Autor Wątek: Odpowiedzialność organizatorów Orkonu itp.  (Przeczytany 8544 razy)

Offline Bestia

• Jajakobyły
  • Administrator
  • Użytkownicy
    • Konwent Fantastyki Steam&Sword
Odp: Odpowiedzialność organizatorów Orkonu itp.
« Odpowiedź #45 dnia: Marzec 17, 2008, 09:39:11 am »
No to pięknie to Emilia zmoderowałaś kasują mojego posta do którego kolejny się odnosił. Może warto by było w takim razie niektórym Modom odebrać możliwość edycji? Bo wykonałaś manewr z którego to powodu o ile wiem została cofnięta edycja. (Jak byś zechciała napisać do mnie na PW ja również nie pisał bym posta, a nań ci odpowiedział)

Offline Hakken

• Użytkownicy
  • Maverick, inspektor śledczy
« Odpowiedź #46 dnia: Marzec 17, 2008, 11:45:23 am »
Co było w tym poście bo trochę kontekst wypowiedzi zgubiłem... (oczywiście już bez wulgaryzmów)
Call me Maverick, DJ Maverick

Offline Bestia

• Jajakobyły
  • Administrator
  • Użytkownicy
« Odpowiedź #47 dnia: Marzec 17, 2008, 11:51:52 am »
Streszczając to że różne przewinienia ocenia się indywidualnie
za przykład dałem inne działanie jak moja żona da mi w pysk, a inne jak ja dam komuś w pysk (tak hipotetycznie ;P),
czy jak sekta będzie się wygłupiał z nożem, a jak sekta po pijaku wsiądzie w samochód i sobie gdzieś pojedzie.

Offline Kędzior

• Prezydent
  • Użytkownicy
  • Da ba di da ba dai
    • Międzynarodowy Serwis Informacyjny
« Odpowiedź #48 dnia: Marzec 17, 2008, 12:49:21 pm »
Ja się tylko odniose do tej sytuacji z nozem...

Jezeli sytuacja miala miejsce, i dodajesz, ze byla zazegnana odrazu, no to gdzie problem?! Najwyrazniej poszlo idealnie, wiec nie pisz, ze jest zle, i co z tym zrobic, bo zrobiono...

Offline Edain

• Użytkownicy
« Odpowiedź #49 dnia: Marzec 17, 2008, 06:50:36 pm »
Sytuacja z ASG też była zażegnana od razu. Nie kumam, o co Ci biega, Kędzior :)
Bo gdyby nie Wy, nic nie byłoby takie same...

Offline Kędzior

• Prezydent
  • Użytkownicy
  • Da ba di da ba dai
« Odpowiedź #50 dnia: Marzec 17, 2008, 07:49:18 pm »
O to, ze ja nie kumam o co chodzi Sewowi... Bo z jego opisu, wychodzi na to, ze ten Orkon to jakas sekta jest... Noze, ASG, krew, i tak dalej... A tutaj, sytuacje sa, ale pojedyncze i sa powstrzymywane...

Offline Sew

• Trollu
  • Użytkownicy
« Odpowiedź #51 dnia: Marzec 17, 2008, 08:31:45 pm »
Bo z jego opisu, wychodzi na to, ze ten Orkon to jakas sekta jest... Noze, ASG, krew, i tak dalej..

Ja napisałem tylko, że się niebezpieczne sytuacje zdarzają. Nigdzie nie pisałem, że są na porządku dziennym.

Offline Kędzior

• Prezydent
  • Użytkownicy
  • Da ba di da ba dai
« Odpowiedź #52 dnia: Marzec 17, 2008, 08:37:20 pm »
No to nie ma o czym gadac. Ja jestem za wywalaniem z konwentu za mocniejszy odpal... A jakoze takie sie zdarzaja moze raz do roku, do nie jest zle... Moze i tego sie pozbedziemy...

A wybor kogo wyfasolic, to jurysdykcja Orgow... Czy to sie kiedys stalo? Mam na mysli wywalenie z Konwentu. Litwina wywalono, czy poprostu poszedl sobie? (Nie mowie o 2006, wtedy to go teoretycznie na Orkonie nie bylo...)

Offline Bestia

• Jajakobyły
  • Administrator
  • Użytkownicy
« Odpowiedź #53 dnia: Marzec 17, 2008, 09:31:26 pm »
Kędzior a powiedź mi jakie to w danym momencie ma znaczenie?

To jak tak tylko zapytać wszystkich chojraków itp. skoro tak się boicie Litwina to czemu na ostatnim orkonie nie zadzwoniliście na Policję? I w poprzednim... i jeszcze w poprzednim ?

Albo czemu żaden z was gladiatorów bezpieczeństwa nie postanowił wychylić się z namiotu aby pomóc przy ciężkich sytuacjach?

I tak mocno ironizuje, bo nikt od nikogo nie wymaga aby narąbanego gościa przywoływać do porządku czy robić cokolwiek. Ale po prostu gadanina którą prowadzi tu Sew a swojego czasu w zwyczaju miał Jerzy, przypomina mi ujadanie ratlerków po tym jak niebezpieczeństwo już dawno przeszło.

Panowie dajcie sobie na wstrzymanie, to jest spotkanie znajomych. Lepiej przyjrzyjcie się kto pomaga Litwinowi jako przedstawicielowi największego zła, doprowadzić się do takiego stanu, wiedząc o następstwach. I nie chodzi mi o rozpamiętywanie kto i kiedy, a jeżeli Litwin przyjedzie na orkon 08, to zwrócenie uwagi celebrującym z w/w aby zwrócili uwagę na konsekwencję, jak to oleją dajcie znać ochronie, a ta sekcie. BO ograniczanie się co roku do tego że najpierw ochrona robi po gaciach bo Litwin przyjechał, czego efektem jest że zamiast w odpowiednim momencie podejści do Litwina siedzi potem paru idiotów przez całą noc, zemną na czele non stop sondując czy w/w osobnik już rozrabia czy jeszcze nie....

Korzystając z mojej ulubionej opcji :) EDIT:
Albo nic  O0
« Ostatnia zmiana: Marzec 17, 2008, 09:38:54 pm wysłana przez Bestia »

Offline Sew

• Trollu
  • Użytkownicy
« Odpowiedź #54 dnia: Marzec 17, 2008, 11:08:06 pm »
BO ograniczanie się co roku do tego że najpierw ochrona robi po gaciach bo Litwin przyjechał, czego efektem jest że zamiast w odpowiednim momencie podejści do Litwina siedzi potem paru idiotów przez całą noc, zemną na czele non stop sondując czy w/w osobnik już rozrabia czy jeszcze nie....

Jedynym rozwiązaniem jest aby takie osoby w ogóle nie były na Orkon wpuszczane (chociaż nie wydaje ni się to do końca realną możliwością).

Panowie dajcie sobie na wstrzymanie, to jest spotkanie znajomych.
Niestety kiedy na Orkon przyjeżdża 200 osób to to już nie jest spotkanie znajomych. Ja np. nie wiem, który to Litwin. Ale w związku z tym, że planuje być w tym roku w ochronie chciałbym wiedzieć czy istnieje szansa, że osoby o których wiadomo, że sprawiają problemy będą na konwencie i czy w razie powtórek z rozrywki mogą być z niego przez Orgów usunięte.

skoro tak się boicie Litwina to czemu na ostatnim orkonie nie zadzwoniliście na Policję?
Spytaj osób, które brały udział w zajściu. Osobiście uważam, że chyba lepiej żeby o informowaniu policji decydowało szefostwo ochrony i konwentu wraz z poszkodowanym (no chyba, że sytuacja jest na tyle poważna, że nie ma czasu na zastanawianie się).

Offline Schamann

• były
  • Moderator Globalny
  • Użytkownicy
  • Bubo bubo
« Odpowiedź #55 dnia: Marzec 18, 2008, 12:29:30 am »
1. orkon jest imprezą otwartą. żeby z niego wylecieć trzeba sobie najpierw na to zasłużyć. nie rozdajemy banów "prewencyjnie"

2. szefostwo konwentu czasem sypia. ma na głowie dużo innych rzeczy oprócz ochrony obozowiska i po to własnie daje ochronie darmowy wjazd na konwent żeby to ktos inny 24/7 pilnował bezpieczeństwa

3. w sytuacji zagrożenia dla czyjegoś życia/zdrowia każdy ma obowiązek moralny i prawny wezwać policję. Jeśli nie starcza mu na to odwagi to jego sumienia problem.
I don't owe anything
I don't owe anyone
Shoot pride for all it's worth
I don't belong

Offline Zsa-Zsa

• Legendarna Biała Gęś
  • Administrator
  • Użytkownicy
  • koleżanka nie-sympatyczna
« Odpowiedź #56 dnia: Marzec 18, 2008, 09:30:58 am »
Jedynym rozwiązaniem jest aby takie osoby w ogóle nie były na Orkon wpuszczane (chociaż nie wydaje ni się to do końca realną możliwością).

Można kogoś nie wpuścić na konwent, ale konwent (gry) nie toczą się w blue-boxie, zamkniętym dla "publiczności" i ludzie, którzy chcą sobie być na terenie gry, to sobie będą na terenie gry. A namiocik sobie rozbiją 50 metrów od granicy obozu (dobrze, jeśli aż 50 metrów...) i też im nic nie zrobisz. No niestety, części rzeczy nie da się przeskoczyć :(
Ostatni krzyk, łabędzia nuta<br />I dalej nic w teatrze lalek<br />Ogólnie mówiąc - life is brutal<br />Poza tym wszystko doskonale.

Offline Sekta

• GTM - Porucznik Rezerwy
  • Użytkownicy
  • chyba boję się kobiet...
    • ja
« Odpowiedź #57 dnia: Marzec 18, 2008, 07:19:50 pm »
i jedni i drudzy mają racje moim zdaniem ;)
mówie o was ludzie...
ze swojej strony postaram się ustalić wspólną wizję orgów i ochrony..dot. powyższych incydentów, sytuacji..
powiem tyle- nie można sie zwariować...ale też nie można dać sobie w kasze dmuchać...
ps. moją ochrone proszę o pisanie do mnie osobiście w razie wątpliwości...a nie zaśmiecanie forum ;)
tak się kończą nocne igraszki.. .....               

Offline katu

• Last King of Terrain
  • Użytkownicy
  • Kay-Dub
« Odpowiedź #58 dnia: Marzec 19, 2008, 04:22:48 pm »

Mod Katu ON

Wydzielilem watek o zdjeciach i porownywaniu osob na nich do osob nie na nich (tzn. zdjeciach). ;-)
http://forum.orkon.org/index.php?topic=1518.0
\Mod KAtu OFF
"We've all heard that a million monkeys banging on a million typewriters will eventually reproduce the entire works of Shakespeare. Now, thanks to the Internet, we know this is not true." - Robert Wilensky