Autor Wątek: Odpowiedzialność organizatorów Orkonu itp.  (Przeczytany 8825 razy)

Offline KOVAL

• Użytkownicy
Odp: Odpowiedzialność organizatorów Orkonu itp.
« Odpowiedź #30 dnia: Marzec 14, 2008, 10:42:36 pm »
Cytat: Khordis/Kędzior
Moze ASG powinny byc przetrzymywane przez ochrone w takim wypadku? W namiocie ochrony bedzie w miare bezpiecznie. Dajesz ASG-ka, kartka z pseudo na bron, i gitara... Jak myslicie?
jaaaasne
a potem replika znika z namiotu ochrony albo ktoś większy się na nią nadepnie i ochrona buli lekko licząc tysiączek (jak nie był tuningowany)??
nie sądzę...

Offline Marcin

• Elfi Ras-Org
  • Użytkownicy
  • LOK'TAR!!!
« Odpowiedź #31 dnia: Marzec 14, 2008, 11:01:39 pm »
Ależ Kovalu, od razu tak uszczypliwie i ironicznie...;)

Khordisie, jeśli zafundujesz mi ASGowe L85 za te bazowe 650 zeta, to podejmuje sie zostawiać je w namiocie ochrony... ;D
"Did you think we hired you to fight in a tourney? Shall I bring you a nice iced milk and a bowl of raspberries? No? Then get on your fucking horse."

Offline Sekta

• GTM - Porucznik Rezerwy
  • Użytkownicy
  • chyba boję się kobiet...
    • ja
« Odpowiedź #32 dnia: Marzec 15, 2008, 12:38:16 pm »
raczej... pomysł odpada ;D...myślę ze po prostu zasada piłeś nie dotykaj broni..albo zostanie ci na cały Orkon zabrana...jest najlepszą opcja ..
tak się kończą nocne igraszki.. .....               

Offline Kędzior

• Prezydent
  • Użytkownicy
  • Da ba di da ba dai
    • Międzynarodowy Serwis Informacyjny
« Odpowiedź #33 dnia: Marzec 15, 2008, 09:52:18 pm »
 :o O kurde... przepraszam.. tak tylko sobie powiedzialem...

no ale wiecie... to akurat jest dosc powazna sprawa, szczerze powiem... zostanie zabrana na caly orkon? Nie wiem, czy to jest dostatecznie dobra przestroga... Powazny czlowiek bawiacy sie asg-kami nie ma co sie martwic, bo i tak tego nie zrobi... Chodzi o debili. Szczegolnie, ze czasem jest tak, ze koles sie dostanie do nie swojej broni. Chyba tak bylo w tym wypadku, ale nie sem pewien...

Wedlug mnie, kara powinno byc troszeczke potezniejsza... Wywalenie. Zakaz brania udzialu na grze glownej. Cos bardziej w tym klimacie...

Offline apollyon

• Użytkownicy
« Odpowiedź #34 dnia: Marzec 15, 2008, 11:56:39 pm »
Ja też bym swojego kałacha nie oddał...

Zawsze jest zasada, że piłeś nie dotykaj broni... ale zabieranie broni- o nie... myślę że orgowie nie mają takiej władzy, żeby dokonać skutecznego zaboru mienia, nie będącego kradzieżą...

Delikwenta z zeszłego roku powinna się wywalić- nie ma się co bać, mógłbym go nawet odwieźć do Żarek, żeby sobie jechał w cholerę i nie psuł opini ASG na orkonie!! Miałem go okazję spotkać nastepnego dnia i nie sprawiał wrażenia osoby szczególnie przejętej, raczej zirytowanej, że wszyscy się go czepiają...
Bez szyn, Bez trakcji, napędzana ciałami grzeszników, niosąca terror i grozę, pędzącą na zderzenie z dobrem, ognistą wstęga zaznaczająca swoją drogę, wśród kłębów czarnego dymu, dając znać gwizdkiem parowym odjeżdża PKS- Piekielna Kolej Szatana<br />71:5

Offline Sekta

• GTM - Porucznik Rezerwy
  • Użytkownicy
  • chyba boję się kobiet...
    • ja
« Odpowiedź #35 dnia: Marzec 16, 2008, 12:45:27 am »
jak tam chcecie....będzie wybór:  pakowanie manatek lub zabór broni...jeśli to będzie ode mnie zależało... :o
tak się kończą nocne igraszki.. .....               

Offline Dźwiedź

• Grupa Scenariuszowa
  • Użytkownicy
  • Niedźwiedź mający święty spokój...
« Odpowiedź #36 dnia: Marzec 16, 2008, 02:59:23 pm »
Jeżeli gośc strzela do ludzi którzy 1. nie mają zabezpieczenia 2. nie życzą sobie byc ostrzeliwani to zabranie mu broni jest jak najbardziej legalne.
Autobiografia Tytuł: Chichoczący niedźwiedź Podtytuł: Ja - Bydle.

Offline Łaktus

• Użytkownicy
« Odpowiedź #37 dnia: Marzec 16, 2008, 05:04:41 pm »
z tego co wiem, a wiem...
to w tym roku było zabranie broni i zakaz picia , inaczej wywalenie z orkonu.

Miałem go okazję spotkać nastepnego dnia i nie sprawiał wrażenia osoby szczególnie przejętej, raczej zirytowanej, że wszyscy się go czepiają...

miałes takie wrażenie ale jak było to nie wiesz :P

Offline Sew

• Trollu
  • Użytkownicy
« Odpowiedź #38 dnia: Marzec 16, 2008, 06:16:31 pm »
myślę że orgowie nie mają takiej władzy, żeby dokonać skutecznego zaboru mienia, nie będącego kradzieżą...

jeśli wpiszemy taką zasadę do regulaminu to będą mieli bo każdy biorący udział w orkonie godzi się na przestrzeganie regulaminu.

Dużo hałasu o to ASG (słusznie zresztą), ale na orkonie zdarzają się też inne niebezpieczne sytuacje łącznie z grożeniem ludziom nożami. Jeśli delikwenci nie będą wywalani to w końcu znajdzie się ktoś kto zwyczajnie się wkurzy, że mu grożono i będziemy mieć na konwencie policje.

Offline Fulko

• Użytkownicy
« Odpowiedź #39 dnia: Marzec 16, 2008, 06:21:18 pm »
Dużo hałasu o to ASG (słusznie zresztą), ale na orkonie zdarzają się też inne niebezpieczne sytuacje łącznie z grożeniem ludziom nożami

Porządek na konwencie będzie utrzymywany.

Jeśli chodzi o grożenie nożami -- proszę, albo konkretnie i szczegółowo opisz daną sytuację, albo nie używaj określeń nazbyt uogólniających i dramatyzujących.
They crossed the border an hour before dawn
Moving in lines through the day...

Offline Kędzior

• Prezydent
  • Użytkownicy
  • Da ba di da ba dai
    • Międzynarodowy Serwis Informacyjny
« Odpowiedź #40 dnia: Marzec 16, 2008, 10:18:43 pm »
Zgodze sie z Fulkiem. takie stwierdzenie nie jest zbyt delikatne. Daj przyklad. Bo w ochronie o czyms takim nam zbytnio nie bylo wiadomo...

Ja sie pisze za wywalaniem z konwentu za taki odpal. Ape bedzie odwozil. :D

Offline Sew

• Trollu
  • Użytkownicy
« Odpowiedź #41 dnia: Marzec 16, 2008, 11:06:54 pm »
Daj przyklad. Bo w ochronie o czyms takim nam zbytnio nie bylo wiadomo..

Takie zdarzenie miało miejsce w 2004. Nie znam dokładnie sytuacji bo sam mam informacje z drugiej ręki. Z tego co pamiętam sprawa nie miała wtedy zbyt wielkiego rozgłosu bo sytuacje załagodzono od ręki i wszystko skończyło się dobrze. Niemniej miała miejsce i chciałbym wiedzieć jak takie rzeczy będą traktowane w tym roku.

Offline Sew

• Trollu
  • Użytkownicy
« Odpowiedź #42 dnia: Marzec 16, 2008, 11:59:03 pm »

INDYWIDUALNIE, bo jest to spotkanie ZNAJOMYCH.

Że każdą sytuacje rozpatruje się indywidualnie to taki trochę truizm.

...zadzwonię na policję i powiem że niejaki Sekta jedzie autem po pijaku..
Może jednak spróbować przekonać żeby nie jechał nigdzie.

Chciałbym tylko wiedzieć jakie restrykcje są przewidziane dla osób  zachowujących się agresywnie i stwarzających zagrożenie ?

P.S. Bestio te wulgaryzmy na początku twojej wypowiedzi zupełnie nie były potrzebne.

Offline Emilia

• Pierwszy oficer HSS Haryzma
  • Administrator
  • Użytkownicy
  • Evilia Cruella Skirmuntt
    • galeria
« Odpowiedź #43 dnia: Marzec 17, 2008, 12:01:09 am »
Milady MOD on/Bestia- Prosiłabym o nie używanie wulgaryzmów na forum.
Sew-I powstrzymanie się przed przekazywaniem plotek z drugiej ręki.jak nie byłeś tego bezpośrednim świadkiem to nie opisuj sytuacji bo wcale nie musi być ona do końca prawdziwa/Milady MOD off

Offline Schamann

• były
  • Moderator Globalny
  • Użytkownicy
  • Bubo bubo
« Odpowiedź #44 dnia: Marzec 17, 2008, 02:12:36 am »
restrykcje przewidziane dla osób  zachowujących się agresywnie i stwarzających zagrożenie są określone prawem, nie regulaminem orkonu.

Za tego rodzaju czyny pełnoletni uczestnicy orkonu ponosza odpowiedzialność osobiście. za niepełnoletnich odpowiadają ich prawni opiekunowie, ewentualnie może się zdarzyć, że cywilnie będa odpowiadać opiekunowie zaakceptowani na czas orkonu przez prawnych opiekunów niepełnoletniego.
I don't owe anything
I don't owe anyone
Shoot pride for all it's worth
I don't belong