Autor Wątek: Buty  (Przeczytany 19086 razy)

Offline Neo

• Ten ktorego nie ma
  • Użytkownicy
Odp: Buty
« Odpowiedź #75 dnia: Maja 13, 2008, 02:25:19 pm »
A tak.Sam mam buty od niego.Drogie sa, ale chodze w nich juz 6 rok..i nadal sa dobre.

Edit: Jerzy, mam wizytowke owej pracowni.Przyniose ci dziś do Paradoksu.
A koszt..Mysle ze jak chcesz dobre buty, to tak 300+...
Kiedyś ludzie byli bliżej siebie. Musieli. Broń nie niosła daleko...<br /><br />71:5

Offline JeRzy

• Highly flammable
  • Użytkownicy
« Odpowiedź #76 dnia: Maja 13, 2008, 02:30:33 pm »
Zdecydowanie chcę dobre, a jeśli jeszcze wytrzymają kilka lat, to już w ogóle rewelacja. Ostatecznie nie będę w nich często chodzić - tylko kilka razy do roku, więc raczej szybko się nie zniszczą. :) A 300+ to taki koszt, z którym się liczyłem - stan wyższej konieczności.
Chwyć wizytówkę. Dzięki. :)
"The problem is some people gonna try to convince you
That they know the answer no matter the question
Be wary of those who believe in a neat little world
Cause it's just fucking crazy you know that it is
Eh hee yeah amanaya yeaha yeah eh eh amana"

Dave Matthews - "Eh Hee"

Offline Zsa-Zsa

• Legendarna Biała Gęś
  • Administrator
  • Użytkownicy
  • koleżanka nie-sympatyczna
« Odpowiedź #77 dnia: Maja 13, 2008, 02:33:46 pm »
No widzisz, już wszystko wiesz :) A z konkretnym wytłumaczeniem, gdzie to jest, to zapytaj Sławka, On tam niedaleko mieszka.
Ostatni krzyk, łabędzia nuta<br />I dalej nic w teatrze lalek<br />Ogólnie mówiąc - life is brutal<br />Poza tym wszystko doskonale.

Offline krassus

• Użytkownicy
    • Kompania Czarnej Dłoni
« Odpowiedź #78 dnia: Maja 14, 2008, 12:03:19 am »
Jerzy, Constant: Sprostowanie cenowe. Kupowałem swoje buty rok później niż Constant. Nadal są dobre, chociaż parę drobnych napraw musiałem wykonac. Cena jednak już wtedy była inna. Za moje było 450 pln, buty sięgają przed kolano. Krótsze buty kosztowały wtedy 400 pln od pary. Trzeba brac poprawkę również na to, że buty te ów szewc wykonywał ze zniżką dla naszego bractwa. Jeśli trzeba - możnaby było znów o takiej zniżce porozmawiac.

Notabene: szewc jest niesamowity. Robił buty m. in dla "ogniem i mieczem", "wiedźmina", dla innych głośnych produkcji historycznych (np. w latach osiemdziesiątych). Jest certyfikowanym mistrzem szewskim, dyplomowanym wytwórcą rekonstrukcji obuwia historycznego... Poza tym para zwykłych półbutów szytych przez niego na miarę - to koszt około 1500 złotych. Warto wydac nawet te niecałe 500 pln na buty od niego. Robione są dokładnie, na miarę, ze wszystkimi udziwnieniami jakich klient sobie zażyczy. Przez pierwszy rok zelowane są za darmo (przynajmniej moje były), jeśli np. język czy zapinka odpadnie - naprawa też gratisowa. Co ważne - buty mogą byc praktycznie w dowolnym kolorze. Zielenie, żółcie, czerwienie, ba, nawet fiolety. Skóra dobrej jakości... po prostu luksus. Niestety kosztowny...
Jestem oazą spokoju...

Offline Rafałsz

• Szyderca
  • Użytkownicy
  • Czołem!
    • Kompania Czarnej Dłoni
« Odpowiedź #79 dnia: Maja 14, 2008, 08:54:16 am »
Krassus: Ja to bym nie wierzył specjalnie, że ten człek brał tę zniżkę pod uwagę. To raczej takie gadanie Arturowe było... Za swoje dałem 350 albo 400 cholewa jakieś 10 cm powyżej kostki.

Szewc jest naprawdę dobry i profesjonalny - to prawda. Z tego co pamiętam, cena buta zależy przede wszystkim od części podstawowej - udziwnień i kroju, natomiast długość cholewy już tak dużej różnicy cenowej nie wprowadza (za te pieniądze, które dałem, mogłem zażyczyć sobie dłuższą cholewę).

Pozdrawiam!
R.
Graliśmy uczciwie, ty oszukiwałeś, ja oszukiwałem - wygrał lepszy.
Graliśmy uczciwie... 71:5

Offline AnKa

• Użytkownicy
  • Komisarz Zębowej Policji
« Odpowiedź #80 dnia: Maja 14, 2008, 01:38:55 pm »
A jakieś poprawki szewskie wchodzą w grę?
"You cannot imagine, what we have seen with our eyes..."

Offline Rafałsz

• Szyderca
  • Użytkownicy
  • Czołem!
    • Kompania Czarnej Dłoni
« Odpowiedź #81 dnia: Maja 14, 2008, 02:30:00 pm »
Myślę, że wszystko co ma związek z butami. Poprawki, naprawy i na zamówienie. No i oczywiście za odpowiednią cenę.
Graliśmy uczciwie, ty oszukiwałeś, ja oszukiwałem - wygrał lepszy.
Graliśmy uczciwie... 71:5

Offline Zsa-Zsa

• Legendarna Biała Gęś
  • Administrator
  • Użytkownicy
  • koleżanka nie-sympatyczna
« Odpowiedź #82 dnia: Maja 14, 2008, 03:04:17 pm »
A jakieś poprawki szewskie wchodzą w grę?

Na pewno. Mnie, na przykład, rozciągali tam buty do stepu.
Ostatni krzyk, łabędzia nuta<br />I dalej nic w teatrze lalek<br />Ogólnie mówiąc - life is brutal<br />Poza tym wszystko doskonale.

Offline JeRzy

• Highly flammable
  • Użytkownicy
« Odpowiedź #83 dnia: Maja 16, 2008, 06:35:08 pm »
No i zamówiłem. Jak wszystko dobrze pójdzie, będą bardzo zacne i z solidną podeszwą do chodzenia po terenie. Ale faktycznie gość się mocno liczy - gdyby nie to, że już miałem dosyć bujania się trzeci rok w poszukiwaniu solidnych butów do stroju, to bym pewnie wymiękł cenowo. Ale traktuję to jako inwestycję na długą przyszłość.
"The problem is some people gonna try to convince you
That they know the answer no matter the question
Be wary of those who believe in a neat little world
Cause it's just fucking crazy you know that it is
Eh hee yeah amanaya yeaha yeah eh eh amana"

Dave Matthews - "Eh Hee"

Offline Chloru

• Gibberling
  • Promo
  • Użytkownicy
  • Designed to die!
    • Gibberling Press