Autor Wątek: Brak edycji postów  (Przeczytany 27366 razy)

Offline Hakken

• Użytkownicy
  • Maverick, inspektor śledczy
Odp: Zgłaszanie problemów
« Odpowiedź #15 dnia: Luty 25, 2008, 04:46:02 pm »
przepraszam, chciałem powiedzieć krzemienia łupanego
Call me Maverick, DJ Maverick

Offline Hakken

• Użytkownicy
« Odpowiedź #16 dnia: Luty 25, 2008, 04:46:54 pm »
a tak właściwie chodziło mi o krzem

(ech, nie ma to jak brak edycji postów, brawo)

Offline KOVAL

• Użytkownicy
« Odpowiedź #17 dnia: Luty 25, 2008, 04:49:50 pm »
i tak z poważnego i dość istotnego topiku zrobił się plac zabaw...

Offline Hakken

• Użytkownicy
« Odpowiedź #18 dnia: Luty 25, 2008, 06:03:15 pm »
i tak z poważnego i dość istotnego topiku zrobił się plac zabaw...

Mylisz się Kovalu, raczej pokazanie pewnego problemu

Offline Schamann

• były
  • Moderator Globalny
  • Użytkownicy
  • Bubo bubo
« Odpowiedź #19 dnia: Luty 25, 2008, 07:35:51 pm »
jedynym wątkiemw którym ten problem pokazał sie w skali zasługjącej na uwagę jest ten wątek - gdzie celem pokazania przykładu problem sztucznie rozdmuchano. Jak rozumiem uznano, że za pierwszym tłumaczeniem nie zrozumiemy :) no to jak juz w traktowaniu jesteśmy kwita ;) to za czas jakiś zweryfikujemy nasz pomysł i albo go utrzymamy albo się z niego pokornie wycofamy.

Jak na razie problemów jest mniej niż przy poprzednim ustawieniu.
I don't owe anything
I don't owe anyone
Shoot pride for all it's worth
I don't belong

Offline Zsa-Zsa

• Legendarna Biała Gęś
  • Administrator
  • Użytkownicy
  • koleżanka nie-sympatyczna
« Odpowiedź #20 dnia: Luty 26, 2008, 10:05:15 am »
Ja na tyle mało piszę, że dla mnie to nie problem.
Ale np. zdarza mi się, choć rzadko, popełnić błąd ortograficzny. I potem się tego wstydzę, bo nie lubię popełniać błędów ort. i chciałabym go poprawić - i nie mogę, wychodzę na dyskeltyka, albo osobę nieznającą ojczystego języka. A trudno, żeby modowie sprawdzali każdy post i poprawiali błędy.
Zdarza mi się, że chciałabym coś dodać do posta, który wysłałam - jeszcze zanim ktoś na niego odpowiedział. Nie mogę - i muszę tworzyć kolejne wiadomości. I proszę nie zarzucać mi, że wysyłam nieprzemyślane posty, bo to nie o to w tym przykładzie chodzi. A tworzenie kolejnych wiadomości wcale nie sprawia, że treść, którą chciałam przekazać, staje się wyraźniejsza, kiedy jest rozbita na kilka wiadomości.
Tyle minusów. Plusy tej zasady (nieedytowania postów) to chyba tylko to, że ludzie nie będą zmieniali wiadomości, jeśli np. ktoś na nich za coś naskoczy i wywiąże się dyskusja.
Ostatni krzyk, łabędzia nuta<br />I dalej nic w teatrze lalek<br />Ogólnie mówiąc - life is brutal<br />Poza tym wszystko doskonale.

Offline Dźwiedź

• Grupa Scenariuszowa
  • Użytkownicy
  • Niedźwiedź mający święty spokój...
« Odpowiedź #21 dnia: Luty 26, 2008, 10:22:41 am »
A logów nie ma?
Autobiografia Tytuł: Chichoczący niedźwiedź Podtytuł: Ja - Bydle.

Offline Hakken

• Użytkownicy
« Odpowiedź #22 dnia: Luty 26, 2008, 10:31:22 am »
Najbardziej boli mnie to, że to jest stosowanie współodpowiedzialności społecznej. Ktoś postąpił źle, więc ukażmy wszystkich może się nauczą. Ale ja niczego złego nie zrobiłem i nie wiem czemu mam za to cierpieć. W takich wypadkach powinno się stosować:
1. Ostrzeżenie na priva
2. Ostrzeżenie publiczne
3. Ban
Nie widziałem aby zostały zastosowane te dwie ostatnie metody, za to postanowiono sprowadzić wszystkich do poziomu tego, który zrobił źle. Czy to aby na pewno dobra droga?

A tak swoją drogą to winowajca/winowajcy tej całej nieszczęsnej sytuacji może by się tak przyznali i sami spróbowali ją załagodzić?
Choć oczywiście nie ma pewnie na to specjalnie co liczyć, bo odwaga cywilna jest rzadkością...

Offline Magda

• Użytkownicy
« Odpowiedź #23 dnia: Luty 26, 2008, 11:30:57 am »
W pełni zgadzam się z przedmówcami.
Teraz gdy pomylę się w poście lub zapomnę czegoś dodać, będę musiała pisać kolejny, przepraszając w nim współforumowiczów i zamieszczając sprostowanie. Nie jestem pewna, czy to usprawni działanie forum.
A jeśli ktoś będzie zachowywał się skandalicznie podczas pierwszych larpów na orkonie, to mnie zakaże się wstępu  na grę główną? To oczywiście przesadzony przykład, ale zasada ta sama. 
Between two evils, I always pick the one I never tried before. - Mae West

Offline KOVAL

• Użytkownicy
« Odpowiedź #24 dnia: Luty 26, 2008, 11:58:25 am »
Cytat: Magda
A jeśli ktoś będzie zachowywał się skandalicznie podczas pierwszych larpów na orkonie, to mnie zakaże się wstępu  na grę główną? To oczywiście przesadzony przykład, ale zasada ta sama.
zasada, niestety, nie ta sama 
tylko bardziej podobna do tej stosowanej od lat:
jeżeli ktoś robi na GG coś co w jakiś sposób zagraża innym lub przeszkadza w grze
to sie wprowadza rulsa który na przyszłość blokuje samą możliwość takich działań

po za tym nadal sądzę
że jeśli się będzie pisać posty na spokojnie i analizując to co się napisało
to bez problemu da sie uniknąć 90% przypadków konieczności dopisywania lub poprawiania czegoś

Offline Magda

• Użytkownicy
« Odpowiedź #25 dnia: Luty 26, 2008, 12:08:26 pm »
Obawiam się Kovalu, że się mylisz.
Gdyby ktokolwiek zastanowił się nad tym co i po co ma napisać, to w ogóle nikt nie wypowiadałby się na forum ;). To jest myśl... Over :)
Between two evils, I always pick the one I never tried before. - Mae West

Offline Zsa-Zsa

• Legendarna Biała Gęś
  • Administrator
  • Użytkownicy
« Odpowiedź #26 dnia: Luty 26, 2008, 12:13:58 pm »
po za tym nadal sądzę
że jeśli się będzie pisać posty na spokojnie i analizując to co się napisało
to bez problemu da sie uniknąć 90% przypadków konieczności dopisywania lub poprawiania czegoś

Stanowczo i bezwzględnie się nie zgadzam. Nie masz, Kovalu, problemu, bo możesz edytować swoje posty. A ja np: robię błędy ortograficzne w jednym przypadku na 100, w związku z czym nie włączam sprawdzania ortografii, bo jest to dla mnie strata czasu. A okazuje się poniewczasie, że strzeliłam byka i jest mi z tym źle psychicznie :P
Można sobie analizować to, co się napisało, ale jeśli za 10 minut wpadnie Ci do głowy coś, co chciałbyś dopisać do posta? Ty wyedytujesz, ja nie - więc muszę napisać drugi post, w którym odnoszę się np. do drugiego zdania (z dwudziestu), zawartego w moim poprzednim poście.
I to są minusy. Cierpimy za buców :P
Ostatni krzyk, łabędzia nuta<br />I dalej nic w teatrze lalek<br />Ogólnie mówiąc - life is brutal<br />Poza tym wszystko doskonale.

Offline Hakken

• Użytkownicy
« Odpowiedź #27 dnia: Luty 26, 2008, 12:28:37 pm »
Stanowczo sie z tobą Kovalu nie mogę zgodzić się z tym co napisałeś. Otóż każde cywilizowane forum ma możliwość edycji postów i jak pokazuje praktyka nie jest to narzędzie niebezpieczne lub bezużyteczne tudzież przeszkadzające w korzystaniu z takiej formy życia społecznego.
Mam wrażenie, że modowie chyba nie potrafią kogoś publicznie opieprzyć i zbanować jak trzeba. Myślę, że już napiętnowanie społeczne osoby, która postąpiła źle powinno rozwiązać tą sytuację. Jeżeli nie zawsze istnieje ban czasowy, lub, w przypadkach ekstremalnych permanentny. Dlaczego nie zastosowano takich metod? To co zrobiono przypomina użycie granatu do zabicia mola. Jeżeli macie problem z powiedzeniem osobie, która postępuje źle, ze tak się nie robi to zdradźcie jej personalia (bo nie wieżę aby się sama przyznała) to ja zrobię to za was.

Offline Schamann

• były
  • Moderator Globalny
  • Użytkownicy
  • Bubo bubo
« Odpowiedź #28 dnia: Luty 26, 2008, 03:33:23 pm »
ja tez robię błędy ortograficzne, albo czasem mam ochotę dodać coś do napisanego już posta. I wtedy pisze drugiego, a błędami świecę po prostu i tyle. zrobiłem, to trudno.

nie stosowano zasady odpowiedzialności zbiorowej wręcz przeciwnie, zastosowano zasade odpowiedzialności jak najbardziej indywidualnej - każdego za jego własne słowa, których tak jak w języku mówionym nie można cofnąć ani zmienić. Jak na razie sprawdza się ona wyśmienicie.

Jeśli nie chce się pisac niezrozumiale, trzeba większa uwage przyłożyć do pisania podczas samego pisania - i tyle
I don't owe anything
I don't owe anyone
Shoot pride for all it's worth
I don't belong

Offline Zsa-Zsa

• Legendarna Biała Gęś
  • Administrator
  • Użytkownicy
« Odpowiedź #29 dnia: Luty 26, 2008, 03:39:31 pm »
No i poszło :)