Autor Wątek: Turniej bardów  (Przeczytany 2829 razy)

Offline aileen

• Użytkownicy
Turniej bardów
« dnia: Lipiec 02, 2007, 03:34:57 pm »
Witam Wszystkich!

Z przyjemnością informuję, iż w sobotę 14 lipca za zgodą organizujących tegoroczny Orkon oraz dzięki przychylności organizatorów larpa ?Źle się dzieje w państwie Randers? w trakcie trwania tegoż, odbędzie się turniej bardów, aktorów, recytatorów, tancerzy i akrobatów i wszystkich innych którzy czują chęć lub potrzebę podzielenia się swoimi umiejętnościami artystycznymi z wdzięczną gawiedzią.

Jako, że wybór ?Capo di Tutti Artisti? stanowi samo w sobie nie byle jakie wyzwanie, takoż w tym turnieju uczestnicy będą zobowiązani sprawdzić swe umiejętności w 3 konkurencjach.
Pierwsze dwie konkurencje zostaną zaaranżowane przez organizatorów, natomiast trzecia będzie miała charakter dowolny, co oznacza iż będzie doskonałą okazją do sławienia cnót i urody żon cudzych oraz uwag krotochwilnych na temat organizatorów a także wszystkich złosliwie panujących w świecie Orkonu.

Turniej ma charakter otwarty i udział wziąć mogą wszyscy zainteresowani.
Odbywa się w klimacie świata orkonowego i stanowi fabularną część larpa "Źle się dzieje..." - dalsze informacje w wątku o tym larpie.
Zgłoszenia są przyjmowane na priva mojej organizatorskiej skromności, bądź osobiście na Orkonie.

Do zobaczenia na turnieju.

Offline Grey

• Król Smról
  • Promo
  • Użytkownicy
Odp: Turniej bardów
« Odpowiedź #1 dnia: Lipiec 23, 2007, 09:46:34 am »
Jako, że niedźwiedź został pozbawiony możliwości raczenia swych zarośniętych uszu pięknymi głosami bardów (jeden z bardów rozdzierany w lesie nie brzmiał za ładnie) tedy proszę o info kto startował i jak wyglądała ostateczna klasyfikacja.
Mały jestem, niby nic,
lepszy niż zepsuty rydz.

Znane powiedzenie Goblinów Królewskich

Offline Kamil Rauch

• Krauch
  • Użytkownicy
« Odpowiedź #2 dnia: Lipiec 24, 2007, 03:26:46 pm »
Trzecie miejsce zajęła koleżanka której prywatnie nie znam. Drugie, książę Hampton (Apollyon). Pierwsze, przedstawiciel cechu rzeżników z Barton (to ja).
Pozakonkursowo startował Zielony.

Mam wrażenie, że włączać Turniej do LARPa to był kiepski pomysł. Zapewne z powodu upału nikomu nie chciało się wziąć instrumentu, czy nawet w ogóle przychodzić. Uczestników byłoby tylko dwoje, gdyby Apollyon nie dał się namówić w ostatniej chwili. Ja stawiałbym na Turniej "w klimacie", ale przy wieczornym ognisku, poza grą.

Offline Fulko

• Użytkownicy
« Odpowiedź #3 dnia: Lipiec 24, 2007, 03:35:33 pm »
Niestety racja i weźmiemy to na przyszłość pod uwagę.

Co do liczby uczestników, to miało być ich więcej, ale jeden z zapowiedzianych nie zdążył dojechać, inny nie mógł wystąpić z powodu niedyspozycji. Aczkolwiek poza tym niestety byłbym sceptyczny co do ich większej liczby i klasy, sądząc po bardach z gry dla misiów -- ale poprawcie mnie, jeśli znacie godne uwagi wyjątki...
They crossed the border an hour before dawn
Moving in lines through the day...

Offline AnKa

• Użytkownicy
  • Komisarz Zębowej Policji
« Odpowiedź #4 dnia: Lipiec 24, 2007, 05:03:47 pm »
Kolejność była nieco inna:

1. Rzeźnik
2. Córka Effinghamów
3. Syn Hamptonów
"You cannot imagine, what we have seen with our eyes..."

Offline Aliena

• Elfy żyją wiecznie...
  • Użytkownicy
  • Port wielki jak świat...
« Odpowiedź #5 dnia: Lipiec 24, 2007, 06:13:28 pm »
IMHO pomysl łaczenia konkursu bardow z larpem byl kiepski. Na przyklad poczatkowo planowalam nieco inny repertuar, ale nie chcialam psuc klimatu larpa i dopasowalam repretuar do mojej postaci i calosci gry. Jestem pewna, ze turniej zyskalby, gdyby byl osobna impreza - chocby wiekszym uczestnictwem tych, ktorzy byc moze, majac jakies konkretne role (jakis dragonow, czy cos), nie bardzo mogli wziac w nim udzial.
Ale i tak bylo fajnie:)

To bardzo poważna sprawa - nie mieć poczucia humoru.

"Za dwadzieścia lat bardziej będziesz żałował tego,
czego nie zrobiłeś, niż tego, co zrobiłeś" MarkTwain

Offline Grey

• Król Smról
  • Promo
  • Użytkownicy
« Odpowiedź #6 dnia: Lipiec 25, 2007, 08:18:24 am »
Z Apem bylo podobnie. Przygotowal typowy dla siebie repertuar plebejski ktory nie licowal z rola. Stad rozterki czy startowac. W dodatku szkoda, ze nie mialem okazji posluchac.
Mały jestem, niby nic,
lepszy niż zepsuty rydz.

Znane powiedzenie Goblinów Królewskich

Offline aileen

• Użytkownicy
« Odpowiedź #7 dnia: Lipiec 25, 2007, 09:43:39 am »
Czuję się wyciągnięta do odpowiedzi.

Turniej bardów miał być autonomiczną imprezą w ramach larpa. Nie udało się. Przeszkodziło między innymi to że w trakcie zaczeło się dziać coś na terenie co przeniosło na chwilę akcję (i ludzi) w inne miejsce. Jako postać nie mogłam tego odpowiednio moderować (spokojne prośby nie działały, krzyczeć nie zamierzałam).

Próbę organizacji turnieju w trakcie larpa uważam za nieudaną. Konkurencja nie była duża, wiele osób nie startowało.

Na przyklad poczatkowo planowalam nieco inny repertuar, ale nie chcialam psuc klimatu larpa i dopasowalam repretuar do mojej postaci i calosci gry.

Repertuar, Marysiu, można było sobie dobrać taki jak na standardowym turnieju - o tym mówiłam. Jeśli by nie pasował do turnieju bardów w normalnej konwencji - nie pasowałby też tu. Takie było założenie.

turniej zyskalby, gdyby byl osobna impreza - chocby wiekszym uczestnictwem tych, ktorzy byc moze, majac jakies konkretne role (jakis dragonow, czy cos), nie bardzo mogli wziac w nim udzial.

Mogli. Rzeźnik wziął (i wygrał).

Jeśli chodzi o mnie, był to pierwszy i ostatni turniej bardów organizowany przeze mnie w konwencji larpa. Mam nadzieję iż każdy kolejny będzie bardziej interesujący.

Offline Aliena

• Elfy żyją wiecznie...
  • Użytkownicy
  • Port wielki jak świat...
« Odpowiedź #8 dnia: Lipiec 25, 2007, 01:38:59 pm »
"Repertuar, Marysiu, można było sobie dobrać taki jak na standardowym turnieju - o tym mówiłam. Jeśli by nie pasował do turnieju bardów w normalnej konwencji - nie pasowałby też tu. Takie było założenie. "

Teoretycznie tak, ale jako "panienka z dobrego domu" nie bardzo moglam wystapic ze sprosnym wieszem czy piosenka, a mialam pare takich przygotowanych. Chyba, ze na chwile "wyszlabym ze swojej roli" , a nie chcialam tego robic, zeby nie wprowadzac chaosu do gry.
Inna rzecz, ze powiedzialas mi ze mam wyrecytowac jeden z dwoch wierszy, ktore byly w  informatorze i dopiero na piec minut przed turniejem dowiedzialam sie , ze niekoniecznie.

No ale skoro wszyscy sie zgadzamy, ze pomysl lączenia turnieju i larpa byl bledem, to wlasciwie nie ma sie o co sprzeczac.
Ja sie bawilam przednio i tak, i bardzo jestem dumna z zaszczytnego drugiego miejsca. A ze troche marudzimy (ogolem), to taka juz nasza rola.:)

« Ostatnia zmiana: Lipiec 25, 2007, 01:52:10 pm wysłana przez Bestia »
To bardzo poważna sprawa - nie mieć poczucia humoru.

"Za dwadzieścia lat bardziej będziesz żałował tego,
czego nie zrobiłeś, niż tego, co zrobiłeś" MarkTwain

Offline aileen

• Użytkownicy
« Odpowiedź #9 dnia: Lipiec 25, 2007, 02:48:20 pm »

Teoretycznie tak, ale jako "panienka z dobrego domu" nie bardzo moglam wystąpić ze sprosnym wieszem czy piosenką, a mialam pare takich przygotowanych.

Szkoda. A mogło być ciekawie.

Chyba, ze na chwile "wyszlabym ze swojej roli" , a nie chcialam tego robic, zeby nie wprowadzac chaosu do gry.

Niedźwiedź tez miał wyjść z roli i wystąpić. Niestety nie dojechał :(

Inna rzecz, ze powiedzialas mi ze mam wyrecytowac jeden z dwoch wierszy, ktore byly w  informatorze i dopiero na piec minut przed turniejem dowiedzialam sie , ze niekoniecznie.

??? Uznam to za subiektywną interpretację zdarzeń.

Kończąc -  przynajmniej z mojej strony -

Bardzo dziękuję Demonkowi, Ani i Katu za pomoc w przygotowaniu turniejowych questów. Bez Waszej pomocy przynajmniej ja bym się nie bawiła w połowie tak dobrze jak miało to miejsce. 
:-*
« Ostatnia zmiana: Lipiec 25, 2007, 02:51:39 pm wysłana przez aileen »

Offline Zielony

• Użytkownicy
    • http://forum.larpy.pl/
« Odpowiedź #10 dnia: Sierpień 12, 2007, 09:56:16 pm »
Dziwie sie dlaczego nie wygralem... to wszystko pewnie bylo ustawiane!!! :P
http://www.myspace.com/astonmartinipl !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! :)

Offline Bestia

• Jajakobyły
  • Administrator
  • Użytkownicy
    • Konwent Fantastyki Steam&Sword
« Odpowiedź #11 dnia: Sierpień 12, 2007, 11:32:54 pm »
Też tak uważam. Zielony na Prezydenta!

Offline Rotek

• Użytkownicy
  • Machete
« Odpowiedź #12 dnia: Sierpień 15, 2007, 01:11:47 am »
Zielony na prezydenta? Chyba jakiejś wyimaginowanej krainy... typu Randers ;D w ogóle chciałbym zamieścić tekst recytowanego przez Zielonego wiersza:

"tulipan, tulipan, tulipan
róża, róża, róza
smalec, smalec, smalec,
a w tym wszystkim: palec grzebalec"

wiersz niewiarygodnie głupi, ale barokowy:)
They soon realized they fucked up with the wrong Mexican.

Offline Hauer

• Użytkownicy
  • Wielki Przedwczorajszy
« Odpowiedź #13 dnia: Sierpień 19, 2007, 01:01:32 pm »
I boski tekst "nie napisałem tego wiersza, ale gdybym umiał pisać pewnie bym to zrobił" - bezcenne :D