Autor Wątek: Bonusy dla Twórców larpów.  (Przeczytany 13516 razy)

Offline Hakken

• Użytkownicy
  • Maverick, inspektor śledczy
Odp: Bonusy dla Twórców larpów.
« Odpowiedź #15 dnia: Kwiecień 30, 2008, 10:49:57 am »
Oj, rozumiem oburzenie Twórców LARPów, rozumiem... Do tej pory byłem przeciwny dawaniem PP i PT za robienie innych LARPów, ale w takiej sytuacji myślę, że to wynagrodzenie minimalne. Zwłaszcza LARP dwudniowy, który na taką ilość osób jest pracą nie mniejszą niż trzydniowy i jego twórcy zasługują na jakieś wyróżnienie. Zresztą nawet jednodniówka w warunkach orkonu aby być dobra wymaga minimum trzech miesięcy pracy...
Dziwy, dziwy...
Call me Maverick, DJ Maverick

Offline Zsa-Zsa

• Legendarna Biała Gęś
  • Administrator
  • Użytkownicy
  • koleżanka nie-sympatyczna
« Odpowiedź #16 dnia: Kwiecień 30, 2008, 10:56:18 am »
Bestia, zapisz się do ochrony :)

A tak poważnie, to nie ma co gardłować, dopóki nie usłyszy się oficjalnego stanowiska - PP, PT, bonusy, nic. Wtedy będzie czas na dyskusje :)
« Ostatnia zmiana: Kwiecień 30, 2008, 11:04:56 am wysłana przez Zsa-Zsa »
Ostatni krzyk, łabędzia nuta<br />I dalej nic w teatrze lalek<br />Ogólnie mówiąc - life is brutal<br />Poza tym wszystko doskonale.

Offline apollyon

• Użytkownicy
« Odpowiedź #17 dnia: Kwiecień 30, 2008, 11:26:16 am »
nic. Wtedy będzie czas na dyskusje

no jak dla mnie to już wtedy nie będzie o czym dyskutować...
Bez szyn, Bez trakcji, napędzana ciałami grzeszników, niosąca terror i grozę, pędzącą na zderzenie z dobrem, ognistą wstęga zaznaczająca swoją drogę, wśród kłębów czarnego dymu, dając znać gwizdkiem parowym odjeżdża PKS- Piekielna Kolej Szatana<br />71:5

Offline Hakken

• Użytkownicy
« Odpowiedź #18 dnia: Kwiecień 30, 2008, 11:30:48 am »
Wiesz Olu, jak dla mnie postulat Fulka już jest momentem w którym trzeba powiedzieć sobie - coś tu jest nie tak.
Ochrona nie płaci a płacą twórcy LARPów, więcej PP można dostać za zbieranie śmieci i zbijanie desek niż za rok prac nad mechaniką - coś naprawdę wg mnie jest tu nie tak... Może zatem już w końcu czas na tą dyskusję...

Offline Bestia

• Jajakobyły
  • Administrator
  • Użytkownicy
    • Konwent Fantastyki Steam&Sword
« Odpowiedź #19 dnia: Kwiecień 30, 2008, 11:31:27 am »
Ale to jest jawne zmienianie warunków umowy, w trakcie realizacji.
Rozumiem jak by Orgowie strzelili tym wraz z informacją o konkursie na Larpy, ale nie w momencie kiedy scenariusze się już zamyka.
Jak na razie zapowiada się że jest to najzwyklejsze oszustwo i wyłudzenie.

Offline Mały

• Użytkownicy
« Odpowiedź #20 dnia: Kwiecień 30, 2008, 11:41:23 am »
@Bestia może trochę przesadzasz z mocnymi słowami (mimo wszystko orkon to nie kontrakt handlowy)

Tak czy owak darmowy wjazd na orkon dla robiących LARPy był sensowny i moim zdaniem nie jest dobrym pomysłem pozyskiwanie dodatkowych środków na orkon każąc płacić twórcom punktów programu (no na żadnym konwencie tak nie jest ... choć to nie argument)

jakby nie było wg mnie można zróżnicować ilość osób z darmowym wjazdem - bo co innego 2 dniówka a co innego 3h larp na 30 osób ale pole do popisu w tym temacie jest szerokie
(np. dwudniówka 3-4 osoby, całodniowy 2 osoby, pół dnia 1 osoba - to tylko przykład - może być np za pół dnia 2 osoby po 50% itd... )
...We just dinged them!...

Offline Zsa-Zsa

• Legendarna Biała Gęś
  • Administrator
  • Użytkownicy
  • koleżanka nie-sympatyczna
« Odpowiedź #21 dnia: Kwiecień 30, 2008, 11:43:08 am »
Rozumiem Wasze racje - ale nigdzie na stronie nie było napisane, że twórcy larpów nie płacą za konwent :) Wszyscy przyjęli założenie z lat poprzednich, bo nie było napisane również, że coś się zmienia.

A co do dyskusji - owszem, czas jest teraz. Ja tylko postuluję, żeby zamiast najpierw zdzierać gardło i klawiaturę, posłuchać, co na ten temat dokładnie powie Organizacja. Bo na razie to tylko Fulko powiedział, że twórcy larpów płacą, a nie powiedział, co dostają w zamian za zrobienie larpa. Reasumując - proponuję poczekać na pełny ogląd sytuacji, a nie tylko nad jej część widoczną się skupiać.

płacić twórcom punktów programu (no na żadnym konwencie tak nie jest ... choć to nie argument)

Na ostatnim Polconie płacili wszyscy - uczestnicy, organizatorzy, twórcy larpów, ochrona - wszyscy po całości :)

Mały - coś Ci się z twarzą stało!!! (na awaratku)
Ostatni krzyk, łabędzia nuta<br />I dalej nic w teatrze lalek<br />Ogólnie mówiąc - life is brutal<br />Poza tym wszystko doskonale.

Offline Fulko

• Użytkownicy
« Odpowiedź #22 dnia: Kwiecień 30, 2008, 11:43:15 am »
@Mały --> o akredytacji już wszystko jest na stronie. Co do przysługujących za różne rzeczy PP/PT, to jest to część mechaniki, która jeszcze nie została przygotowana do publikacji (ale niebawem będzie).
They crossed the border an hour before dawn
Moving in lines through the day...

Offline Marcin

• Elfi Ras-Org
  • Użytkownicy
  • LOK'TAR!!!
« Odpowiedź #23 dnia: Kwiecień 30, 2008, 11:43:59 am »
Tez jestem zdania, że twórcy LARPów powinni mieć zwolnienie od wjazdu na orkon - tak samo jak GTS organizują konwent będący de facto jedną całością i mają w niego swój olbrzymi wkład. Chyba że o czymś nie wiem i GTS będzie normalnie płacił pełną akredytację...

Jako członek GTMu jestem stanowczo przeciw nagradzaniu kogokolwiek PP i PT (w tym przypadku twórców LARPów - z całym szacunkiem dla nich) poza wyznaczonymi i ustalonymi kontrybucjami. Nie po to balansowaliśmy mechanikę, żeby pojawiła się kolejna grupa około 30 osób z dodatkową pulą punktów. Jeśli zacznie się rozdawnictwo PP i PT "bo to nic nie kosztuje" to bardzo przepraszam ale wypisuję się i nie biorę odpowiedzialności za mechanikę.

"Did you think we hired you to fight in a tourney? Shall I bring you a nice iced milk and a bowl of raspberries? No? Then get on your fucking horse."

Offline Mały

• Użytkownicy
« Odpowiedź #24 dnia: Kwiecień 30, 2008, 11:58:27 am »
@Fulko - ok rozumiem że to dokładnie to:

Akredytacja i regulamin

Uczestnicy Orkonu 2008 zobowiązani są do uiszczenia zrzutki na koszty organizacji i obsługi konwentu, tzw. "akredytacji". W szczególności:

* Akredytacja na cały konwent wynosi 75 zł
    * Akredytacja na jeden dzień wynosi 20 zł
    * Członkowie ochrony otrzymują akredytację za darmo.

Akredytację będzie można (i należy) uiścić po przybyciu na konwent, na miejscu w Łutowcu. Będzie to możliwe 22 lipca przez cały dzień i w wyznaczonych godzinach w kolejne dni.

Przy akredytacji należy również wpisać się na listę uczestników, zobowiązując się jednocześnie do przestrzegania regulaminu konwentu. Regulamin zostanie niebawem umieszczony na stronie.

Chyba jedynym problemem w takim razie jest to że kwestia twórców LARPów i ich braku akredytacji była w pewnym stopniu umowna do tej pory, jeżeli dobrze rozumiem w takim razie DO też normalnie płacą za konwent jeśli nie są uwzględnieni w powyższym zestawieniu ze strony?

Bo w kwestii formalnej to napisane jest
Uczestnicy Orkonu 2008 zobowiązani są do uiszczenia zrzutki
i teraz czy DO lub twórca LARPa to po prostu uczestnik?
mógłby tą sprawę rozjaśnić regulamin orkonu (ale go na stronie nie znalazłem) w każdym bądź razie w poprzednich regulaminach uczestnikiem był każdy przebywający na terenie konwentu (o ile dobrze pamiętam)

EDIT:
Cytat: Zsa-Zsa
Na ostatnim Polconie płacili wszyscy - uczestnicy, organizatorzy, twórcy larpów, ochrona - wszyscy po całości
na prawde??? jak jeszcze zaproszonym gościom kazali zapłacić to już masakra :> może dlatego nie byłem nigdy na Polconie ;>>>> (i tak nie byłbym gościem ani prelegentem :> ale zawsze dobrze wymyślić sobie powód)

A odnośnie twarzy - nie nic sie nie stało :> przecież nadal to samo ... forumowe próchno ;>
...We just dinged them!...

Offline AnKa

• Użytkownicy
  • Komisarz Zębowej Policji
« Odpowiedź #25 dnia: Kwiecień 30, 2008, 11:59:23 am »
Szczerze mówiąc jestem trochę zaskoczona tymi zmianami. Nie bardzo rozumiem z czego mogą wynikać poza faktem, że koszty się trochę zwiększyły od zeszłego roku. Rozumiem, że GTS, tak jak inni twórcy larpów płaciliby taką samą akredytację jak pozostali, inaczej byłoby niesprawiedliwie. Wydaje mi się, że Fulko odrobinę się pośpieszył z podaniem tej informacji, więc proszę się nie gorączkować i zaczekać na ogłoszenie, bo wszelkie zmiany są zwykle podawane przez Szamana w tej formie w dziale Ogłoszenia.
"You cannot imagine, what we have seen with our eyes..."

Offline Bestia

• Jajakobyły
  • Administrator
  • Użytkownicy
« Odpowiedź #26 dnia: Kwiecień 30, 2008, 11:59:49 am »
Co do przysługujących za różne rzeczy PP/PT, to jest to część mechaniki,
Nie po to balansowaliśmy mechanikę, żeby pojawiła się kolejna grupa około 30 osób z dodatkową pulą punktów.

Kto kłamie?

ale nigdzie na stronie nie było napisane, że twórcy larpów nie płacą za konwent
(mimo wszystko orkon to nie kontrakt handlowy)

Skasowałem co napisałem tutaj może, Orgowie zrozumieją że to debilny pomysł i dalej będziemy się przyjaźnić.....

Offline Hakken

• Użytkownicy
« Odpowiedź #27 dnia: Kwiecień 30, 2008, 12:04:40 pm »
Rozumiem Wasze racje - ale nigdzie na stronie nie było napisane, że twórcy larpów nie płacą za konwent :) Wszyscy przyjęli założenie z lat poprzednich, bo nie było napisane również, że coś się zmienia.

Z-Z to trochę odwracanie kota ogonem, oczywiście, że nie było napisane, ale było tak w latach poprzednich, więc co mieli uznać?

Poza tym dołączę się również do huru pytań: rozumiem, że GTS, DO i wszyscy orgowie również płacą za ten konwent? Są wszak takimi samymi uczestnikami jak i my. Oczywiście wszyscy jesteśmy im głęboko wdzięczni za ich wysiłek.

Offline Fulko

• Użytkownicy
« Odpowiedź #28 dnia: Kwiecień 30, 2008, 12:06:55 pm »
Chyba jedynym problemem w takim razie jest to że kwestia twórców LARPów i ich braku akredytacji była w pewnym stopniu umowna do tej pory, jeżeli dobrze rozumiem w takim razie DO też normalnie płacą za konwent jeśli nie są uwzględnieni w powyższym zestawieniu ze strony?
Tak, aczkolwiek zestawienie nie musi być wyczerpujące, w szczególności np. odnośnie DO sytuacja może jeszcze się zmienić, w zależności od postępów w rekrutacji tychże.

Bo w kwestii formalnej to napisane jest
Uczestnicy Orkonu 2008 zobowiązani są do uiszczenia zrzutki
i teraz czy DO lub twórca LARPa to po prostu uczestnik?
mógłby tą sprawę rozjaśnić regulamin orkonu (ale go na stronie nie znalazłem)
Regulamin jest już gotów i czeka na akceptację Schamanna, jak tylko będzie, to znajdzie się na stronie. W obecnej redakcji organizatorzy są podzbiorem uczestników.

EDIT: @Anka --> kwestię tą omawiałem kilka razy z Schamannem, i taka zapadła decyzja, więc nie ma tu raczej mowy o "pospieszeniu się".
They crossed the border an hour before dawn
Moving in lines through the day...

Offline Bestia

• Jajakobyły
  • Administrator
  • Użytkownicy
« Odpowiedź #29 dnia: Kwiecień 30, 2008, 12:18:57 pm »
Czyli rozumiem, że składając propozycję twórcą Larpów nie przedstawiliście zmiany warunków tychże, a tym samym zostały uznane za obowiązujące dotychczasowe. Jak rozumiem po 4/5 miesiącach od rozpoczęcia realizacji nad przygotowywanie warunków Wy postanawiacie zmienić warunki z waszej strony.

Rozumiem, że nie będziesz miał z Szamanem nic, przeciwko jeżeli w dniu rozpoczęcia Orkonu, organizatorzy kilku Larpów przyjdą i powiedzą, że nie chce im się robić ich Larpów i możecie ich pocałować w d.ę ?
Bo samemu łamiąc jedne z podstawowych przywilejów organizatorów Larpów, chyba niczego innego się nie spodziewacie?

Btw. Czy GTM i GTS również zapłacą za orkon? Oni też są uczestnikami jak mi wiadomo?