Autor Wątek: Brak edycji postów  (Przeczytany 27333 razy)

Offline Hakken

• Użytkownicy
  • Maverick, inspektor śledczy
Odp: Zgłaszanie problemów
« Odpowiedź #30 dnia: Luty 26, 2008, 03:52:13 pm »
nie stosowano zasady odpowiedzialności zbiorowej wręcz przeciwnie, zastosowano zasade odpowiedzialności jak najbardziej indywidualnej - każdego za jego własne słowa, których tak jak w języku mówionym nie można cofnąć ani zmienić. Jak na razie sprawdza się ona wyśmienicie.

Znakomita retoryka, ale chyba wszyscy wiemy, że nie o to chodziło. Jeżeli ktoś nie zrozumiał o co chodzi z tą odpowiedzialnością zbiorową to mogę wytłumaczyć bardziej łopatologicznie.
Call me Maverick, DJ Maverick

Offline Schamann

• były
  • Moderator Globalny
  • Użytkownicy
  • Bubo bubo
« Odpowiedź #31 dnia: Luty 26, 2008, 03:56:33 pm »
Jeśli uważasz że lepiej ode mnie wiesz o co mi chodziło, kiedy wprowadzałem to ograniczenie, to proszę bardzo :)

ale zaręczam że nie musisz mi tego tłumaczyć :)
I don't owe anything
I don't owe anyone
Shoot pride for all it's worth
I don't belong

Offline uelfik

• Lord of FLAME!
  • Użytkownicy
« Odpowiedź #32 dnia: Luty 26, 2008, 03:58:50 pm »
"Jak na razie sprawdza się ona wyśmienicie"

Pozostaje nam w takim razie czekać na, pierwszą po tej zmianie, dyskusję pokroju "muzyki u orków", czy "świata fantasy bez patologii", gdzie adwersarze piszą długie posty z wielokrotnym cytowaniem.

Obawiam się, że brak edycji okaże się wtedy bardzo doskwierającym problemem.

pozdrawiam.
"Red drops stain satin so white..
..the way I sign my name"

Offline Schamann

• były
  • Moderator Globalny
  • Użytkownicy
  • Bubo bubo
« Odpowiedź #33 dnia: Luty 26, 2008, 04:01:51 pm »
jeśli tak będzie to po prostu przyznam sie do błędu i wrócimy do starego modelu.

ale jest nadzieja że do takich pyskówek jak tamte nie dojdzie zbyt prędko :)
I don't owe anything
I don't owe anyone
I don't belong

Offline uelfik

• Lord of FLAME!
  • Użytkownicy
« Odpowiedź #34 dnia: Luty 26, 2008, 04:04:45 pm »

Rozumiem w takim razie, że w ogóle "jest nadzieja, że nie dojdzie do żadnych topiców, w których w jednym poście występuje sporo cytatów, ponieważ różne "wątki poboczne" prowadzone są równolegle" ? :)

W takim razie i mnie pozostaje trzymać za to kciuki. Uważam nawet, że można łatwo to wyegzekwować. Zostawmy tylko topic z powitaniami  ;D

Offline Schamann

• były
  • Moderator Globalny
  • Użytkownicy
  • Bubo bubo
« Odpowiedź #35 dnia: Luty 26, 2008, 04:10:46 pm »

Rozumiem w takim razie, że w ogóle "jest nadzieja, że nie dojdzie do żadnych topiców, w których w jednym poście występuje sporo cytatów, ponieważ różne "wątki poboczne" prowadzone są równolegle" ? :)

Niczego takiego nie powiedziałem, to Twoje słowa, nie moje. ale jeśli Ty tak uważasz to Twoje święte prawo :)
I don't owe anything
I don't owe anyone
I don't belong

Offline uelfik

• Lord of FLAME!
  • Użytkownicy
« Odpowiedź #36 dnia: Luty 26, 2008, 04:31:19 pm »
Ech.. niezłe.. niezłe.. ale

Napisałem, że prawdopodobnie brak edycji nie zda egzaminu w prawdziwie rozbudowanych dyskusjach z dużą ilością cytowania (podałem przykład takich tematów z przeszłości).

Odpisałeś zwracając uwagę NIE na tę cechę przykładów, o której wspomniałem, ale na swoją subiektywną ocenę ich zawartości merytorycznej "jest nadzieja że do takich pyskówek jak tamte nie dojdzie zbyt prędko"

to tak jakbyśmy sobie powiedzieli.

- Mam wrażenie, że ten samochód nie jest w stanie wygrać wyścigu z autami, które mają ponad 220km/h na liczniku.. takimi jak  Ferrari
- Jest nadzieja, że nie będzie na torze takich czerwonych samochodów!

...
- To świetnie, że jest taka nadzieja, ale rozumiem, że trzymamy się też nadziei, że w ogóle na torze nie będzie samochodów mających ponad 220km/h na liczniku?
- Nic takiego nie powiedziałem, ale masz święte prawo tak uważać.

Długo tak można, ale ja naprawdę nie mam potrzeby. Swoje zdanie już wyraziłem.

Pozdrawiam.

Offline Schamann

• były
  • Moderator Globalny
  • Użytkownicy
  • Bubo bubo
« Odpowiedź #37 dnia: Luty 26, 2008, 04:43:06 pm »
Uelfiku - zwróc prosze uwagę, co napisałem, ponizej cytuję:

jeśli tak będzie to po prostu przyznam sie do błędu i wrócimy do starego modelu.

ale jest nadzieja że do takich pyskówek jak tamte nie dojdzie zbyt prędko

Jak najbardziej odniosłem sie do podnoszonego prze ciebie problemu - pisząc że jeśli rzeczywistość przyzna Ci rację to ja zmienię swoje zdanie i ustawienia forum. Nie dyskutowałem natomiast z Twoim wrażeniem, jakoby nowy system miał nie zdac egzaminu, bo jak tu dyskutowac z wrażeniem? masz jakie masz i przyszłośc pokaże czy masz rację - i tyle Ci napisałem. A to że na boku wyraziłem nadzieję że pewne inne cechy wspomnianych przez Ciebie wątków zostaną nam w przyszłości oszczędzone, to tylko zwrócenie uwagi inną, pozytywną cechę nowych ustawień. jest zauważalnie mniej pyszczenia po ich zmianie.
I don't owe anything
I don't owe anyone
I don't belong

Offline AnKa

• Użytkownicy
  • Komisarz Zębowej Policji
« Odpowiedź #38 dnia: Luty 26, 2008, 04:48:56 pm »
Należę do wyjątków, którym twoja zmiana działania forum odpowiada.
Chyba jednak zmiana tej opcji nie jest powodem tego, że jest mniej pyszczenia. Ot, po prostu specyfika forum. Okresy aktywności przeplatają się z okresami marazmu, kiedy nic na nim się nie dzieje.
"You cannot imagine, what we have seen with our eyes..."

Offline uelfik

• Lord of FLAME!
  • Użytkownicy
« Odpowiedź #39 dnia: Luty 26, 2008, 05:39:24 pm »
Aniu.. jak najbardziej się zgadzam w kwestii nieszczęsnego "pyszczenia"  ;) Czasem jest sezon na aktywność i jakiś zapalny temat, a czasem nie ma.

Schamannie. W istocie.. czas zapewne pokaże. Obawiam się jednak, że ludzie po prostu są w stanie się przyzwyczaić do każdej niedogodności, więc i do braku "edycji" wreszcie przywykną. Gdyby usunąć opcję "cytuj" (bo np. znaleźliby się skubańcy ingerujący w cytowany fragment) to też wreszcie by machnięto na to ręką, co nie znaczy, że takowe rozwiązania są właściwe.

No nic... nie ma co wałkować tego na okrągło. Zobaczymy co będzie.

Pozdrawiam.
uelfik

Offline Bestia

• Jajakobyły
  • Administrator
  • Użytkownicy
    • Konwent Fantastyki Steam&Sword
« Odpowiedź #40 dnia: Luty 27, 2008, 09:07:22 am »
kórcze a co jaby siem tak zdażyło rze hciałbym poprawić swoje błendy?

Offline Zsa-Zsa

• Legendarna Biała Gęś
  • Administrator
  • Użytkownicy
  • koleżanka nie-sympatyczna
« Odpowiedź #41 dnia: Luty 27, 2008, 09:20:50 am »
kórcze a co jaby siem tak zdażyło rze hciałbym poprawić swoje błendy?

Ja bym nie uwierzyła w taki cud, więc nie wysilaj się :P
Ostatni krzyk, łabędzia nuta<br />I dalej nic w teatrze lalek<br />Ogólnie mówiąc - life is brutal<br />Poza tym wszystko doskonale.

Offline apollyon

• Użytkownicy
« Odpowiedź #42 dnia: Luty 27, 2008, 11:12:26 pm »
eee też dołączam się do tych co się brak opcji edycji nie podoba... możecie sobie zobaczyć, że większość moich postów ma ślady edycji... a to dlatego, że jak już napiszę, to czytam je, sprawdzam, jak wyglądają i poprawiam przecinki, literówki, ewentaulne błędy... tak, zdarza mi się coś dopisać, jesli uznam, po uprzedniej lekturze, że coś wymaga doprecyzowania...

ale coś takiego, że ktoś mógłby usunąć, coś co wcześniej napisał, a było to powodem do sporu, to mi nawet do głowy nie przyszło...

Wróćmy do edytowania postów, bo inaczej trzeba będzie pokazać że jest to jednak potrzebne...

jak tu słusznie uelfik zauważył- człowiek się do wszystkiego przyzwyczai, tylko czy koniecznie musi się przyzwyczajać...
Bez szyn, Bez trakcji, napędzana ciałami grzeszników, niosąca terror i grozę, pędzącą na zderzenie z dobrem, ognistą wstęga zaznaczająca swoją drogę, wśród kłębów czarnego dymu, dając znać gwizdkiem parowym odjeżdża PKS- Piekielna Kolej Szatana<br />71:5

Offline KOVAL

• Użytkownicy
« Odpowiedź #43 dnia: Luty 28, 2008, 12:36:55 am »
Cytat: apollyon
eee też dołączam się do tych co się brak opcji edycji nie podoba... możecie sobie zobaczyć, że większość moich postów ma ślady edycji... a to dlatego, że jak już napiszę, to czytam je, sprawdzam, jak wyglądają i poprawiam przecinki, literówki, ewentaulne błędy... tak, zdarza mi się coś dopisać, jesli uznam, po uprzedniej lekturze, że coś wymaga doprecyzowania...
do tego służy taki przycisk "Podgląd" tuz obok "Wyślij Wiadomość"
używam tego przy każdym poscie dłuższym niż kilka zdań a zwłaszcza takim w którym kogoś cytuję
i faktycznie wprowadzam prawie zawsze jakieś poprawki

radziłbym spróbować - nie twierdzę ze tego nie robicie, jednak z ogólnego tonu tutejszej dyskusji odnoszę wrażenie że niemal każdy odczuwa potrzebę poprawiania co drugiego własnego posta niezwłocznie po jego napisaniu, a w takiej sytuacji użycie funkcji "podgląd" bardzo pomaga

Offline apollyon

• Użytkownicy
« Odpowiedź #44 dnia: Luty 28, 2008, 10:39:53 am »
że niemal każdy odczuwa potrzebę poprawiania co drugiego własnego posta niezwłocznie po jego napisaniu
no tak właśnie jest... napewno nie co drugi odczuwa potrzebę kasowania własnych słów, po tym, jak są one punktem zapalnym problemu...
a w takiej sytuacji użycie funkcji "podgląd" bardzo pomaga
trzeba będzie, ale to cały czas jest przyzwyczajanie, a nie rozwiązanie...
Bez szyn, Bez trakcji, napędzana ciałami grzeszników, niosąca terror i grozę, pędzącą na zderzenie z dobrem, ognistą wstęga zaznaczająca swoją drogę, wśród kłębów czarnego dymu, dając znać gwizdkiem parowym odjeżdża PKS- Piekielna Kolej Szatana<br />71:5