Autor Wątek: Modzi i modowanie  (Przeczytany 17086 razy)

Offline Alan

• Użytkownicy
Odp: Modzi i modowanie
« Odpowiedź #15 dnia: Marzec 22, 2008, 11:07:13 am »
Nawet jeśli nie zawsze zgadzam się z decyzjami moderatorów, szanuję ich zdanie, ponieważ poniekąd jest to ich praca, aby trzymać porządek na forum (choć wiadomo, że nie ma ludzi nieomylnych).
Z kolei wątki tego typu (właśnie ten wątek konkretnie) wydają mi się sztucznymi tworami nie przejawiających w naszym wspaniałym świecie żadnej potrzeby istnienia. Od zgłaszania pretensji, lub uwag powinien być wykorzystywany system PW, lub odwołanie się do Administratora/Boga/Imperatora/Nadrzędnej siły sprawczej. W przeciwnym wypadku możnaby odnieść wrażenie, że ktoś ma bardzo smutne życie, usiane tysiącami przeszkód, często wyimaginowanych, o których musi poinformować całe uniwersum.
Jeśli coś działa dobrze, niech działa nadal. Racjonalizatorstwo na siłę nie robi roboty. Podobnie, jak dyskusja na siłę.

Offline Dźwiedź

• Grupa Scenariuszowa
  • Użytkownicy
  • Niedźwiedź mający święty spokój...
« Odpowiedź #16 dnia: Marzec 22, 2008, 02:43:48 pm »
Z sędziami sportowymi to akurat w Polsce nie najlepszy przykład. Biorąc pod uwagę szczeglnie tych piłkarskich... ;)
Zresztą zasady według których sędziuje/powinien sędziowac sędzia na boisku są jakby powszechnie znane.
A co do potrzeby albo nie - można go uważac za niepotrzebny ale nie widzę dlaczego moderator miałby byc zwolnionyś specjalnych z publicznej oceny. Szanowanie roboty nie ma jakby związku z tym zakresem. W tym wątku (przynajmniej na razie)nie ma jakichś pretensji do modów, ale na forum już się zdarzały.
Autobiografia Tytuł: Chichoczący niedźwiedź Podtytuł: Ja - Bydle.

Offline Rafałsz

• Szyderca
  • Użytkownicy
  • Czołem!
    • Kompania Czarnej Dłoni
« Odpowiedź #17 dnia: Marzec 22, 2008, 05:19:49 pm »
Kłysie, przecież nie wspominałem o polskich sędziach, ani w ogóle o żadnych konkretnych. Nie ma powodu, aby się czepiać słówek. Publika i tak będzie oceniała modów, czy się im pozwoli czy nie, ale wiążące decyzje powinien mieć admin - czyli porównując do sportu - rada kontrolująca sędziów. Jak moderator się nie spisuje w oczach kontroli to out. I wtedy sytuacja jest poważna i jasna. Wprowadzić demokrację na forum i głosowania czy moderator słusznie usunął część postów? 65% nie, 45% tak - czy to nie brzmi śmiesznie?

Zasady dla moderatorów mogą być dostępne, ale rozliczać z ich stosowania powinni ludzie do moderatorów nadrzędni, a nie użytkownicy.
Graliśmy uczciwie, ty oszukiwałeś, ja oszukiwałem - wygrał lepszy.
Graliśmy uczciwie... 71:5

Offline Dźwiedź

• Grupa Scenariuszowa
  • Użytkownicy
« Odpowiedź #18 dnia: Marzec 22, 2008, 08:36:31 pm »
No teraz to sobie ty dopisujesz - nie wiadomo skąd. Opinia jako środek nacisku to jedno a decyzja to zupełnie co innego. Nie zauważam żeby ktoś proponował tu jakąś demokrację w tej sprawie.
Natomiast pomiędzy "z sędziami się nie dyskutuje" a demokracją jest jeszcze dużo pola.
Dla mnie zasady są dwie:
1. Każdy ma prawo wyrażac to co myśli pod warunkiem że nie łamie regulaminu (w tym tego niepisanego punktu że dyskutujemy w temacie) - łącznie z wnioskami żądaniami i czego sobie jeszcze chcemy
2. Nikt nie ma prawa oczekiwac żeby jego opinie czy żądania zostały obligatoryjnie uznane za zasadne.

Offline Rafałsz

• Szyderca
  • Użytkownicy
  • Czołem!
    • Kompania Czarnej Dłoni
« Odpowiedź #19 dnia: Marzec 22, 2008, 10:01:04 pm »
I z tymi dwoma punktami mogę się spokojnie zgodzić.

Pozdrawiam!
Graliśmy uczciwie, ty oszukiwałeś, ja oszukiwałem - wygrał lepszy.
Graliśmy uczciwie... 71:5

Offline Alan

• Użytkownicy
« Odpowiedź #20 dnia: Marzec 23, 2008, 01:22:00 pm »
Jest też niepisana zasada nr 3.
Głosi ona, że jeśli ubije się zbyt dużo piany, to przestaje być widać co jest pod nią.
Tylko dlatego to życie jest ciekawe, że nie wszystko zawsze działa jak w zegarku ;)

A jeśli chodzi o krytykę, owszem jest nie raz potrzebna, może też być uzasadniona, lecz w większości przypadków jej celowość można porównać do krytykowania palaczy na przystankach. Ktoś krytykuje, większość się z nim zgadza a palenie jest dalej i tak naprawdę nie zaburza ono równowagi na świecie. Tylko czasami spowoduje spontaniczną irytację (głównie wtedy, kiedy jednostka poirytowana sobie przypomni, że dawno jej nic przypadkiem nie wkurwiło i akurat dany moment jest idealny na nadrobienie zaległości).

Dla mnie jedynym uzasadnieniem tego wątku jest dyskusja dla sportu (to akurat rozumiem i lubię). Dyskusja i rozmowa jako cel sam w sobie. Podążając tym tropem nagle można zauważyć, że moderatorzy są od tego, aby tę dyskusję ułatwiać, co, z kolei, prowadzi do konkluzji, że zawiązało się coś, co ma ułatwić i poprawić to, aby samo w sobie było ułatwione i poprawione. Nie ma to jak ułożyć karty w talii po kolei figurami po to, żeby komuś było przyjemniej tasować, nie? :P

Offline Schamann

• były
  • Moderator Globalny
  • Użytkownicy
  • Bubo bubo
« Odpowiedź #21 dnia: Marzec 31, 2008, 04:41:24 am »
pozwoliłem sobie przykleić w ogłoszeniach stary post Bestii z regulaminem forum  -to sa zasady które obowiązują modów tak samo jak i uzytkowników  -i sa jak najbardziej jawne, nie były wcześniej przyklejone, za co przepraszam - niedopatrzenie.

jeśli użytkownik dojdzie do wniosku, że nie naruszył regulaminu, a mod go ukarał - ma pełne prawo się poskarżyć adminom
I don't owe anything
I don't owe anyone
Shoot pride for all it's worth
I don't belong

Offline Kędzior

• Prezydent
  • Użytkownicy
  • Da ba di da ba dai
    • Międzynarodowy Serwis Informacyjny
« Odpowiedź #22 dnia: Marzec 31, 2008, 11:39:04 pm »
Chcialbym zwrocic uwage na to, ze w regulaminie slowo "krzyczec" jest napisane wielkimi literami, co stanowi zlamanie regulaminu. KOVAL powinien zostac ostrzezony. heeeeheeeheeheee.

(Prosze o nie odpowiadanie na tego posta. Jest to pojedynczy OT, i nie chce rozpoczac debaty, bo dostane bana)

Offline Dźwiedź

• Grupa Scenariuszowa
  • Użytkownicy
« Odpowiedź #23 dnia: Październik 09, 2008, 01:56:08 pm »
Po długiej przerwie witamy nowego zawodnika "moderator apollyon prewencyjny" ;)

Offline Radar

• Producent Chichotu
  • Użytkownicy
  • Pan Gąsienica
« Odpowiedź #24 dnia: Październik 09, 2008, 07:09:32 pm »
??? Umkło mi coś??? O co kaman?
Kłamiesz! Widziałem Rogatego Króla! Jest przynajmniej metr wyższy!

Offline Schamann

• były
  • Moderator Globalny
  • Użytkownicy
  • Bubo bubo
« Odpowiedź #25 dnia: Październik 09, 2008, 07:29:00 pm »
I don't owe anything
I don't owe anyone
Shoot pride for all it's worth
I don't belong

Offline Bestia

• Jajakobyły
  • Administrator
  • Użytkownicy
    • Konwent Fantastyki Steam&Sword
« Odpowiedź #26 dnia: Październik 09, 2008, 07:32:36 pm »
 >:D >:D >:D

Offline Theo Griffin

• Ti-joł ;D
  • Logistyka
  • Użytkownicy
  • To wszystko brzmi jak Zapomniana Opowieść...
« Odpowiedź #27 dnia: Październik 09, 2008, 07:55:26 pm »
Zsa-Zsa mnie zmodowala w starym poscie o zbrojach :P miala w tym duzo racji, bo mam glupie przyzwyczajenie spamowania na forach (admini czatów mnie nienawidza - mam swoja legende :D)
"Ten pomiędzy wszystkim to ja
Powinienem wybrać lecz jak...?
Każdy dzień daje znak, że zatrzymał się czas...
Drąży myśli, to wściekłość i wrzask...
Ona chwyta mnie w locie
I powstrzymuje czyny mych zaplątanych w niebo słów...
Nie wypełniliśmy się dniem...

Offline Bestia

• Jajakobyły
  • Administrator
  • Użytkownicy
    • Konwent Fantastyki Steam&Sword
« Odpowiedź #28 dnia: Październik 09, 2008, 08:28:17 pm »
dobrze że to nie czat

Offline Radar

• Producent Chichotu
  • Użytkownicy
  • Pan Gąsienica
« Odpowiedź #29 dnia: Październik 10, 2008, 01:23:21 am »
to Ci umknęło

http://forum.orkon.org/index.php?topic=1870.15

aaa... tak umknęło.
Faktycznie ciekawe. Teraz mi umyka dlaczego ten temat (owszem durny jak but ale w hydeparku na takie tematy m.in. jest właśnie miejsce) został zamknięty.
« Ostatnia zmiana: Październik 10, 2008, 01:31:53 am wysłana przez Radar »
Kłamiesz! Widziałem Rogatego Króla! Jest przynajmniej metr wyższy!