Autor Wątek: Film Orkonowy  (Przeczytany 10520 razy)

Offline Fulko

• Użytkownicy
Film Orkonowy
« dnia: Luty 26, 2008, 03:05:21 pm »
Jestem pod wrażeniem, zresztą jak każdego trailera larpa... może to tylko kwestia montażu i dobory scen, ale jeśli tak, to orkon też powinnien mieć taką swoją porządną zajawkę.... zdjęcia były dobre przed armagedonem...

Popieram. Zwłaszcza, że np. Fantazjada ma filmiki od ponad 10 lat (sic!). Tyle, że film sam się nie zrobi. Trzeba go nakręcić i zmontować. Zgłaszasz się na ochotnika do filmowania podczas O'08?
« Ostatnia zmiana: Luty 28, 2008, 11:17:48 pm wysłana przez Milady »
They crossed the border an hour before dawn
Moving in lines through the day...

Offline apollyon

• Użytkownicy
Odp: valka zacina!
« Odpowiedź #1 dnia: Luty 26, 2008, 03:53:51 pm »
Fantazjada ma filmiki od ponad 10 lat (sic!). Tyle, że film sam się nie zrobi. Trzeba go nakręcić i zmontować. Zgłaszasz się na ochotnika do filmowania podczas O'08?

Nie... bo się na tym nie znam, tak na kręceniu, jak i na montażu...

Żeby zrobić porządne promo, powinno być w całości wyreżyserowane. Nie nagrywamy filmu fantasy, a spota... Kręcenie całego orkonu, to zajęcie karkołomne, a efekt jest mocno przypadkowy(co się uda znaleźć, przefiltrowane przez to co się nadaje, z względu na paxy, błędy, stroje itd itp)... jak się ustawi wszystkie sceny, przemyśli się scenariusz, po czym nagra się je porządnie po kilka razy, wtedy można przy pomocy montażu i jakichś animacji zrobić naprawdę fajne promo...
że o podniesienie jakości strojów na orkonie walczę już długo, ale to raczej walka z wiatrakami bo od razu wsiadają na mnie i nazywają bucem jak się tylko na temat butów wypowiem...
i dobrze- jak się nie ma co się lubi, to się lubi co się ma... podobno stan strojów też idzie w górę, więc nie ma co płakać... jak widać, tacy czesi są po prostu od nas lepsi (ha, ale w piłkę to im dokopaliśmy!!)
Bez szyn, Bez trakcji, napędzana ciałami grzeszników, niosąca terror i grozę, pędzącą na zderzenie z dobrem, ognistą wstęga zaznaczająca swoją drogę, wśród kłębów czarnego dymu, dając znać gwizdkiem parowym odjeżdża PKS- Piekielna Kolej Szatana<br />71:5

Offline apollyon

• Użytkownicy
« Odpowiedź #2 dnia: Luty 26, 2008, 04:09:28 pm »
A gdzie się podziała opcja modyfikacji??

jak dla mnie filmik z allensternu jest świetny... niektóre sceny może są wzięte prosto z gry, jak ta przy bramie, ale wykorzystanie w niektórych prawdziwej broni, różne ujęcia tej samej sceny (wejście nieumarłych), sama szamanka oraz modlitwa krasnoluda z pewnością jest robiona tylko pod film, no i świetna walka, która jest prawdziwym wojennym zamieszaniem, a nie macaniem się za pomocą gumek....

tak to powinno wyglądać...
Bez szyn, Bez trakcji, napędzana ciałami grzeszników, niosąca terror i grozę, pędzącą na zderzenie z dobrem, ognistą wstęga zaznaczająca swoją drogę, wśród kłębów czarnego dymu, dając znać gwizdkiem parowym odjeżdża PKS- Piekielna Kolej Szatana<br />71:5

Offline Zsa-Zsa

• Legendarna Biała Gęś
  • Administrator
  • Użytkownicy
  • koleżanka nie-sympatyczna
« Odpowiedź #3 dnia: Luty 26, 2008, 04:28:13 pm »
Zgłaszasz się na ochotnika do filmowania podczas O'08?

Jak najbardziej popieram. Filmik z Allensternu jest fajny, dobrze wygląda itd. Może ktoś z dobrej woli zobowiąże się do nakręcenia filmu reklamującego Orkon? Skrzyknie ludzi, zrobi scenografię, scenariusz, nakręci, zmontuje. Dobre rady przechodzące w wymagania (a tak to trochę zabrzmiało dla mnie, może przeczulona jestem :P) dawane organizatorom niekomercyjnej imprezy, na której powodzenie pracują cały rok w ramach wolontariatu są czymś, co mnie zawsze przyprawiało o pusty śmiech. Jeśli ktoś ma dobry pomysł na reklamówkę Orkonu - przypuszczam, że Organizatorzy przyjmą to z radością. Ale pisanie Orgom, że mają nakręcić reklamówkę Orkonu - to przesada :(
Ale może źle zrozumiałam kwestie filmów reklamówkowych poruszanych powyżej :)
Ostatni krzyk, łabędzia nuta<br />I dalej nic w teatrze lalek<br />Ogólnie mówiąc - life is brutal<br />Poza tym wszystko doskonale.

Offline Hakken

• Użytkownicy
  • Maverick, inspektor śledczy
« Odpowiedź #4 dnia: Luty 26, 2008, 06:18:15 pm »
A gdzie się podziała opcja modyfikacji??

Hmm... pomyślmy...
Zajrzyj do działu pomoc techniczna i spytaj w odpowiednim topicu ;>

No co ty Olu, gdzie ty żyjesz? Fandom miałby coś takiego zrobić? Jeszcze wymyślić scenariusz to pół biedy, ale coś zrealizować? Przecież trzeba się przy tym napracować ;>
Call me Maverick, DJ Maverick

Offline apollyon

• Użytkownicy
« Odpowiedź #5 dnia: Luty 26, 2008, 06:56:04 pm »
Zsa- Zso, nigdzie nie poruszyłem takowej kwestii, żeby orgowie kręcili film promocyjny z orkonu, żeby tym się zajmowali osobiście... Byłoby miło, gdyby orkon też miał takie grube promo, jak allenstern, byłoby dobrze żeby ktoś to zrobił... orgowie mogą zainspirować takie działania, nigdzie nie twierdziłem, że jest to ich obowiązek, tak je inspirować, nie wspominając o zajmowaniu się kręceniem....

Też odbieram Zsa Zso dużo dobrych rad (np. o płonących oponach, albo o skalistych górach pod warszawą), więc wiem jak to denerwuje, daleki jestem od takiego podejścia...

Są jacyś doświadczeni operatorzy??

Offline Morf

• Król Niechcemisięlandii
  • Użytkownicy
« Odpowiedź #6 dnia: Luty 26, 2008, 08:10:36 pm »
O, też miałem napisać o filmie, ale stwierdziłem, że i tak ten temat wyjdzie, jak co jakiś czas...

Ja mam taki pomysł, ale nie wiem, czy się spodoba...

Może zamiast próbować nakręcić coś na Orkonie, zrobić kilkuminutowy trailer z poprzedniego 'O? Gdyby skrzyknęli się ludzie, którzy grali ważne postacie, albo chciałby porobić za tło... Może dałoby radę... ale oczywiście, wszystko rozbija się o ludzi... ja byłbym nawet chętny, czy to jako tło, czy jako kapłan... ale nie wiem, czy ktoś na to pójdzie... no, chyba, żeby zachęcić PP, albo dwoma...

No i do tego, można by jakąś zajawkę przyszłego nakręcić od razu, takie stereotypowe postacie, jak orki, etc...

Ale czy ktoś będzie chciał?
Z zawodu leń, z zamiłowania pożeracz słodyczy, z powołania - niewolnik. Brytfanna lasagne dziennie, oto moja cena.

Offline księciunio_młody

• Użytkownicy
« Odpowiedź #7 dnia: Luty 26, 2008, 10:22:15 pm »
JA SIĘ PISZĘ!!!!! JA Uwielbiam takie zabawy:D na montażu nie zna msie wogóle ale moge stworzyć scenariusz, scenerie wybrać (jeśli tylko pzoanm teren) i podejmę sie rezycerii w sensie prowadzenie aktorów i jaką rólkę wziałbym....

z tymi pp to bardzo śmiały pomysł. przekupsto? :)

Morf masz mnie jeśli chodzi o film. Link fajny, wiec i my damy rade, ale do tego potrzeba dużo chętnych, chyba ze kilka scen pojdzie mocno rpgowych ( orkon 2006 ma wiele takich fajnych scen- np. Nazielfy i gang himery) mozna by zrobić nawet całkiem niezłe widowisko jakby efekty specjalne zrobił ktoś doświadczony. Kiedys ktos sie nawet zgłosił iż takie umiejętności posiada.
ziewięćdziesiąt dziewięć
wiader krwi na ścianie,
Dziewięćdziesiąt dziewięć
żadne nie zostanie...

Offline księciunio_młody

• Użytkownicy
« Odpowiedź #8 dnia: Luty 26, 2008, 10:24:57 pm »
poza tym stereotypowe na następny? hm... niebałdzo. proponuję zastanowić się nad jakimiś klimatycznymi scenami z orkonu, posklejać to aby było dynamicznie i widowiskowo tudzież zrobić niezwiązany albo luźno powiazany z kalendarium scenariusz...
ziewięćdziesiąt dziewięć
wiader krwi na ścianie,
żadne nie zostanie...

Offline Morf

• Użytkownicy
« Odpowiedź #9 dnia: Luty 26, 2008, 10:42:08 pm »
Nie, nie przekupstwo... kontrybucja :)

Uważam, że zorganizować powinien to ktoś z DO, oni znali scenariusz, mogliby więc podsunąć jakiś pomysł, bo znają więcej ciekawych scen/wydarzeń.

A jeśli chodzi o te stereotypy.... nie wyraziłem się jasno :) chodzi mi coś w stylu trailera do gry - nic nie mówi, a wprowadza w klimat, np:

Tego lata wszystkie rasy... (zbliżenie na bandę orków)... wszyscy śmiałkowie (zbliżenie na grupkę magów)... zbiorą się w jednym miejscu... (ciemny las)... by zjednoczyć siły (sceny walki)... by wygrać (ktoś kogoś zabija) najcenniejszą nagrodę (zdziwiona twarz elfa)... skarb.. (zbliżenie na skrzynkę)... którego szukały miliony (powoli otwierają skrzynkę)... odnalazł się (elf mdleje)... i zawładnie światem (zbliżenie na komplet różowego bikini dla krasnoluda... ściemnienie) Zbliża się wojna... po której staniesz stronie? (fanfary, dzwony, dzwonki, piszczałki)

ORKON 2008
Comming soon
Z zawodu leń, z zamiłowania pożeracz słodyczy, z powołania - niewolnik. Brytfanna lasagne dziennie, oto moja cena.

Offline księciunio_młody

• Użytkownicy
« Odpowiedź #10 dnia: Luty 26, 2008, 10:59:17 pm »
skarb.. (zbliżenie na skrzynkę)... którego szukały miliony (powoli otwierają skrzynkę)... odnalazł się (elf mdleje)... i zawładnie światem (zbliżenie na komplet różowego bikini dla krasnoluda... ściemnienie) Zbliża się wojna..
Comming soon[/center]

Nie zdradzajmy scenariusza! miało być dużo akcji i mnie jtreści! :D stracimy suspens na grze :) albo misie będą przewrażliwione... na punkcie krasnoludów  O0
ziewięćdziesiąt dziewięć
wiader krwi na ścianie,
żadne nie zostanie...

Offline Morf

• Użytkownicy
« Odpowiedź #11 dnia: Luty 26, 2008, 11:04:34 pm »
No, ale chyba wiesz, o co chodzi? by pokazać fakty z kalendarium i wprowadzenia do GG '08... myślę, że to byłoby najlepsze rozwiązanie. Taki Trailer, zachęcający do gry. Ale trzeba by to zrobić jak najszybciej.. ale jak mówię, najpierw musiałoby się znaleźć sporo chętnych, kilkadziesiąt co najmniej wg mnie, od biedy kilkanaście... i ktoś, kto napisze scenariusz/powie, co wyreżyserować.

Offline Emilia

• Pierwszy oficer HSS Haryzma
  • Administrator
  • Użytkownicy
  • Evilia Cruella Skirmuntt
    • galeria
« Odpowiedź #12 dnia: Luty 26, 2008, 11:13:01 pm »
Morf, ja mam lepszy pomysł. Grupa bandytów szuka skarbu. Gdy dochodzą do miejsca zaznaczonego na mapie okazuje się , że jest tam jaskinia. Przywódca  każe iść tam  zwiadowcy, ten się broni, ale w końcu tam wchodzi i ginie... a później.... ;D Mówi Ci to coś?:P Mamy to opracowane do perfekcji przeczcież :P

A co do filmu to co roku wychodzi ten sam temat i co roku umiera po krótkim czasie. To jednak sporo pracy przy takim trailerze ( pamiętam jak orgowie Allensternu się nad swoim męczyli) i obawiam się, że naprawdę musiałby zrobić go ktoś nie związany z organizacją, bo my zwyczajnie nie mamy na to czasu  :(

Offline Morf

• Użytkownicy
« Odpowiedź #13 dnia: Luty 26, 2008, 11:21:02 pm »
Morf, ja mam lepszy pomysł. Grupa bandytów szuka skarbu. Gdy dochodzą do miejsca zaznaczonego na mapie okazuje się , że jest tam jaskinia. Przywódca  każe iść tam  zwiadowcy, ten się broni, ale w końcu tam wchodzi i ginie... a później.... ;D Mówi Ci to coś?:P Mamy to opracowane do perfekcji przeczcież :P

Hmmm... coś mi świta, ale nie wiem, czy dobrze sobie przypominam... ;p

a co do organizacji tego... wiem, że macie mnóstwo na głowie, i nie mówię, żebyście zrobili ten filmik, nie, nie... ale chodziło mi o to, byście poddali pomysł, który fragment kalendarium/wstępu opracować. Ktoś mógłby napisać scenariusz, ale dobrze by było, by organizacja wskazała, które fragmenty podkreślić. Bo pełna dowolność wg. mnie nie byłaby dobra...

Jak mówię, ja bym mógł coś zrobić (te nieszczęsne opisy do zrobienia koszul etc. są gotowe, ale brak aparatu uniemożliwia sfotografowanie gotowych ubrań,.. ale to tak a propos poprzedniego zadania, którego się podjąłem), ale pod kilkoma warunkami:
-znajdzie się ktoś do filmowania, ze sprzętem,
-znajdzie się grafik, który obrobi film,
-ktoś wskaże, które miejsca opracować, czy z O 07, czy z kalendarium, czy ze wstępu do O 08
-znajdą się ludzie, którzy będą chcieli i poświęcą swój czas...

Offline Edain

• Użytkownicy
« Odpowiedź #14 dnia: Luty 27, 2008, 12:37:27 am »
Świetny pomysł. Niestety, Milady ma rację. Ten pomysł co rusz jest poruszany, i co rusz ginie w mrokach. Gdyby coś takiego zdziałać na MajOrkonie (no, pod warunkiem, że ten się odbędzie) i potem to rozprowadzić, wyszłoby z tego niezłe cacko. Ja sie piszę.
Bo gdyby nie Wy, nic nie byłoby takie same...