniewaz moze niebezpiecznie wbic sie w cokolwiek innego

Na pewno nie odpadnie w całości

skad ta pewnosc??

tak więc jeżeli pacynka się zepsuje, to po pierwsze poczujesz to naciągając ją na cięciwę

jak juz pisalem - niekoniecznie, pozatym nawet jesli poczujesz to "instynkt przetrwania" czy zwykly odruch moze nakazac Ci strzelic a ewentualnie potem martwic sie o konsekwencje...

na pewno nie doleci tym samym kursem

gdzies jednak doleci, w bitwie na wiecej osob najprawdopodobniej w kogos innego...
zreszta zdarzylo sie w '98 ze Gawron postrzelil mnie ze zwyklego luku w oko podczas gdy stalem ZA NIM i przygladalem sie jak sobie radzi

Wątpię, żeby miała taką siłę, żeby płaskim końcem wbić się w cokolwiek

mysle ze bez "pacynki" bedzie miala znacznie wieksza predkosc niz zakladana dla bezpieczenstwa a ludziki sa raczej mieksiejsze niz drewno wiec moze sie wbic w cos miekkiego, oko, usta, dowolny odkryty fragment ciala...

Wątpię, żeby ktoś widzący, że w jego kierunku leci strzała pakował w pole rażenia głowę czy nawet oko

ja z kolei watpie zeby zauwazenie lecacej w Ciebie strzaly bylo az takie proste ze nie wspomne o wykonaniu jakiegokolwiek manewru obronnego, zwlaszcza podczas robienia czegos innego np walki na gumki. chociaz z drugiej strony pociski z ASG przy ok. 100m/s poruszaja sie tak makabrycznie wolno ze wydaje sie iz mozna je policzyc zanim Cie trafia...

No. Teraz we mnie.

wszyscy miewamy gorsze dni ;)
powyzsze informacje w k100% pokrywaja sie z rzeczywistoscia

zmeczenie jest fikcja

Offline uelfik

• Lord of FLAME!
  • Użytkownicy
« Odpowiedź #37 dnia: Czerwca 15, 2007, 12:15:06 pm »
Faxie, ale czy bottom line twojego posta brzmi: "Pacynki to fatalny pomysł" ? Czy po prostu kontrujesz (w niektórych miejscach słusznie) zbyt dogmatyczną wypowiedź Shivy?

Kovalu.. ok.. ktoś kiedyś biegał z normalnym mieczem owiniętym otuliną, ale z racji tego nie usunięto bezpiecznej broni z użytku, prawda?
"Red drops stain satin so white..
..the way I sign my name"

Offline Bestia

• Jajakobyły
  • Administrator
  • Użytkownicy
« Odpowiedź #38 dnia: Czerwca 15, 2007, 12:17:24 pm »
Shiva .... eh  O0

Dobra to problem wygląda tak co jeśli strzała się odłamie od pacynki.
A gdyby tak drewienko owinąć power-tapem tak samo jak się to robi z pcvałą.

Offline Shiva

• Samozwańczy Org-zadymiarz
  • Administrator
  • Użytkownicy
« Odpowiedź #39 dnia: Czerwca 15, 2007, 12:19:07 pm »
No... czy poza tym, ze pojeżdziliscie sobie po mnie coś weszło do tematu? Chyba nie.
Faxie. nie porównuj Luków do ASG, bo to zupełnie coś innego. Strzały mają trochę więcej niż ~ 1,9 cm 3
I łatwiej zobaczyć czy lecą, a mała jest szansa na to, że ktoś użyje całej swojej ludzkiej siły na strzał do grającego po przeciwnej stronie kolegi.

Sorry, ale 3 strony laliście wodę, a gdy powiedziałam wam wprost co można z tej powodzi wywnioskować to zostałam zjechana niczym bura suka... Super.
« Ostatnia zmiana: Czerwca 16, 2007, 09:48:42 pm wysłana przez Shiva Hassireth »
"Nie, nie jestem Ania."

Offline Bestia

• Jajakobyły
  • Administrator
  • Użytkownicy
« Odpowiedź #40 dnia: Czerwca 15, 2007, 12:22:26 pm »
Jak byś była ironiczna to bym zrozumiał.

Ew. przejście pacynek zależy od tego czy będą wystarczająco bezpieczne jeżeli strzeli się z nich do człowieka z odległości kontaktowej tzw. przyłożenia z całej możliwej siły jaką można wsadzić w luk.

To coś jak testowanie okularów przed Ogniem i Karabinem gdzie bryle dostawały z najmocniejszej giwery na placu właśnie z przyłożenia.

edit : Jeżeli ktoś pisze bzdury w pojęciu innych to taki jest efekt pozatym

No. Teraz we mnie.
sama chciałaś
« Ostatnia zmiana: Czerwca 15, 2007, 12:27:50 pm wysłana przez Bestia »

Offline Emilia

• Pierwszy oficer HSS Haryzma
  • Administrator
  • Użytkownicy
  • Evilia Cruella Skirmuntt
    • galeria
« Odpowiedź #41 dnia: Czerwca 15, 2007, 12:29:41 pm »
Telefax: jestem pod niesłabnącym wrażeniem twego spokoju i cierpliwości w wypowiedziach co do bardziej agresywnych postów:D az, sie chce czytac takie wypowiedzi i nikomu nie podnosi się ciśnienie ;)

Agatka: Zarówno Koval jak i telefax wypowiedzieli się potwierdzając moje zdanie co do Twoich argumentów i nie widze sensu powtarzania się tym samym:) Przyznam jednak, że również nie rozumiem Twojego zdania, że pacynki tak trudno jest zepsuć, źle zrobić i ze wszyscy zauważą jak coś z nimi bedzie nie tak, jak i argumentu, że strzała bez pacynki w nic się nie wbije (wbije się, zapewniam.  strzały bez grotów wystrzelone z 10 m z 10kg łuku wbijaja się w łuczniczą matę-co prawda niezbyt głęboko, ale się wbijają) i ludzie beda potrafili się przed nimi uchylić w walce- ale argumenty co do tych kwestii są powyżej.

Moge dodać tylko ,że wbrew temu co wynika z Twojej wypowiedzi to nie ja zaczełam ten temat nagle ni z tego ni z owego wyskakując na forum , że pacynki sa ZŁE bo akurat mi się nudziło i nie miałam co robić. Mój post był odpowiedzią na inny post. sama nie zaczynałabym tego tematu bo przyznam, że już mi się troche nudzi (hmmm...a może teraz zacznę jakiś inny:P np "nie dla półelfów w świecie orkonowym", albo "cesarstwo jest głupie " albo jakiś podobny temat w którym ludzie mogliby się sobie rzucic sobie znowu do gradziołek ;D )

Chciałam również zauważyć, że powiedziałam w poście dalej, iż z checią obejrze te nieszczęsne pacynki, więc kolejne napady agresji obrońców pacynek ( Obrońcy Pacynek...fajnie brzmi :D )skierowane w moim  kierunku potwierdzają tylko moją teorię wybiórczości ( tak..wiem Uelfiku, że to tym razem nie ty;) ).
Ale jak wszyscy już wiemy orkonowicze kochają flame'y na forum :P
« Ostatnia zmiana: Czerwca 15, 2007, 12:33:27 pm wysłana przez Milady »

Offline krassus

• Użytkownicy
    • Kompania Czarnej Dłoni
« Odpowiedź #42 dnia: Czerwca 15, 2007, 12:32:33 pm »
Ech... spory o zwiędłą marchewkę. Rzeczowo może...?

Odnośnie do pojawiającego się wątku "ludzi nieodpowiednich, nieumiejących bądź nieogarniętych".

Zgadzam się, że pozwalanie "komukolwiekowi" strzelać jest dopraszaniem się o wypadki (choćby samopostrzelenia - zdarzają się początkującym, a koniec od strony łucznika nie jest opacynkowany). Więc do podanej już przeze mnie procedury testowania pacynek dodałbym jeszcze test na ogarniętego łucznika - oddanie serii (3-5?) strzałów do wyznaczonego celu z odległości powiedzmy 5 czy 10 metrów. W cel w postaci słomianej tarczy o średnicy metra lub odrobinę większej trafi każdy ogarnięty, kto miał parę razy łuk w ręku i krzywdy sobie nie zrobił. Od razu lepiej, nie?

Powertape wokół drewna... jeśli trzeba... w sumie strzała zrobi się cięższa, więc będzie bardziej stateczna... czemu by nie? Poeksperymentuję w weekend i zdam relację.

a pacynki nie są nieszczęsne  :P
Jestem oazą spokoju...

Offline Bestia

• Jajakobyły
  • Administrator
  • Użytkownicy
« Odpowiedź #43 dnia: Czerwca 15, 2007, 12:35:31 pm »
nie dla półelfów w świecie orkonowym
Już rozgrzewam palce na klawiaturze :)

co do obwijania, to ciekawe jak by to było jak by zanurzyć takie drewienko w silikonie... (zamiast taśmy).

Offline krassus

• Użytkownicy
    • Kompania Czarnej Dłoni
« Odpowiedź #44 dnia: Czerwca 15, 2007, 12:37:04 pm »
A może gąbkowymi rurkami strzelajmy?   ;D

Teoria nie zastąpi praktyki. Silikonu nawet nie będę próbował. Ale testy z taśmą przeprowadzę.
Jestem oazą spokoju...