Autor Wątek: Kolory modów i zachowania na forum  (Przeczytany 41426 razy)

Offline JeRzy

• Highly flammable
  • Użytkownicy
Odp: Kolory modów i zachowania na forum
« Odpowiedź #195 dnia: Czerwiec 18, 2008, 05:33:21 pm »
Natomiast mimo zakończenia post Adriana też nic nie wnosi ponieważ żeby odpowiedzieć na pytanie postawione na końcu trzebaby najpierw zdefiniować o co chodzi Jerzemu w sposób umożliwiający odniesienie się do argumentacji.

W lewym narożniku JeRzy, dyskutujący ze sposobem postępowania modów. (...)

JeRzy przyznał, że działanie Shamanna było zasadne. Przyczepił się do stylu działania, a nie jego celowości.

Co to wspólnego z inteligencją? ;)

Jak widać wszystko. Inteligentni rozumieją.
"The problem is some people gonna try to convince you
That they know the answer no matter the question
Be wary of those who believe in a neat little world
Cause it's just fucking crazy you know that it is
Eh hee yeah amanaya yeaha yeah eh eh amana"

Dave Matthews - "Eh Hee"

Offline Shiva

• Samozwańczy Org-zadymiarz
  • Administrator
  • Użytkownicy
« Odpowiedź #196 dnia: Czerwiec 18, 2008, 07:29:32 pm »
Hehehe ostatni post jaki zrozumialam, byl postem Zsa-zsy, i w pelni sie z nim zgadzam. Obecni na tych stronach panowie, uzywaja jezykja, ktorego ni w zab nie rozumiem, ale smiesznie brzmi. Zastanowcie sie czy aby nie dalo by sie z tego zrobic zaklec czarnej magii... :D
"Nie, nie jestem Ania."

Offline Adrian

• Użytkownicy
  • Cogito, ergo doleo.
« Odpowiedź #197 dnia: Czerwiec 18, 2008, 08:10:00 pm »
Co do samego określenia argumentum ad hominem to mogę polemizować jeżeli chodzi o jego definicję ale to trochę inny topic.

Sporo osób myli go z argumentum ad personam, może Tobie też się zdarzyło? :P
Welcome to the Internet, where men are men, women are men, and 13 year old girls are FBI agents.

Offline Adrian

• Użytkownicy
  • Cogito, ergo doleo.
« Odpowiedź #198 dnia: Czerwiec 18, 2008, 08:18:35 pm »
a to już miało miejsce - na stronie 9 tego wątku. I Jerzy i ja wypowiedzieliśmy już swoje zdania. (...)

Owszem. Moja prośba była skierowana do innych uczestników tej, z braku lepszego słowa, dyskusji.
Welcome to the Internet, where men are men, women are men, and 13 year old girls are FBI agents.

Offline Dźwiedź

• Grupa Scenariuszowa
  • Użytkownicy
  • Niedźwiedź mający święty spokój...
« Odpowiedź #199 dnia: Czerwiec 18, 2008, 08:37:25 pm »
Nie nie mylę - ale o ile wiem a dyskusję na temat różnicy pomiędzy argumentum ad personam i ad hominem toczyłem na tym forum tyle że kawałek czasu temu. Więc w skrócie - argumentum ad hominem sensu largo oznacza sposób dowodzenia odwołujący się do osoby w tym także argumentum ad personam, czyli z reguły poprzez przeniesienie tematu na nielegalny logicznie. Natomiast sensu stricto bez dodatków oznacza konstrukcję logiczną określającą fałszywośc poglądu poprzez właściwośc osoby uniemożliwiającą (w intencji stosującego argumentum ad hominem) przedstawienie prawidołowego lub jakiegokolwiek twierdzenia na daną sprawę. Różnica pomiędzy argumentum ad personam a ad hominem sensu stricto jest mniej więcej taka:
- argumentum ad personam - jest pan gówniarzem
- argumentum ad hominem ss - jest pan zbyt młody by miec o tym pojęcie

Natomiast w przypadku rzeczonej dyskusji argument ten nie występuje ponieważ odwołanie się do osoby nie ma na celu przeniesienia argumentacji a podniesienie nowego tematu obok nie zamiast starego - konstrukcja logiczna większości wypowiedzi brzmi :
Dwa zdania:
1(w starym temacie) Szaman miał prawo/rację tak postępując.
2(w nowym temacie) Zachowanie Jerzego jest negatywnie postrzegane.

Oczywiście zdania są jak to w normalnym języku przemieszane ale obserwując pierwsze reakcje można znaleźc ich elementy. Dopiero później zdanie 2 zostaje wysunięte na pierwszy plan ale nie użyte jako argument popierający zdanie 1, które swoją drogą ma charakter (podobnie jak jego zaprzeczenie) czysto ocenny.

Raczej twierdziłbym że nie występuje w zdaniu 2 argumentacja do 1 tylko twierdzenie i argumentacja do nowego zdania "Jerzy powinien przestac pisac"

Oczywiście różnica ścisłej definicji pewnie wynika z tego z jakich źródeł korzystamy przy jej  określaniu a także kwestii jak ściśle rozumiemy to pojęcie.

Autobiografia Tytuł: Chichoczący niedźwiedź Podtytuł: Ja - Bydle.

Offline Adrian

• Użytkownicy
  • Cogito, ergo doleo.
« Odpowiedź #200 dnia: Czerwiec 18, 2008, 08:57:51 pm »
Więc w skrócie - argumentum ad hominem sensu largo oznacza sposób dowodzenia odwołujący się do osoby w tym także argumentum ad personam (...)
[...]Oczywiście różnica ścisłej definicji pewnie wynika z tego z jakich źródeł korzystamy przy jej  określaniu a także kwestii jak ściśle rozumiemy to pojęcie.

Zapewne - sądząc po Twojej wypowiedzi, stosujesz definicje z zakresu logiki, podczas gdy ja odwołuję się do definicji retorycznych. Owszem, podstawowa definicja zarówno argumentum ad hominem, jak i argumentum ad personam to odwołanie się do osoby adwersarza, zamiast do jego poglądów, chociaż nawet w teorii retoryki pojawiają się różne definicje szczegółowe. Przywykłem do stosowania tej, wg której pierwszy odnosi się do postępowania przeciwnika, a drugi - do samej jego osoby. Masz jednak rację, to temat na inną rozmowę.

Moim zdaniem wspomniana przez Ciebie zmiana tematu była efektem masowego zastosowania tego właśnie chwytu erystycznego. Kolejne osoby, zamiast napisać: "miał rację bo... / nie miał racji bo..." odniosły się do sposobu postępowania JeRzego, w efekcie zmieniając temat dyskusji (na pozór nadal jednak prowadząc dyskusję wcześniejszą) - co jest przecież celem stosowania zabiegów erystycznych. Skutek jest taki, że niemal nikt nie podał sensownych argumentów, a dyskusja zamieniła się w kłótnię. Z której ja się niniejszym wypisuję.

(edit: dodanie "/" przed "i" ;))
« Ostatnia zmiana: Czerwiec 18, 2008, 10:21:37 pm wysłana przez Adrian »

Offline Sekta

• GTM - Porucznik Rezerwy
  • Użytkownicy
  • chyba boję się kobiet...
    • ja
« Odpowiedź #201 dnia: Czerwiec 18, 2008, 09:47:06 pm »
chwalebne... uwielbiam słuchac/czytac wypowiedzi humanistów... :o
wówczas przypominam sobie, że są ludzie o bardziej porąbanych umysłach niż mój... ;D
bravo wy wszyscy jesteście porąbani :o
tak się kończą nocne igraszki.. .....               

Offline Emilia

• Pierwszy oficer HSS Haryzma
  • Administrator
  • Użytkownicy
  • Evilia Cruella Skirmuntt
    • galeria
« Odpowiedź #202 dnia: Czerwiec 18, 2008, 10:04:25 pm »
ja nie lubię. są zwykle zbyt rozwlekłe te ich odpowiedzi i zawierają całkowicie zbędą ilość słów ;)

Offline JeRzy

• Highly flammable
  • Użytkownicy
« Odpowiedź #203 dnia: Czerwiec 18, 2008, 10:34:49 pm »
Teraz, jak ktoś mi zarzuci, że piszę niezrozumiale, będę go odsyłał do postów Kłysa, dla porównania. To się nazywa "dźwiedzia przysługa".  ;D
"The problem is some people gonna try to convince you
That they know the answer no matter the question
Be wary of those who believe in a neat little world
Cause it's just fucking crazy you know that it is
Eh hee yeah amanaya yeaha yeah eh eh amana"

Dave Matthews - "Eh Hee"

Offline Radar

• Producent Chichotu
  • Użytkownicy
  • Pan Gąsienica
« Odpowiedź #204 dnia: Czerwiec 18, 2008, 10:47:44 pm »
Zazdroszczę wam czasu na czytanie i pisanie głupot.

Ja nie mam tyle czasu i cierpliwości.

Modowie. Wy musicie. Kondolencje.

proponuje zmianę nazwy topicu na "Co kto myśli o wypowiedziach innych w tym temacie."
Kłamiesz! Widziałem Rogatego Króla! Jest przynajmniej metr wyższy!

Offline Dźwiedź

• Grupa Scenariuszowa
  • Użytkownicy
  • Niedźwiedź mający święty spokój...
« Odpowiedź #205 dnia: Czerwiec 19, 2008, 12:00:35 am »
Teraz, jak ktoś mi zarzuci, że piszę niezrozumiale, będę go odsyłał do postów Kłysa, dla porównania. To się nazywa "dźwiedzia przysługa".  ;D

Istnieje drobna aczkolwiek zauważalna różnica pomiędzy pisaniem niezrozumiale dla innych celowo a pisaniem niezrozumiale dla innych po prostu.

Radarze a ja ci składam kondolencje z powodu braku czasu (i cierpliwości)
Autobiografia Tytuł: Chichoczący niedźwiedź Podtytuł: Ja - Bydle.

Offline apollyon

• Użytkownicy
« Odpowiedź #206 dnia: Sierpień 17, 2008, 08:43:07 pm »
Chciałbym powiedzieć że obecne modowanie i wykorzystanie koloru zielonego i czerwonego bardzo mi się podoba...

Bez szyn, Bez trakcji, napędzana ciałami grzeszników, niosąca terror i grozę, pędzącą na zderzenie z dobrem, ognistą wstęga zaznaczająca swoją drogę, wśród kłębów czarnego dymu, dając znać gwizdkiem parowym odjeżdża PKS- Piekielna Kolej Szatana<br />71:5