Autor Wątek: Film Orkonowy  (Przeczytany 10863 razy)

Offline Emilia

• Pierwszy oficer HSS Haryzma
  • Administrator
  • Użytkownicy
  • Evilia Cruella Skirmuntt
    • galeria
Odp: valka zacina!
« Odpowiedź #30 dnia: Luty 28, 2008, 12:53:27 am »
ja nie widzę  żadnego problemu z jeźdźcem na koniu :P

Offline Morf

• Król Niechcemisięlandii
  • Użytkownicy
« Odpowiedź #31 dnia: Luty 28, 2008, 01:10:50 am »
ja nie widzę  żadnego problemu z jeźdźcem na koniu

tylko trzeba by trochę zmienić scenariusz, bo - wybacz mi te słowa - nie masz odpowiednio krępej budowy ;)

A tak na poważnie... jeśli jest w ogóle chęć zrobienia czegoś takiego, to trzeba już teraz znaleźć chętnych, inaczej nie wypali. A póki co, może ze trzy, cztery chętne osoby widzę.
Z zawodu leń, z zamiłowania pożeracz słodyczy, z powołania - niewolnik. Brytfanna lasagne dziennie, oto moja cena.

Offline katu

• Last King of Terrain
  • Użytkownicy
  • Kay-Dub
« Odpowiedź #32 dnia: Luty 28, 2008, 01:20:29 am »
ja nie widzę  żadnego problemu z jeźdźcem na koniu :P

Jasne. Aczkolwiek pewnie bardziej bylby to "jezdziec goniacy konia", nie? ;>Jak on sie nazywal? Kabanosik? ;>

A tak serio, to jest to problem logistyczny tzn. trzeba krecic gdzies blisko jakiejs stadniny, gdzie ktos ma chody i moze tego konia wypozyczyc. Trzeba pewnie zaplacic (rzucam z kapelusza) itd. Plus, dla kogos kto nie byl na orkonie moze sprawiac wrazenie, ze na orkonie jezdzi sie konno podczas gry.

Wg mnie za pierwszym razem trzeba by minimalizowac potencjalne komplikacje i koszty - tzn. krecic w jednym miejscu, w jednym momencie itd. itp. Jesli sie uda, w przyszlym roku mozna kombinowac rozne "fluffy". 
"We've all heard that a million monkeys banging on a million typewriters will eventually reproduce the entire works of Shakespeare. Now, thanks to the Internet, we know this is not true." - Robert Wilensky

Offline Bestia

• Jajakobyły
  • Administrator
  • Użytkownicy
    • Konwent Fantastyki Steam&Sword
« Odpowiedź #33 dnia: Luty 28, 2008, 09:02:21 am »
Dołączam się do nie udziwniania w postaci koni rybaków etc.
Pierwszy filmik sugeruje zrobić po prostu na zbudowanych paru scenakach w terenie w którym gramy. Właśnie dla tego aby nie tworzyć sytuacji w której kolo po obejżeniu tego na youtubie, przyjedzie bo będzie myślał że jest bajoro że są konie, że jest karczma z prawdziwego zdażenia... etc.

Offline Sew

• Trollu
  • Użytkownicy
« Odpowiedź #34 dnia: Luty 28, 2008, 10:33:21 am »
Ja osobiście radziłbym nakręcić film na najbliższym orkonie z myślą o promocji następnego. Daje to możliwość nakręcenia go na terenie gry, w zbudowanych lokacjach i z dużą ilością potencjalnych aktorów. Myślę też, że lepiej przedstawi to samą imprezę, Zdecydowanie zgadzam się z Bestią, że te wszystkie konie, łódki i efekty specjalne mogą być trochę mylące dla ewentualnych przyszłych graczy.

Mimo wszystko cokolwiek nie zdecydujecie to chętnie będę statystą w takim filmiku.

Offline Gobla

• Użytkownicy
  • Rasorg Goblinów
« Odpowiedź #35 dnia: Luty 28, 2008, 10:52:16 am »
Moim zdaniem, tak naprawde nie ma sesnu robic filmu o orkonie. Nie przedstawimy w nim ani specyfiki swiata, ani tego jak wyglada typowy larp. Nie ma tez sensu krecic filmow na konwencie, ze wzgledu na brak scenariusza, nadmiar materialu do zlozenia etc. etc. .
Jedyny film jaki tak naprawde ma sens to teaser Gry Glownej sluzacy jako swoista reklamowka. Jego scensriusz powinien byc zasugerownay i nadzorowany przez GTS.
Niedoscignionym jak dla mnie przykladem jest teaser turnieju rycerskiego i Ilzy z 2007 r.
http://youtube.com/watch?v=gOHQY2V83Os&feature=related
Oczywiste jest, ze nie dysponujemy takimi srodkami i ten poziom lezy po za zasiegiem. Ale film wrzucam w mysl zasady "jak juz cos robic, to robic dobrze".

Offline Sew

• Trollu
  • Użytkownicy
« Odpowiedź #36 dnia: Luty 28, 2008, 11:44:59 am »
Nie ma tez sensu krecić filmów na konwencie, ze względu na brak scenariusza

Na konwencie też można zagrać wedłóg scenariusza, to się nie wyklucza. Z tym, że scenariusz nie mógłby odnosić się do konkretnej GG, bo nie wiadomo jaki będzie jej zamysł rok póżniej. To wada pomysłu.

...nadmiar materialu do zlozenia
Nie chodziło mi o składanie filmu ze scenek nagranych na konwencie.

Offline uelfik

• Lord of FLAME!
  • Użytkownicy
« Odpowiedź #37 dnia: Luty 28, 2008, 11:48:25 am »
Gobla ten trailer z Ilży też super.. najlepsze zdecydowanie sceny z konnymi jeźdźcami.

Ale podobnie jak przedmówcy uważam, że nie ma co w trailerze orkonowym pokazywać koni itp, bo to zwyczajnie mało ma wspólnego z konwentem.
"Red drops stain satin so white..
..the way I sign my name"

Offline Hakken

• Użytkownicy
  • Maverick, inspektor śledczy
« Odpowiedź #38 dnia: Luty 28, 2008, 12:43:05 pm »
-> Gobla
Nie przesadzaj skądinąd wiem, że trailer Iłży nie był wcale taki drogi, raczej pracochłonny. Mimo, ze go bardzo lubię to muszę niestety powiedzieć, że jest stanowczo zbyt długi. Profesjonalny teaser trailer powinien trwać od 1min do 2 min a optymalnie około 1:20. Zatem jeżeli coś kręcić to właśnie tej długości. W wypadku orkonu nie jest to jednak kwestia środków a raczej słomianego zapału co do tego tematu.

Co do pomysłu Morfa to nie widzę problemu z końmi i jeziorem, przecież to tylko zajawka LARPa a nie film dokumentalny. Natomiast są raczej dwie inne kwestie:
1. Zdeformowana Łapa - pomysł jak pomysł, ale trudny w realizacji i jest duża szansa, że wyjdzie z tego surówa. Lepiej to zastąpić np błyskiem światła.
2. Kwestia Krasnoludów - nie wiem czy dobrym pomysłem jest pokazywać rasy mniejsze, gdyż kiepsko to wychodzi kiedy nie masz budżetu godnego nakręcenia remakeu LotRa ;) Może by je zastąpić elfami, albo orkami.

Poza tym, jak powiedział Shamann, GTS powinien mieć wgląd w scenariusz i najpierw go zatwierdzić.

Jestem ciekaw, czy tym razem wyjdzie z tego coś poza biciem piany na forum... Powodzenia, trzymam kciuki.
Call me Maverick, DJ Maverick

Offline Bestia

• Jajakobyły
  • Administrator
  • Użytkownicy
« Odpowiedź #39 dnia: Luty 28, 2008, 12:45:33 pm »
2. Kwestia Krasnoludów - nie wiem czy dobrym pomysłem jest pokazywać rasy mniejsze, gdyż kiepsko to wychodzi kiedy nie masz budżetu godnego nakręcenia remakeu LotRa  Może by je zastąpić elfami, albo orkami.

E tam jak by dobrze ucharakteryzować dajmy na to takiego Edaina i postawić przy mnie to mógłby robić za krasnoluda ;P

Offline Bestia

• Jajakobyły
  • Administrator
  • Użytkownicy
« Odpowiedź #40 dnia: Luty 28, 2008, 12:46:32 pm »
Po tej wypowiedzi chyba jednak zmienię swoje podejście do kwestii łodzi i koni w orkonowym zwiastunie...

Dokładnie o to chodzi, potem przyjedzie koleś który będzie chciał się napie... na koniu i skakać z butem ludzią na tarczy, no bo w końcu na filmie widział że wolno.

Offline Bestia

• Jajakobyły
  • Administrator
  • Użytkownicy
« Odpowiedź #41 dnia: Luty 28, 2008, 12:47:47 pm »
btw. jak by taki trailer również był w postaci nagranej na płytę dla sponsorów to ja mogę wykonać okładkę.

Offline Edain

• Użytkownicy
« Odpowiedź #42 dnia: Luty 28, 2008, 07:04:19 pm »
Poczułem się jak Gimli. Dzięki Bestia. A tak propos budżetu - no chyba każdy chętny sam odpowiadałby za charekteryzację...
Bo gdyby nie Wy, nic nie byłoby takie same...

Offline Morf

• Król Niechcemisięlandii
  • Użytkownicy
« Odpowiedź #43 dnia: Luty 28, 2008, 10:46:37 pm »
Nie było mnie przez jeden dzień i taki odzew.

Ok, po przemyśleniu, też dochodzę do wniosku, że łódki odpadają, ale może choć jakichś rybaków na brzegu nakręcić? Ale nie wiem, bo układałem trailer na szybko, na podstawie wstępniaka Orgów, można wyciągnąć inne kwestie.

Z końmi sprawa ma się podobnie.

Co do pomysłu innych ras - wg mnie powinni być jacyś ich przedstawiciele, niekoniecznie krasnoludy, choć dobrze by pasowali to koncepcji pokazania różnych bram.

Jeszcze co do filmu kręconego na Orkonie... jest to dobre, ale w sumie wychodzi z tego pamiątka, a nie materiał promo. A taki trailer, wg mnie, mógłby przysporzyć sponsorów.

I jest jeszcze jedna sprawa... rzuciłem pomysł, jeśli jest chęć jego realizacji, to trzeba zmodyfikować szkic scenariusza. Trzeba się już za to wziąć, już zacząć coś pisać. Mogę pomóc w scenariuszu, ale nie zrobię tego sam, bez pomocy, oraz - co w przypadku tego rodzaju produkcji najważniejsze - wskazówek Orgów.

Byłoby sporo pracy, ale jeśli się za to wziąć, a nie tylko mówić, mamy szansę coś zrobić. Od siebie oferuję pomoc w pisaniu scenariusza i w udźwiękowieniu - w jaki sposób, to dogada się, jeżeli już padnie ostateczna decyzja: robimy
Z zawodu leń, z zamiłowania pożeracz słodyczy, z powołania - niewolnik. Brytfanna lasagne dziennie, oto moja cena.

Offline AnKa

• Użytkownicy
  • Komisarz Zębowej Policji
Odp: Film Orkonowy
« Odpowiedź #44 dnia: Luty 29, 2008, 10:40:05 am »
Panowie, kręcić taki trailer można równie dobrze na podwórku przed domem (to oczywiście przesada, ale nie aż tak znowu wielka) - widz i tak się nie pozna. Chyba, że chce się robić panoramy i umieszczać je w filmie. A nawet jak się znajdzie jakiś skrupulant, który klatka po klatce przeanalizuje każde ujęcie, to co z tego. Chyba nie jest to film pretendujący do nagród filmowych.  Grunt, to mieć dobrego operatora (ze sprzętem).
 Łódka może być.
"You cannot imagine, what we have seen with our eyes..."