Autor Wątek: Kolory modów i zachowania na forum  (Przeczytany 43166 razy)

Offline Zsa-Zsa

• Legendarna Biała Gęś
  • Administrator
  • Użytkownicy
  • koleżanka nie-sympatyczna
Odp: Kolory modów i zachowania na forum
« Odpowiedź #15 dnia: Kwiecień 24, 2008, 02:19:16 pm »
Uwaga, będę jechać!

Jerzy, AP. Postawcie się, proszę, na miejscu Schamanna, który organizuje imprezę na 200+ osób, na 10+ dni. Forum ma służyć do wymiany myśli, koncepcji, uwag na temat tej imprezy. Jeśli Schamann ma się do sensownej myśli przedzierać przez milion Waszych/naszych smutów na temat m.in. zamordyzmu i na tematy każde inne, to mnie by na Jego miejscu szlag ciężki trafił. Do p$%^&nia, co Wam/nam palce w klawiaturę klikną, to jest dział cały, a część tematów musi pozostać merytoryczna. Ponieważ - na przykład - wchodzi na forum nowa osoba, czyta jakiś temat merytoryczny, po kilku postach zaczyna się standardowe p$%^&nie kilku osób, prytwane docinki itd. W związku z czym nowa osoba przestaje czytać, bo nie chce się jej przez te x-stron przytyków i p$%^&nia przedzierać. Co sprawia, że nie doczytała czegoś, co jest powiedziane na n-tej stronie, samotny post na temat wśród swobodnej tfurczości wyluzowanych użytkowników forum.

AP - sam stosujesz na forum swojej imprezy moderację, a tu? Nie Twoja impreza, można pośmiecić?

Jerzy - odwiedzam forum Paradoxu dosyć regularnie. Nie wypowiadam się wcale, bo kompletnie nie jestem w stanie wśród luźnej dyskusji (w interesujących mnie tematach) wychwycić jakiejś linii przewodniej, sensu, czy czegoś tam. Ale nikt mi nie każe się wypowiadać, tak samo, jak Tobie nikt nie każe się wypowiadać na tym forum, na którym jest taki zamordyzm.
AP - zaznawaj sobie atmosfery w HydeParku, co?

Jesteście dziecinni.
Ostatni krzyk, łabędzia nuta<br />I dalej nic w teatrze lalek<br />Ogólnie mówiąc - life is brutal<br />Poza tym wszystko doskonale.

Offline Hakken

• Użytkownicy
  • Maverick, inspektor śledczy
« Odpowiedź #16 dnia: Kwiecień 24, 2008, 02:28:24 pm »
Z-Z ma dziś zły dzień ewidentnie, ale nie przeszkadza mi to zgodzić się z nią w całej rozciągłości ;)
Ja równiez jestem za tym aby wątki nie na temat ciąć albo wyrzucać do hydeparku bez litości i nie oglądając się na płacze co poniektórych. Co do kolorów to mam taka propozycję do adminów:
Wyrzućcie wszelkie odcienie zieleni oprócz jednej to nie będzie później pitolenia, że ja niby użyłem koloru jasnego avocado w okresie monsunów, więc nie był to kolor modów, więc nie powinniście mnie karać za jego użycie. Z czerwonym nie ma chyba problemu.

Tak czy inaczej przenieście ten wątek do tematu o regulaminie i netykiecie bo niema co zaśmiecać forum nowymi topicami.
Call me Maverick, DJ Maverick

Offline Dźwiedź

• Grupa Scenariuszowa
  • Użytkownicy
  • Niedźwiedź mający święty spokój...
« Odpowiedź #17 dnia: Kwiecień 24, 2008, 02:43:36 pm »
No to ja popieram Zazę i Sławka - więc mamy w porównaniu do Jerzego, Apa i Ulefika remis 3:3.Czekamy na dalszych zawodników. (no mamy jeszcze koval on our side ale on jest modem i jest w rezerwie) >:D
Autobiografia Tytuł: Chichoczący niedźwiedź Podtytuł: Ja - Bydle.

Offline uelfik

• Lord of FLAME!
  • Użytkownicy
« Odpowiedź #18 dnia: Kwiecień 24, 2008, 02:49:42 pm »
No to ja popieram Zazę i Sławka - więc mamy w porównaniu do Jerzego, Apa i Ulefika remis 3:3.

A to ciekawe Kłysie że postawiłeś mnie po jednej ze stron w konflikcie na temat którego się nie wypowiedziałem.

PS: Wciąż uważam, że Mały napisał mądrze. Czerwień i Zieleń dla modów, reszta kolorów dla użytkowników. I to jedyne moje zdanie w tej dyskusji.
"Red drops stain satin so white..
..the way I sign my name"

Offline Dźwiedź

• Grupa Scenariuszowa
  • Użytkownicy
« Odpowiedź #19 dnia: Kwiecień 24, 2008, 02:55:15 pm »
Wykreślam ulefika - więc mamy 3 do 2.

Offline apollyon

• Użytkownicy
« Odpowiedź #20 dnia: Kwiecień 24, 2008, 04:10:16 pm »
Naprawdę zacznę używać emotikonek... zmuszą mnie do tego okoliczności...

Tak Zsa- Zsa, masz rację, przepraszam...

AP - zaznawaj sobie atmosfery w HydeParku, co?
takie offtopowanie kiedy wolno jest nudne...
Bez szyn, Bez trakcji, napędzana ciałami grzeszników, niosąca terror i grozę, pędzącą na zderzenie z dobrem, ognistą wstęga zaznaczająca swoją drogę, wśród kłębów czarnego dymu, dając znać gwizdkiem parowym odjeżdża PKS- Piekielna Kolej Szatana<br />71:5

Offline Mały

• Użytkownicy
« Odpowiedź #21 dnia: Kwiecień 24, 2008, 04:27:00 pm »
ta i doszliśmy do sedna sprawy - skoro zabawą i rozrywka dla niektórych jest bawienie się z modami w "offtopowanie tam gdzie nie wolno" no to sorry ....
...We just dinged them!...

Offline Dźwiedź

• Grupa Scenariuszowa
  • Użytkownicy
« Odpowiedź #22 dnia: Kwiecień 24, 2008, 04:37:40 pm »
Wiesz Mały - ja nie rozumiem zupełnie modów dlaczego oni się nie bawią w tą grę - mają przecież w ekwipunku nożyczki oraz cały komplet młotków.

No dobra przyznam się - na forum orkowym modowałem raz - poprawiając jakąś drastycznie głupio wyglądającą literówkę sławka. A tak cisza i spokój.

Offline apollyon

• Użytkownicy
« Odpowiedź #23 dnia: Kwiecień 24, 2008, 04:42:03 pm »
Zaraz zaraz, bo wyjdę na najgorszego... są fora, gdzie moderacja jest bardzo ostra, wręcz drastyczna... kasuje, tnie, strzela czasowymi lub nawet zupełnymi banami. Na takich forach wiadomo że nie ma co sobie pozwalać... Są fora gdzie moderacji nie ma wogóle, tudzież ogranicza się ona do tego, że mamy różnokolorowych userów, mogących czasami sobie porobić psikusy w postach innych użytkowników... i to moderacja pokazuje, o jaki styl forum się rozchodzi...

A w sytuacji, kiedy społeczność radośnie bawi się w śmieszne, tudzież flamowe offtopy(ot chociażby ostatni o bezpieczeństwie), moderacja też niekiedy bierze w tym udział, to przepraszam bardzo, ale jakoś ciężko pozostać niezłomnym na stanowisku rzeczowości...
Bez szyn, Bez trakcji, napędzana ciałami grzeszników, niosąca terror i grozę, pędzącą na zderzenie z dobrem, ognistą wstęga zaznaczająca swoją drogę, wśród kłębów czarnego dymu, dając znać gwizdkiem parowym odjeżdża PKS- Piekielna Kolej Szatana<br />71:5

Offline JeRzy

• Highly flammable
  • Użytkownicy
« Odpowiedź #24 dnia: Kwiecień 24, 2008, 04:47:36 pm »
Dźwiedziu, Twój wynik jest na starcie zafałszowany, bo opisujesz mecz, który nie ma miejsca. To, o czym teraz jest mowa dla mnie jest w gruncie rzeczy powrotem do tematu o atmosferze na forum.

Rozumiem, że jak jest temat, to powinno być ontopic, nie mam nic przeciw wydzielaniu przez modów rozwiniętych offtopów i przenoszeniu ich do Hyde Parku. Mam natomiast wszystko przeciw bucowaniu, napastliwemu tonowi towarzyszącemu moderacji i robieniu z pierdół dramatów. W sytuacji, gdy o niemal każdy drobiazg na forum podnosi się wielkie larum, przywołuje autorytety, wzywa imienia Schamanna nadaremno, grozi banem, etc. - obojętne, czy chodzi o kolory przynależne moderatorom, bezpieczeństwo sprzętu, czy którąkolwiek dyskusję z puli sobie wybierzesz - zaczyna to wyglądać jak zlot beretów w Toruniu, a nie jak plany fajnej letniej imprezy. Każda drobna różnica zdań urasta do rangi problemu, a później robią się z tego rozbuchane awantury. I czemu to służy? Wszystko można robić w lżejszej atmosferze, bez śmiertelnej powagi, zadęcia i fochów. Zauważ, że przez pewien czas po Prima Aprilisie i żarcie Kovala, kiedy modowie wrzucili na luz, a na forum było więcej lekkości, wszystko toczyło się o wiele bardziej gładko.

Niestety, w dużej mierze właśnie Ty masz skłonność do zaogniania takich sytuacji, bo ilekroć zabierasz głos w toczącej się w miarę spokojnie dyskusji, zaczynasz momentalnie antagonizować strony - przykład pierwszy z brzegu: wymyślony przez Ciebie tutaj "mecz". Po co od razu dzielić ludzi na jakieś wydumane, przeciwne drużyny? Druga rzecz to, że zamiast dyskutować w poszukiwaniu kompromisu, czy części wspólnych w stanowiskach, narzucasz innym swój punkt widzenia jako jedynie słuszny, a później tylko uparcie go forsujesz - na co naturalną reakcją każdego jest opór, bo nikt nie lubi nachalnej indoktrynacji.

Nie traktuj tego, co napisałem jako próby przytyku pod Twoim adresem, bo nie o to mi chodzi. Jest to raczej apel, żebyś zluzował i więcej słuchał ludzi, a mniej siebie. Zresztą wszystkim przyda się tu więcej luzu.  :)
"The problem is some people gonna try to convince you
That they know the answer no matter the question
Be wary of those who believe in a neat little world
Cause it's just fucking crazy you know that it is
Eh hee yeah amanaya yeaha yeah eh eh amana"

Dave Matthews - "Eh Hee"

Offline Dźwiedź

• Grupa Scenariuszowa
  • Użytkownicy
« Odpowiedź #25 dnia: Kwiecień 24, 2008, 04:59:07 pm »
Jerzy - znów pół strony, znów bez sensu, znów z gracją chomika z wścieklizną, znów ad personam nie do tematu. Uprzejmie cię informuję że IMO bredzisz, ale ja z tym nie mam problemu ponieważ to bredzenie generalnie traktuje jak występy J.R. Nowaka, Senyszyn czy Palikota (a wybierz sobie co ci tam pasuje z opcji politycznej). Traktuj to jako przytyk osobisty, bo nim jest.

Ad rem Problem tylko polega na tym że jak się okazuje jesteście Panowie co najwyżej głośno krzyczącą mniejszością. A co do zasad rządzących forum to niestety reguły ustala 1. moderatorzy 2.tzw większość aktywnych. Są luźne reguły - właśnie dlatego ich przestrzeganie jest ważne - bo inaczej okaże sie że każdy sobie będzie wybierał jakich przestrzegać.

A właściwie to po co ja to wam pisze? I tak każdy wie swoje.
« Ostatnia zmiana: Kwiecień 24, 2008, 05:21:02 pm wysłana przez Dźwiedź »

Offline Thorgrim

• Majster
  • Użytkownicy
« Odpowiedź #26 dnia: Kwiecień 24, 2008, 05:42:50 pm »
Chyba najlepiej by było jakby modzi bez ostrzerzenia kasowali oftopowe posty a przenosili je jak rzeczywiście stworzyła się ważna/ciekawa dyskusja/problem. Bo tak nie ma bata znaleźć na forum sensownych informacji.
71:5

Offline Zsa-Zsa

• Legendarna Biała Gęś
  • Administrator
  • Użytkownicy
  • koleżanka nie-sympatyczna
« Odpowiedź #27 dnia: Kwiecień 24, 2008, 06:02:38 pm »
Chyba najlepiej by było jakby modzi bez ostrzerzenia kasowali oftopowe posty

Daj spokój, jeśli tak zrobią, to dopiero się krzyk podniesie....
W sytuacji, gdy o niemal każdy drobiazg na forum podnosi się wielkie larum, przywołuje autorytety, wzywa imienia Schamanna nadaremno, grozi banem, etc. - obojętne, czy chodzi o kolory przynależne moderatorom, bezpieczeństwo sprzętu, czy którąkolwiek dyskusję z puli sobie wybierzesz - zaczyna to wyglądać jak zlot beretów w Toruniu, a nie jak plany fajnej letniej imprezy.

Jerzy - o czym Ty mówisz?  :o Masz pretensje, że modowie modują? I robi sie zlot beretów? Chyba, waść, przesadziłeś...
Ostatni krzyk, łabędzia nuta<br />I dalej nic w teatrze lalek<br />Ogólnie mówiąc - life is brutal<br />Poza tym wszystko doskonale.

Offline apollyon

• Użytkownicy
« Odpowiedź #28 dnia: Kwiecień 24, 2008, 06:03:46 pm »
Daj spokój, jeśli tak zrobią, to dopiero się krzyk podniesie....
nie Zsa - Zsa, nie podniesie się, bo nie będą mieli gdzie podnosić krzyku- po prostu modowie to wytną...

Offline katu

• Last King of Terrain
  • Użytkownicy
  • Kay-Dub
« Odpowiedź #29 dnia: Kwiecień 24, 2008, 06:08:32 pm »
1. Kłys nie jest modem.

2. Przepraszam, ale z postu Jerzego wynika ze od czasu pierwszego kwietnia zachowywalem sie autorytarnie i wrednie podczas modowania. Jakos sobie tego nie przypominam. A generalnie czuje sie dotkniety takimi uwagami, bo zawsze staralem sie byc w porzadku.

3. W ogole klimat forum jest imho strasznie luzny jak na forum tematyczne.  A o kolory poszlo tyle, ze zostala tylko zwrocona uwaga. Nie bylo zadnych banow, nic.

4. Wszyscy ktorzy domagaja sie usuwania postow offtopowych: po jaka cholere je piszecie?! Zeby zablysnac chwilowym dowcipem? Czy to jest jakies takie ZEN, jak zrobienie mandali z piasku i potem jej rozwalenie? Tylko ze w przypadku buddyjskim samemu sie rozwala swoje dzielo, a tutaj sie wzywa modow, zeby po was sprzatali.

5. Ad. Apollyon. Nie wytna. Lepiej zacznij uzywac emotikonek, bo zaczynam to brac osobiscie.
"We've all heard that a million monkeys banging on a million typewriters will eventually reproduce the entire works of Shakespeare. Now, thanks to the Internet, we know this is not true." - Robert Wilensky