Autor Wątek: Modzi i modowanie  (Przeczytany 17874 razy)

Offline Dźwiedź

• Grupa Scenariuszowa
  • Użytkownicy
  • Niedźwiedź mający święty spokój...
Modzi i modowanie
« dnia: Marzec 21, 2008, 02:02:08 pm »

Podobno gdzieś są jakieś zasady modowania - ale nikt nie chce ich udostępnić publicznie. To jakaś straszna tajemnica?

I z drugiej strony czy nie uważacie że jeżeli ktoś kogoś atakuje personalnie to druga osoba nie powinna mieć możliwości odpowiedzi (albo kasujemy wszystkie posty)?
Autobiografia Tytuł: Chichoczący niedźwiedź Podtytuł: Ja - Bydle.

Offline Bestia

• Jajakobyły
  • Administrator
  • Użytkownicy
    • Konwent Fantastyki Steam&Sword
Odp: Modzi i modowanie
« Odpowiedź #1 dnia: Marzec 21, 2008, 02:04:08 pm »
A ja uważam, że Emilia bardzo ładnie dobrze itp. zmodowała wątek o Magii. Powiedział bym że profesjonalnie opisała o co jej chodzi za co ostrzega itd. A ty Kłysie po prostu przesadzasz.

Offline Dźwiedź

• Grupa Scenariuszowa
  • Użytkownicy
« Odpowiedź #2 dnia: Marzec 21, 2008, 02:05:49 pm »
Wykasowała oba posty - teraz jest ok. Chociaż nie lubie zarzutów pt. nie podoba mi się twój styl bo są niekonkretne dość...

Żeby było jasne - uważam że takie posty trzeba kasować od razu a nie bawić się w pisanie ostrzeżeń bo inaczej wychodzi na to że adresat personalnego posta nie ma szans na odpowiedź.
« Ostatnia zmiana: Marzec 21, 2008, 02:09:14 pm wysłana przez kłys1 »

Offline Bestia

• Jajakobyły
  • Administrator
  • Użytkownicy
« Odpowiedź #3 dnia: Marzec 21, 2008, 02:07:35 pm »
Chociaż nie lubie zarzutów pt. nie podoba mi się twój styl bo są niekonkretne dość...
Mi też ale usunięcie zastosowała w stosunku do wszystkich :) Regulaminu o ile pamiętam przynajmniej rok temu nie było, a reaczej było miejsce gdzie modowie dyskutowali o sposobie moderacji jak jest teraz... :) to już mnie nie powinno i nie interesuje :)

Offline Dźwiedź

• Grupa Scenariuszowa
  • Użytkownicy
« Odpowiedź #4 dnia: Marzec 21, 2008, 02:12:04 pm »
Dlatego piszę że dobrze zrobiła. Szczerze mówiąc to bardzo nie lubię moderacji półśrodków - ostrzeżenia powodują to co napisałem i tyle. Jeżeli pierwszy post byłby skasowany - a powinien bo był tylko i wyłącznie personalnym pojazdem to nie byłoby odpowiedzi.

Offline Bestia

• Jajakobyły
  • Administrator
  • Użytkownicy
« Odpowiedź #5 dnia: Marzec 21, 2008, 02:20:46 pm »
To co robimy tu flejma, bo inaczej to tak bedziemy tylko potwierdzać słuszność działania ;P

Offline Dźwiedź

• Grupa Scenariuszowa
  • Użytkownicy
« Odpowiedź #6 dnia: Marzec 21, 2008, 02:26:43 pm »
tutaj? Bez sensu..
Co do zasad to podobno istnieją, ty mi mówisz że nie istnieją, Koval twierdzi że się nie da (a ja że w zarysie się da). A uważam że zrobienie krótkich zasad dostępnych publicznie ułatwiło by życie wszystkim.

Offline apollyon

• Użytkownicy
« Odpowiedź #7 dnia: Marzec 21, 2008, 02:29:05 pm »
ja tam uważam że nie- bo wówczas będą podstawy do jakichś kłótni z modami, że to było wg regulaminu, a to już naruszało jego istotę, a to było wbrew...

Mod ma nieograniczoną władze, odpowiedzialny jest przed bogiem i historią, oraz opinią publiczną i... ( nie mogę tego powiedzieć)....
Bez szyn, Bez trakcji, napędzana ciałami grzeszników, niosąca terror i grozę, pędzącą na zderzenie z dobrem, ognistą wstęga zaznaczająca swoją drogę, wśród kłębów czarnego dymu, dając znać gwizdkiem parowym odjeżdża PKS- Piekielna Kolej Szatana<br />71:5

Offline Bestia

• Jajakobyły
  • Administrator
  • Użytkownicy
« Odpowiedź #8 dnia: Marzec 21, 2008, 02:34:26 pm »
2. Decyzje moderatorów są subiektywne i wiążące, w szczególnych przypadkach istnieje możliwość odwołania się do grupy Administratorów ich decyzja jest ostateczna.

To jest wycinek z regulaminu, który zresztą sam tworzyłem...

Offline Dźwiedź

• Grupa Scenariuszowa
  • Użytkownicy
« Odpowiedź #9 dnia: Marzec 21, 2008, 02:43:17 pm »
A teraz to nie ma kłótni z modami?
Widzisz dla mnie są trzy kategorie sytuacji - że mod coś może zrobić, że może ale powinien uważać, trzecia czego powinien unikać. Nie mówię że czegoś musi albo nie musi.
Jak nie ma standartów to wcale nie jestem pewien czy jest lepiej - zreguły zestaw podstawowych ruli albo schematów pomaga, a jak jest znany to właśnie trudniej mieć do moda pretensje.

Offline apollyon

• Użytkownicy
« Odpowiedź #10 dnia: Marzec 21, 2008, 03:10:52 pm »
ja tam nie zauważam kłótni z modami, bo oni zawszę mogą wyciąć całą dyskusję i powiedzieć że odwołania to do kaloryfera... I dobrze wiesz Kłysie, że w takich sporach z regulaminem, pełnym pewnie różnych klauzul generalnbych i niejasnych definicji, to prawnicy lubią się popisywać...
A Zestaw ruli jest bardzi prosty- mod ma rację, mod może wszystko, mod jest jak "MG, to on tworzy rzeczywiśtość, a ty -tylko szarym pionkiem" (to cytat, z Dextera), nic ci do moda.... to bardzo proste i przejrzyste zasady...
Bez szyn, Bez trakcji, napędzana ciałami grzeszników, niosąca terror i grozę, pędzącą na zderzenie z dobrem, ognistą wstęga zaznaczająca swoją drogę, wśród kłębów czarnego dymu, dając znać gwizdkiem parowym odjeżdża PKS- Piekielna Kolej Szatana<br />71:5

Offline Dźwiedź

• Grupa Scenariuszowa
  • Użytkownicy
« Odpowiedź #11 dnia: Marzec 21, 2008, 03:34:53 pm »
Mogą różne rzeczy - fizycznie. Pytanie jaka będzie reakcja. Tu sobie możemy dywagować ale konstatacja i tak z góry jest taka że mamy zupełnie różna wizję moda na forum orkonowym.

Offline apollyon

• Użytkownicy
« Odpowiedź #12 dnia: Marzec 21, 2008, 03:37:07 pm »
Pytanie jaka będzie reakcja.
też to zauważyłem...
oraz opinią publiczną
najwyżej będą ich nie lubić...
różna wizję moda na forum orkonowym.
i nie tylko na forum orkonowym...

Offline Dźwiedź

• Grupa Scenariuszowa
  • Użytkownicy
« Odpowiedź #13 dnia: Marzec 21, 2008, 03:40:13 pm »
Ja się odnoszę do forum orkonowego - konkretnego przypadku - pytanie jakie jest miejsce moderatora w świecie forów internetowych mnie nie interesuje. Chyba żebym pisał pracę na ten temat.

Offline Rafałsz

• Szyderca
  • Użytkownicy
  • Czołem!
    • Kompania Czarnej Dłoni
« Odpowiedź #14 dnia: Marzec 22, 2008, 01:05:35 am »
Dla mnie moderator to jest jak sędzia na boisku. Przestrzega pewnych zasad i wydaje sądy, które są niepodważalne. Z sędzią się nie dyskutuje, można najwyżej mówić, że niesprawiedliwy, przekupiony etc. ale to sędzia i trzeba się go słuchać, bo inaczej powstanie anarchia.
Graliśmy uczciwie, ty oszukiwałeś, ja oszukiwałem - wygrał lepszy.
Graliśmy uczciwie... 71:5