Autor Wątek: Wiek  (Przeczytany 6924 razy)

Offline Thorgrim

• Majster
  • Użytkownicy
Odp: Wiek
« Odpowiedź #30 dnia: Kwiecień 17, 2008, 11:11:25 pm »
te ustawowe to chyba są w prawie polskim :P
71:5

Offline Darthemis

• Użytkownicy
« Odpowiedź #31 dnia: Kwiecień 17, 2008, 11:16:58 pm »
Dzięki i sorki za fatyge myślałem że orkon rządzi swoim prawem:) Czyli nie mam żadnych minusów....?
`Nie ma ślepych uliczek, są tylko ludzie myślący schematami`

Offline apollyon

• Użytkownicy
« Odpowiedź #32 dnia: Kwiecień 17, 2008, 11:24:50 pm »
Chodziło raczej o zakaz sprzedaży osobie poniżej 18 roku życia alkoholu (bo nie zakaz spożycia), penalizowanie zachowań mających prowadzić do rozpijania młodzieży, dokonywanych przez osoby powyżej 17 roku życia, brak pełnej zdolności do czynności prawnych, czyli zakaz rozporządzania majątkiem w sprawach większych niż drobne transakcje życia codziennego, tudzież zawarcie związku małżeńskiego(ale to tylko faceci), podjęcie służby wojskowej lub pracy zarobkowej, bez zgody prawnego opiekuna, w wyznaczonych zawodach, (ale spoko, wolontatariat przy kontrybucjach się nie liczy)... to chyba wszystkie, chociaż można by jeszcze wyciągać kilka z KK (jak zobowiązania twoich rodziców) oraz z KRO, dotyczące władzy rodzicielskiej... ale to wtórne, z wymienionymi możesz się spotkać na orkonie...
Bez szyn, Bez trakcji, napędzana ciałami grzeszników, niosąca terror i grozę, pędzącą na zderzenie z dobrem, ognistą wstęga zaznaczająca swoją drogę, wśród kłębów czarnego dymu, dając znać gwizdkiem parowym odjeżdża PKS- Piekielna Kolej Szatana<br />71:5

Offline Darthemis

• Użytkownicy
« Odpowiedź #33 dnia: Kwiecień 17, 2008, 11:34:02 pm »
Wielkie Dzięki .. ;)
`Nie ma ślepych uliczek, są tylko ludzie myślący schematami`

Offline Tehanu

• Użytkownicy
« Odpowiedź #34 dnia: Lipiec 03, 2008, 01:47:18 pm »
Czesc,jestem nowa i chalabym dowiedziec sie co nieco w sprawie opiekuna.Czy moj kuzyn ktory ma 19 lat moze opiekowac sie mna jak i moja przyjaciolka???Oczywiscie bedizemy w jednym teamie  :)

czekam na wasze sugestie itp Tehanu  ;)

Offline AREK

• Użytkownicy
    • Klub Twierdza
« Odpowiedź #35 dnia: Lipiec 03, 2008, 02:09:48 pm »
Tak może być opiekunem.
Nie wiem tylko czy tak jak to bywało w latach poprzednich, nie musisz przypadkiem przywieżć ze sobą pisemnej zgody rodziców któa wyznacza jego na opiekuna...
\"I\'m a leaf on the wind. Watch how I soar...\"<br /><br />http://klubtwierdza.prv.pl

Offline Emilia

• Pierwszy oficer HSS Haryzma
  • Administrator
  • Użytkownicy
  • Evilia Cruella Skirmuntt
    • galeria
« Odpowiedź #36 dnia: Lipiec 03, 2008, 02:54:39 pm »
tak. musisz przywieźć jeszcze pisemną zgode od rodziców

Offline Tehanu

• Użytkownicy
« Odpowiedź #37 dnia: Lipiec 03, 2008, 02:58:32 pm »
czyli w takiej zgodzie rodzica co ma byc???Kopia dowodow , podpis????

Offline Mały

• Użytkownicy
« Odpowiedź #38 dnia: Lipiec 03, 2008, 03:01:26 pm »
http://orkon.org/node/336

regulamin konwentu pkt 4

4. Uczestnikiem Orkonu może być osoba pełnoletnia, legitymująca się dokumentem potwierdzającym ukończenie 18. roku życia lub osoba która ukończyła 15. rok życia i przebywa na terenie konwentu pod opieką wyznaczonego przez rodziców lub prawnych opiekunów pełnoletniego opiekuna oraz przedstawi oświadczenie rodziców lub prawnych opiekunów, zezwalające jej na udział w Orkonie, zgodnie z poniższym wzorem.

"Miejscowość, data.
Ja, (imię i nazwisko rodzica, nr dowodu osobistego), zgadzam się, aby mój syn/córka
(niepotrzebne skreślić; imię i nazwisko dziecka) uczestniczył w konwencie gier terenowych "Orkon 2008"
pod opieką (imię i nazwisko opiekuna, nr dowodu osobistego).
Podpis rodzica"
...We just dinged them!...

Offline Fulko

• Użytkownicy
« Odpowiedź #39 dnia: Lipiec 03, 2008, 03:04:03 pm »
Tak, zgoda rodziców musi wskazywać, kto będzie opiekunem.

Musi być w niej podpis i nr dowodu.

Przeczytaj regulamin, tam wszystko jest wyraźnie napisane i jest obowiązujący wzór zgody: http://orkon.org/node/336

EDIT. No właśnie. ;)
They crossed the border an hour before dawn
Moving in lines through the day...

Offline Tehanu

• Użytkownicy
« Odpowiedź #40 dnia: Lipiec 03, 2008, 07:03:42 pm »
ok ;) dziekuje za informacje^^