Autor Wątek: Poziom dyskusji na forum.  (Przeczytany 8773 razy)

Offline Mały

• Użytkownicy
Odp: Poziom dyskusji na forum.
« Odpowiedź #30 dnia: Marzec 07, 2008, 12:14:35 pm »
Cytat: Hakken
3. Dlatego właśnie ludzie pamiętający o tym topicu powinni młodszemu forumowiczowi oraz modom grzecznie uświadomić, że taki wątek już był i wskazać miejsce.
Pozwoli to na zachowanie klarowności forum
Ze wskazaniem na GRZECZNIE (tak jest to też i autouwaga w pewnym stopniu - bo nie zawsze udaje mi się powstrzymać od znudzonego tonu "znowu ten temat... było 500razy") dużo też jest spraw które dyskutowaliśmy jeszcze na liście dyskusyjnej i też się narzucają niektórym dinozaurom, a ich nie da się znaleźć na forum - stąd faktycznie popieram pomysł wskazania wątku równocześnie z napisaniem "już było" :>
...We just dinged them!...

Offline KOVAL

• Użytkownicy
« Odpowiedź #31 dnia: Marzec 07, 2008, 12:56:49 pm »
powrót do dyskusji sprzed lat jest IMO dopuszczalny pod kilkoma warunkami:
1. kontynuuje sie go w wątku który dotyczył danego zagadnienia
2. wnosi się naprawdę coś nowego

ostatecznie można po prostu zadać Orgom pytanie jakie jest ich stanowisko w danej kwestii np. odrzuconej przez poprzednie ekipy

Offline Dźwiedź

• Grupa Scenariuszowa
  • Użytkownicy
  • Niedźwiedź mający święty spokój...
« Odpowiedź #32 dnia: Marzec 07, 2008, 01:12:02 pm »
Dobra - jak widzę tu powstało pewne nieporozumienie. Najczęściej jest tak że jak przychodzi osoba mówiąca "słuchajcie, wynalazłem żarówkę" to nasuwa się odpowiedź "porozmawiaj najpierw z Edisonem" :)
Przy czym wynika to z braku wiedzy w tym zakresie ale jest zupełnie normalne że nie wszyscy wiedzą że dana dyskusja się już toczyła.

A że ktoś się czuje urażony formą czasami - jego absolutne prawo - ponieważ cytat jest ze mnie to mogę tylko zadeklarować że nie miałem nic specjalnego na myśli oprócz tego że wiem że dany wątek był już poruszany, ale nie pamiętam gdzie więc niech ktoś przypomni gdzie. I tyle.
Autobiografia Tytuł: Chichoczący niedźwiedź Podtytuł: Ja - Bydle.

Offline apollyon

• Użytkownicy
« Odpowiedź #33 dnia: Marzec 07, 2008, 02:22:56 pm »
Zostałem wywołany do Tablicy, to się wypowiem... hi hi dokładnie w tym samym momencie co sam to chciałem napisać...

Otóż przytaczany tekst Kłysa odnosił się do mnie w temacie Magia 08, gdy prowadziłem rozmowę z Małym i Sławkiem o możliwości opublikowania listy czarów, jego pozytywnych i negatywnych skutkach. Kłys olewając co mam do powiedzenie w tym temacie, uznając a priori, że jestem przemądrzałym impretynentem, którzy nie przegrzebał tego co było wcześniej napisane, i oto nagle znalazł rozwiązanie na wszelkie problemy(tak to odebrałem, co miałeś na mysli to inna sprawa, ważne jak zostało odebrane, jak widać nie tylko przeze mnie)... Owszem tak, poczułem się wówczas lekko wkurwiony, albowiem przegrzebałem dział magia i jedynym miesjce, gdzie poruszono kwestię listy czarów, była połowa pierwszej strony tematu Delanova, który to temat, szybko zamienił się w biadolenie na temat Łabędziego Śpiewu i nie doszedł do żadnych wniosków...

Kamyczek do koszyka Jerzego, z którym się zgadzam, aczkolwiek, uznaje że póki modowie są modami a orgowie orgami, to mogą korzystać z władzy w sposób dowolny i nikomu nic do tego... a jak się nie podoba to wypier...
Bez szyn, Bez trakcji, napędzana ciałami grzeszników, niosąca terror i grozę, pędzącą na zderzenie z dobrem, ognistą wstęga zaznaczająca swoją drogę, wśród kłębów czarnego dymu, dając znać gwizdkiem parowym odjeżdża PKS- Piekielna Kolej Szatana<br />71:5

Offline apollyon

• Użytkownicy
« Odpowiedź #34 dnia: Marzec 07, 2008, 04:57:32 pm »
Kamyczek do koszyka Jerzego, z którym się zgadzam, aczkolwiek, uznaje że póki modowie są modami a orgowie orgami, to mogą korzystać z władzy w sposób dowolny i nikomu nic do tego... a jak się nie podoba to wypier...

i "BARDZO MOCNO" w to wierze, Emi....
Bez szyn, Bez trakcji, napędzana ciałami grzeszników, niosąca terror i grozę, pędzącą na zderzenie z dobrem, ognistą wstęga zaznaczająca swoją drogę, wśród kłębów czarnego dymu, dając znać gwizdkiem parowym odjeżdża PKS- Piekielna Kolej Szatana<br />71:5

Offline Emilia

• Pierwszy oficer HSS Haryzma
  • Administrator
  • Użytkownicy
  • Evilia Cruella Skirmuntt
    • galeria
« Odpowiedź #35 dnia: Marzec 07, 2008, 05:20:35 pm »
Cieszę się. Ale zastanów się czasem zanim będziesz niemal żądał od moderatora czegoś co mógłbyś zrobić równie dobrze sam.

Offline Dźwiedź

• Grupa Scenariuszowa
  • Użytkownicy
  • Niedźwiedź mający święty spokój...
« Odpowiedź #36 dnia: Marzec 07, 2008, 05:49:22 pm »
A widzisz Ape - problem polega na tym że dyskusja prowadzona była aktywnie już lat n - i nawet nie wiem po ilu działach może byc to porozrzucane w dziwnych datach. A argumenty za czy przeciw brzmiały wyjątkowo znajomo (niezaleznie od mojej własnej opinii - ja akurat bym wszystko odtajnił).
A twoje podejście jest tyleż winą mojego stylu co twojego założenia że znalazłeś wszytko. Być może na forum części rzeczy już nie ma/nigdy nie było bo było np na liście, nie przekopiowały się przy jakiejś zmianie etc... Ale gdzies były i akurat te argumenty których używałeś były już wyjątkowo "zużyte". Również przeze mnie. Jest pewna szansa że gdzieś to jest/się zachowało.
A następnym razem dopiszę ci
"daj sobie spokój, dawno temu ustaliła się istotna przewaga (przynajmniej w organizacji) zwolenników tajności magii więc ja sobie nie strzępie języka i tobie też to doradzam"
Chyba że jesteś masochistą...

Autobiografia Tytuł: Chichoczący niedźwiedź Podtytuł: Ja - Bydle.

Offline apollyon

• Użytkownicy
« Odpowiedź #37 dnia: Marzec 07, 2008, 06:01:06 pm »
"daj sobie spokój, dawno temu ustaliła się istotna przewaga (przynajmniej w organizacji) zwolenników tajności magii więc ja sobie nie strzępie języka i tobie też to doradzam"
byłaby to istotna różnica jakościowa, a twoja wypowiedź nie byłaby cytowana jako przykład bucowania, pewnie wręcz przeciwnie... Powiadaliby-
Proszę Państwa, oto Miś
Miś jest bardzo grzeczny dziś
Chętnie państwu łapkę poda
Nie chce podać- to szkoda, lepiej go nie wkurwiajcie, bo znaczy że ma rację...

Offline AnKa

• Użytkownicy
  • Komisarz Zębowej Policji
« Odpowiedź #38 dnia: Marzec 10, 2008, 10:39:26 am »
Bestio, ja chyba też wliczam się do twojej osi zła. Wielokrotnie prosiłam (publicznie) modów, żeby wykasowali twoje posty nie wnoszące nic do dyskusji (naprawdę nic) albo nie na temat. I jestem wdzięczna ilekroć oczyszczają forum z tego typu śmieci - od tego są. A że dostarczasz im pracy regularnie, nie dziw się później, że wycinają twoje posty hurtowo. Może warto przejść od ilości w jakość. Nie o to chyba chodzi, żebyś pisał co wiesz, tylko wiedział co piszesz  ;)
"You cannot imagine, what we have seen with our eyes..."

Offline Bestia

• Jajakobyły
  • Administrator
  • Użytkownicy
    • Konwent Fantastyki Steam&Sword
« Odpowiedź #39 dnia: Marzec 10, 2008, 11:12:04 am »
Rozumiem, czyli szerokość i długość jak mniemam daje większe bądź mniejsze prawa do oftopowania i pisania nie na temat nie zapominając o flamach?

Bo wyczuwam lekką nutę praw pewnego murzyna z pewnej cienkiej książki niejakiego Sienkiewicza...
Czy może jest to kwestia problemu akceptacji faktu krytyki i polemiki?