Autor Wątek: Bonusy dla Twórców larpów.  (Przeczytany 12998 razy)

Offline Zsa-Zsa

• Legendarna Biała Gęś
  • Administrator
  • Użytkownicy
  • koleżanka nie-sympatyczna
Odp: Bonusy dla Twórców larpów.
« Odpowiedź #30 dnia: Kwiecień 30, 2008, 12:23:06 pm »
No ładnie, ładnie...
Szczerze mówiąc, liczyłam się z płaceniem za Orkon, kiedy nie znalazłam nic o niepłaceniu przez twórców larpów. Ale rozumiem rozgoryczenie innych, którzy nie mają tak pokręconego umysłu, jak ja :P

A już absuradalnym pomysłem wydaje mi się płacenie DO za konwent.

Fulko - nie zrozum mnie źle, ale to chyba czas, żeby Schamann wypowiedział się na ten temat.

I nie jest dobrze, jeśli organizatorzy przeczą sobie wzajemnie, vide Ania i Ty. Albo Wam coś siada na łączach, albo nie wiem, co.
Ostatni krzyk, łabędzia nuta<br />I dalej nic w teatrze lalek<br />Ogólnie mówiąc - life is brutal<br />Poza tym wszystko doskonale.

Offline Marcin

• Elfi Ras-Org
  • Użytkownicy
  • LOK'TAR!!!
« Odpowiedź #31 dnia: Kwiecień 30, 2008, 12:23:50 pm »
No to ktoś ma problem, bo kiedy GTM balansował mechanikę to nie przewidywał (i nadal nie przewiduje) nagradzania PP i/lub PT twórców larpów.

Fulko, skoro taka była decyzja aby zmienić zwyczajowe prawa, to w dobrym tonie byłoby ogłoszenie jej na forum. Dodam, ze powinno to być zrobione cho**rnie dawno temu a już napewno przed ogłoszeniem konkursu na LARPy... >:(

No i mała ciekawostka... jak widzę jedyną grupą która jest zwolniona z opłat, to ochrona... Dodatkowo dostają oni PP, posiłek i... coś jeszcze?

Regulamin jest już gotów i czeka na akceptację Schamanna, jak tylko będzie, to znajdzie się na stronie. W obecnej redakcji organizatorzy są podzbiorem uczestników.

I mamy nadzieję że się tej akceptacji w takiej formie nie doczeka...  8)
"Did you think we hired you to fight in a tourney? Shall I bring you a nice iced milk and a bowl of raspberries? No? Then get on your fucking horse."

Offline Kędzior

• Prezydent
  • Użytkownicy
  • Da ba di da ba dai
    • Międzynarodowy Serwis Informacyjny
« Odpowiedź #32 dnia: Kwiecień 30, 2008, 12:26:01 pm »
Sorki, kompletnie wywaliłem poprzedniego posta i tutaj się inaczej wypowiem.

Uśmiałem się z wypowiedzi Marcina, bo od dawna w tej rozmowie czekałem aż ktoś pojedzie po ochronie...

Sorry, ale ochrona traci 24 godziny czasu podczas konwentu. To znaczy, że traci więcej, bo nie może pić przed wartą, a po warcie często jest się cholernie zmęczonym... Jak mam warte od 18 do 2 rano, to nie mogę pić cały dzień, tylko gapić się jak inni się bawią. Traci się przynajmniej 2 larpy i parę nocek. Ja tutaj osobiście się wypowiem, że tracę trochę więcej nocek wedle wstępnych ustaleń wart... Sorry, ale organizowałem larpa, i jakoś widzę, że podczas Orkonu więcej się traci będąc w ochronie. (No i dlatego więcej się dostaje).

Na dodatek trzeba patrolować konwent, uspokajać ludzi, uciszać imprezy czasem, nie można zmrużyć oka, i trzeba pilnować rzeczy znalezionych, a na dodatek, uwaga!! - Zbierać za to wszystko ochrzan od praktycznie wszystkich za każdym razem po Orkonie na forum, pod argumentem, że powinno być lepiej i jest tragicznie. sory, ale jak krew mnie zalewa jak tego wysłuch#je. Ale nie o tym teraz mowa.

Mówiąc to, zgadzam się z wieloma wypowiedziami, że to powinno być odtajnione bardzo dawno temu, a nie teraz... Bo można się zdziwić.

mod KOVAL on
nie usuwa/modyfikuje się własnych postów do których inni się odnieśli
Kędzior: masz ostrzeżenie!
mod KOVAL off
« Ostatnia zmiana: Kwiecień 30, 2008, 01:01:05 pm wysłana przez KOVAL »

Offline Hakken

• Użytkownicy
  • Maverick, inspektor śledczy
« Odpowiedź #33 dnia: Kwiecień 30, 2008, 12:29:28 pm »
Fulko to odpowiedz mi proszę czy w takiej sytuacji płacimy zatem wszyscy bez wyjątku i jeżeli nie to dlaczego. Chciałbym również poznać przyczyny takiej zmiany.

Bestio, z tego co wiem GTM zwyczajowo zawsze płaci za akredytację tylko dostaje punkty za kontrybucje.

No i mała ciekawostka... jak widzę jedyną grupą która jest zwolniona z opłat, to ochrona... Dodatkowo dostają oni PP, posiłek i... coś jeszcze?

Jeszcze codzienny masaż p...leców.
Poza tym jak zrozumiałem kwestia DO też nie jest rozstrzygnięta, jeżeli nie będą mieli dostatecznie dużo chętnych to aby dać im marchewkę zwolnią ich z opłat. Klasyka.
Niestety chętni do zrobienia LARPów się już naleźli, więc ich bezpiecznie można było wy...ć.
Call me Maverick, DJ Maverick

Offline Zsa-Zsa

• Legendarna Biała Gęś
  • Administrator
  • Użytkownicy
« Odpowiedź #34 dnia: Kwiecień 30, 2008, 12:32:05 pm »
Ja ponownie proszę, dajcie się wypowiedzieć Schamanowi, zanim skoczymy organizacji do gardeł.
Ostatni krzyk, łabędzia nuta<br />I dalej nic w teatrze lalek<br />Ogólnie mówiąc - life is brutal<br />Poza tym wszystko doskonale.

Offline Mały

• Użytkownicy
« Odpowiedź #35 dnia: Kwiecień 30, 2008, 12:38:34 pm »
Cytat: Zsa-Zsa
Fulko - nie zrozum mnie źle, ale to chyba czas, żeby Schamann wypowiedział się na ten temat.
eee no bez przesady ;> Fulko jest praktyczne głosem orgów w tych sprawach i ja traktuje jego opinie jako ultra oficjalne (to tak jak ja udawałem że jestem ważny rok temu i że "ja organizacja powiedizeliśmy/napisaliśmy i takoż będzie" :>>>)
z doświadczenia wiem że Głowny org ma lepsze rzeczy do roboty niż wypowiadać sie w kółko na forum ;> ma od tego ludzi

Cytat: Marcin
Dodatkowo dostają oni PP, posiłek i... coś jeszcze?
nooo możliwość dyżurów z Sektą no nie? :>>>>>>>

A już absuradalnym pomysłem wydaje mi się płacenie DO za konwent.
a tutaj popieram - jakby nie było troche roboty jest - szczególne jak w pare dni musisz poznać scenariusz któy GTS móżdżył przez pół roku z okładem.
da się zrobić żeby pracy było mniej niż więcej ale i tak jest (ech gdzie te czasy gdzie jako do dostawało sie jeszcze prince-polo i rolkę srajtaśmy? :>>>> )

@Hakken - z GTM to różnie jest - ale za moich "kadencji" to cały GTM po prostu zawsze duchował więc nie było tej kwestii ;>

@All zluzujmy minmalnie bo zaraz się zrobi wielkie halo a nie o to chodziło zeby rzucać się sobie do gardeł o pare PLN i tego kto zapłaci a kto nie
(ja np płacę w tym roku tak czy tak pełną akredytację mimo że nie będę na całym konwencie... that's the rulz and we obey...)
...We just dinged them!...

Offline Bestia

• Jajakobyły
  • Administrator
  • Użytkownicy
    • Konwent Fantastyki Steam&Sword
« Odpowiedź #36 dnia: Kwiecień 30, 2008, 12:41:12 pm »
Kędzior to nie jest miesce do pojedynków ochrona vs organizatorzy larpów, więc podaruj sobie swoje wypociny.

mod KOVAL on
co innego upomnieć kogoś o powrót do topiku
a co innego używać odzywek w rodzaju "podaruj sobie swoje wypociny"
Bestia: masz ostrzeżenie!
mod KOVAL off

« Ostatnia zmiana: Kwiecień 30, 2008, 01:01:47 pm wysłana przez KOVAL »

Offline Zsa-Zsa

• Legendarna Biała Gęś
  • Administrator
  • Użytkownicy
« Odpowiedź #37 dnia: Kwiecień 30, 2008, 12:42:50 pm »
eee no bez przesady ;> Fulko jest praktyczne głosem orgów w tych sprawach i ja traktuje jego opinie jako ultra oficjalne

Uważam, że sprawa nabrała tylu rumieńców, że powinen się Główny Org wypowiedzieć.

Offline Marcin

• Elfi Ras-Org
  • Użytkownicy
  • LOK'TAR!!!
« Odpowiedź #38 dnia: Kwiecień 30, 2008, 12:44:57 pm »
Uśmiałem się z wypowiedzi Marcina [...]
cieszę się, ze polepszyłem ci humor

czekałem aż ktoś pojedzie po ochronie...

No to nadal się nie doczekałeś, bo nie zrobiłem tego. Mimo to dziękujemy za zobrazowanie nam ciężkiej i odpowiedzialnej pracy ochrony. Mógłbym zrobić tak samo względem obowiązków DO i twórców LARPów ale nie chce mi się i chyba nie muszę, bo wszyscy wiedzą, że to równie ciężka i odpowiedzialna praca. A może muszę...?
"Did you think we hired you to fight in a tourney? Shall I bring you a nice iced milk and a bowl of raspberries? No? Then get on your fucking horse."

Offline Zsa-Zsa

• Legendarna Biała Gęś
  • Administrator
  • Użytkownicy
« Odpowiedź #39 dnia: Kwiecień 30, 2008, 12:46:47 pm »
To nie jest miejce do przepychanek ochronowo-twórcolarpowo-duchowych.

Offline Kędzior

• Prezydent
  • Użytkownicy
  • Da ba di da ba dai
« Odpowiedź #40 dnia: Kwiecień 30, 2008, 12:56:53 pm »
Ok ok... Przepraszam, źle na to spojrzałem. Hehe, Marcinie, przyjemność po mojej stronie. Skorzystałem ze zbyt ostrych słów chyba... I nie było emotek, przepraszam...

Ok, nie jest to wogóle temat o ochronie, więc więcej o tym nie powiem.

Tak sobie pomyślałem... Część osób mówi tutaj o dzieleniu skóry nim upolowany, ale przecież czy cokolwiek się zmieni? Czy może jest to kolejna rozmowa pod tytułem "Na przyszłość"? Bo jeżeli mamy tylko ponarzekać, to wybaczcie, ale brzmiało jakby Fulko już ustalił co jest tak a co jest tak. (I zgadzam się z wypowiedzią Małego o traktowaniu wypowiedzi Fulka jak wypowiedzi oficjalnej).

Zrozumiałem tak, że jedyne osoby nie płacące akredytacji to Ochrona. Wszyscy inni płacą. O PP-kach rozumiem, że też nikt inny nie dostaje... (Mówię o części organizacyjnej, nie kontrybucjach itd). Bo jak dostaje, to zgadzam się z Marcinem, że to wprowadzi lekki chaos mechaniczny (Czy to stwierdzenie to paradoks?)...

Offline Bestia

• Jajakobyły
  • Administrator
  • Użytkownicy
    • Konwent Fantastyki Steam&Sword
« Odpowiedź #41 dnia: Kwiecień 30, 2008, 12:58:12 pm »
Cieszymy się że we wszystkim zgadzasz się z Marcinem.

Offline Kędzior

• Prezydent
  • Użytkownicy
  • Da ba di da ba dai
« Odpowiedź #42 dnia: Kwiecień 30, 2008, 01:03:48 pm »
Kazał mi. A obowiązuje zakaz zgadzania się z kimś? Swoją drogą zadałem jeszcze pytanie Bestio.

Edit > Bestio, zignoruj tego posta proszę. Nie chce zaczynać Flame'a.
« Ostatnia zmiana: Kwiecień 30, 2008, 01:07:56 pm wysłana przez Kędzior »

Offline Hakken

• Użytkownicy
  • Maverick, inspektor śledczy
« Odpowiedź #43 dnia: Kwiecień 30, 2008, 01:06:54 pm »
Cóż jeżeli zostaje układ, że wszyscy płacą po równo to, wracając do tematu topiku, twórcy larpów nie powinni dostawać PP, ponieważ robią to, podobnie jak GTS społecznie i dla dobra całej imprezy a nie tylko jednej GG. Tak więc skoro wszystkich tak już zrównujemy to w ogóle proponuję zrezygnować z kontrybucji za cokolwiek poza sprzątaniem śmieci, bo to może nakłonić co poniektórych do sprzątania i pomóc utrzymać wszystko w czystości. Cała reszta to czyny społeczne i tym, którzy ich dokonują jesteśmy głęboko wdzięczni.

Swoją drogą jeżeli chodziło o kasę to czy nie lepiej było podnieść np akredytację o 15 zł? Dało by to akurat tyle ile trzeba na zapewnienie wjazdu 50 ciężko pracującym przy tym konwencie osobom. Orkon i tak jest ultra tani na tle innych konwentów, więc naprawdę nie ma się co przejmować.

(aby nie było, ja podobnie jak i Mały płacę w tym roku pełną akredytację i równiez raczej mnie nie będzie na całym konwencie, ale jak słyszę takie rzeczy to nie pozostaje mi nic innego jak chwycić czerwony sztandar i podnieść go do góry...)
Call me Maverick, DJ Maverick

Offline uelfik

• Lord of FLAME!
  • Użytkownicy
« Odpowiedź #44 dnia: Kwiecień 30, 2008, 01:18:21 pm »
Mam pomysł jak zbilansować trochę te nadwyżki pedekowe, które psują mechanikę. Poczekajcie aż ludzie odpowiedzialni za budowanie lokacji, karczmy itp. zbudują to wszystko, a następnie oświadczcie im, że jednak nie ma za to dodatkowych punktów (proponuję zmienić wtedy wpis na stronie w dniu rozpoczęcia konwentu)

A tak bardziej serio: trochę mnie zamurowało jak przeczytałem obwieszczenie Fulka.

1. Jeśli w tym roku nie ma wjazdu za free dla robiących Larp'y i nie było to wcześniej ogłoszone, to w tym momencie wszyscy twórcy Larpów na konwencie (zgodnie z tym co Bestia napisał) mogą sobie powiedzieć "a wiecie co? p.....lę nie robię!". Poklepię ich wtedy po plecach i podam browarek.

2. To, że taka zmiana nie była konsultowana z GTM, to już w ogóle jakieś totalne kuriozum! Wszyscy ludzie z jednego miasta i jedni drugich powiadomić nie potrafią? No to niezłe partactwo.

3. Ja osobiście nie poczuję się przekonany jeśli te kilka osób z GTS powie "no dobra.. to my też". To wcale a wcale nie załatwia sprawy.
"Red drops stain satin so white..
..the way I sign my name"