Autor Wątek: Paski ycia  (Przeczytany 4793 razy)

Offline JeRzy

• Highly flammable
  • Użytkownicy
Paski ycia
« dnia: Luty 09, 2005, 03:41:41 pm »
Co roku na Orkonie powtarza si problem z zamiecajcymi teren zerwanymi paskami ycia. Pomylaem, e daoby si to ograniczy, gdyby kady gracz musia mie swoje paski podpisane (od spodu, na tej poowie, która nie jest przymocowana do stroju). Przed gr Duszki Opiekucze sprawdzayby, czy paski s podpisane (to tylko kilka sekund na osob), a po grze monaby zapdzi winnych, których paski walayby si po terenie, do obowizkowych prac porzdkowych. Sdz, e taka zasada zmobilizowaaby ludzi - problem moe by nie znikn do koca, ale byby chyba duo mniej uciliwy.

A co Wy na to
"The problem is some people gonna try to convince you
That they know the answer no matter the question
Be wary of those who believe in a neat little world
Cause it's just fucking crazy you know that it is
Eh hee yeah amanaya yeaha yeah eh eh amana"

Dave Matthews - "Eh Hee"

Offline miłka

• Użytkownicy
Paski ycia
« Odpowiedź #1 dnia: Luty 09, 2005, 03:46:48 pm »
ja mysle, ze to bardzo trudne do przeprowadzenia. w sumie jak juz podniesiesz pasek zeby sprawdzic, czyj to, to rzucisz go z powrotem, zeby zagnac wlasciciela do sprzatania
poza tym nagminna praktyka jest pozyczanie sobie paskow bo ktos zapomnial, bo to, bo tamto.

Offline DeadMan

• Użytkownicy
Paski ycia
« Odpowiedź #2 dnia: Luty 09, 2005, 04:00:36 pm »
Sprawa z tym, ze ktos zapomnial to jedno, ale Jerzemu chodzilo raczej nie tyle o sprzatanie paskow ile o sprzatanie w ogole i to akurat jest dobry pomysl.

mysle ze jeszcze lepszy pomysl to obowiazkowy udzial wszystkich osob w sprzataniu terenu po grze i demontarzu wszystkich "budowli".
 chocolate you did not want to eat does not count as chocolate. This discovery is from the same brand of culinary physics that determined that food eaten while walking along contains no calories.

Offline JeRzy

• Highly flammable
  • Użytkownicy
Paski ycia
« Odpowiedź #3 dnia: Luty 09, 2005, 04:03:07 pm »
Cytat: "mika"
ja mysle, ze to bardzo trudne do przeprowadzenia. w sumie jak juz podniesiesz pasek zeby sprawdzic, czyj to, to rzucisz go z powrotem, zeby zagnac wlasciciela do sprzatania
poza tym nagminna praktyka jest pozyczanie sobie paskow bo ktos zapomnial, bo to, bo tamto.

Duszki i gracze czsto zbieraj walajce si paski. Gdyby po grze sprawdzi, czyje zostay na terenie i pogoni tych ludzi do sprztania, na drugi raz bardziej by si pilnowali. Poza tym kady bardziej dbaby o wydane mu paski - mniej byoby zapominania, poyczania, etc.
"The problem is some people gonna try to convince you
That they know the answer no matter the question
Be wary of those who believe in a neat little world
Cause it's just fucking crazy you know that it is
Eh hee yeah amanaya yeaha yeah eh eh amana"

Dave Matthews - "Eh Hee"

Offline KozioU!

• 3XGTS
  • Użytkownicy
  • Bo mogę!
Paski ycia
« Odpowiedź #4 dnia: Luty 09, 2005, 07:21:43 pm »
Owszem, trzeba duo mówi o zbieraniu po sobie pasków i innego taatajstwa (to i tak niewiele da, ale bdziemy lepiej si czuli). Mka rytuaowa szybko si rozwiewa no i jest ekologiczna, natomiast ta cholerna folia poniewiera si jeszcze przynajmniej do nastpnego roku. Nie raz i nie dwa spotykaem "ubiegoroczne" paski, zwaszcza w nieuczszczanych okolicach. Co prawda odkd GG koczy si w pitek, to z reguy ci co moga zosta na weekend robi "sprztanie wiata", ale to za mao. Moeby tak biodegradowalne paski z prasowanego ryu barwione sokiem z buraka Jakie inne pomysy

Offline Kłys

• Użytkownicy
Paski ycia
« Odpowiedź #5 dnia: Luty 14, 2005, 11:25:21 am »
Wiesz Jerzy, pomys jak socjalizm, w teorii doskonay a w praktyce - sprawdzanie 200 osób po kilkanacie albo kilkadziesit (a nie kilka - zaza to nie maszyna) sekund na osob robi ci dodatkow godzin. Dodatkowo baagan, komu sprawdzilimy a komu niem kto zapomnia i musi jeszcze raz, kto podpisa nieczytelnie...
Póniej jeszcze zabawa zwydawaniem pasków w czasie gry i sprawdzaniem...

Duo zachodu a efekt jak podejrzewam mierny....
 każdą chwilą zwiększa mi się ochota żeby coraz większej ilości ludzi powiedzieć co o nich myślę....
i co oni myślą o mnie....

Offline Axel_de_Boot

• Użytkownicy
Paski ycia
« Odpowiedź #6 dnia: Luty 14, 2005, 02:13:53 pm »
JeRzy dobry pomys, ale ja podszedbym do tego troszk inaczej. Z podpisywaniem byoby duo problemów, ale np. jeli jest gra druynowa to: duszki dostaj X pasków rozdzielaj je midzy graczy w swojej druynie i notuj ile pasków ma kady. Na koniec gry jest rozliczenie, kto wróci bez paska dostaje minusa, na koniec ranking i w dzie sprztania 15 osób z najwiksz liczb minusików lata z workami...taki podzia zadania moe wypali bo nie bdzie zajmowa tyle czasu (kady duszek sprawdzi 10 osób w max.5minut), a nie orgi kademu sprawdzaj wszystkich przez pó dnia...to tyle z mojej strony...pozdrawiam...

Offline Bestia

• Jajakobyły
  • Administrator
  • Użytkownicy
    • Konwent Fantastyki Steam&Sword
Paski ycia
« Odpowiedź #7 dnia: Luty 14, 2005, 04:14:50 pm »
Panowie nie oszukujmy si, komu si niechce sprzta to i tak nie posprzta. Kto akurat musi teraz co zaatwi z 5 min wyjedza. Itp. Pójdzie w teren i zawróci za zamkiem do Sajgonu itd. Sam bym tak zrobi jak by nagle kto domnie podszed i zaczo si plu czemu miece na terenie, czemu filtry po papierosach z moim kodem DNA s, w kadych krzakach na terenie gry :).

To e jest to nie przymusowe jako jedyna przyczyna skadnia mnie tylko i wycznie do tego e chodze i dobrowolnie zbieram paski, mieci i przeladuje co roku Organizatorów eby upominali graczy przy kadej moliwoci.

Si nie zrobicie nic i zrobi sie nie da ludzie przyjedzaj tu dla zabawy nie dla obowizków, mimo e sprztanie po sobie akurat w tym wypadku takim powinno by.

Długi

• Gość
Paski ycia
« Odpowiedź #8 dnia: Luty 16, 2005, 12:49:14 pm »
Cytat: "Axel_de_Boot"
duszki dostaj X pasków rozdzielaj je midzy graczy w swojej druynie i notuj ile pasków ma kady. Na koniec gry jest rozliczenie, kto wróci bez paska dostaje minusa, na koniec ranking i w dzie sprztania 15 osób z najwiksz liczb minusików lata z workami...

Wybacz, ale DO prowadzcy na bieco ksigowo druyny to gwarantowane przestoje, wk****ny DO i kompletny baagan. A zliczenie pasków po grze Zazwyczaj na haso "koniec gry" druyna rozpierzcha si na cztery wiatry i ap tu ich, licz im paski... Marnie to widz.

A sprztanie to kwestia sama w sobie. Trzeba to jako zorganizowa - moe by tak zebra grup ochotników (prawdziwych) i dwa razy w cigu Orkonu po prostu urzdzi sprztanie terenu miecimy my, miec te tumy trolli, a nikt nie sprzta. Mo by tak w rozmowach z wsi zaproponowa, e za usug sprztania dadz jakie bonusy dla Orkonu

Offline aileen

• Użytkownicy
Paski ycia
« Odpowiedź #9 dnia: Luty 16, 2005, 01:22:52 pm »
Wybacz, ale DO prowadzcy na bieco ksigowo druyny to gwarantowane przestoje, wk****ny DO i kompletny baagan. A zliczenie pasków po grze Zazwyczaj na haso "koniec gry" druyna rozpierzcha si na cztery wiatry i ap tu ich, licz im paski... Marnie to widz.

Ja te. Po skoczonej grze biegn co si, aby zaj dobre miejsce w Sajgonie i stan w kolejsce po piwo/kiebask z frytkami.
Chyba e duszki chc mie wasnego larpa po grze :)

miecimy my, miec te tumy trolli, a nikt nie sprzta. Mo by tak w rozmowach z wsi zaproponowa, e za usug sprztania dadz jakie bonusy dla Orkonu
[/quote]

Marnie to widz ze strony wsi. Raczej bym liczya na graczy, którzy s w jakim stopniu przywizani do mirowskich skaek i lasów...

Długi

• Gość
Paski ycia
« Odpowiedź #10 dnia: Luty 16, 2005, 04:21:43 pm »
Wiesz, my ju mamy wasnego larpa :) Takiego co to trwa dwa tygodnie :P
A z wioch to masz racj. Optymizm zupenie nieuzasadniony... Ale skoro zgaszasz si na ochotnika do sprztania... No bo chyba cenisz sobie mirowskie skaki i lasy No to ju dwie osoby w druynie "czycicieli" si znalazy :) Kto jeszcze

Offline aileen

• Użytkownicy
Paski ycia
« Odpowiedź #11 dnia: Luty 16, 2005, 05:34:23 pm »
Ja ju jestem dawno zgoszona... Zawsze ilekro wracam z terenu zbieram "szcztki" co poniektórych...

Offline DeadMan

• Użytkownicy
Paski ycia
« Odpowiedź #12 dnia: Luty 16, 2005, 07:14:29 pm »
ja zbieram w czasie gry  :D
a pozniej nie widze przeciwwskazan tez moge :grin:
 chocolate you did not want to eat does not count as chocolate. This discovery is from the same brand of culinary physics that determined that food eaten while walking along contains no calories.

Offline KozioU!

• 3XGTS
  • Użytkownicy
  • Bo mogę!
Paski ycia
« Odpowiedź #13 dnia: Luty 17, 2005, 08:23:04 am »
Ostatnie dwa lata zostawaem jeszcze nadplanowo po orkonie i zawsze wtedy sza ekipa czycicieli na zamek, pod drzewo, do jaskini a przed samym wyjazdem sprztalimy obóz i zabieralimy pogubione ubrania i sprzty. W tym roku pewnie bdzie podobnie.

Długi

• Gość
Paski ycia
« Odpowiedź #14 dnia: Luty 17, 2005, 12:11:32 pm »
No patrzaj, patrzaj... A na Kurchanach le paski sprzed 7 lat :) W zeszym roku wygrzebaem chyba z 6. No ale bitwa tam bya nader krwawa i koci polegych (jak to na kurchanach) wci spod lici wystaj...