Autor Wątek: Broń Bezpieczna wykorzystywana do cwiczeń sztuk walki  (Przeczytany 1982 razy)

Offline Arawath

• Użytkownicy
Drużynka Battle chłopów! Brać swoje dwuręczne miecze po dziadkach, i do ataku!

-Arrr...!

Po wyczynach z wampira, nazwany UPĄ przez Gaxa i Grajasa...

Najfajniejsza postać: Hobbicki kapłan Tymory. Drowy załatwiam od zaraz, demony w trochę dłuższym terminie....

http://www.lordswm.com/?rid=3

Offline Mały

• Użytkownicy
Odp: Broń Bezpieczna wykorzystywana do cwiczeń sztuk walki
« Odpowiedź #1 dnia: Czerwca 20, 2007, 08:18:24 pm »
Jedynie "piankowy boken" możliwe że zostałby dopuszczony (o ile nie ma np drewnianego rdzenia) i tak musiałby zostać przetestowany a jeśli nie spełniałby wymogów bezpieczeństwa musiałby zostać przerobiony.

kij jest za długi, pozostałe z widocznymi elementami drewnianymi na pewno się nie nadają.

gumowe gwiazdki - należałoby sprawdzić jak to na prawdę wygląda i jaka to guma ale nie robiłbym sobie zbytnich nadziei bo raczej to twarda guma niż miękka piankopodobna.

opis na tej stronce jest zbyt lakoniczny żeby powiedzieć na 100% ze coś się nadaje.
...We just dinged them!...

Offline nenar

• Użytkownicy
« Odpowiedź #2 dnia: Lipca 04, 2007, 01:47:42 pm »
Na jednym LARPie w Goczałkowicach koleś miał bokena, niby wszystko spoko piankowy, ale bolało nim nim nieźle. Połowa jego przeciwników miała jako pamiątkę po LARPie krwiaki i siniaki, do tego wyprowadzał ciosy z nadgarstka ...

Taka broń niezbyt nadaje się do określenia bezpiecznej

Offline raptor_xxl

• Użytkownicy
« Odpowiedź #3 dnia: Lipca 04, 2007, 02:22:33 pm »
Bestia w zeszłym roku za pomocą PCVkowego miecza w otulinie nabił kilku osobom duże siniaki, więc jak dla mnie argument, że broń nie jest bezpieczna, bo można nią nabić siniaki nie jest wystarczający aby jej nie dopuścić. Nie jestem organizatorem i moje zdanie się nie liczy, ale chętnie zobaczyłbym taki piankowy bokken na Orkonie.

Offline uelfik

• Lord of FLAME!
  • Użytkownicy
« Odpowiedź #4 dnia: Lipca 04, 2007, 02:28:05 pm »
raptor twój argument jest, ujmując to kolokwialnie, z pupy wzięty.

Bokken jest po prostu ZA TWARDY. Proste.

Cenzoren Bestia
« Ostatnia zmiana: Lipca 05, 2007, 11:02:19 am wysłana przez Bestia »
"Red drops stain satin so white..
..the way I sign my name"

Offline Bestia

• Jajakobyły
  • Administrator
  • Użytkownicy
    • Konwent Fantastyki Steam&Sword
« Odpowiedź #5 dnia: Lipca 05, 2007, 11:05:45 am »
Raport chciałbym cię uświadomić jak to ładnie gdzie Emilia napisała, że atmosfera po Larpie z uwagi na mój miecz nie była zbyt miła.
Stąd wycofałem z obrony rzekomy miecz i więcej go nie używałem. Właśnie dla tego że siał zbyt duże spustoszenie i mimo swojej bezpieczności w moich rękach był niebezpieczny.

Co nie zmienia że sam miecz przeszedł już kolejny rok z rzędu atest i był bezpieczny. Dla tego też coś co z założenia nie jest bezpieczne nie przejdzie....

A jeżeli odczuwasz potrzebę posiadania siniaków to zapisz się do jakiegoś bractwa, w wawie z tego co wiem trochę tego jest. A na orkon przyjerzdza się aby się bawić! a nie po to żeby urządząc survival.

Offline K@T

• Użytkownicy
« Odpowiedź #6 dnia: Lipca 05, 2007, 02:37:56 pm »
Ale prawda jest taka, że coroku coraz mniej mieczy dostaje atest. My gobliny wiemy to na własnym przykładzie. O ile w 2004 prawqie wszystkie miecze przeszły to do 2007 roku z tych wszystkich przeszły dwa może trzy. Czasami sie tak zastanawiam i nie wiem z czego to wynika?. Ludzie coraz mięksi? czy czasy inne?

i taki lekki Off Top

broń na orkonie z roku na rok coraz lepiej się prezentuje, to już nie rury otuliny oklejone taśmą, lecz można powiedzieć atrapy mieczów o bardzo fajnym dla oka i aparatu kształcie.
SPAWYNYMY tututududu SPAWYNYMY tuturutu Spawynymy tututurutururuturutututru

Offline Jabi

• Użytkownicy
« Odpowiedź #7 dnia: Lipca 05, 2007, 11:09:35 pm »
Mam takie drobne pytanko czy zamiast zwyklej rurki pcv oklejonej w otulinie :] mozna uzyc rurki z włókna węglowego (oczywiscie tez oklejonego w otuline :PP) ?

Offline Bestia

• Jajakobyły
  • Administrator
  • Użytkownicy
    • Konwent Fantastyki Steam&Sword
« Odpowiedź #8 dnia: Lipca 06, 2007, 09:19:56 am »
http://forum.orkon.org/index.php?topic=892.0
+ jeszcze zdaje się gdzieś topic fulka ale teraz nie mogę szukać

Offline Delanov

• Neuroteam
  • Użytkownicy
« Odpowiedź #9 dnia: Lipca 06, 2007, 09:30:42 am »
O broni z rdzeniem z wlokna szklanego pisano rowniez tu:
http://forum.orkon.org/index.php?topic=472.0

Tu jest wlasnie przepis spisany przez Fulka.