Autor Wątek: Kolory modów i zachowania na forum  (Przeczytany 42671 razy)

Offline JeRzy

• Highly flammable
  • Użytkownicy
Odp: Kolory modów i zachowania na forum
« Odpowiedź #75 dnia: Kwiecień 27, 2008, 02:12:42 pm »
Ps.: Przecież krytyki pod względem modowania najlepiej przekazywać moderatorom na priva, a nie na forum. Wtedy nie ma oftopu, który był by podłożem do banowania, wycinania lub innych radosnych praktyk. Skąd ta panika, o nadgorliwości modów? Ktoś ją widział już?

Tak, nie tylko widziałem, ale padłem jej ofiarą - co najmniej dwukrotnie. Raz kiedy przy sporze, który zjechał na wycieczki osobiste, osobie, która je zaczęła nic się nie stało, a moje posty zostały wycięte i dostało mi się od moderatorów i drugi raz, kiedy mój post on-topik został w całości wycięty, chociaż tylko jego końcówka była częściowo off-topowa (i tylko częściowo). Interwencje na priv też nic nie dają - bywa, że nawet nie doczekasz się odpowiedzi.

Ja bym osobiście chętnie widział wśród moderatorów Zsa-Zsę, bo ma potrzebne do tego wyczucie, umiar, zdrowy rozsądek i umiejętność łagodzenia sporów. Byłoby miło, gdyby się tym zajęła.
"The problem is some people gonna try to convince you
That they know the answer no matter the question
Be wary of those who believe in a neat little world
Cause it's just fucking crazy you know that it is
Eh hee yeah amanaya yeaha yeah eh eh amana"

Dave Matthews - "Eh Hee"

Offline Zsa-Zsa

• Legendarna Biała Gęś
  • Administrator
  • Użytkownicy
  • koleżanka nie-sympatyczna
« Odpowiedź #76 dnia: Kwiecień 27, 2008, 02:21:58 pm »
Bardzo mi miło, Jerzy, ale...
Zsa-Zsę, bo ma potrzebne do tego wyczucie, umiar, zdrowy rozsądek i umiejętność łagodzenia sporów.
... chyba znamy dwie różne Zsa-Zsy :D
Ostatni krzyk, łabędzia nuta<br />I dalej nic w teatrze lalek<br />Ogólnie mówiąc - life is brutal<br />Poza tym wszystko doskonale.

Offline JeRzy

• Highly flammable
  • Użytkownicy
« Odpowiedź #77 dnia: Kwiecień 27, 2008, 02:31:47 pm »
Aha, jeszcze coś mi się przypomniało:

Czy to oznacza, że naprawdę będzie można znaleźć tematy z konkretnymi informacjami, opisami, radami na temat Orkonu, konwentu, strojów, warunków, grania i odgrywania, Larpów na konwencie, realiów świata, historii zarówno konwentu jak i świata? :)

Wydaje mi się, że temu raczej powinna służyć strona Orkonu, żeby można na niej było znaleźć zebrane, dobrze uporządkowane i zwięźle podane wszelkie informacje o konwencie. Forum natomiast ma raczej służyć dyskusji na wszelkie tematy orkonowe i przyległe - funkcja informacyjna to rzecz drugorzędna.

Dave Matthews - "Eh Hee"

Offline Zsa-Zsa

• Legendarna Biała Gęś
  • Administrator
  • Użytkownicy
« Odpowiedź #78 dnia: Kwiecień 27, 2008, 02:42:37 pm »
Forum natomiast ma raczej służyć dyskusji na wszelkie tematy orkonowe i przyległe - funkcja informacyjna to rzecz drugorzędna.

No nie do końca. Podstawowe informacje organizacyjne, historia świata, rasy itepede - to wszystko powinno być i jest na stronie. Ale po to to forum nie jest zamknięte, żeby ludzie mogli sobie wejść i o różne rzeczy pytać. Owszem, również po to, żeby dyskutować, ale też po to, żeby wymieniać doświadczenia, informacje, poglądy - na stronie tego nie zrobimy. To znaczy nie pogadamy sobie, nie poudzielamy sobie rad etc.
« Ostatnia zmiana: Kwiecień 27, 2008, 02:53:35 pm wysłana przez Zsa-Zsa »
Ostatni krzyk, łabędzia nuta<br />I dalej nic w teatrze lalek<br />Ogólnie mówiąc - life is brutal<br />Poza tym wszystko doskonale.

Offline JeRzy

• Highly flammable
  • Użytkownicy
« Odpowiedź #79 dnia: Kwiecień 27, 2008, 03:14:55 pm »
Tak swoją drogą (ciekawe, czy oberwie mi się za taki off-topic), dobrze byłoby zrobić taki dział informacyjny na stronie - jakie na miejscu są warunki, co trzeba ze sobą zabrać koniecznie, itp. Właśnie nie od strony świata gry, ale od strony organizacyjnej. Pytania o te rzeczy pojawiają się co roku, a takie coś na kształt zebranego FAQ ułatwiłoby ludziom życie - w tej chwili te rzeczy istnieją na stronie w formie szczątkowej. Wystarczyłoby to pozbierać i tylko robić raz na jakiś czas drobne uaktualnienia. A miśki nie musiałyby się wtedy przekopywać przez dziesiątki osobnych topików i off-topików na forum.

Dave Matthews - "Eh Hee"

Offline Zsa-Zsa

• Legendarna Biała Gęś
  • Administrator
  • Użytkownicy
« Odpowiedź #80 dnia: Kwiecień 27, 2008, 03:22:13 pm »
Jerzy, no proszę Cię :)
http://orkon.org/ogolne/cozabrac
http://orkon.org/ogolne/svoire-vivre
http://orkon.org/larp
http://orkon.org/ogolne

A ludzie dopytują bardziej szczegółowo - ale jeśli zrobisz te opisy bardziej szczegółowe, to guzik tam znajdziesz przejrzystego :)

Offline JeRzy

• Highly flammable
  • Użytkownicy
« Odpowiedź #81 dnia: Kwiecień 27, 2008, 03:41:43 pm »
Ano racja, jest - zwracam honor. Ale przyznam szczerze, że kiedy tego szukałem, nie znalazłem.  ;)

Dave Matthews - "Eh Hee"

Offline Kędzior

• Prezydent
  • Użytkownicy
  • Da ba di da ba dai
    • Międzynarodowy Serwis Informacyjny
« Odpowiedź #82 dnia: Kwiecień 28, 2008, 12:07:18 am »
Troche późno, ale i tak się wypowiem:

Ja postulowałem, i jestem za. Mam lekkie zastrzeżenia co do podejścia, jak to bodaj Uelfik zauważył, "chcecie byśmy was za mordę wzięli? naprawdę chcecie?", ale mimo wszystko jestem za.

Dużo narzekania (Oczywiście Jerzy tutaj króluje <To nie jest dogryzka...>), na temat strachu oddawania takich mocy z własnej woli i proszenie o biczowanie tych co mogą, ale po co narzekać teraz? Zobaczmy jak to będzie. Może trochę będzie ostro, ale mam nadzieję, że dzięki temu forum się trochę uspokoi.

Jestem też za Sławkiem (chyba, że źle zrozumiałem), by nie usuwać posta, jeżeli jest na temat i ma małą dopiskę na końcu. Ale tego chyba nie trzeba mówić... Być ostrym modem nie oznacza być bezlitosnym, za przeproszeniem, chamem. Ale tego też nie trzeba mówić...

Sekta, według mnie, dyskusja merytoryczna powinna takową pozostać. Mały żarcik tu czy tam w wypowiedzi oczywiście się należy, ale bez mocnych OT, bo wtedy robi się poprostu brudno... I nie chce mi się czytać 100 Inside Jokeów nim coś znajdę sensownego. Jest Hyde, mamy towarzystwo dość ogarnięte, by mogli zabrać głos i w wypowiedzi powiedzieć coś śmiesznego. A jak nie potrafią, i chcą tylko coś walnąć dla jaj, bo nie są w stanie powiedzieć czegoś na temat, sory...

Swoją drogą... nie wiem czemu (Choć się nie dziwię), że Tobie to nie pasuje... Przecież zazwyczaj walniesz żartem, nawet jak mało wnoszącym do debaty, tematycznym. Podchwycenie hipokryzji czyjeiś wypowiedzi i zażartowanie sobie z tego, to nie jest OT, tylko pokazanie luki w myśleniu... Modzi przecież nie są debilami...

<EDIT> Hehe, i ja to wszytko na poważnie mówię z takim awatarkiem... Właśnie zobaczyłem jak to absurdalnie wygląda...

Offline JeRzy

• Highly flammable
  • Użytkownicy
« Odpowiedź #83 dnia: Kwiecień 28, 2008, 12:30:50 am »
Jestem też za Sławkiem (chyba, że źle zrozumiałem), by nie usuwać posta, jeżeli jest na temat i ma małą dopiskę na końcu. Ale tego chyba nie trzeba mówić...

Jak się przekonałem namacalnie, jednak trzeba. Dlatego jestem ostrożny - pewna doza braku zaufania wynika z doświadczenia. Tym bardziej, że jak już nadgorliwy moderator coś takiego wytnie, to post jest raczej nie do odzyskania.

Dave Matthews - "Eh Hee"

Offline uelfik

• Lord of FLAME!
  • Użytkownicy
« Odpowiedź #84 dnia: Kwiecień 28, 2008, 01:20:36 am »
Ja po prostu nie uważam by potrzebny był nam tutaj jakiś "więzienny eksperyment".

Tak naprawdę myślę, że wszyscy chcą po prostu by moderatorzy moderowali:

- kulturalnie
- konsekwentnie

W tym kierunku można iść:

a) zaprzestając luźnej moderki (np. jajcarskiego dialogowania w postach innych) i w ogóle używania swoich moderatorskich kolorów gdy nie ma ku temu potrzeby (np. przy każdej okazji gdy chcemy podkreślić wagę swoich słów).
b) ustalając JASNE zasady

Nie potrzeba do tego:

a) Zawierania żadnej "umowy społecznej". Jedyna, która powinna być zawarta została zawarta już dawno. Dzięki niej mamy podział na moderatorów i użytkowników. Starczy.
b) Bycia opryskliwym, czy obcesowym (a przykro mi; taki obraz wyłania mi się z tej propozycji i tekstów z cyklu "i nikomu się nie będziemy tłumaczyć!").

Pozdrawiam i życzę wszystkim użytkownikom tego forum jak najlepszej atmosfery do dyskusji.
"Red drops stain satin so white..
..the way I sign my name"

Offline AnKa

• Użytkownicy
  • Komisarz Zębowej Policji
« Odpowiedź #85 dnia: Kwiecień 28, 2008, 09:48:33 am »
Ja bym jednak wolała, żeby modowie zaznaczali swoją interwencję. To uczciwe, jasne i dodatkowo wychowawcze. Widać kto i gdzie zasłużył na nożyczki.  >:D

EDIT:

Do jednego z postów Jerzego: Kłys nie jest rzecznikiem GTSu, na forum, podobnie jak pozostali, przedstawia jedynie swoje zdanie. Szefem naszej grupy jest Szaman, więc to jego słowa są najbardziej zobowiązujące.
« Ostatnia zmiana: Kwiecień 28, 2008, 10:11:01 am wysłana przez AnKa »
"You cannot imagine, what we have seen with our eyes..."

Offline Bestia

• Jajakobyły
  • Administrator
  • Użytkownicy
    • Konwent Fantastyki Steam&Sword
« Odpowiedź #86 dnia: Kwiecień 28, 2008, 10:27:47 am »
Nie prościej było by wam dogadać to w Paradoksie?

Offline Zsa-Zsa

• Legendarna Biała Gęś
  • Administrator
  • Użytkownicy
« Odpowiedź #87 dnia: Kwiecień 28, 2008, 10:36:20 am »
Nie prościej Tobie, Bestia, byłoby się kontaktować z Triballem telefonicznie? :P

Offline Bestia

• Jajakobyły
  • Administrator
  • Użytkownicy
    • Konwent Fantastyki Steam&Sword
« Odpowiedź #88 dnia: Kwiecień 28, 2008, 10:47:58 am »
no dobra wygrałaś  O0

Tak tylko dorzucę do narzekań, jak ktoś już w tym wątku zauważył kiedyś był tu zamordyzm czego efektem była duża fala osób które po prostemu przestały odwiedzać forum.

Offline Hakken

• Użytkownicy
  • Maverick, inspektor śledczy
« Odpowiedź #89 dnia: Kwiecień 28, 2008, 10:56:12 am »
a przy okazji chciałbym tylko powiedzieć wszystkim, którzy napisali że "tak, ale tylko..."
ze nie ma żadnych "ale"

OK, pod warunkiem, że zasady będą jasne i logiczne

Na razie mam wizję bandy radośnie dialogującej na kolorowo w postach innych użytkowników, urządzającej mod-owe harce itp. Nie dawałbym im do rąk skalpela, a co dopiero piły mechanicznej.

Muszę w tym miejscu przyznać Uelfowi rację.
Jeżeli próbujemy czegoś takiego to tylko pod warunkiem, że działa to w dwie strony.
Call me Maverick, DJ Maverick