Autor Wątek: Kolory modów i zachowania na forum  (Przeczytany 43717 razy)

Offline JeRzy

• Highly flammable
  • Użytkownicy
Odp: Kolory modów i zachowania na forum
« Odpowiedź #60 dnia: Kwiecień 26, 2008, 09:52:13 am »
Widzisz Zsa-Zsa, problem w tym, że modowie próbowali zachować taki środek, ale im to nie wychodziło; brakowało przejrzystych zasad działania. Dlatego teraz sytuację próbuje się leczyć skrajnością, którą najprościej wykonać, zamiast ustalić wypośrodkowane reguły, przy których można mówić faktycznie o moderacji (czyli słownikowo: umiarkowaniu, powściągliwości). Brak zasad plus brak wyczucia daje burdel na kółkach.

Having all that said, podtrzymuję wcześniejsze zdanie: może być łagodnie, może być surowo, byle istniały przejrzyste zasady, a wszyscy byli sprawiedliwie traktowani. W przeciwnym wypadku szybko dojdzie do kolejnej awantury, tym większej, im większa będzie opresja moderatorów.
"The problem is some people gonna try to convince you
That they know the answer no matter the question
Be wary of those who believe in a neat little world
Cause it's just fucking crazy you know that it is
Eh hee yeah amanaya yeaha yeah eh eh amana"

Dave Matthews - "Eh Hee"

Offline Hakken

• Użytkownicy
  • Maverick, inspektor śledczy
« Odpowiedź #61 dnia: Kwiecień 26, 2008, 04:09:42 pm »
Zdecydowanie jestem za łącznie z banem, mam tylko małe zastrzeżenie. Niech modowie również patrzą na formę wypowiedzi. Tzn np jeżeli pół posta będzie na temat a później ktoś zaznaczy, że offtopuje trochę bo coś mu sie z czymś skojarzyło i chciałby się podzielić to albo nie usuwać, albo jeżeli to łamie regulamin usuwamy tylko tą część. Btw proszę również karać za spamowanie i floodowanie, które niektórzy tu mimo opcji edycji uprawiają. Są w regulaminie a mi to przeszkadza.
Call me Maverick, DJ Maverick

Offline KOVAL

• Użytkownicy
« Odpowiedź #62 dnia: Kwiecień 27, 2008, 10:02:12 am »
dziekuję za odzew

teraz w gronie modowskim zastanowimy się nad przeprowadzeniem czegoś takiego
- bo na to wszyscy modowie muszą mieć dużo czasu i chęci

a przy okazji chciałbym tylko powiedzieć wszystkim, którzy napisali że "tak, ale tylko..."
ze nie ma żadnych "ale"
jeśli to przeprowadzimy to przeprowadzimy to po naszemu i nie będziemy przyjmować zażaleń ani pouczeń
8) 8)

Offline JeRzy

• Highly flammable
  • Użytkownicy
« Odpowiedź #63 dnia: Kwiecień 27, 2008, 10:46:10 am »
przeprowadzimy to po naszemu i nie będziemy przyjmować zażaleń ani pouczeń 8) 8)

Właśnie tego się obawiam: któregoś moderatora poniesie, wytnie dyskusji jaja zamiast migdałków, a protestującego pacjenta "uśpi" banem.  :(

Musi być "ale", musi być w tym zdrowy rozsądek, a nie tylko masakra piłą łańcuchową. Moderowanie nie polega na dyktatorskim trzymaniu ludzi za mordy, ale na możliwie najmniej uciążliwym dla wszystkich pilnowaniu, żeby dyskusje przebiegały płynnie i w dobrej atmosferze. Wierzcie mi, wiem co piszę; niejedno forum moderowałem w życiu.
"The problem is some people gonna try to convince you
That they know the answer no matter the question
Be wary of those who believe in a neat little world
Cause it's just fucking crazy you know that it is
Eh hee yeah amanaya yeaha yeah eh eh amana"

Dave Matthews - "Eh Hee"

Offline apollyon

• Użytkownicy
« Odpowiedź #64 dnia: Kwiecień 27, 2008, 11:18:59 am »
wytnie dyskusji jaja zamiast migdałków, a protestującego pacjenta "uśpi" banem.
Jak rany, Jerzy, to cienkim głosem wyjaśnisz Kovalowi w Px, o co ci chodziło...

Nie ma ale- Kovalu, rozpoczynajcie tą akcje...
Bez szyn, Bez trakcji, napędzana ciałami grzeszników, niosąca terror i grozę, pędzącą na zderzenie z dobrem, ognistą wstęga zaznaczająca swoją drogę, wśród kłębów czarnego dymu, dając znać gwizdkiem parowym odjeżdża PKS- Piekielna Kolej Szatana<br />71:5

Offline Sekta

• GTM - Porucznik Rezerwy
  • Użytkownicy
  • chyba boję się kobiet...
    • ja
« Odpowiedź #65 dnia: Kwiecień 27, 2008, 12:06:06 pm »
a mi się to nie podoba:( wolę w życiu odrobinę anarchii...szczególnie wśród przyjaciół....a nie boicie się, że ten zamordyzm przeniesie się do "reala" na Orkon ...że stawiamy pierwszy krok właśnie do nieszczęscia w przyszłości..?
tak się kończą nocne igraszki.. .....               

Offline Zsa-Zsa

• Legendarna Biała Gęś
  • Administrator
  • Użytkownicy
  • koleżanka nie-sympatyczna
« Odpowiedź #66 dnia: Kwiecień 27, 2008, 12:07:58 pm »
Ja się, Sekta, nie dziwię, że Tobie się nie podoba ;)
Ostatni krzyk, łabędzia nuta<br />I dalej nic w teatrze lalek<br />Ogólnie mówiąc - life is brutal<br />Poza tym wszystko doskonale.

Offline KURA

• Użytkownicy
  • Moduł Pamięci Zewnętrznej
« Odpowiedź #67 dnia: Kwiecień 27, 2008, 12:59:22 pm »
Czy to oznacza, że naprawdę będzie można znaleźć tematy z konkretnymi informacjami, opisami, radami na temat Orkonu, konwentu, strojów, warunków, grania i odgrywania, Larpów na konwencie, realiów świata, historii zarówno konwentu jak i świata? :)

Dobra, jak ktoś kiedyś zauważył, jestem młoda jeszcze i taka ilość sarkazmu mi nie przystoi.

W takim razie mam takie koszmarne pytanie osoby młodej i niezorientowanej. Gdzie jest regulamin forum? Ta wytyczna względem której oceniać będzie można zachowania userów, modów i adminów?

Ps.: Przecież krytyki pod względem modowania najlepiej przekazywać moderatorom na priva, a nie na forum. Wtedy nie ma oftopu, który był by podłożem do banowania, wycinania lub innych radosnych praktyk. Skąd ta panika, o nadgorliwości modów? Ktoś ją widział już?

Przygotowania do roli życia, w LARPie rozpisanym na dekady

Offline Zsa-Zsa

• Legendarna Biała Gęś
  • Administrator
  • Użytkownicy
« Odpowiedź #68 dnia: Kwiecień 27, 2008, 01:01:15 pm »
http://forum.orkon.org/index.php?board=69.0

:)

Edit: podpadam pod punkt 1b - jednozdaniowy post i emotikonka :D
Ostatni krzyk, łabędzia nuta<br />I dalej nic w teatrze lalek<br />Ogólnie mówiąc - life is brutal<br />Poza tym wszystko doskonale.

Offline uelfik

• Lord of FLAME!
  • Użytkownicy
« Odpowiedź #69 dnia: Kwiecień 27, 2008, 01:03:13 pm »
Ja oczywiście też jestem przeciwko tej propozycji.

Chciałbym by najpierw moderatorzy wymagali od siebie, a dopiero potem jak okażą się zdolni, to dałbym im do rąk piłę mechaniczną.

Na razie mam wizję bandy radośnie dialogującej na kolorowo w postach innych użytkowników, urządzającej mod-owe harce itp. Nie dawałbym im do rąk skalpela, a co dopiero piły mechanicznej.
« Ostatnia zmiana: Kwiecień 27, 2008, 01:10:07 pm wysłana przez uelfik »
"Red drops stain satin so white..
..the way I sign my name"

Offline Zsa-Zsa

• Legendarna Biała Gęś
  • Administrator
  • Użytkownicy
« Odpowiedź #70 dnia: Kwiecień 27, 2008, 01:06:57 pm »
A może zrobić eksperyment i na tydzień dać modowanie niektórym, co bardziej buńczucznym, użytkownikom tego forum?

Offline uelfik

• Lord of FLAME!
  • Użytkownicy
« Odpowiedź #71 dnia: Kwiecień 27, 2008, 01:10:29 pm »
Tu nie trzeba eksperymentować. Mieliśmy już na forum pro-moderkę. Times long gone.

Offline KURA

• Użytkownicy
  • Moduł Pamięci Zewnętrznej
« Odpowiedź #72 dnia: Kwiecień 27, 2008, 01:11:43 pm »
True.

Ale tego regulaminu nie łamie się offtopując. Ktoś zauważył?

Chodziło mi o coś takiego, że skoro faktycznie zmienią się zasady modowania, to przydałaby się jakaś "wykładnia" jak te zasady będą wyglądać. Żeby wykluczyć nieporozumienia z zakresu: "Za łagodnie źle, za ostro - też źle", etc. Czyli regulamin w sensie praktycznym.

Przygotowania do roli życia, w LARPie rozpisanym na dekady

Offline Zsa-Zsa

• Legendarna Biała Gęś
  • Administrator
  • Użytkownicy
« Odpowiedź #73 dnia: Kwiecień 27, 2008, 01:12:46 pm »
Tu nie trzeba eksperymentować. Mieliśmy już na forum pro-moderkę. Times long gone.

Co to jest, wg Ciebie, pro-moderka? Nie pytam ironicznie.

Offline uelfik

• Lord of FLAME!
  • Użytkownicy
« Odpowiedź #74 dnia: Kwiecień 27, 2008, 01:17:55 pm »
Zsa-Zso.. naprawdę nie chcę tego rozdrapywać. Moje zdanie jest takie: rok temu było to robione sprawniej, konsekwentniej, dużo bardziej przewidywalnie.

Owszem, trzymam kciuki za obecnych mod'ów i liczę, że dorównają poprzednikom, ale krokiem w te stronę na pewno nie jest pytanie "chcecie byśmy was za mordę wzięli? naprawdę chcecie?"