Autor Wątek: LARPowa broń 'kupna'  (Przeczytany 4655 razy)

Offline Duszpasterz

• Użytkownicy
LARPowa broń 'kupna'
« dnia: Marzec 13, 2008, 04:36:23 pm »
Mam pytanie (a właściwie ma je mój Brat) co do broni "kupnej" Czy można używać na LARPie takiego miecza   http://www.goods.pl/product/description/1164/

mod KOVAL on
topik wydzielony
mod KOVAL off
« Ostatnia zmiana: Marzec 14, 2008, 09:58:53 am wysłana przez KOVAL »

Offline Dźwiedź

• Grupa Scenariuszowa
  • Użytkownicy
  • Niedźwiedź mający święty spokój...
LARPowa broń
« Odpowiedź #1 dnia: Marzec 13, 2008, 04:40:41 pm »
Szczerze mówiąc nigdy nie miałem tego w rękach - a bezpośrednie doświadczenie jest podstawą dopuszczani broni na orkon. Słyszałem że akurat niemiecka broń Larpowa jest dość dobra ale może ktoś się wypowie kto miał z tym jakiś kontakt bliższy.
Autobiografia Tytuł: Chichoczący niedźwiedź Podtytuł: Ja - Bydle.

Offline krassus

• Użytkownicy
    • Kompania Czarnej Dłoni
LARPowa broń
« Odpowiedź #2 dnia: Marzec 13, 2008, 09:40:39 pm »
broń jest dosyc dobra, ta firma robi porządne miecze. Wg. mojej oceny - a nie mam w tej kwestii zdania rozstrzygającego - zostałaby przez Orgów zaakceptowana.

Zawsze jest jednak szansa, że nie zostanie dopuszczona. A w takiej sytuacji warto się zastanowic, czy 135 PLN za broń to gra warta świeczki. W dodatku miecz ten ma 85 cm, a więc więcej niż broń średnia (do 80cm) a do broni długiej (do 110 cm) trudno ją porównywac... Polecam konstrukcję broni wg. przepisu zamieszczonego na stronie orkonowej:

http://orkon.org/bron
Jestem oazą spokoju...

Offline KOVAL

• Użytkownicy
Odp: LARPowa broń
« Odpowiedź #3 dnia: Marzec 14, 2008, 09:57:47 am »
IMO najprawdopodobnie taka broń byłaby dopuszczona

broń produkowana przez firmy takie jak "Forgotten Dreams" podlega całej masie oficjalnych przepisów dot. bezpieczeństwa,
które prawdopodobniej są znacznie ostrzejsze niż nasi "testerzy"

ale niestety dopóki jej nie sprawdzimy na miejscu nie da się tego na 100% stwierdzić

Offline apollyon

• Użytkownicy
Odp: LARPowa broń 'kupna'
« Odpowiedź #4 dnia: Marzec 14, 2008, 10:18:52 am »
Bezpieczna to ona jest, ostatnio przeszła weryfikację i dostała czarny paseczek. Dokładnie taki sam miał Harry z Armagedonu, i mieczyk fajny, tyle tylko, że żal patrzec jak po kilku starciach dramatycznie niszczeje...
Bez szyn, Bez trakcji, napędzana ciałami grzeszników, niosąca terror i grozę, pędzącą na zderzenie z dobrem, ognistą wstęga zaznaczająca swoją drogę, wśród kłębów czarnego dymu, dając znać gwizdkiem parowym odjeżdża PKS- Piekielna Kolej Szatana<br />71:5

Offline Shadowsfist

• Milczący Zwiastun
  • Użytkownicy
« Odpowiedź #5 dnia: Czerwiec 14, 2008, 11:56:36 pm »
A ja mam podobne pytanie... Chciałbym być zabójcą i chciałbym znaleźć jakąś stronę, na której jest pokazane jak sobie sam jakiś fajny sztylet zrobić. Nie wiem tylko, czy to zrobi różnice jak podrasuje ten sztylet(nie wiem... premia do obrażeń, albo coś)  ???
"Bezbronnych nęka sen o szpadzie."

"Najlepiej jest łgarzom powierzyć tajemnice, bo choć ją wyplotą, to nikt im nie uwierzy."

Offline Emilia

• Pierwszy oficer HSS Haryzma
  • Administrator
  • Użytkownicy
  • Evilia Cruella Skirmuntt
    • galeria
« Odpowiedź #6 dnia: Czerwiec 15, 2008, 12:14:38 am »
nie. nie zrobi. wysłałeś już historie postaci?

Offline Fulko

• Użytkownicy
« Odpowiedź #7 dnia: Czerwiec 15, 2008, 12:38:58 am »
A ja mam podobne pytanie... Chciałbym być zabójcą i chciałbym znaleźć jakąś stronę, na której jest pokazane jak sobie sam jakiś fajny sztylet zrobić. Nie wiem tylko, czy to zrobi różnice jak podrasuje ten sztylet(nie wiem... premia do obrażeń, albo coś)  ???

Jak już nadmieniła Emilia, nie ma premii do obrażeń -- każda broń działa na tych samych zasadach, niezależnie od wyglądu i wielkości.

Najlepszy sposób na zrobienie ładnego i bezpiecznego sztyletu to wycięcie go z trzech warstw sklejonej butaprenem karimaty, wyprofilowanie (np. za pomocą noża do tapet) i zabezpieczenie taśmą montażową.
« Ostatnia zmiana: Czerwiec 15, 2008, 12:47:55 am wysłana przez Fulko »
They crossed the border an hour before dawn
Moving in lines through the day...

Offline Shadowsfist

• Milczący Zwiastun
  • Użytkownicy
« Odpowiedź #8 dnia: Czerwiec 15, 2008, 10:09:09 pm »
Dzięki :)  A możnaby to czymś w środku usztywnić(drewniana forma albo coś)?
"Bezbronnych nęka sen o szpadzie."

"Najlepiej jest łgarzom powierzyć tajemnice, bo choć ją wyplotą, to nikt im nie uwierzy."

Offline Emilia

• Pierwszy oficer HSS Haryzma
  • Administrator
  • Użytkownicy
  • Evilia Cruella Skirmuntt
    • galeria
« Odpowiedź #9 dnia: Czerwiec 15, 2008, 10:16:26 pm »
nie. nie można by. ma być jak najbardziej miękka, szczególnie jeśli to ma być sztylet.

Offline Marcin

• Elfi Ras-Org
  • Użytkownicy
  • LOK'TAR!!!
« Odpowiedź #10 dnia: Czerwiec 15, 2008, 10:28:25 pm »
No może nie "jak najbardziej", bo będzie flak a nie sztylet...:P Usztywnienie nie jest niezbędne. Można ew. dać krótki pręt z włókna szklanego (przekrój 8 mm, do kupienia na allegro) ale sama końcówka ostrza (10 cm) musi być miękka.

A tak btw. to co was ludzie z tymi zabójcami...?:P To totalne zadupie a kolejni chcą tu przyjeżdżać... ::) Ja wiem że bycie zabójcą może sie wydawać "cool" i "trendy" ale bez przesady, ile można... No i żeby się jeszcze z tym ogłaszać... Cóż za brak profesjonalizmu... Oj długo to ty chłopcze nie pociągniesz...
"Did you think we hired you to fight in a tourney? Shall I bring you a nice iced milk and a bowl of raspberries? No? Then get on your fucking horse."

Offline JeRzy

• Highly flammable
  • Użytkownicy
« Odpowiedź #11 dnia: Czerwiec 15, 2008, 10:30:26 pm »
Dzieci jeszcze najwyraźniej nie rozumieją, że to nie komputerówka, w której zbiera się fragi i liczy się klimat.  :P
"The problem is some people gonna try to convince you
That they know the answer no matter the question
Be wary of those who believe in a neat little world
Cause it's just fucking crazy you know that it is
Eh hee yeah amanaya yeaha yeah eh eh amana"

Dave Matthews - "Eh Hee"

Offline Schamann

• były
  • Moderator Globalny
  • Użytkownicy
  • Bubo bubo
« Odpowiedź #12 dnia: Czerwiec 15, 2008, 10:58:02 pm »
Mod Schamann on/ najwyraźniej nie rozumieja też tego dzieci, że to temat o broni orkonowej a nie Hyde Park. Następny post nie trzymający sie tematu zostanie usunięty./Mod Schamann off
I don't owe anything
I don't owe anyone
Shoot pride for all it's worth
I don't belong

Offline Schamann

• były
  • Moderator Globalny
  • Użytkownicy
  • Bubo bubo
« Odpowiedź #13 dnia: Czerwiec 16, 2008, 01:41:34 am »
Mod Schamann on/ słusznie zwrócono mi w innym temacie uwagę, że usunąłem post nie w temacie bez adnotacji o tym. Uwaga była zasadna, ja przyznaję się do zaniechania, na swoja obronę podaję tylko to, że intencją moją było oszczędzenie użytkownikowi niepotrzebnego moim zdaniem piętnowania. Tym niemniej przyznaję że usunąłem, post Jerzego, który nie miał nic wspólnego z tematem wątku. Za swoje zaniechanie przepraszam /Mod Schamann off
I don't owe anything
I don't owe anyone
Shoot pride for all it's worth
I don't belong