Autor Wątek: orkon-wiki  (Przeczytany 13821 razy)

Offline Emilia

• Pierwszy oficer HSS Haryzma
  • Administrator
  • Użytkownicy
  • Evilia Cruella Skirmuntt
    • galeria
Odp: orkon-wiki
« Odpowiedź #30 dnia: Sierpień 10, 2007, 02:36:58 pm »
to na razie próba. przykład tego jak miały by wyglądać rysunki strojów. szlachcianka hagryjska;)

czy przy opisywaniu mody Hagrii mogę umieścić  też zdjęcie ambasadora z Midmor?

[załącznik usunięty przez administratora]

Offline Fulko

• Użytkownicy
« Odpowiedź #31 dnia: Sierpień 10, 2007, 02:41:59 pm »
Cool. Ambasadora tak, zaraz je wrzucę i podeślę Ci link.
They crossed the border an hour before dawn
Moving in lines through the day...

Offline PanciaUla

• Kapitan HSS Charyzma
  • Grupa Scenariuszowa
  • Użytkownicy
  • Liga AntyMisiowa/exGTS
« Odpowiedź #32 dnia: Sierpień 10, 2007, 02:53:04 pm »
Jestem przeciwna umieszczaniu zdjęć w innych przypadkach niż jeśli mówi się o konkretnej zagranej postaci. Vide: stroje , moda etc. Po pierwsze zdania mogą być podzielone czy to rzeczywiście wzorcowy strój i krytyka skupi się na osobie ze zdjęcia, po drugie: straszna bucówa wyjdzie jak wąska grupa (a nie ukrywajmy tak właśnie będzie) będzie zamieszczać nawzajem swoje fotki jako przykłady jacy są fajni.
Archeolog, kostiumograf, rysownik, kapitan i DJ.

http://spiraldancestudio.deviantart.com/

Offline Fulko

• Użytkownicy
« Odpowiedź #33 dnia: Sierpień 10, 2007, 02:57:53 pm »
Co do nieumieszczania zdjęć -- nie zgodzę się. Zdania mogą być podzielone, ale to nie wobec osoby, która zrobiła strój, tylko wobec tej, która go wybrała za przykład. A zamieszczanie fotek swoich nawzajem -- nie wiem, jak Tobie, Ulu ;-), ale mi czasami (nieraz) się podobają również stroje osób zupełnie spoza "wąskiej grupy". I chętnie je daję za przykład -- vide post o modzie w Randers w http://forum.orkon.org/index.php?topic=1069.0

Poza tym, nie będziemy mieli dosyć rysunków, żeby zrezygnować ze zdjęć. Co więcej, celem całego przedsięwzięcia jest dokumentować i propagować wiedzę o świecie orkonowym takim, jaki on z roku na rok powstaje. A te stroje, które rzeczywiście grały, są częścią tej wiedzy.
« Ostatnia zmiana: Sierpień 10, 2007, 03:02:33 pm wysłana przez Fulko »
They crossed the border an hour before dawn
Moving in lines through the day...

Offline PanciaUla

• Kapitan HSS Charyzma
  • Grupa Scenariuszowa
  • Użytkownicy
  • Liga AntyMisiowa/exGTS
« Odpowiedź #34 dnia: Sierpień 10, 2007, 03:13:14 pm »
Nadal uważam, że stworzy to towarzystwo wzajemnej adoracji z jednej strony, grupę urażonych osób "uważam, że moja wizja jest fajniejsza i miałem lepszy strój" z drugiej, a pośrodku grupę osób wyznających zasadę - A-mi-to-wisi. Ale kłócić się nie będę. Nie ja przy tym pracuję.

Chociaż uważam, że akurat moda, o której jak na razie przede wszystkim się mówi, to śliska sprawa. Tym bardziej, że jak na razie do opisywania jest mało chętnych a to znaczy, że gusta będą dość jednolite.

BTW: to rzeczywiście do tematu o modzie... już się przenoszę:)

Offline AnKa

• Użytkownicy
  • Komisarz Zębowej Policji
« Odpowiedź #35 dnia: Sierpień 10, 2007, 03:20:44 pm »
Mam jeden pomysł. Informacje o postaciach zredukować do niezbędnego minimum. Inaczej zrobi się straszny bałagan, jak każdy swoją postać będzie chciał wcisnąć, bo taka fajna i ważna była. Pozostańmy może przy informacjach ogólno orkonowych.

Mam jeszcze jedną prośbę do osób, które zamierzają opisywać Midmor - to, o ile mnie pamięć nie myli, miała być dość posępna i tajemnicza kraina przypominająca domeny Ravenloftu. Jak za dużo opiszecie to taka tajemnicza już nie będzie.
"You cannot imagine, what we have seen with our eyes..."

Offline Bestia

• Jajakobyły
  • Administrator
  • Użytkownicy
    • Konwent Fantastyki Steam&Sword
« Odpowiedź #36 dnia: Sierpień 10, 2007, 04:04:24 pm »
Postaramy się opisać ją zgodnie z naszą wizją, ponieważ z uwagi na to że tam zrobiliśmy 2 dniówkę i wsadziliśmy więcej niż 5 groszy, a moje wizja bynajmniej nie jest tą z Ravenloftu. Tym bardziej że kolejna 2 dniówka również będzie w Midmor.

Wiki jeżeli już jest to niech będzie o wszystkim w końcu to wiki a nie Strona Orkonowa, na której ogólno-orkonowe informację od dawna już są. CO się tyczy zdjęć, to ja jakoś nie wyobrażam sobie aby ktoś inny miał być na zdjęciu Vladimira niż Blepfuj czy tak samo  Glosterem miałby być ktoś inny. A że przedstawiali oni jakiś typ mody tą można ich jako taki przykład również wysunąć.

Offline PanciaUla

• Kapitan HSS Charyzma
  • Grupa Scenariuszowa
  • Użytkownicy
  • Liga AntyMisiowa/exGTS
« Odpowiedź #37 dnia: Sierpień 10, 2007, 04:06:33 pm »
to na razie próba. przykład tego jak miały by wyglądać rysunki strojów. szlachcianka hagryjska;)

A tak btw: kto nie dysponujący możliwością uszycia stroju u krawcowej, dobrze szyjąca babcią, możliwością pożyczenia stroju z teatru etc (pomijam dużą ilość pieniędzy na materiały) ci to uszyje?

Zresztą jeśli już umieszczamy tak skomplikowane stroje - bo trochę haczyków konstrukcyjnych tu jest: tiurniura i gorset chociażby - to może jednak umieścić też wykroje. Bez tego to żadna pomoc a jedynie przechwalanie się znajomością mody i umiejętnością rysowania.

Offline Bestia

• Jajakobyły
  • Administrator
  • Użytkownicy
« Odpowiedź #38 dnia: Sierpień 10, 2007, 04:08:02 pm »
Bardzo popieram Ulę.

Dla tego powinny być foty, bo są to realne stroje do zrobienia.

Offline Emilia

• Administrator
  • Użytkownicy
    • galeria
« Odpowiedź #39 dnia: Sierpień 10, 2007, 04:22:44 pm »

A tak btw: kto nie dysponujący możliwością uszycia stroju u krawcowej, dobrze szyjąca babcią, możliwością pożyczenia stroju z teatru etc (pomijam dużą ilość pieniędzy na materiały) ci to uszyje?

Zresztą jeśli już umieszczamy tak skomplikowane stroje - bo trochę haczyków konstrukcyjnych tu jest: tiurniura i gorset chociażby - to może jednak umieścić też wykroje. Bez tego to żadna pomoc a jedynie przechwalanie się znajomością mody i umiejętnością rysowania.

ale to nie ma być strój dla kogoś do uszycia tylko przykład... nigdzie nie jest napisane "wszyscy mają tak wyglądać". tak samo na stronach o modzie rysunki i ryciny są tylko przykładami.
To czy będzie to zdjęcie czy rysunek  nie ma w tym przypadku znaczenia, bo zdjęcie też jest tylko przykładem, a nie pokazaniem stroju jaki ktoś musi sobie uszyć.
większość osób jest wzrokowcami, łatwiej będzie im zapamiętać choć  z grubsza jak dany strój i styl wygląda po zobaczeniu przykładów. Bo jak pokazała praktyka, nie każdy to przeczyta.
a tez nie musi się na tym ściśle wzorować jak nie chce. to tylko strona wiki i ewentualna pomoc dla graczy, nie orkonowe pismo święte

Offline PanciaUla

• Kapitan HSS Charyzma
  • Grupa Scenariuszowa
  • Użytkownicy
  • Liga AntyMisiowa/exGTS
« Odpowiedź #40 dnia: Sierpień 10, 2007, 04:34:06 pm »
Niezbyt widzę cel stawiania za przykład czegoś co dla znamienitej większości ludzi będzie nieosiągalne. Zaczynam zmieniać zdanie co do zdjęć - tam chociaż pokazane byłyby stroje, które ktoś na  Orkonie wykonał.

Zresztą patrząc w ten sposób jako przykład strojów elfich powinniśmy umieścić projekty strojów do "Władcy Pierścieni".

Z drugiej strony jednak... co mnie to obchodzi?
Ja i tak mam umiejętności i środki aby sobie uszyć strój jaki będę chciała, a liczba osób ubierających się w zasłony i ścierki do naczyń do kompletu z adidasami się od tego nie zmieni  ;D.

Offline uelfik

• Lord of FLAME!
  • Użytkownicy
« Odpowiedź #41 dnia: Sierpień 10, 2007, 05:19:32 pm »
Jak dla mnie:

Opisy krain, ewentualnie kalendarium na wiki - jak najbardziej TAK.

Rysunki związane z modą, zdjęcia "jak wyglądają ludzie skądśtam" - Totalna bzdura.
"Red drops stain satin so white..
..the way I sign my name"

Offline Marcin

• Elfi Ras-Org
  • Użytkownicy
  • LOK'TAR!!!
« Odpowiedź #42 dnia: Sierpień 10, 2007, 06:27:31 pm »
Martwi mnie nieco takie ustalanie pewnych trendów bez ustaleń z poprzednimi twórcami Krain Zachodu. Może i było to dawno, ale ci ludzie (Koval i Lucky)włożyli w to troche swojej pracy i nie widzę jakoś, żeby specjalnie sie tym przejmowano czy konsultowano z nimi (nawet przez grzeczność) pewne elementy wymyślonej przez nich historii, klimatu czy mody.

jeśli mamy zdjęcie pokazujący jakiś strój "wzorcowy" dla danej krainy (np. dyplomatów z dwudniówki ;-)), to sądzę, że warto je wykorzystać. [...]
Napiszesz coś o modzie? Wyobrażałbym sobie to nawet tak, że mogą być osobne hasła typu "Moda_w_Hagrii", linkowane z hasła "Hagria" i należące do kategorii "Ubiory" i kategorii "Hagria".

Raczej nie sugerowałbym sie strojami ludzi, tylko klimatem krainy zainicjowanym przez jej twórców. Dojdzie do tego, ze wystarczy, zeby jakiś gracz przyjechał w czapce-pilotce jako Ezeryjczyk i zaraz bedzie, że to narodowy strój Ezerii "bo ja pierwszy zagrałem postacią stamtąd i byłem tak ubrany". A co bedzie, jeśli bede chciał przyjechać postacią w kolczudze i wilczym futrze mówiącą ze skandynawskim akcentem? (vide opis Ezerii) Uznane zostanie, że nie trzymam klimatu?

Postaramy się opisać ją zgodnie z naszą wizją, ponieważ z uwagi na to że tam zrobiliśmy 2 dniówkę i wsadziliśmy więcej niż 5 groszy, a moje wizja bynajmniej nie jest tą z Ravenloftu.
Sądzę jednak, że warto byłoby skonsultowac sie z pierwotnymi twórcami Baronii (znowu Lucky, Koval)i zapytac się ich o zdanie. Co innego jeden (jak na razie) LARP a co innego oficjalne zmienianie bez ustaleń czyjejś wizji... :-\

Przepraszam, że poruszam te tematy i pewnie zaraz zbiorę gromy na swoją głowę, ale myślę, że chociaż przez przyzwoitość można by się twórcami zawartej na orkonowej stronie wizji skonsultować. Nie mówię, zeby nic nie zmieniać, ale pewnie miło by im było, ze ktoś pamięta, że to oni skrobali te wszystkie opisy...

Pozdrawiam
« Ostatnia zmiana: Sierpień 10, 2007, 06:29:13 pm wysłana przez Marcin »
"Did you think we hired you to fight in a tourney? Shall I bring you a nice iced milk and a bowl of raspberries? No? Then get on your fucking horse."

Offline Emilia

• Administrator
  • Użytkownicy
    • galeria
« Odpowiedź #43 dnia: Sierpień 10, 2007, 07:22:08 pm »
a skąd przekonanie,że nie było konsultacji?

Offline Bestia

• Jajakobyły
  • Administrator
  • Użytkownicy
« Odpowiedź #44 dnia: Sierpień 10, 2007, 07:56:40 pm »
Dziękuje Emi. Baronia jaka została opisana przez Luckiego i Kovala, w tych opisach pozostała Baronią której klimatu pod tym względem nawet nie naruszyliśmy, wręcz przeciwnie wykorzystaliśmy go i powiększyliśmy do potrzeb Larpa. A wybraliśmy tą krainę bo właśnie opisany jej klimat nam odpowiadał. Teraz po 1 Larpie szykując drugiego Larpa, uważam że mamy prawo nanieść czy to fabularne czy techniczne zmiany w zależności od naszych potrzeb.

Klimat czy był Ravenloftowy czy nie to i tak niema już znaczenie, ponieważ my edytując klimat jaki został stworzony narzuciliśmy i będziemy dalej narzucać naszą własną wizję tej krainy. I jest to nasze prawo jako scenariuszowców robiących w tamtej części świata krainę i dobudowując do niej fabułę. Tak samo jak to się dzieje z Ostrogrodem/Nowym Sodehalt/Nowym Ostrogrodem.
« Ostatnia zmiana: Sierpień 10, 2007, 08:02:53 pm wysłana przez Bestia »