Autor Wątek: Odpowiedzialność organizatorów Orkonu itp.  (Przeczytany 8866 razy)

Offline Bestia

• Jajakobyły
  • Administrator
  • Użytkownicy
    • Konwent Fantastyki Steam&Sword
Odpowiedzialność organizatorów Orkonu itp.
« dnia: Marzec 10, 2008, 11:54:41 am »
MOD Schamann ON/ na słuszną prośbę Khordisa wątek wydzielony z "LAPR z ograniczoną ilościa miejsc" /MOD Schamann OFF

A tak z ciekawości :) Emilia za co na grze Organizator bierze odpowiedzialność?
« Ostatnia zmiana: Marzec 11, 2008, 04:20:33 am wysłana przez Schamann »

Offline Emilia

• Pierwszy oficer HSS Haryzma
  • Administrator
  • Użytkownicy
  • Evilia Cruella Skirmuntt
    • galeria
Odp: LARP z ograniczoną liczbą miejsc
« Odpowiedź #1 dnia: Marzec 10, 2008, 07:03:33 pm »
naprawdę nie widzę tu powodu do tłumaczenia, bo jako osoba z ostatniej organizacji powinieneś dobrze wiedzieć.
ale jeśli naprawdę nie pamiętasz to choćby za to jak ktoś oklei sobie otuliną prawdziwy miecz i przyłoży Ci po głowie:] albo komukolwiek innemu i trzeba znaleźć kogoś kto zawiezie rannego do szpitala  8)

ewentualnie za to jak ktoś z orkonu zniszczy /zabierze coś  co nie należy do niego.

to naprawdę nie jest chyba takie trudne do domyślenia się

Offline Bestia

• Jajakobyły
  • Administrator
  • Użytkownicy
« Odpowiedź #2 dnia: Marzec 10, 2008, 10:00:38 pm »
no i właśnie takiej odpowiedzi się spodziewałem....

weź sobie proszę kodeks cywilny i zaznajom się zanim po raz kolejny zaczniesz się w tej tematyce wypowiadać.

Ja zaczął bym wywód że organizator przede wszystkim odpowiada za to żeby wszyscy miło, wesoło i dobrze się bawili...

Offline Emilia

• Administrator
  • Użytkownicy
    • galeria
« Odpowiedź #3 dnia: Marzec 10, 2008, 10:04:30 pm »
to jest zapisane w kodeksie cywilnym?:P

myślę, że to co napisałam całkowicie sprowadza się też do tego co ty napisałeś. jeśli chcesz mi jeszcze coś napisać to na  priva proszę bo trochę nie dotyczy to tematu

Offline Bestia

• Jajakobyły
  • Administrator
  • Użytkownicy
« Odpowiedź #4 dnia: Marzec 10, 2008, 10:10:36 pm »
Przykro mi ale to ty zaczęłaś rozmowę na temat o którym co już po raz 3 udowodniłaś kompletnie nie masz pojęcia.,
I nie chce mi się pisać do ciebie na priv. bo jest to istotna informacja choćby dla misiów, którzy nie wiedzą czy orkon ma formę prawną, czy jest to impreza zorganizowana czy imieniny u ciotki, a tym samym ZA CO ORGANIZACJA PONOSI ODPOWIEDZIALNOŚĆ.

I ja sugerował bym napisać na ten temat w widocznym miejscu informację, tak aby nikt nie miał wątpliwości.

Ponadto nie mam zamiaru pisać w tej sprawie do ciebie na priva, bo już udowodniłem że nie wiesz o czym piszesz.
Proszę o przemyślenie moich uwag.

Offline Kędzior

• Prezydent
  • Użytkownicy
  • Da ba di da ba dai
    • Międzynarodowy Serwis Informacyjny
« Odpowiedź #5 dnia: Marzec 11, 2008, 02:30:49 am »
Jakkolwiek uwazam, ze jest do dobra rozmowa i istonie przydatna, nie tylko dla misiow, ale i dla wetow co mysla o odpowiedzialnosci, to prosilbym o pomyslenie o przeniesieniu tematu pod nowa nazwa "Odpowiedzialnosci Organizatorow Larpow i Orkonu"... Bo mimo wszystko tutaj jest to OffTop... A tam, sam chcialbym sie wypowiedziec po pewnej sytuacji na jednym larpie.

Offline Dźwiedź

• Grupa Scenariuszowa
  • Użytkownicy
  • Niedźwiedź mający święty spokój...
« Odpowiedź #6 dnia: Marzec 11, 2008, 04:10:56 am »
Cieszę się Bestia że edukujesz Emilię...
Co do odpowiedzialności prawnej w GTS jest dwóch prawników, w GTM trzeci. Możemy sobie  razie potrzeby nawet sympozjum zrobic. Dlaczego moim zdaniem rozważanie tego tutaj nie jest najlepszym pomysłem to już mogę ci na priva napisac.
Autobiografia Tytuł: Chichoczący niedźwiedź Podtytuł: Ja - Bydle.

Offline Schamann

• były
  • Moderator Globalny
  • Użytkownicy
  • Bubo bubo
Odp: Odpowiedzialność organizatorów Orkonu itp.
« Odpowiedź #7 dnia: Marzec 11, 2008, 04:22:18 am »
Khordis - jaka odpowiedzialnośc masz na myśli? karną? cywilną? normalną ludzką moralną?

bo ja np uważam za swoją odpowiedzialność zrobienie dobrego konwentu, choć nikomu nie uda się mnie skutecznie pozwać jeśli mi się nie uda.
I don't owe anything
I don't owe anyone
Shoot pride for all it's worth
I don't belong

Offline Fulko

• Użytkownicy
« Odpowiedź #8 dnia: Marzec 11, 2008, 08:41:51 am »
Zgadzam się z Schamannem. Ponadto tematyka jest zbyt skomplikowana, żeby ją tu omawiać. Proponuję zamknąć ten wątek, bo -- jak rozumiem -- pytanie Bestii nie miało celu poznawczego, a raczej konwersacyjny.
They crossed the border an hour before dawn
Moving in lines through the day...

Offline Bestia

• Jajakobyły
  • Administrator
  • Użytkownicy
« Odpowiedź #9 dnia: Marzec 11, 2008, 08:59:48 am »
Początkowo masz rację Fulko, później jednak przekształciło się to w kwestię poznawczą, a może raczej edukacyjną (nie tylko dla Emilii ;) ).

Tak jak wnioskowałem wnioskuje nadal, aby tu temat zamknąć i jako informację przenieść to gdzie indziej.
Cieszę się, że w tym roku mamy prawnie silnie trzymającą grupę organizacyjną, tym bardziej uważam, że stosowne informacje dla konwentowiczów w końcu powinny się znaleźć.

A żeby nie było tak bez przechwałek to ja w domu tez mam prawnika ;P - czasem jest niegrzeczny, ale jak się go dobrze traktuje to potrafi być bardzo wdzięcznym stworzeniem, a co ważne bardzo lubi dzieci ;P:P

Offline Kędzior

• Prezydent
  • Użytkownicy
  • Da ba di da ba dai
« Odpowiedź #10 dnia: Marzec 11, 2008, 04:28:54 pm »
Nie, bron Bog odpowiedzialnosc powazna...

Na DDku pare lat temu mielismy sytuacje gdzie gracz poczul sie chory, i jako Org tego larpa poczulem sie odpowiedzialny by te osobe dostac na teren obozu i zalatwic transport to szpitala. Ale z punktu widzenia odpowiedzialnosci Prawdziwej (Czyt. Takiej za ktora mozna karac), to wedlug mnie Org nie ma zadnej... Jedyna odpowiedzialnoscia jest by zorganizowac fajna gre... Nic wiecej. gdybym nic nie zrobil, nie byloby z tego zadnej sprawy, tylko osoba by sie obrazila...

Czyli ogolnie nic nowego, ale mimo wszystko, uwazam, ze odpowiedzialnosc o "Well-Being" graczy jest poprostu inna sprawa... Nie zapisana, tylko ludzka...

Offline Emilia

• Administrator
  • Użytkownicy
    • galeria
« Odpowiedź #11 dnia: Marzec 11, 2008, 06:59:57 pm »
zanim ktokolwiek będzie chciał mnie edukować w czymkolwiek na forum to niech najpierw nauczy się czytać posty ze zrozumieniem, że o paru innych sprawach już nie wspomnę.

dbanie o bezpieczeństwo na konwencie całkowicie wpisuje się w dbanie o ten "well being" wg Khordisa, czy też "żeby wszyscy miło, wesoło i dobrze się bawili" wg Bestii. Ni zauważyłam też by w jakikolwiek sposób, na orkonie, nie było na to zwracanej uwagi.
Postanowiłam wyjaśnić, by nie dopuścić aby niektóre osoby dalej się kompromitowały  udawaniem mądrzejszych niż są co niestety czasem źle wychodzi razem z szukaniem okazji do flame'a:P

Offline Edain

• Użytkownicy
« Odpowiedź #12 dnia: Marzec 11, 2008, 08:57:28 pm »
Hm. Ja bym tylko czasem orgów prosił o przestrzeganie tego, co jest napisane w informatorze. Chodzi mi o konsekwencję w pewnych sytuacjach.
Bo gdyby nie Wy, nic nie byłoby takie same...

Offline Kędzior

• Prezydent
  • Użytkownicy
  • Da ba di da ba dai
« Odpowiedź #13 dnia: Marzec 11, 2008, 08:59:42 pm »
Akurat nie ma owego pod reka... Mozesz rozbudowac wypowiedz? Bo brzmi jak wspomniana w innym temacie Zagadka Einsteina...

Offline Edain

• Użytkownicy
« Odpowiedź #14 dnia: Marzec 11, 2008, 09:07:20 pm »
11. Osoby stwarzające zagrożenie dla mienia, życia i/lub zdrowia własnego lub innych uczestników bądź osób trzecich będę usuwane z konwentu bez prawa powrotu i bez zwrotu akredytacji.

Bo gdyby nie Wy, nic nie byłoby takie same...