Autor Wątek: Poziom dyskusji na forum.  (Przeczytany 8664 razy)

Offline Dźwiedź

• Grupa Scenariuszowa
  • Użytkownicy
  • Niedźwiedź mający święty spokój...
Odp: Poziom dyskusji na forum.
« Odpowiedź #15 dnia: Marzec 06, 2008, 05:44:08 pm »
Biedactwo...
Zakładając topic o orkach wyznaczyłem pewne ramy i na początku o nich poinformowałem. Założyłem ten topic w bardzo konkretnym celu - tak miał on mnie pomóc w pracy nad orkami poprzez poznanie opinii graczy na różne tematy i złapanie klimatu ludzi którzy mają jakies odniesienie do tej rasy. To był/jest topic ściśle celowy i nie widzę najmniejszego powodu żeby tolerować w takim topicu OT,flame czy zwykłe śmiecenie. Chcesz pogadać o pogodzie? sorry - ten topic ma pomóc mi w pracy, więc idź sobie gdzie indziej.

Nie pasuje? Chcesz sobie pooftopować - ok załóż sobie konkurencyjny topic o orkach, możesz tam na mnie psioczycz czy sobie przedstawiać pięć konurencyjnych wizji, rozmawiać o piłce nożnej czy o czym chcesz.

A co do krasnoludów to możesz mi wypominać formę ale jęczenie że zostało postawione racjonalne kryterium którego nie spełniasz jakoś nie polepsza mojego nastawienia. A że mam przypadkiem do takich spraw stosunek taki jak do przyjmowania ludzi do pracy... Na niańkę sie nie nadaję. I wolę człowieka który jest świadom że to jest robota i zobowiązanie, a nie robi mi łaskę że chce coś zrobić.

Autobiografia Tytuł: Chichoczący niedźwiedź Podtytuł: Ja - Bydle.

Offline JeRzy

• Highly flammable
  • Użytkownicy
« Odpowiedź #16 dnia: Marzec 06, 2008, 06:19:59 pm »
I właśnie takie odzywki łapią się pod bucowanie.

Jeśli chodzi o topik o orkach - skoro miał służyć wyłącznie Tobie, może powinieneś założyć raczej topik "Niedźwiedzia listy do Niedźwiedzia o orkach". Bo jeśli dopuszczasz możliwość, że będą się na nim wypowiadać gracze, licz się z tym, że pewne ich wizje, pomysły i spostrzeżenia - wolne od flejmów, offtopików i śmiecenia - mogą odstawać od Twojej linii programowej. A to nie jest powód, żeby robić z topiku bonsai i po zebraniu opinii zostawiać w nim tylko jedynie słuszne orki ze szczepu Polarnego Niedźwiedzia. A to własnie zapowiadałeś. Czy zrobiłeś, czy nie, nie wiem, bo biorąc pod uwagę Twoje autorytarne podejście do rozmówców, jakoś coraz mniej chce mi się z Tobą w ogóle gadać.

"Racjonalne kryterium" odnośnie krasnoludów brzmiało tak, że ras-org powinien mieć doświadczenie w graniu daną rasą. Mam Ci przypomnieć mój kontrargument odnośnie gnomów i hobbitów? W kwestii znajomości rasy - o tym, czy znam się na krasnoludach, czy nie, nie masz bladego pojęcia; ot, przyjąłeś założenie z góry i zdyskwalifikowałeś mnie w oparciu o własne widzi-miśki. Obserwujący całą dyskusję Sławek rzucił pomysł, że zawsze mógłbym zrobić opis na stronę (bo o to poszło w pierwszej kolejności i nadal nie wiem, jak dobre granie krasnoludem przekłada się na dobre pisanie o krasnoludach) w porozumieniu z doświadczonym graczem. Byłem gotów pójść na taki układ, ale buracko storpedowałeś moją kandydaturę zanim zdążyłem odpisać.

I wyobraź sobie, że jestem świadom, że to robota i zobowiązanie. I że nie potrzebowałbym niańczenia, a już na pewno nie Twojego, bo ze swoją delikatnością, masz skłonność do wylewania dzieci z kąpielą.
"The problem is some people gonna try to convince you
That they know the answer no matter the question
Be wary of those who believe in a neat little world
Cause it's just fucking crazy you know that it is
Eh hee yeah amanaya yeaha yeah eh eh amana"

Dave Matthews - "Eh Hee"

Offline JeRzy

• Highly flammable
  • Użytkownicy
« Odpowiedź #17 dnia: Marzec 06, 2008, 07:00:11 pm »
A żeby było jasne: naprawdę nie chciałem odgrzebywać starych spraw i zrobiłem to wyłącznie z konieczności, bo domagano się ode mnie konkretnych przykładów.

Dave Matthews - "Eh Hee"

Offline Dźwiedź

• Grupa Scenariuszowa
  • Użytkownicy
  • Niedźwiedź mający święty spokój...
« Odpowiedź #18 dnia: Marzec 06, 2008, 07:26:04 pm »
Zaczęłeś - well... Czy ja ci każe coś pisac albo kontynuowac temat >:D Robisz to z własnej woli.

Uwielbiam ludzi skupionych całkowicie na własnym JA -daj mi jeden powód dla którego to ja mam cię przekonywac że się nie nadajesz, zamiast (jak to jest normalnie) ty masz przekonywac mnie że się nadajesz. A to że ci się nie chce to twój problem.

Natomiast w ramach odpisywania na pierwszy post i właściwie do wszystkich którzy strasznie się żalą że im nie dają dwa przykłądy

Krassus & Co. - nagadali się, nałazili, narobili prób, testów naorganizowali i przy okazji dostali na garba swoje od różnych ludzi - ale jak się okazało można i będą pacynki w tym roku na grze.

Ape - przykład dobitniejszy bo roboty która w efekcie była do wyrzucenia - czyli jeżdżenie i szukanie miejsc na Orkon.

Na osoby których cały wysiłek polega na marudzeniu że "im nie dają", mogę co najwyżej popatrzec z żałością - przez szacunek dla ludzi którym się chce.
Autobiografia Tytuł: Chichoczący niedźwiedź Podtytuł: Ja - Bydle.

Offline Bestia

• Jajakobyły
  • Administrator
  • Użytkownicy
    • Konwent Fantastyki Steam&Sword
« Odpowiedź #19 dnia: Marzec 06, 2008, 10:56:54 pm »
Z góry zaznaczam że nie doczytałem wszystkich bo nie wytrzymałem.

JA JA się czuje pokrzywdzony tym że Emilia paru-do parunastokrotnie na wspóle z innymi modami wycinali mi dopisywali i kasowali posty, które ich zdaniem były nie na temat. Przykładów bez liku i tak uzasadniałem że jednak moje posty nie są bez sesnu, niestety najczęściej Emilia nie potrafiąc najwyraźniej zrozumieć jakiego kolwiek przekazu poza jej własnym cieła moje posty.

Standardowy użytkownik jak większość Orkonowiczów po prostu olała by takie zafajdane forum gdzie moderator tnie bez jakiego kolwiek pomyślunku posty.

Zakładam że są w tym poście błędy bo FF podświedla mi na czerwono ale w ramach protestu ich nie poprawie ;P

Offline Sew

• Trollu
  • Użytkownicy
« Odpowiedź #20 dnia: Marzec 06, 2008, 11:27:59 pm »
A mnie najbardziej denerwują teksty w stylu:

czy ktoś mógłby tego delikwenta odesłać do dyskusji z przed roku(dwóch, trzech....)

Bo niby czemu nie poruszać tej samej sprawy co roku skoro za każdym razem problem stawiany jest przed innymi Orgami?

Offline Emilia

• Pierwszy oficer HSS Haryzma
  • Administrator
  • Użytkownicy
  • Evilia Cruella Skirmuntt
    • galeria
« Odpowiedź #21 dnia: Marzec 06, 2008, 11:31:24 pm »
O widzę, że zostałam przywódcą ruchu przeciwko Bestii  :P

Jeśli uznajesz Bestio, że się na Ciebie uwzięłam to bardzo mi przykro.
Po prostu czasem piszesz bezsensowne posty, lub takie które obrażają innych (Jak ten powyżej).
I obawiam się, że jeśli Ty nie zmienisz nic w tym jak czasem piszesz, to moje podejście (jak i moich "wspólników"  ::) innych modów) się nie zmieni.

Jerzy: Ja pamiętam te sytuacje zupełnie inaczej. I Ula za każdym razem też dostała ostrzeżenie. Oprócz tego przypadku kiedy to ty zacząłeś personalne pyskówki. Zapewne gdybyś wtedy pisał swoje odpowiedzi w bardziej dyplomatycznej formie, nie zostałyby wykasowane.

Sew: Dyskusje czasami nie mają wiele wspólnego z orgami i organizacją jako taką. Więc argument nieco chybiony...

Offline KOVAL

• Użytkownicy
« Odpowiedź #22 dnia: Marzec 07, 2008, 12:59:40 am »
Cytat: Bestia
JA JA się czuje pokrzywdzony tym że Emilia paru-do parunastokrotnie na wspóle z innymi modami wycinali mi dopisywali i kasowali posty, które ich zdaniem były nie na temat. Przykładów bez liku i tak uzasadniałem że jednak moje posty nie są bez sesnu,
Bestia: rozumiem ze masz tu na myśli tak bardzo konstruktywne posty jak na przykład jednolinijkowe teksty typu "Elfy rządzom!" w topiku o orkach? - bo te owszem wyciąłem i wywaliłem - cóż najwyraźniej jestem za głupi żeby zobaczyć ich głęboki sens

Cytat: JeRzy
A żeby było jasne: naprawdę nie chciałem odgrzebywać starych spraw i zrobiłem to wyłącznie z konieczności, bo domagano się ode mnie konkretnych przykładów.
Jeeerrzy
bo może jeszcze "zmuszono Cię" do opublikowania posta który zaczał ten topik i zamieszczenia w nim poważnych zarzutów wobec moderatorów o liczne przewiny, zamordyzm i faszystowskie ciecie użytkowników, a które okazały się być stylem prowadzenia rozmów przez Niedźwiedzia (który nie jest modem) i jedną interwencją Emilii...

nie zrozum mnie źle, uważam że ten topik jest potrzebny i ma szanse przynieść dobre efekty (przynajmniej taką mam nadzieję) - i twoja w tym zasługa że go defacto zacząłeś ale że ze swej natury nie jest to temat miły i wywołuje niezbyt miłe posty - to nie próbuj teraz twierdzić że Cię do tego ktokolwiek zmusił 

Offline Schamann

• były
  • Moderator Globalny
  • Użytkownicy
  • Bubo bubo
« Odpowiedź #23 dnia: Marzec 07, 2008, 02:19:14 am »
Trzy szczegóły w historii tych dwóch wydarzeń, które rzekomo czynią z forum miejsce zamordystycznej dyktatury.

1. cięcie, które Cie Jerzy spotkało ze strony Emilii nastąpiło po tym, jak mod (inny) ogłosił zamkniecie flejma i poprosił stanowczo o zakończenie off-topa (Na tym sie sprawa spokojnie mogła zakończyć), a Ty tej prośby z premedytacją nie usłuchałeś i kontynuowałes flejma. Mogłeś uszanować zarządzoną przez moda ciszę, zdecydowałeś się postąpic inaczej - niespecjalnie dałeś modom wybór po tym, jak grzeczna prośba nie poskutkowała.

2. Na prywatną wiadomość do 3 różnych modów, że czujesz sie ta decyzją pokrzywdzony, odpowiedział Ci jeden mod - ten który sprawę załatwiał - nie jest to wyraz braku szacunku do Ciebie, tylko normalna zasada porządnej moderki. Inny mod mógl i prawdopodobnie był niedostatecznie zorientowany w sprawie. Mogłes napisac zażalenie do mnie - nie zrobiłes tego.

3. Wątek który rozpoczął Kłys mial pewne określone cele, zapowiedziane z góry przez autora. autor z góry uczciwie powiedział do czego ten topic ma służyć i jakiej pomocy oczekuje po wypowiadających się. Każdy może coś takiego zrobić, nie tylko mod, nie tylko org. jeśli ktoś zakłada taki topic (bo np. ma pewną prace do wykonania, jak w tym przypadku kłys), to lekceważenie jego prośby jest zwykłym brakiem szacunku.
I don't owe anything
I don't owe anyone
Shoot pride for all it's worth
I don't belong

Offline JeRzy

• Highly flammable
  • Użytkownicy
« Odpowiedź #24 dnia: Marzec 07, 2008, 04:49:41 am »
Schamannie, urzekła mnie Twoja historia - niestety, nijak ma się do faktów. Proszę bardzo, jak to wyglądało:

http://forum.orkon.org/index.php?topic=1054.msg26828#msg26828

Nie ma mowy o "zakończeniu off-topa" w jakiejś rzeczowej dyskusji, bo kłótnia miała miejsce w temacie "Off-topic". Nie widać też stanowczej prośby o zakończenie - chyba, że za taką uznamy zielony wpis Kovala. Przypominam, że słowa Uli o kończeniu flejma i oszczędzeniu moderowania nie były gestem dobrej woli, tylko manipulacją - co zresztą jest ewidentne. Ciekawe, jaka byłaby reakcja moderatorów, gdybym napisał komuś "jesteś bucem, ale nie rozwinę tego tematu, żeby nie flejmować i oszczędzić pracy modom" - post Ulki to analogiczny przypadek. Mnie się oberwało, jej nikt nie upomniał. Zresztą kto miał to zrobić? Przecież nie Emilia - przyjaciółka, która ją poparła - a inni nie zajmowali się tą sprawą.

Skoro pozbawiono mnie możliwości odpisania na wycieczki Ulki, uczciwym byłoby usunięcie całej kłótni. Zwróciłem się o to do Emilii (bez skutku), do obecnego tam Kovala (zero odzewu), do Zsa-Zsy (przynajmniej napisała parę życzliwych słów, ale okazało się, że nie ma już uprawnień moderatorskich) i wreszcie do Ciebie, Schamannie, jako do ostatecznej instancji (czego nie pamiętasz albo list został pożarty przez forum, co mogłoby tłumaczyć brak reakcji również z Twojej strony).

I wreszcie trzeci szczegół, dotyczący "określonych celów wątku Kłysa" - oto cytat z postu otwierającego topik:
Cytat: Kłys
3. Niniejszy wątek służy wyrażaniu swoich poglądów i pomysłów na temat orków i oraz zadawaniu pytań na które ktoś kiedyś będzie musiał odpowiedzieć. Albo i nie.
Później Kłys uznał, że wyrażania poglądów jednak sobie nie życzy i dopisał disclaimer:
Mam jedną prośbę - na razie prośbę - temat w założeniu nie służy rozwiniętej dyskusji na temat pomysłów na orki tylko prezentowaniu ich. Czytaj jak najwięcej własnych idei, jak najmniej komentowania pomysłów innych.

Czyli można wyrażać poglądy, ale nie można dyskutować, a zadawanie pytań też miało służyć Kłysowi, bo pytający nie powinien liczyć na odpowiedź - ciekawe. Mimo to, jedyny mój post, który uznano za będący nie na temat, to link do ciekawej grafiki z orkiem, który wrzuciłem, bo uznałem, że łapie się pod "pomysły na temat orków". Zatem obecne zarzuty o chęć śmiecenia czy off-topowania to kolejna nadinterpretacja.

===

A teraz ciąg dalszy kwestii niedźwiedziego bucowania. Na moją kandydaturę na krasnoludzkiego ras-orga przeczytałem:

opis krasnoludów będzie przekazany w ręce osoby mającej grać/będącej w ścisłym kontakcie z grupą mającą grać krasnoludami. W naszym mniemaniu lepiej jest jeżeli nie tworzymy zupełnie wymyślonego klimatu w którym kazalibyśmy grać ludziom (to potrafimy sami) ale ludzie którzy chcieliby grać krasnoludami będą tworzyli sobie klimat dogadując go z GTS.

Kłys znów z góry, bez pytania mnie o cokolwiek, założył, że a) nie skontaktuję się z graczami wcielającymi się w krasnoludy, b) będę tworzyć "zupełnie wymyślony klimat". Na podstawie własnych założeń mi odmówił, a późniejsze próby argumentowania uciął stwierdzeniem "Nie. I tyle". Pisanie tutaj, że powinienem go przekonać, że się nadaję (kiedy z góry założył, że nie) i że to mnie się nie chciało go przekonywać (chociaż to on uciął dyskusję) to piramidalna hipokryzja.

===

Ostatnia sprawa: zostałem wywołany do tablicy, gdy Koval i Katu poprosili o przykłady sytuacji, o których pisałem. Podałem je, żeby uniknąć wiszących w powietrzu pretensji, że moje zarzuty nie mają potwierdzenia w faktach. Nie chciałem drążyć, ale musiałem udowodnić, że nie jestem wielbłądem - przekopać się przez forum i czarno na białym pokazać, że "trzy szczegóły" Schamanna i kłysowe wersje wydarzeń nie mają oparcia w faktach. A to, co ja napisałem, ma konkretne potwierdzenie w cytatach.

Nie chodzi mi o rozpoczynanie na nowo tamtych sporów - nie zamierzam starać się o bycie ras-orgiem, czy w ogóle czegokolwiek-orgiem; przestałem też liczyć na uczciwe i równe traktowanie na forum. Tylko następnym razem, jak coś będziecie we mnie chcieli wmawiać, staranniej się przygotujcie.

Dave Matthews - "Eh Hee"

Offline Schamann

• były
  • Moderator Globalny
  • Użytkownicy
  • Bubo bubo
« Odpowiedź #25 dnia: Marzec 07, 2008, 06:54:37 am »
Schamannie, urzekła mnie Twoja historia - niestety, nijak ma się do faktów. Proszę bardzo, jak to wyglądało:

http://forum.orkon.org/index.php?topic=1054.msg26828#msg26828

tu mnie masz. żle to zapamiętałem i przyznaję Ci rację i przepraszam za posądzenie. Nie było off-topa a jedynie pyskówka. Mod nie prosił stanowczo o zakończenie flejma - jedynie dziękował za taką sugestię (czymkolwiek ona była w jakimkolwiek podtekście). Co do decyzji Emili i Twojej skargi - skarga do mnie nie dotarła, dowiedziałem sie o wszystkim od modów. Dzięki linkowi który podałeś przypomniałem sobie całą tę dyskusje jeszcze raz i jeszcze raz sądzę, że w takiej sytuacji postąpiłbym sam podobnie lub identycznie jak Emilia. Nie dlatego, że pałam wobec ciebie żądzą zemsty za zmuszenie mnie do przeczytania tej pyskówki jeszcze raz ;), tylko dlatego, że uciałbym tego flejma po uwadze Kovala bez względu na to, kto próbowałby do niego wrócić, czy Ty czy Ula czy ktokolwiek inny - dla wygaszenia tematu, który eskalował. Obojgu Wam mod zwrócił uwagę, nie tylko Tobie. Jeśli uważasz, że takie podejście jest dla Ciebie krzywdzące, to mogę cie tylko zapewnić, że będe uważniej czytał twoje posty i sam sie zastanowię dwa razy zanim sie do nich dotkne nozyczkami, ale tego żebym zaczął sie sugerowac wyłącznie Twoim subiektywnym postrzeganiem treści postów na forum, obiecac nie mogę.

I wreszcie trzeci szczegół, dotyczący "określonych celów wątku Kłysa" - oto cytat z postu otwierającego topik:
3. Niniejszy wątek służy wyrażaniu swoich poglądów i pomysłów na temat orków i oraz zadawaniu pytań na które ktoś kiedyś będzie musiał odpowiedzieć. Albo i nie.
Później Kłys uznał, że wyrażania poglądów jednak sobie nie życzy i dopisał disclaimer:
Mam jedną prośbę - na razie prośbę - temat w założeniu nie służy rozwiniętej dyskusji na temat pomysłów na orki tylko prezentowaniu ich. Czytaj jak najwięcej własnych idei, jak najmniej komentowania pomysłów innych.

Czyli można wyrażać poglądy, ale nie można dyskutować, a zadawanie pytań też miało służyć Kłysowi, bo pytający nie powinien liczyć na odpowiedź - ciekawe. Mimo to, jedyny mój post, który uznano za będący nie na temat, to link do ciekawej grafiki z orkiem, który wrzuciłem, bo uznałem, że łapie się pod "pomysły na temat orków". Zatem obecne zarzuty o chęć śmiecenia czy off-topowania to kolejna nadinterpretacja.

kompletnie zignorowałeś to o co kłysowi przede wszystkim chodziło - "temat w założeniu nie służy rozwiniętej dyskusji na temat pomysłów na orki tylko prezentowaniu ich. Czytaj jak najwięcej własnych idei, jak najmniej komentowania pomysłów innych"

Ale skoro zadałes sobie trud żeby rzetelnie ponownie przejrzeć ten wątek, to zapewne nie umknęło twojej uwadze, że Niedźwiedź złego słowa na Twój orczy obrazek nie powiedział, a uwagę zwrócił ci na niego Koval http://forum.orkon.org/index.php?topic=1274.60. Twój post zresztą do dzis tam jest - nikt go palcem nie tknął. jak i żadnej innej na temat obrazka wypowiedzi, tudziez innych obrazków. W całym wątku kłys jedynie co jakis czas przypominał, żeby trzymac sie tematu. Koval wydzielił 1 offtopa http://forum.orkon.org/index.php?topic=1274.150 w którym zacząłes sie wypowiadac juz po jego wydzieleniu http://forum.orkon.org/index.php?topic=1368.15

Tak wyglądało niedźwiedzia bucowanie wobec Ciebie w tym wątku.

===

A teraz ciąg dalszy kwestii niedźwiedziego bucowania. Na moją kandydaturę na krasnoludzkiego ras-orga przeczytałem:

opis krasnoludów będzie przekazany w ręce osoby mającej grać/będącej w ścisłym kontakcie z grupą mającą grać krasnoludami. W naszym mniemaniu lepiej jest jeżeli nie tworzymy zupełnie wymyślonego klimatu w którym kazalibyśmy grać ludziom (to potrafimy sami) ale ludzie którzy chcieliby grać krasnoludami będą tworzyli sobie klimat dogadując go z GTS.

Kłys znów z góry, bez pytania mnie o cokolwiek, założył, że a) nie skontaktuję się z graczami wcielającymi się w krasnoludy, b) będę tworzyć "zupełnie wymyślony klimat". Na podstawie własnych założeń mi odmówił, a późniejsze próby argumentowania uciął stwierdzeniem "Nie. I tyle". Pisanie tutaj, że powinienem go przekonać, że się nadaję (kiedy z góry założył, że nie) i że to mnie się nie chciało go przekonywać (chociaż to on uciął dyskusję) to piramidalna hipokryzja.

Kłys odrzucił Twoją kandydaturę  http://forum.orkon.org/index.php?topic=1406.0 ze względu na to, że nie spełniałeś jednego z kluczowych dla nas warunków - nie grasz krasnoludem (z tego samego powodu nie przyjął tez zgłoszonej przez Marcina kandydatury Smauga) - warunku dla nas istotnego i jasno przez kłysa wyłożonego - "ludzie którzy chcieliby grać krasnoludami będą tworzyli sobie klimat dogadując go z GTS". Nie zadeklarowałes nawet chęci grania krasnoludem. Nie podałes żadnego powodu, dla którego Twoja oferta miałaby zasługiwac na przyjęcie, a z tego co rozumiem - sam oczekiwałes uzasadnienia odrzucenia oferty, która sama żadnego uzasadnienia nie zawierała. Poźniejsze "próby argumentowania", które kłys obciął stwierdzeniem "nie i tyle" ograniczają sie do strzelenia focha w odpowiedzi na post Marcina i do odpowiedzi na post sławka w której informujesz że rezygnujesz i wspominasz, że kiedys w RPG grałes krasnoludem i nigdy na Twoje granie tą postacią nikt się nie uskarżał. Żadnych innych twoich argumentów aż do "bucującej" wypowiedzi Kłysa tam nie ma.

Ponieważ napisałeś, że nie chodzi Ci o wszczynanie na nowo tamtych sporów (za co z góry dziękuję), a podawałes jedynie przykłady, mam nadzieję, że omówiliśmy je wystarczająco dokładnie, po tym jak juz celnie sprostowałeś moja pomyłkę co do faktów w punkcie 1 mojego poprzedniego posta. Są tu też linki do wszystkich objetych twoimi przykładami wątków, więc czytelnicy, o ile tylko starczy im cierpliwośc ;) będa mogli wyrobić sobie własne zdanie na podstawie źródeł, na teamt tego, czy podane przez ciebie przykłady sa w istocie objawem zjebki, przycinania do formatu prokrustowego łoża, czy dowolnych innych form nadmiernej apodyktyczności ze strony modów.
I don't owe anything
I don't owe anyone
Shoot pride for all it's worth
I don't belong

Offline Bestia

• Jajakobyły
  • Administrator
  • Użytkownicy
    • Konwent Fantastyki Steam&Sword
« Odpowiedź #26 dnia: Marzec 07, 2008, 09:35:57 am »

Kovalu: To że ja jestem nie poprawny politycznie to wiem :) A ty wiesz że nie o te kasowanie moich postów mi chodziło :)

Emilia:
Po prostu czasem piszesz bezsensowne posty, lub takie które obrażają innych (Jak ten powyżej).
Jeżeli na moje posty znajdują się odpowiedzi które kontynułują rozmowę to jakim prawem uznajesz je za bezsensowne.

mod KOVAL
cześć posta usunięta na prośbę autora
mod KOVAL off
« Ostatnia zmiana: Marzec 07, 2008, 09:58:29 am wysłana przez KOVAL »

Offline JeRzy

• Highly flammable
  • Użytkownicy
« Odpowiedź #27 dnia: Marzec 07, 2008, 10:27:32 am »
Dzięki linkowi który podałeś przypomniałem sobie całą tę dyskusje jeszcze raz i jeszcze raz sądzę, że w takiej sytuacji postąpiłbym sam podobnie lub identycznie jak Emilia.

Świetnie - muszę sobie zapisać na przyszłość: jeśli chcę, żeby flejm uszedł mi na sucho, muszę mieć jedną przyjaciółkę-moderatorkę, a resztę zmanipulować.

Obojgu Wam mod zwrócił uwagę, nie tylko Tobie.

To ja jeszcze tylko poproszę o link do miejsca, w którym mod zwrócił uwagę Uli. Bo jakoś nie mogę znaleźć.

Dave Matthews - "Eh Hee"

Offline uelfik

• Lord of FLAME!
  • Użytkownicy
« Odpowiedź #28 dnia: Marzec 07, 2008, 11:00:10 am »
To jak tak trochę jako "wolny słuchacz".

Miałem przyjemność przeczytać tę burzliwą kłótnię między Ulą a Jerzym, zanim została przycięta.

Uważam, że jeśli idzie o moderowanie można było sprawę załatwić dużo lepiej. Po pierwsze, w przypadku podobnej kłótni udzielenie tylko jednej osobie PUBLICZNEJ nagany jest totalnie nie fair. Albo obojgu publicznie, albo obojgu na priv, a posty jedynie przyciąć z adnotacją "mam nadzieję, że wyjaśniliśmy sobie wszystko", lub coś w tym stylu.

Po drugie powinno sie wyciąć CAŁĄ kłótnię. Inaczej to niestety wygląda na manipulację.
"Red drops stain satin so white..
..the way I sign my name"

Offline Hakken

• Użytkownicy
  • Maverick, inspektor śledczy
« Odpowiedź #29 dnia: Marzec 07, 2008, 12:07:19 pm »
No dobra a tak poza sprawą niesprawiedliwości dziejowej to chciałbym wrócić do wypowiedzi Sewa

A mnie najbardziej denerwują teksty w stylu:
czy ktoś mógłby tego delikwenta odesłać do dyskusji z przed roku(dwóch, trzech....)
Bo niby czemu nie poruszać tej samej sprawy co roku skoro za każdym razem problem stawiany jest przed innymi Orgami?

Połowicznie sie z nim zgadzam, choć nie podzielam jego iście rewolucyjnego zapału. Ja osobiście nie mam nic przeciwko powrotowi do dyskusji z przed lat, bo po takim czasie można wnieść do niej sporo nowego. Jednakże uważam również, że:
1. Dyskusję na taki temat powinno się przenieść do odpowiedniego topica w którym już był poruszony (to robota dla moda)
2. Zaczynający tą dyskusję powinien topic najpierw przeczytać, bo faktycznie nie ma co 33 razy powtarzać tego samego
3. Dlatego właśnie ludzie pamiętający o tym topicu powinni młodszemu forumowiczowi oraz modom grzecznie uświadomić, że taki wątek już był i wskazać miejsce.
Pozwoli to na zachowanie klarowności forum
Call me Maverick, DJ Maverick