Autor Wątek: Kolory modów i zachowania na forum  (Przeczytany 42433 razy)

Offline Zsa-Zsa

• Legendarna Biała Gęś
  • Administrator
  • Użytkownicy
  • koleżanka nie-sympatyczna
Odp: Kolory modów i zachowania na forum
« Odpowiedź #30 dnia: Kwiecień 24, 2008, 06:14:49 pm »
Bo Ty, Katu, zbyt łagodny jesteś. Jak przed chwilą zobaczyłam jeden post w jednym miejscu i ten post był tak w temacie, to pomyślałam, że chwała losowi, że nie jestem modem, bo wtedy dopiero można by to forum oskarżać o zamordyzm.
Ostatni krzyk, łabędzia nuta<br />I dalej nic w teatrze lalek<br />Ogólnie mówiąc - life is brutal<br />Poza tym wszystko doskonale.

Offline apollyon

• Użytkownicy
« Odpowiedź #31 dnia: Kwiecień 24, 2008, 08:08:52 pm »
5. Ad. Apollyon. Nie wytna. Lepiej zacznij uzywac emotikonek, bo zaczynam to brac osobiscie.
????????
Ale że niby co...

jak byście cieli wszystkie offtopy, czego obecnie nie robicie, łącznie z pretensjami do tego dlaczego to czy tamto wycieli, to mielibyście opinię faszystów, ale porządek na forum... z mojego forumowego doświadczenia, wynika, że ilość offtopów przy takim podejściu stopniowo maleje...

po jaka cholere je piszecie?! Zeby zablysnac chwilowym dowcipem?

TAK... bo fajnie, bo można, bo się nudzi, bo ma się jakąś uwagę, która zbacza z tematu... tylko mi proszę teraz nie wmawiać, że to ja jestem durny, bo to ja tu offtopikuje- nie należę do czołówki...
Jakbyście zakasowali jednego z drugim na miesiąc za offtopikowanie, to by wszystkim szybko rura zmiękła..
Bez szyn, Bez trakcji, napędzana ciałami grzeszników, niosąca terror i grozę, pędzącą na zderzenie z dobrem, ognistą wstęga zaznaczająca swoją drogę, wśród kłębów czarnego dymu, dając znać gwizdkiem parowym odjeżdża PKS- Piekielna Kolej Szatana<br />71:5

Offline Rafałsz

• Szyderca
  • Użytkownicy
  • Czołem!
    • Kompania Czarnej Dłoni
« Odpowiedź #32 dnia: Kwiecień 24, 2008, 09:52:37 pm »
Wracając do mainstream'u dorzucam swoją opinię o kolorach i ostrości moderacji:

1. Jak dla mnie dwa kolory moderatorów wystarczą. I tak nie odróżniam indywidualnych kolorów moderatorów i jest mi w zasadzie obojętne kto konkretnie coś wymoderował.

2. Lubię dyskusje merytoryczne i uważam, że niektóre tematy wybitnie powinny być wolne od off-topów, krotochwil i żartów. Już z czytania kilku zrezygnowałem, właśnie przez to, że musiałem się przedzierać przez jakieś prywatne-publiczne dyskusje.

3. Nie mam nic przeciwko tematom nieuporządkowanym, ale powinna być wyraźna granica między nimi, a między merytorycznymi.

Pozdrawiam!
R.
Graliśmy uczciwie, ty oszukiwałeś, ja oszukiwałem - wygrał lepszy.
Graliśmy uczciwie... 71:5

Offline Emilia

• Pierwszy oficer HSS Haryzma
  • Administrator
  • Użytkownicy
  • Evilia Cruella Skirmuntt
    • galeria
« Odpowiedź #33 dnia: Kwiecień 24, 2008, 10:38:12 pm »
Rany..A tak mi się nie chciało odpowiadać w tym temacie ::)

Ale ok, poczułam się wywołana do tablicy po raz kolejny.
Po pierwsze, jeśli o kolor fioletowy chodzi, to z przyzwyczajenia z innego forum raz w nim coś napisałam jako moderator. Schamann później powiedział, że mu nie przeszkadza i jak chce i mi się tak podoba, to mogę sobie w nim pisać. I co wam to właściwie przeszkadza  ??? Rozumiem,że forum ma być luźne i fajne i pełne durnych offtopów nie na temat (tak...zdaje sobie całkowicie sprawę, że też mi się zdarza je pisać), ale moderatorzy to już muszą być po linijkę, za nic nie mogą użyć innego koloru niż dwa, bo zwykłym użytkownikom zabraknie wtedy innych kolorów do pisania. Gdyby oczywiście mieli taką ochotę bo normalnie to piszą sobie  na czarno...Ale gdyby chcieli...!
Widzę tu pewną niekonsekwencje. Ja tam mogę pisać na zielono i czerwono, ale naprawdę nie wiem co wam ten biedny fiolet przeszkadza..O_o

Co do offtopów to nie raz już pisałam, że mi się niedobrze robi jak widzę kolejny głupi temat wydzielony. Aż zaniedbałam trochę modowanie, bo już mi się nie chce wymyślać gdzie wyciąć posty, gdzie w kleić, i jaki błyskotliwy tytuł nadać. Ja bym po prostu je wywaliła...Tak jak robie ze swoi mi czasem zresztą:P

Offline Thorgrim

• Majster
  • Użytkownicy
« Odpowiedź #34 dnia: Kwiecień 24, 2008, 10:48:59 pm »
Fajnie Milady, bardzo Cię proszę żebyś nasze posty też wywalała ;D jak jakieś bzdury od rzeczy piszemy.
71:5

Offline Emilia

• Pierwszy oficer HSS Haryzma
  • Administrator
  • Użytkownicy
  • Evilia Cruella Skirmuntt
    • galeria
« Odpowiedź #35 dnia: Kwiecień 24, 2008, 10:53:44 pm »
robiłam tak. dopóki  nie zostałam zakrzyczana. i co znaczy "my"?:P

Offline Thorgrim

• Majster
  • Użytkownicy
« Odpowiedź #36 dnia: Kwiecień 25, 2008, 12:05:14 am »
ja tylko w swoim imieniu :P żeby wszystkim wywalać ;) bo nigdzie nie napisałem my :P
71:5

Offline Marcin

• Elfi Ras-Org
  • Użytkownicy
  • LOK'TAR!!!
« Odpowiedź #37 dnia: Kwiecień 25, 2008, 12:07:26 am »
chodziło chyba:
[...] jak jakieś bzdury od rzeczy piszemy.

:)
"Did you think we hired you to fight in a tourney? Shall I bring you a nice iced milk and a bowl of raspberries? No? Then get on your fucking horse."

Offline JeRzy

• Highly flammable
  • Użytkownicy
« Odpowiedź #38 dnia: Kwiecień 25, 2008, 03:43:43 am »
Jerzy - znów pół strony, znów bez sensu, znów z gracją chomika z wścieklizną, znów ad personam nie do tematu. Uprzejmie cię informuję że IMO bredzisz, ale ja z tym nie mam problemu ponieważ to bredzenie generalnie traktuje jak występy J.R. Nowaka, Senyszyn czy Palikota (a wybierz sobie co ci tam pasuje z opcji politycznej). Traktuj to jako przytyk osobisty, bo nim jest.

Wiesz Niedźwiedź, korci mnie, żeby Ci odpisać tak, jak potrafię i jak na to zasługujesz, ale nie chcę przekreślać naszej znajomości, więc przemilczę w nadziei, że andropauza Ci minie i kiedyś jeszcze da się z Tobą rozmawiać jak z istotą myślącą. A na stwierdzenie, że Twoim zdaniem bredzę, odpowiem jedynie słusznym na tę okoliczność cytatem z bash.org: "mam w d***e Twoje zdanie".

Katu - akurat Ciebie moje uwagi dotyczące moderowania nie dotyczą. Jeśli tak to odebrałeś, przepraszam - mea culpa. :) Kłys nie jest modem, ale nie przeszkadza mu to w rozstawianiu wszystkich po kątach, więc można się odruchowo pomylić. Do tego jest orgiem, więc w pewnym sensie bucuje nie na własny rachunek, a jako reprezentant ekipy organizatorskiej.

Emi - mnie tam modowanie na fioletowo nie przeszkadza, a nawet uważam za fajny, indywidualny smaczek. Tylko nie anektuj, proszę, fioletu na wyłączność - wystarczą klamerki [mod on / off]. :)
"The problem is some people gonna try to convince you
That they know the answer no matter the question
Be wary of those who believe in a neat little world
Cause it's just fucking crazy you know that it is
Eh hee yeah amanaya yeaha yeah eh eh amana"

Dave Matthews - "Eh Hee"

Offline Zsa-Zsa

• Legendarna Biała Gęś
  • Administrator
  • Użytkownicy
« Odpowiedź #39 dnia: Kwiecień 25, 2008, 09:32:43 am »
Mnie nie przeszkadza fioletowy kolor modowania. Mnie przeszkadza:
- offtopowanie w każdym temacie, na jaki się trafi
- nieszanowanie współużytkowników forum poprzez plecenie, co się akurat podoba w temacie dowolnym, bez dopuszczenia do siebie myśli, że może ktoś chciałby podyskutować mertorycznie i nie przedziarać się przez setki offtopów
- traktowanie upomnień modów na temat offtopowania jako "zamordyzm".

Ostatni krzyk, łabędzia nuta<br />I dalej nic w teatrze lalek<br />Ogólnie mówiąc - life is brutal<br />Poza tym wszystko doskonale.

Offline Bestia

• Jajakobyły
  • Administrator
  • Użytkownicy
    • Konwent Fantastyki Steam&Sword
« Odpowiedź #40 dnia: Kwiecień 25, 2008, 09:39:49 am »
Z-Z czy kłótnie w temacie również uważane są za oftopy? Bo odnoszę takie wrażenie, że dyskusję i wymiana poglądów właśnie w ten sposób są traktowane w tym ujęciu.

I nie cięcie oftopów chyba przez nikogo nie jest traktowane jako zamordyzm, ale cięcie fragmentów bądź całych wypowiedzi w dyskusji już tak.

Offline Zsa-Zsa

• Legendarna Biała Gęś
  • Administrator
  • Użytkownicy
« Odpowiedź #41 dnia: Kwiecień 25, 2008, 09:45:06 am »
Nie zaliczyłabym kłótni merytorycznych w temacie do offtopów. Za to osobiste pyskówki i przytyki już tak. A jak potraktować kłótnię, w której jest jedno zdanie merytoryczne, a następne dziesięć to jeżdżenie po sobie interlokutorów?

A cięcie całych fragmentów dyskusji - mówimy o merytorycznych fragmentach, czy o wyżej wspomnianych kłótniach osobistych?

Offline Bestia

• Jajakobyły
  • Administrator
  • Użytkownicy
    • Konwent Fantastyki Steam&Sword
« Odpowiedź #42 dnia: Kwiecień 25, 2008, 09:51:37 am »
Mi osobiście chodzi o przynajmniej kilka przypadków kłótni czysto merytorycznych które były przycinane.
Co do prywatnych wycieczek wydaje mi się że podzielamy wspólny pogląd.

A zakładając czystą utopię bez oftopów i prywatnych anonsów, to chciałbym zwrócić uwagę, że forum jest do dyskusji o orkonie. A cześć informacyjna np. dla misiów znajduje się pod adresem http://orkon.org

Offline Dźwiedź

• Grupa Scenariuszowa
  • Użytkownicy
  • Niedźwiedź mający święty spokój...
« Odpowiedź #43 dnia: Kwiecień 25, 2008, 10:04:45 am »
Ja też jestem za cięciem offtopów i personalnych wjazdów i to cięciem masowym. z komentarzami typu - mod on offtop mod off, mod on personalny mod off - zamiast edukacyjnych pouczeń i ostrzeżeń. Będzie szybciej, sprawniej, mniej roboty dla modów. Spokojnie można ustalić które grupy topików mają jak ostre zasady i jechać. Bo hamletyzowanie to nienajlepsza polityka.

Co do kłótni merytorycznych Bestia to one często przenoszą się w kłótnie personalne, a co gorsza jeżeli trwają między niewielką liczbą osób to bez interwencji moda przerwanie takiego sporu wymaga rezygnacji z prawa odpowiedzi. A jak nie ma na co odpowiadać to się kończy spór.
Autobiografia Tytuł: Chichoczący niedźwiedź Podtytuł: Ja - Bydle.

Offline Kędzior

• Prezydent
  • Użytkownicy
  • Da ba di da ba dai
    • Międzynarodowy Serwis Informacyjny
« Odpowiedź #44 dnia: Kwiecień 25, 2008, 01:05:48 pm »
O. I tutaj zgadzam się z Dźwiedziem. Jest to dość normalne, by merytoryczna kłótnia zamieniła się w osobiste... bardzo osobiste... jechanie...

Pozwolę sobie tutaj przytoczyć przykład dość ocieplonej wymiany zdań między moim przedmówcą a Jerzym... Zaczęło się od prostego stwierdzenia, że jeden zgadza się z inną osobą, a nie z kimś innym, a skończyło się na "Mam w ***** Twoje zdanie"...

A wielki koniec nastąpił, gdy jeden wybrał milczenie... Jakie to proste...

A tak z podobnej beki: Jestem jak najbardziej za cięciem bez litości, ale tutaj pozwole sobie odpowiedzieć jakbym był modem: "To sobie to rób". Bo tego jest naprawde dużo... Przyjemna byłaby taka utopia, gdzie ludzie trzymają się dyskusji tam gdzie trza, a gadają od rzeczy tam gdzie można. Owszem, sam lubię offtopować... Oj lubię... Ale nie zawsze...