Autor Wątek: Modzi i modowanie  (Przeczytany 17652 razy)

Offline Akinomaja

• Białe Szaleństwo/Czarny Humor
  • Użytkownicy
Odp: Modzi i modowanie
« Odpowiedź #45 dnia: Luty 15, 2009, 09:52:40 pm »
rzadko mi się to zdarza , ale w przypadku tej konkretnej interwencji w pełni popieram JeRzego, tzn. nie uważam żeby Hyde Park był za ostro moderowany, ale ten konkretny wpis to spore przegięcie - jeżeli mod umieszcza tekst: "z komentarzami do oftopa" a kilka postów wyżej (ten sami topic, ta sama strona) ten sam Mod wdaje się w OTowe komentarze - to IMO coś tu się chyba komuś popierdzieliło 

dobrze, że zauważyłeś, ale dla mnie nie ma to znaczenia - po prostu przyjmuję do wiadomości informację od moda w tej konkretnej sytuacji, nie robię zaraz psychoanalizy jego zachowań ;)...

inna sprawa, że nie wiem, czy przenoszenie takiego komentarza ma sens /w założeniu, haha, dowcipnego/, chyba już lepiej z niego wtedy zrezygnować. Zresztą korzystając z forum często dochodzę do takiego wniosku :) /wyobraźcie sobie, zaoszczędzam za każdym razem 3 grosze! ile rzutek/bełtów/strzał/inszości można będzie za to kupić!!/
Kocham Jima Hensona i odkurzacze.Zgłoski nosowe.Pstrykać pstryczkami.Czerwone żelki.Odpowiednio długie kołdry.Wyrażenia przyimkowe.Masło, myślniki, reptilia.NOŻYCZKI pod każdą postacią. Cośtamcośtam,BHP!!brakmolik a m i k a d z eboo-mar-rangSusumo Yokota(i nie zapominajmy o burakach)liskiliskiliskil

Offline Zsa-Zsa

• Legendarna Biała Gęś
  • Administrator
  • Użytkownicy
  • koleżanka nie-sympatyczna
« Odpowiedź #46 dnia: Luty 19, 2009, 01:41:45 pm »
Wiem, że tutejsze forum jest tematyczne, a tamto nie, ale odnoszę się głównie1 do tutejszego Hyde Parku, który z założenia jest nie na temat Orkonu, tylko na wszystkie inne2, a na którym próby prowadzenia dyskusji wyglądają... tak, jak wyglądają3. I mam takie samo prawo chwalenia tamtego forum, jak Sławek ma prawo biadolenia na "tendencje na tym forum" i na moderację Ape'a. Napisałem o forum, które uznaję za pozytywny wzór - to, że się za to na mnie naskakuje, zamiast wyciągnąć konstruktywne wnioski, dowodzi tylko, że moja ocena tutejszej atmosfery jest słuszna.  :P

1 Głównie, ale nie wyłącznie - poziom awanturnictwa na Forum Orkonu jest w każdym dziale podobny, tyle że w Hyde Parku, jako miejscu z założenia luźnym, razi to dwa razy bardziej.
2 Z wyjątkiem każdego tematu, który zostanie odgórnie uznane za drażliwy na tyle, żeby go profilaktycznie ciachnąć zanim wybuchnie flejm.
3 Choćby liczba kłódeczek przy poważniejszych tematach w Hyde Parku jest świadectwem, jak to działa.

Dyskusje, w pewnym momencie osiągają niski poziom - podobnie zresztą dzieje się na forum paradoxowym. W związku z czym są zamykane - żeby w temacie poważnym nikt nie chrzanił trzy po trzy i bez sensu.
Ostatni krzyk, łabędzia nuta<br />I dalej nic w teatrze lalek<br />Ogólnie mówiąc - life is brutal<br />Poza tym wszystko doskonale.

Offline JeRzy

• Highly flammable
  • Użytkownicy
« Odpowiedź #47 dnia: Luty 19, 2009, 02:21:51 pm »
A co to komu przeszkadza? W normalnej rozmowie też zazwyczaj w pewnym momencie zmienia się temat, zaczyna się offtop albo głupawka. I raczej nie zdarza się, żeby ktoś powiedział "skoro zmieniacie temat, wyjdźcie do drugiego pokoju albo kończymy rozmowę". Skoro ludzie chcą mieć głupawkę w poważnym temacie, niech ją sobie mają. A jak będą chcieli wrócić do głównego wątku albo zmieni się on w inny poważny temat, niech tak będzie. Forum jest dla ludzi, więc jeśli temat w takiej postaci spełnia ich potrzeby, nie ma sensu ingerować bez naprawdę poważnego powodu. :)

Powyższe odnosi się w 99% do Hyde Parku, bo oczywiście rozumiem konieczność porządkowania tematycznego działów stricte tematycznych.
"The problem is some people gonna try to convince you
That they know the answer no matter the question
Be wary of those who believe in a neat little world
Cause it's just fucking crazy you know that it is
Eh hee yeah amanaya yeaha yeah eh eh amana"

Dave Matthews - "Eh Hee"

Offline Bestia

• Jajakobyły
  • Administrator
  • Użytkownicy
    • Konwent Fantastyki Steam&Sword
« Odpowiedź #48 dnia: Luty 19, 2009, 02:27:39 pm »
Najwyraźniej nie udało ci się zauważyć że nie każdy czytający nawet zabawny wątek ma ochotę przebijać się przez twoje czy innych dupolenie (bo akurat miałeś ochotę zejść z tematu) i właśnie w przypadku humoru i w 3/4 innych sytuacji działania Modów są spowodowane tym aby ktoś poza tobą i jeszcze 2/3 osobami jarającymi się wspólnym bełkotaniem mógł przeczytać dany wątek.

Resztę mojego komentarza Mały zamieścił.

Offline JeRzy

• Highly flammable
  • Użytkownicy
« Odpowiedź #49 dnia: Luty 19, 2009, 02:56:22 pm »
Bestio - od parunastu minut próbuję odpisać na Twojego posta tak, aby było to dyplomatyczne i wolne od ocen jakości Twoich wypowiedzi na forum, szczególnie w działach tematycznych. Krocząc "Drogą Dźwiedzia", ujmę to tak łagodnie, jak potrafię:

Twoje zdanie na temat tego, co jest bełkotem i dupoleniem, a co wypowiedziami sensownymi i/lub zabawnymi, może być różne od zdania innych osób na forum. Bierz to pod uwagę, kiedy się tu udzielasz - zarówno jako moderator, jak uczestnik dyskusji.
"The problem is some people gonna try to convince you
That they know the answer no matter the question
Be wary of those who believe in a neat little world
Cause it's just fucking crazy you know that it is
Eh hee yeah amanaya yeaha yeah eh eh amana"

Dave Matthews - "Eh Hee"

Offline Bestia

• Jajakobyły
  • Administrator
  • Użytkownicy
« Odpowiedź #50 dnia: Luty 19, 2009, 03:03:56 pm »
2. Decyzje moderatorów są subiektywne i wiążące, w szczególnych przypadkach istnieje możliwość odwołania się do grupy Administratorów, ich decyzja jest ostateczna.

http://forum.orkon.org/index.php?topic=1547.msg33706#msg33706

Jeżeli powyższy punkt nie odpowiada ci w stosunku do mojej osoby, zostaje ci forum PX i absolutny wolność o której piszesz.

eot

Offline Dźwiedź

• Grupa Scenariuszowa
  • Użytkownicy
  • Niedźwiedź mający święty spokój...
« Odpowiedź #51 dnia: Luty 19, 2009, 03:13:37 pm »
Bestia - bo ci ktoś koronę ukradnie.
Ja generalnie jestem za cięciem OT i to bez litości, natomiast nie widzę żeby pozycja administratora chroniła cie przed nazwaniem **** lub ***** albo też ****** jeżeli się akurat tak zachowujesz. Jak nie na forum bo wykasujesz to poza nim.
Co do zamykania tematów bo nikt już nic sensownego nie powie to bzdura zupełna, a już szczególnie w Hyde Parku.
1. Bo sobie nowy topic założą
2. Bo moderatorzy są od tego żeby moderować poziom rozmowy a nie decydować o czym rozmawiać wolno a co nie. No chyba że któremuś palma odbija co się zdarza oczywiście.
Autobiografia Tytuł: Chichoczący niedźwiedź Podtytuł: Ja - Bydle.

Offline Zsa-Zsa

• Legendarna Biała Gęś
  • Administrator
  • Użytkownicy
« Odpowiedź #52 dnia: Luty 19, 2009, 03:15:33 pm »
Ja na przykład zamykam tematy w offtopie, jak ludzie zaczynają za bardzo do siebie personalnie uderzać. Bo mi się nie podoba taki styl na tym forum, co poradzę.
Ostatni krzyk, łabędzia nuta<br />I dalej nic w teatrze lalek<br />Ogólnie mówiąc - life is brutal<br />Poza tym wszystko doskonale.

Offline Bestia

• Jajakobyły
  • Administrator
  • Użytkownicy
« Odpowiedź #53 dnia: Luty 19, 2009, 03:23:25 pm »
pozycja administratora chroniła cie przed nazwaniem **** lub ***** albo też ****** jeżeli się akurat tak zachowujesz

Nazwaniem jak? Gdy zachowuję się jak? (najlepiej z linkami )

Offline Schamann

• były
  • Moderator Globalny
  • Użytkownicy
  • Bubo bubo
« Odpowiedź #54 dnia: Luty 19, 2009, 03:44:31 pm »
2. Bo moderatorzy są od tego żeby moderować poziom rozmowy a nie decydować o czym rozmawiać wolno a co nie. No chyba że któremuś palma odbija co się zdarza oczywiście.

pozwolę sobie sie nie zgodzić:
a) istnieje moim zdaniem zbiór tematów, których nie należy na tym forum poruszać, jak np. polityka. To jest tylko moje subiektywne zdanie, ale ten na przykład temat powodował trzode na każdym forum hobbystycznym jakie widziałem i uważam go za wart prewencyjnego zakazu. I jeszcze pare innych tematów.

b) moderatorzy są od tego, żeby decydować o czym w jakim temacie wolno rozmawiać (zaznaczam - nie dotyczy to nowego wielkiego offtopu - bo on z założenia ma byc swobodnym i swawolnym dupoleniem) - i gdzie wolno o jakich rzeczach dyskutować, z powodów różnych orkonowych (np. sprawy wewnątrz elfie na forum ogólnym itp.)
I don't owe anything
I don't owe anyone
Shoot pride for all it's worth
I don't belong

Offline apollyon

• Użytkownicy
« Odpowiedź #55 dnia: Luty 19, 2009, 03:51:44 pm »
Jak się ktoś poczuł dotknięty wydzieleniem tematem z lekturami, że to zamordyzm i nazizm i kapitalizm i pieniądze wujka stalina, to powiem jedynie na swoją obronę, że taki temat, o książkach ogólnie jest zazwyczaj prężnym samoistnym tematem na każdym forum, nawet dla wędkujących na spinning, więc chciałem, aby był kontynuowany... Bo mod powinnien dbać nie tylko o to o czym nie rozmawiać, ale również tak moderować życiem forum, żeby coś się na nim działo... ja to tak przynajmniej pojmuje...
Bez szyn, Bez trakcji, napędzana ciałami grzeszników, niosąca terror i grozę, pędzącą na zderzenie z dobrem, ognistą wstęga zaznaczająca swoją drogę, wśród kłębów czarnego dymu, dając znać gwizdkiem parowym odjeżdża PKS- Piekielna Kolej Szatana<br />71:5

Offline Schamann

• były
  • Moderator Globalny
  • Użytkownicy
  • Bubo bubo
« Odpowiedź #56 dnia: Luty 19, 2009, 03:57:18 pm »
ale tez Ape zgaduję, że nikt oprócz Obrońców Wolności, którzy po prostu chcieli się do czegos przywalić, nie miał raczej wątpliwości, z jaką intencją wydzieliłeś ten prężnie i miło rozwijający się temat, co i jemu i nam wyszło na dobre.

Ale ingerowałeś władczo w Świętą Złotą Wolność, zapomniałes zapytac o pozwolenie ;)
I don't owe anything
I don't owe anyone
Shoot pride for all it's worth
I don't belong

Offline Dźwiedź

• Grupa Scenariuszowa
  • Użytkownicy
  • Niedźwiedź mający święty spokój...
« Odpowiedź #57 dnia: Luty 19, 2009, 04:02:17 pm »
To się pozwolę niezgodzić częściowo z niezgodzeniem
a) ok -
b) niby tak
ale
jeżeli na jakiś temat już się rozmawia to zamykanie tematu bo "nic sensownego nie będzie już w nim powiedziane" jest przegięciem.
Czym innym jest zamknięcie tematu bo ludzie przeginają, bo jest tajny,półtajny, jest związany z orkonem czy z innego w miarę wymiernego powodu, a czym innym zamknięcie tematu bo zaza czy inna bestia stwierdziła że temat się zrobił nudny i ludzie nic już ciekawego na ten temat nie powiedzą, szczególnie jak temat nie jest związany z orkonem. Zamknięcie tematu o "zachowaniach niegodnych" to niestety dla mnie typowy przykład zachowania przedszkolanki - bo dzieci zdaniem pani mówią niekonstruktywie - tyle że my w przedszkolu nie jesteśmy.

Bestia napisałem o sytuacji hipotetycznej - (pies cię ugryzł?) - jeżeli chcesz pełnym i wyraźnym zdaniem - jeżeli będziesz się zachowywał jak np. palant kompletny to będziesz nazywany plantem kompletnym czy jesteś administratorem czy nie. clear?

Nie zauważyłem żeby ktoś się przywalał do Ape w tym zakresie.
Autobiografia Tytuł: Chichoczący niedźwiedź Podtytuł: Ja - Bydle.

Offline Zsa-Zsa

• Legendarna Biała Gęś
  • Administrator
  • Użytkownicy
« Odpowiedź #58 dnia: Luty 19, 2009, 04:07:36 pm »
Dźwiedziu, czy miałeś jeszcze coś konstruktywnego do powiedzenia w tym temacie? Bo od kilku postów to tam były pyskówki wzajemne. Jeśli chciałeś coś konstrutywnego powiedzieć, to trzeba było dać znać.

Offline Bestia

• Jajakobyły
  • Administrator
  • Użytkownicy
« Odpowiedź #59 dnia: Luty 19, 2009, 04:09:08 pm »
Bestia napisałem o sytuacji hipotetycznej - (pies cię ugryzł?)

Nadmiar wolnego czasu w robicie zaćmił mi umysł i doszukałem się ukrytego dojechania.
Zamknięcie tematu o "zachowaniach niegodnych
No i wyszło szydło kto tu jest najbrutalniejszym z modów ;)

co do b) To często Mod jako nie aktywnie uczestniczący nie widzi zaangażowania uczestników, mi samemu wielokrotnie zamykano wątki mimo iż uważałem że jest wszystko wporzo i jest to bardzo fajna konstruktywna rozmowa.