Autor Wątek: Kolory modów i zachowania na forum  (Przeczytany 42581 razy)

Offline JeRzy

• Highly flammable
  • Użytkownicy
Odp: Kolory modów i zachowania na forum
« Odpowiedź #165 dnia: Czerwiec 18, 2008, 09:02:30 am »
Uelfiku, używaj boldów albo podkreśleń zamiast caps locka - efekt ten sam, a nie dasz rozmówcom pretekstu do wymigiwania się od tematu.  ;)
"The problem is some people gonna try to convince you
That they know the answer no matter the question
Be wary of those who believe in a neat little world
Cause it's just fucking crazy you know that it is
Eh hee yeah amanaya yeaha yeah eh eh amana"

Dave Matthews - "Eh Hee"

Offline Mały

• Użytkownicy
« Odpowiedź #166 dnia: Czerwiec 18, 2008, 09:19:18 am »
odnośnie pisania WIELKIMI LITERAMI - trochę naginacie tą zasadę obecnie w drugą stronę. Tworząc ten punkt regulaminu chodziło

O UNIKNIęCIE TAKICH SYTUACJI JAK TA TERAZ KIEDY Z JAKICHś POWODóW LUDZIE STARAJą SIę PISAć CAłą SWOJą WYPOWIEDż WIELKIMI LITERAMI (NIE WIEM Z CZEGO TO WYNIKA ALE JEST CZęSTE NA FORACH OTWARTYCH, CZATACH ITD)

nadużyciem wg mnie jest przekładanie tego punktu na kompletny zakaz używania wielkich liter w postach dla podkreślenia właśnie tonu wypowiedzi (czyli użycia PODNIESIENIA GŁOSU, czy też MÓWIENIA DO KOGOŚ DRUKOWANYMI LITERAMI bo w opinii piszącego odbiorca nie rozumie)

faktem jest, że można dokładnie ten sam / podobny efekt podkreślenia wagi danego słowa uzyskać stosując wytłuszczenie czy podkreślenie, ale nie o to chodziło jak tworzony był ten regulamin...
...We just dinged them!...

Offline Zsa-Zsa

• Legendarna Biała Gęś
  • Administrator
  • Użytkownicy
  • koleżanka nie-sympatyczna
« Odpowiedź #167 dnia: Czerwiec 18, 2008, 09:21:23 am »
Znowu się zgadzam z Małym - rany, chyba chora jestem :P
Ostatni krzyk, łabędzia nuta<br />I dalej nic w teatrze lalek<br />Ogólnie mówiąc - life is brutal<br />Poza tym wszystko doskonale.

Offline Emilia

• Pierwszy oficer HSS Haryzma
  • Administrator
  • Użytkownicy
  • Evilia Cruella Skirmuntt
    • galeria
« Odpowiedź #168 dnia: Czerwiec 18, 2008, 09:32:21 am »
Ja również się zgadzam z Małym. nie popadajmy w paranoje. Napisanie jednego słowa wielkimi literami naprawdę nie jest zbrodnią i czymś co zasługiwałoby na takie oburzenie.

Offline Dźwiedź

• Grupa Scenariuszowa
  • Użytkownicy
  • Niedźwiedź mający święty spokój...
« Odpowiedź #169 dnia: Czerwiec 18, 2008, 09:51:01 am »
Dzień dobry, Niedźwiedź jestem i też chce się włączyć to tej fajnej zabawy.... >:D >:D >:D

Ja tylko chciałbym zauważyć że w zasadzie pojazd jest pojazd a tłumaczenie że "on to pojechał tak personalnie a ja to tak pojechałem inaczej" jest ....... (wstawić wyraz cenzuralny albo i nie określający coś wyjątkowo niskiej wartości).

I w ramach konkretnego personalnego - Ulefik, o co cię właściwie chodzi - znaczy jaki model zachowania chcesz lansować? Czy taki że jak uważam i piszę to na forum że Jerzego posty są ......(wstawić wyraz cenzuralny albo i nie określający coś wyjątkowo niskiej wartości) to mam pójść do Paradoxu i dla podkreślenia wagi moich słów nie podawać mu ręki a najlepiej mu przywalić?

Szczególnie że fakt iż Jerzy nie uznaje prawa socjologicznego pt "W zakresie standartów stosunków społecznych granice wyznacza konsensus zdecydowanej większości danej grupy lub w niektórych przypadkach grupy najbardziej wpływowej" nie pozbawia tego prawa realnego działania.Jak to Kozioł napisał o koniu i siodle. I to że Marcin, Bestia, Kozioł (ja nie napisałem z braku czasu i specjalnej ochoty) jadą po Jerzym jest dokładnie przejawem tego prawa i grupowego braku akceptacji pewnego zachowania.  

A co do caps locka zgadzam się z przedmówcami chociaż proponuje używanie metod zastępczych dla jasności sytuacji i będzie święty spokój.

Autobiografia Tytuł: Chichoczący niedźwiedź Podtytuł: Ja - Bydle.

Offline Marcin

• Elfi Ras-Org
  • Użytkownicy
  • LOK'TAR!!!
« Odpowiedź #170 dnia: Czerwiec 18, 2008, 10:26:48 am »
Forum mówi, że zabrania sie pisać krzykiem (tj. capsem). Nie czepiam sie tego w postach innych użytkowników którzy piszą tak do siebie nawzajem, czy nawet do mnie. W takiej jednak ostrej dyskusji, odbieram to jako nagłe wydarcie na mnie pyska i nie mam specjalnej ochoty na taką formę rozmowy. Ja tak nie robię i już raz o to prosiłem rozmówcę. Ma to w d**ie, i nadal się tak zachowuje, więc nie widzę powodu żeby nie zwrócić na to uwagi.
Dziękuję modowi za skorygowanie.

Co do całej dyskusji to tak, zgadzam sie z Dźwiedziem (nie tylko ty słabujesz na zdrowiu, Zsa-Zso...:P) - wykazuję totalny brak akceptacji dla uprawianego w tym temacie przez JeRzego pieniactwa, kilometrowych, biadolących postów i publicznych dyskusji z moderatorem.
Mnie też wkurzały niektóre posty pewnego forumowicza, któremu JeRzy odpowiedziałeś. Bardzo wahałem się, czy nie odpisać w podobnym tonie, jednak sie powstrzymałem. Gdybym tego jednak nie zrobił i edytowano by mój post pisząc o jego dziecinności, nie zrobiłbym z tego sprawy honorowej i nie piekliłbym się w ten sposób na forum. Jeśli masz żal do moda, to napisz mu to na priwa a nie uderzaj w wielki bęben wołając: "o, patrzcie jak zostałem skrzywdzony, tacy są właśnie modowie, to jawna niesprawiedliwość..." itd.

Na tym kończę swoja wypowiedź. Co do capsa to generalnie zgadzam sie z przedmówcami. :)
"Did you think we hired you to fight in a tourney? Shall I bring you a nice iced milk and a bowl of raspberries? No? Then get on your fucking horse."

Offline JeRzy

• Highly flammable
  • Użytkownicy
« Odpowiedź #171 dnia: Czerwiec 18, 2008, 11:43:55 am »
Jeśli masz żal do moda, to napisz mu to na priwa a nie uderzaj w wielki bęben wołając: "o, patrzcie jak zostałem skrzywdzony, tacy są właśnie modowie, to jawna niesprawiedliwość..." itd.

Czy ten kawałek to próba flejma, czy brak umiejętności czytania ze zrozumieniem? Jeśli próba flejma, to olewam i gaszę. Jeśli brak zrozumienia słowa pisanego, to gorzej - pisanie po raz n-ty tego samego (nie czuję się skrzywdzony, zwracam uwagę na kulturę interwencji moderatorów, którzy powinni przestrzegać reguł, jakie egzekwują) przy wtórnym analfabetyzmie odbiorców jest z góry skazane na porażkę.  :P

Dave Matthews - "Eh Hee"

Offline Marcin

• Elfi Ras-Org
  • Użytkownicy
  • LOK'TAR!!!
« Odpowiedź #172 dnia: Czerwiec 18, 2008, 11:47:22 am »
nie czuję się skrzywdzony, zwracam uwagę na kulturę interwencji moderatorów, którzy powinni przestrzegać reguł, jakie egzekwują
O, ciekawe, bo forma była taka, jakbyś poczuł się skrzywdzony :P Ciekawe czemu to nie tylko moje zdanie... ::)
"Did you think we hired you to fight in a tourney? Shall I bring you a nice iced milk and a bowl of raspberries? No? Then get on your fucking horse."

Offline JeRzy

• Highly flammable
  • Użytkownicy
« Odpowiedź #173 dnia: Czerwiec 18, 2008, 12:06:35 pm »
Może za bardzo dbacie o formę, a za mało próbujecie zrozumieć treść. Gdybyście czytali ze zrozumieniem, nie musiałbym się tyle razy powtarzać.

Dave Matthews - "Eh Hee"

Offline KozioU!

• 3XGTS
  • Użytkownicy
  • Bo mogę!
« Odpowiedź #174 dnia: Czerwiec 18, 2008, 01:29:29 pm »
Jerzy, skoro nikt nie rozumie Twoich postów (bo piszesz o tym średnio 3 razy na stronę), to może po prostu źle formułujesz myśli?  Może zamiast zwracać wszystkim uwagę, poćwicz pisanie ze zrozumieniem? To tak jak w piłce nożnej - za prawidłowe podanie odpowiada podający...

Offline JeRzy

• Highly flammable
  • Użytkownicy
« Odpowiedź #175 dnia: Czerwiec 18, 2008, 01:39:21 pm »
KozioU, a co tak trudnego do zrozumienia jest w zdaniu: "Nie czuję się skrzywdzony", że muszę je tyle razy powtarzać i wciąż trafia w próżnię? Tam nie ma nawet czterosylabowych wyrazów!

Dave Matthews - "Eh Hee"

Offline KozioU!

• 3XGTS
  • Użytkownicy
  • Bo mogę!
« Odpowiedź #176 dnia: Czerwiec 18, 2008, 01:48:37 pm »
Nie wiem, to Ty czujesz się niezrozumiany. I nie chodzi mi o ten pojedynczy przypadek.

Offline JeRzy

• Highly flammable
  • Użytkownicy
« Odpowiedź #177 dnia: Czerwiec 18, 2008, 02:04:09 pm »
Bieżący temat, strona 9:
(nota bene: nie czuję się skrzywdzony, miałeś rację)
...i poniżej...
przyznałem Schamannowi rację, że uznał moje zachowanie w tamtym temacie za dziecinne (sam to zresztą napisałem przed nim) i że nie mam do niego pretensji
... i trzeci raz na tej samej stronie, bo dwa razy nie wystarczyły...
nie mam czego wybaczać, bo uwaga Schamanna mnie nie uraziła
strona 10:
ja już parę razy pisałem, że nie czułem się urażony tekstem Schamanna i że się z nim zgadzam
strona 12:
nie czuję się skrzywdzony
.

Tyle razy to powtarzałem - bez skutku. Tylko skończony debil albo ktoś, kto świadomie i złośliwie nie chce tego przyjąć do wiadomości, może twierdzić, że tak proste zdania są niezrozumiałe. Staram się nie posądzać nikogo o debilizm. Co do drugiej opcji, mam wątpliwości.

Dave Matthews - "Eh Hee"

Offline Dźwiedź

• Grupa Scenariuszowa
  • Użytkownicy
  • Niedźwiedź mający święty spokój...
« Odpowiedź #178 dnia: Czerwiec 18, 2008, 02:15:14 pm »
Nie wiem, to Ty czujesz się niezrozumiany. I nie chodzi mi o ten pojedynczy przypadek.

Niezrozumiany - słowo będące innym niż skrzywdzony

Jerzy czytaj proszę ze zrozumieniem
Autobiografia Tytuł: Chichoczący niedźwiedź Podtytuł: Ja - Bydle.

Offline JeRzy

• Highly flammable
  • Użytkownicy
« Odpowiedź #179 dnia: Czerwiec 18, 2008, 02:22:25 pm »
Czytam ze zrozumieniem.
KozioU wspomina, że czuję się niezrozumiany - ja go pytam, co niezrozumiałego jest w zdaniu "Nie czuję się skrzywdzony", że muszę je tyle razy powtarzać. KozioU nie wie co - czyli przynajmniej on zrozumiał. Moim zdaniem, ci, którzy nie zrozumieli, nie chcieli zrozumieć albo są debilami. Teraz pozostaje czekać na deklaracje stanu umysłu.  ;)

Dave Matthews - "Eh Hee"