Autor Wątek: Film Orkonowy  (Przeczytany 10496 razy)

Offline JeRzy

• Highly flammable
  • Użytkownicy
Odp: Film Orkonowy
« Odpowiedź #45 dnia: Marzec 02, 2008, 01:05:33 am »
Jak się towarzystwo popiło, to "Allenstern 3D" został trzaśnięty w jeden wieczór - tylko później Tiger dołożył do tego efekty wizualne i muzykę (chwała mu za to!).  ;)

Mamy wśród znajomych parę osób, które mają całkiem dobre pojęcie o działaniu z kamerą, montażu, etc. - Szary, Marcus, Alf. Dodatkowo mam kumpla, który studiuje realizację filmową (jego strona: http://www.sfx.com.pl/ ) i mógłby być zainteresowany udziałem w takim przedsięwzięciu. Z kostiumami problemu nie ma, nasze dziewczyny są też świetne w charakteryzacji. Muzyka - mam kilkaset soundtracków i dodatkowo przyzwoitą ilość profesjonalnej muzyki do trailerów, z których można wybrać co dusza zapragnie.

Wniosek: da się to zrobić śpiewająco - wystarczy chcieć. Pytanie jest następujące: jakiego typu ma to być trailer? Czy posiadający jakąś fabułę tudzież zapowiadający konkretną Grę Główną, czy raczej rozbudzający ogólny apetyt na udział w Orkonie - efektowny wizualnie, ale bez głębszej treści? Ja bym stawiał na drugą opcję.

Dla kogo taki trailer? Dla sponsorów, dla potencjalnych uczestników, do portfolio kilku osób i dla własnej frajdy, która może być przeogromna.  :)
"The problem is some people gonna try to convince you
That they know the answer no matter the question
Be wary of those who believe in a neat little world
Cause it's just fucking crazy you know that it is
Eh hee yeah amanaya yeaha yeah eh eh amana"

Dave Matthews - "Eh Hee"

Offline uelfik

• Lord of FLAME!
  • Użytkownicy
« Odpowiedź #46 dnia: Marzec 02, 2008, 01:09:58 am »
Też bym stawiał na drugą wersję.
"Red drops stain satin so white..
..the way I sign my name"

Offline Hakken

• Użytkownicy
  • Maverick, inspektor śledczy
« Odpowiedź #47 dnia: Marzec 02, 2008, 10:59:49 am »
Popieram moich przedmówców. To powinien być teaser a nie film krótkometrażowy ;)
Call me Maverick, DJ Maverick

Offline Fulko

• Użytkownicy
« Odpowiedź #48 dnia: Marzec 02, 2008, 11:08:15 am »
Zgadzam się z prelokutorami. Na początek fajny, krótki teaser.
They crossed the border an hour before dawn
Moving in lines through the day...

Offline JeRzy

• Highly flammable
  • Użytkownicy
« Odpowiedź #49 dnia: Marzec 02, 2008, 10:45:07 pm »
Napisałem coś, z czym zgodziły się trzy kolejne osoby. Koniec świata jest bliski.  ;D
"The problem is some people gonna try to convince you
That they know the answer no matter the question
Be wary of those who believe in a neat little world
Cause it's just fucking crazy you know that it is
Eh hee yeah amanaya yeaha yeah eh eh amana"

Dave Matthews - "Eh Hee"

Offline Marcin

• Elfi Ras-Org
  • Użytkownicy
  • LOK'TAR!!!
« Odpowiedź #50 dnia: Marzec 02, 2008, 11:13:28 pm »
Napisałes truizm, więc się nie dziw... :P
Też uważam że to powinien być... Nie w sumie nie dokończę, podoba mi się nasz świat... ;)
"Did you think we hired you to fight in a tourney? Shall I bring you a nice iced milk and a bowl of raspberries? No? Then get on your fucking horse."

Offline uelfik

• Lord of FLAME!
  • Użytkownicy
« Odpowiedź #51 dnia: Marzec 02, 2008, 11:46:55 pm »
Żeby potem nie było, że zaczęło się od mojego źle zrozumianego posta. Mówiąc, że bardziej podoba mi się druga opcja miałem na myśli kwestię "trailer gry głównej czy efektowny wizualnie fazer".

Na poprzedniej stronie już była mową o koordynowaniu treści trailera ze scenariuszem, więc chyba jednak opowiedzenie się raczej za "nie związanym z żadnym konkretnym scenariuszem trailerem fazującym" truizmem nie jest.

Inna sprawa, że może tym co pisali po mnie chodziło o coś innego  ???

Sam nie wiem.
"Red drops stain satin so white..
..the way I sign my name"

Offline Schamann

• były
  • Moderator Globalny
  • Użytkownicy
  • Bubo bubo
« Odpowiedź #52 dnia: Marzec 03, 2008, 01:48:13 am »
drodzy państwo - trailer, fazer czy inny teleporter, kwestia konsultowania nie dotyczy tematu wątków scenariusza, tylko raczej ogólniejszego settingu - najbardziej nawet zajebisty trailer/teaser/whatever, pokazujący sceny morskiego wybrzeża, wielkiego miasta, elfiego lasu czy karnie maszerujących legionów - będzie zwyczajnie wprowadzal w błąd - a nie o to chodzi :)
I don't owe anything
I don't owe anyone
Shoot pride for all it's worth
I don't belong

Offline Hakken

• Użytkownicy
  • Maverick, inspektor śledczy
« Odpowiedź #53 dnia: Marzec 03, 2008, 01:05:47 pm »
Hej, w 2006 legioniści byli całkiem karni i nawet umieli maszerować :)
Call me Maverick, DJ Maverick

Offline telefax

• Użytkownicy
« Odpowiedź #54 dnia: Wrzesień 05, 2008, 02:16:59 pm »
powyzsze informacje w k100% pokrywaja sie z rzeczywistoscia

zmeczenie jest fikcja

Offline Mały

• Użytkownicy
« Odpowiedź #55 dnia: Wrzesień 05, 2008, 04:33:30 pm »
realizacja ok
jakość (techniczna) drugiego git
oddanie klimatu tegorocznego flamberga ( o którym czytam na ichnim forum ) ultra GIT (plaża jakich mało)

generalnie można się dużo nauczyć - np żeby kręcić w słońcu trzeba mieć sprzęt do doświetlania (choćby lustra i ekrany), do dźwięku wywiadów zdecydowanie dobry mikrofon itd.

ale mówiąc wprost - mimo tych wszystkich niedociągnięć ten filmik w stosunku do orkonowego ..... no właśnie... nawet nie ma z czym porównać co nie? :>>>

EDIT:
Czy mi się zdaje i pamięć zawodzi czy ktoś się odgrażał trailerami orkonowymi że będzie kręcił i robił itd?
...We just dinged them!...

Offline Marcin

• Elfi Ras-Org
  • Użytkownicy
  • LOK'TAR!!!
« Odpowiedź #56 dnia: Wrzesień 05, 2008, 06:48:35 pm »
Faktycznie aż wstyd, że nic nie zostało jeszcze nakręcone, zwłaszcza że średnia wykonania strojów jest u nas IMO wyższa.

Bardzo jednak bawi mnie ten filmik w świetle tego, jak Flamberg twardo się trzymał i złorzeczył na bezpieczna broń...;D
Po pierwsze walka na bezpieczną broń została użyta jako jego wizytówka a po drugie po samych graczach widać, jak bardzo podoba im się możliwość grożenia sobie nawzajem rekwizytami i zdrowa młócka z ich udziałem  ;D ;D ;D

Lateksowe miecze wyglądają dużo fajniej od kiepsko zrobionych PCVek, które momentami nie sa niczym więcej niż "parówką z jelcem".
Z drugiej strony jak oglądam ten film to stwierdzam, że dobrze wykonane PCVki a najlepiej bronie na włóknie szklanym lub węglowym wyglądają czasem lepiej niż latexy. Nie maja takich karlich rozmiarów i walki za ich pomocą nie przypominają walk na plastikowe, małe mieczyki toczone przez rozochoconych tatusiów i wujków którzy zabrali je swoim pociechom na wakacyjnym festynie średniowiecznym...:P

Popieram Małego: do roboty, orkonowi reżyserzy... ;>
"Did you think we hired you to fight in a tourney? Shall I bring you a nice iced milk and a bowl of raspberries? No? Then get on your fucking horse."

Offline Zsa-Zsa

• Legendarna Biała Gęś
  • Administrator
  • Użytkownicy
  • koleżanka nie-sympatyczna
« Odpowiedź #57 dnia: Wrzesień 05, 2008, 07:28:12 pm »
Czy mi się zdaje i pamięć zawodzi czy ktoś się odgrażał trailerami orkonowymi że będzie kręcił i robił itd?

Popieram Małego: do roboty, orkonowi reżyserzy... ;>

Rozmowy są prowadzone. Jeśli zostaną przeprowadzone po myśli orgów, to filmik może wyjść fajny.
Ostatni krzyk, łabędzia nuta<br />I dalej nic w teatrze lalek<br />Ogólnie mówiąc - life is brutal<br />Poza tym wszystko doskonale.

Offline Mały

• Użytkownicy
« Odpowiedź #58 dnia: Wrzesień 05, 2008, 07:37:03 pm »
@Marcin: to dlatego że najtańsze lateksy w promocyjnej cenie dla flambergowiczów i możliwe do wypożyczenia na konie były te najkrótsze (krótsze nawet niż nasza średnia - chyba 50cm maja) długich parę widziałem na fotkach ... no ale trzeba się na nie już solidniej wybulić ;>

a co do filmu - to chyba nie jest "oficjalna" produkcja - szczególnie że nie używa np logo Flamu itd. Ktoś zrobił fanowski trailer więc znowu nie mówiłbym o mieczach i robieniu z nich wizytówki, ale może Fax wie coś więcej - ja niestety nie dałem rady pojechać na Flam w tym roku żeby naocznie się przekonać jak wsio wyszło ;>

jakby nie było filmik zrealizowany technicznie fajnie - reportaż za długi i plażowy - jakby trwał 30-50% tego co trwa pewnie byłby jeszcze lepszy ;>
można brać przykład jak realizować i czego się wystrzegać :>
...We just dinged them!...

Offline Schamann

• były
  • Moderator Globalny
  • Użytkownicy
  • Bubo bubo
« Odpowiedź #59 dnia: Maj 25, 2009, 06:01:21 pm »
MOD Schamann/ offtop wywalony /MOD Schamann
I don't owe anything
I don't owe anyone