Autor Wątek: Kolory modów i zachowania na forum  (Przeczytany 43830 razy)

Offline Bestia

• Jajakobyły
  • Administrator
  • Użytkownicy
    • Konwent Fantastyki Steam&Sword
Odp: Kolory modów i zachowania na forum
« Odpowiedź #105 dnia: Kwiecień 28, 2008, 02:39:14 pm »
hmm to ja wraz ze stopniowaniem proponuję, aby wymyśleć podrangi dla moderatorów, i kolejne stopnie ostrzeżeni i poważności będą w miarę przez kolejnych moderatorów wypisywane. Można też im przypisać odpowiednie kolory, tak aby było ładnie.
Ew. niech użytkownicy piszą na niebiesko oftopy w tedy będzie je prościej wychwycić i zlikwidować.

Offline KOVAL

• Użytkownicy
« Odpowiedź #106 dnia: Kwiecień 28, 2008, 02:39:47 pm »
Uelfik:
bardzo dziekuję - o coś takiego mi chodziło - jasne sprecyzowanie co wyobrażasz sobie jako właściwą moderkę

dwie uwagi:
ad kolory:
Lepiej normalnie, na czarno napisać: trzymajcie się proszę tematu.
ja to widzę tak:
kiedy pisze na czarno - wypowiadam się jako strona w dyskusji czyli defacto jako taki sam uzytkownik jak każdy inny
kiedy pisze na zielono wtedy sie wypowiadam jako Mod
i np. nawoływanie do trzymania sie tematu albo nie zapędzania w niesympatyczne gierki - jest IMO wykonywaniem obowiązków MODa w kwestii dbania o przejrzystość treści albo kulturę wypowiedzi - bo zazwyczaj mi osobiście jako nie-modowi mogłoby przeszkadzać to mało albo i wcale

a IMO czerwony powinien byc zarezerwowany dla komunikatów Adminów albo informacji o banach itp.

ad harce i jajcarowanie modowe
harcowania w cudzych postach (np. "tu nikt mnie nie zmoderuj" /mod on "a założysz sie"/ "hej, to ja to moderuję/hyhyhy/" i tego typu bzdury)
co do zasady rozumiem i generalnie sie zgadzam
ale co do tego konkretnego przypadku (i ew. analogicznych) - IMO kiedy ktoś (mniej lub bardziej) żartem prowokuje moda to IMO mod ma obowiązek zaznaczyć fakt iż widzi co się dzieje i reaguje, i powinno być to w miejscu owej prowokacji a nie ileśtam postów dalej :) - szczególnie w przypadku gdy ten ktoś jest kumplem modów i osoba jakoś tam związaną z Orgami :P - tylko ważne żeby ew. trzymać sie analogicznie żartobliwego tonu :D

Offline Hakken

• Użytkownicy
  • Maverick, inspektor śledczy
« Odpowiedź #107 dnia: Kwiecień 28, 2008, 03:27:27 pm »
Co do kolorów popieram Z-Z i Uelfa.

-> Marcinie,
 jak na razie dochodzimy do coraz większych konkretów jeżeli chodzi o wizje modowania, nierozumiem zatem tym razem Twojego prześmiewczego tonu.

-> Modzi
Ten topik naprawdę powinien znaleźć się w dziale o netykiecie, ponawiam swoją prośbę o przeniesienie go tam. On już dawno nie mówi tylko o kolorach.
Call me Maverick, DJ Maverick

Offline Marcin

• Elfi Ras-Org
  • Użytkownicy
  • LOK'TAR!!!
« Odpowiedź #108 dnia: Kwiecień 28, 2008, 03:36:00 pm »
IMO kiedy ktoś (mniej lub bardziej) żartem prowokuje moda to IMO mod ma obowiązek zaznaczyć fakt iż widzi co się dzieje i reaguje, i powinno być to w miejscu owej prowokacji a nie ileśtam postów dalej :) - szczególnie w przypadku gdy ten ktoś jest kumplem modów i osoba jakoś tam związaną z Orgami :P - tylko ważne żeby ew. trzymać sie analogicznie żartobliwego tonu :D

Z całym sympatycznym, zartobliwym tonem: (:) )
Jeśli gdzieś jest dajmy na to żartobliwy watek o bucowaniu modów i użytkownicy miedzy sobą piszą "hehehe tu nam nic nie mozna zrobić" to po co mod ma pisać nawet żartem, że można...? :o Żeby pokazać, że jego jest na wierzchu i że ma władzę...? Dopóki oni nie robią sobie personalnych wycieczek, to mentorskie grożenie paluszkiem i korzystanie z możliwości modowania ich postów prowadzi prościutko do stwierdzenia "rany, no wiemy, że możesz, ale czy naprawdę musisz pokazywać że możesz kiedy wszyscy tu sobie żartujemy...?" ::)

Jeśli mod chce się włączyć do takiej dyskusji jako użytkownik - proszę bardzo :)
Jeśli chce wpisać w swoim poscie "mod on" i zabrać głos w dyskusji przekomarzając się jako moderator też ok :)
Ale jeśli wpisuje coś komuś w posta to:
-albo robi to dla żartu (a wtedy ja mogę zrobić z tym to samo co z każdym dopisanym przez dowolnego dowcipnisia tekstem ;D)
-albo mnie faktycznie upomina (a jako że omawiamy przypadek żartobliwej dyskusji, to robi to bez powodu, dowodząc tym samym, że modowie bucują...  :D)

Ergo: niech modowie nie wpisują nikomu nic w posty jeśli faktycznie nie łamie on regulaminu i nie wykracza poza normy i temat topicu - uniknie się tym samym nieporozumień :)

-> Marcinie,
 jak na razie dochodzimy do coraz większych konkretów jeżeli chodzi o wizje modowania, nierozumiem zatem tym razem Twojego prześmiewczego tonu.
No przez te cztery poprzednie strony to nie bardzo ;) Dopiero teraz zaczyna się to klarować :)

-> Modzi
Ten topik naprawdę powinien znaleźć się w dziale o netykiecie, ponawiam swoją prośbę o przeniesienie go tam. On już dawno nie mówi tylko o kolorach.
A mój prześmiewczy ton (i moja uwaga że off topuję) wynikają właśnie z tego, że uważam, że właśnie ze względu na to że temat już w dużej mierze nie dotyczy kolorów, to sam w sobie jest chyba w tym miejscu lekkim off topem, nie...? ;) :P
Popieram przeniesienie go do netykiety :)
« Ostatnia zmiana: Kwiecień 28, 2008, 04:05:22 pm wysłana przez Marcin »
"Did you think we hired you to fight in a tourney? Shall I bring you a nice iced milk and a bowl of raspberries? No? Then get on your fucking horse."

Offline uelfik

• Lord of FLAME!
  • Użytkownicy
« Odpowiedź #109 dnia: Kwiecień 28, 2008, 03:52:22 pm »

Z całym sympatycznym, zartobliwym tonem: (:) )
Jeśli gdzieś jest dajmy na to żartobliwy watek o bucowaniu modów i użytkownicy miedzy sobą piszą "hehehe tu nam nic nie mozna zrobić" to po co mod ma pisać nawet żartem, że można...? :o Żeby pokazać, że jego jest na wierzchu i że ma władzę...? Dopóki oni nie robią sobie personalnych wycieczek, to mentorskie grożenie paluszkiem i korzystanie z możliwości modowania ich postów prowadzi prościutko do stwierdzenia "rany, no wiemy, że możesz, ale czy naprawdę musisz pokazywać że możesz kiedy wszyscy tu
sobie żartujemy...?" ::)

Otóż to! +1
"Red drops stain satin so white..
..the way I sign my name"

Offline katu

• Last King of Terrain
  • Użytkownicy
  • Kay-Dub
« Odpowiedź #110 dnia: Kwiecień 28, 2008, 03:57:05 pm »
-> Modzi
A mój prześmiewczy ton (i moja uwaga że off topuję) wynikają właśnie z tego, że uważam, że właśnie ze względu na to że temat już w dużej mierze nie dotyczy kolorów, to sam w sobie jest chyba w tym miejscu lekkim off topem, nie...? ;) :P
Popieram przeniesienie go do netykiety :)

/Mod Katu
 ??? Jakiego dzialu o netykiecie? Jest watek o netykiecie w dziale "zycie forum", czyli biezacym. Jezeli chcecie zeby przekopiowac ten watek do tamtego to ja sie nie zgadzam, bo ten o netykiecie per se, nie jest. No chyba, ze jest jakis scisle tajny dzial do ktorego nie mam dostepu. ;p
Mod Katu Off
"We've all heard that a million monkeys banging on a million typewriters will eventually reproduce the entire works of Shakespeare. Now, thanks to the Internet, we know this is not true." - Robert Wilensky

Offline Dźwiedź

• Grupa Scenariuszowa
  • Użytkownicy
  • Niedźwiedź mający święty spokój...
« Odpowiedź #111 dnia: Kwiecień 28, 2008, 04:08:54 pm »
To ja mam pytanie - jakie są w końcu ustalenia modów co do sposobu moderacji?

Ape - jak ci zwrócę uwagę na priva to jakiś inny osobnik zrobi to samo -to się ładnie nazywa prewencja ogólna.
Autobiografia Tytuł: Chichoczący niedźwiedź Podtytuł: Ja - Bydle.

Offline Bestia

• Jajakobyły
  • Administrator
  • Użytkownicy
« Odpowiedź #112 dnia: Kwiecień 28, 2008, 04:11:26 pm »
Ape - jak ci zwrócę uwagę na priva to jakiś inny osobnik zrobi to samo -to się ładnie nazywa prewencja ogólna.
A wszyscy wiem jak Kłys dba, o Ape żeby ten nie był nadmiernie ganiony. :P

Offline Kędzior

• Prezydent
  • Użytkownicy
  • Da ba di da ba dai
    • Międzynarodowy Serwis Informacyjny
« Odpowiedź #113 dnia: Kwiecień 28, 2008, 05:39:34 pm »
Oki, chciałem coś powiedzieć o kolorach, czyli to co powiedział Koval... Czerwony winien być dla Adminów. Zielony Modzi. Czarny użytkownicy (To powiedział Uelfik).

Jeśli chodzi o przeniesienie forum... hej, temat to "Kolory modów i zachowania na forum, więc jest ok... tak?

Kiedy się dowiemy, czy tak będzie czy nie?

@Bestia - Na Boga!! Cztery razy musiałem to przeczytać by zrozumieć... Prześpij się stary... :D

Offline uelfik

• Lord of FLAME!
  • Użytkownicy
« Odpowiedź #114 dnia: Kwiecień 28, 2008, 06:14:46 pm »

/Mod Katu
 ??? Jakiego dzialu o netykiecie? Jest watek o netykiecie w dziale "zycie forum", czyli biezacym. Jezeli chcecie zeby przekopiowac ten watek do tamtego to ja sie nie zgadzam, bo ten o netykiecie per se, nie jest. No chyba, ze jest jakis scisle tajny dzial do ktorego nie mam dostepu. ;p
Mod Katu Off

Powyższe to świetny przykład używania koloru, który uważam za zbędny. Gdyby Katu napisał to na czarno byłoby bardzo fajnie.

A co się rozchodzi z tymi kolorami? ano o to, ze z kolorowymi wpisami nie powinno być żadnych dyskusji. A powyższy przykład to właśnie "opinia na kolorowo", właściwie zabranie głosu w sporze. Takie rzeczy też obniżają "rangę" kolorowych wpisów.

Ot, taka rada na przyszłość.

PS: Sorry zrobiłem EDIT. bo mi sie źle markery trzasnęły.
« Ostatnia zmiana: Kwiecień 28, 2008, 07:53:35 pm wysłana przez uelfik »

Offline katu

• Last King of Terrain
  • Użytkownicy
  • Kay-Dub
« Odpowiedź #115 dnia: Kwiecień 28, 2008, 08:51:57 pm »
odpowiem na czarno, zeby zrobic Ci przyjemnosc, aczkolwiek uwazam ze powinienem zrobic to na zielono.

Moja wypowiedz byla wypowiedzia moda. nie byla wypowiedzia uzytkownika "katu", ktory sie zastanawia gdzie jest dzial netykieta bo jest tu nowy, tylko moda ktory zostal wywolany do tablicy krzykami o przeniesienie do nieistniejacego dzialu.

Gdybym to napisal na czarno, znikneloby w ogolnej dyskusji i zaczelo offtopa (i tak zaczelo) co gdzie jest i po co. A byla to wypowiedz modowska, pt. "nie, nie przeniose". Moge od tej pory byc bardziej obcesowy i nastepnym razem napisze "nie. bo nie ma.". Ale wtedy oczywiscie pojawia sie krzyki jacy to modowie sa niegrzeczni.

I bede obstawal przy tym, ze tego typu wypowiedzi powinny byc na zielono.

Po zastanowieniu, ta odpowiedz (ta teraz) moze byc na czarno, bo w sumie jest w temacie.
"We've all heard that a million monkeys banging on a million typewriters will eventually reproduce the entire works of Shakespeare. Now, thanks to the Internet, we know this is not true." - Robert Wilensky

Offline uelfik

• Lord of FLAME!
  • Użytkownicy
« Odpowiedź #116 dnia: Kwiecień 28, 2008, 09:23:44 pm »
Ależ Katu tu bynajmniej nie chodzi o moją przyjemność.

A żeby moderatorzy nie musieli "dialogować na kolorowo" może warto by wpisać do regulaminu "wszelkie uwagi dotyczące pracy moderatorów proszę kierować na PW".

Dzięki temu jak ktoś by pomyślał "przydałoby się przenieść ten wątek", to zamiast nabijać posty i prowokować moderatorów do takiej właśnie dyskusji niech lepiej zrobi dobry uczynek i odezwie się na PW.

Moim zdaniem to wszystko ma iść właśnie w stronę tego by moderatorzy musieli pisać na kolorowo jak najmniej. Myślę, że "benefitem" będzie wygoda i przejrzystość.

Pozdrawiam.

Offline Bestia

• Jajakobyły
  • Administrator
  • Użytkownicy
« Odpowiedź #117 dnia: Kwiecień 28, 2008, 09:41:59 pm »
Katu czy przycisk zgłoś do moderatora działa? (parę razy używałem kiedyś)

Offline Mały

• Użytkownicy
« Odpowiedź #118 dnia: Kwiecień 28, 2008, 10:02:39 pm »
działa - dostaja info wszyscy moderatorzy moderujący dany dział
...We just dinged them!...

Offline JeRzy

• Highly flammable
  • Użytkownicy
« Odpowiedź #119 dnia: Kwiecień 28, 2008, 10:04:55 pm »
Kiedy moderator zabiera głos w dyskusji, a nie jest to interwencja moderatorska, powinno być na czarno. Interwencje powinny być na zielono (łagodne) i czerwono (awaryjne). Różnica między głosem w dyskusji - nawet na temat moderacji - a działaniem "służbowym", jest czytelna. Wydaje mi się, że taki system najlepiej by się sprawdził.
"The problem is some people gonna try to convince you
That they know the answer no matter the question
Be wary of those who believe in a neat little world
Cause it's just fucking crazy you know that it is
Eh hee yeah amanaya yeaha yeah eh eh amana"

Dave Matthews - "Eh Hee"