Autor Wątek: Bonusy dla Twórców larpów.  (Przeczytany 13517 razy)

Offline uelfik

• Lord of FLAME!
  • Użytkownicy
Odp: Bonusy dla Twórców larpów.
« Odpowiedź #60 dnia: Kwiecień 30, 2008, 03:43:07 pm »
Ape, ja naprawdę jestem za docenieniem pracy organizatorów LARPów ale nie kosztem rozdawnictwa PP/PT.

Powiem tak. Skoro klamka zapadła i twórcy larpów mieli okazję się (cholernie późno, nie bójmy się tego powiedzieć.. od tej strony kilka osób zwyczajnie dało ciała) dowiedzieć, że nie będą mieli wjazdu za free.. to obawiam się, że wynagrodzenie im tego pedekami lub petekami musi mieć miejsce. Wiem, że to trochę burzy różne ustalenia, ale twórcy larpów nie ponoszą tu żadnej winy, więc nie rozumiem czemu mieliby być krzywdzeni, bo organizacja się ze sobą sama nie dogadała.

Organizacja nie dogadała, organizacja będzie łatać.

PS: Chyba, że w zamian za robienie larpa będzie się miało zaklepany najlepszy fragment obozowiska pod namiot, oraz będzie się korzystało z prysznica bez kolejki  ;)  ::)
"Red drops stain satin so white..
..the way I sign my name"

Offline Zsa-Zsa

• Legendarna Biała Gęś
  • Administrator
  • Użytkownicy
  • koleżanka nie-sympatyczna
« Odpowiedź #61 dnia: Kwiecień 30, 2008, 03:47:11 pm »
PS: Chyba, że w zamian za robienie larpa będzie się miało zaklepany najlepszy fragment obozowiska pod namiot, oraz będzie się korzystało z prysznica bez kolejki  ;)  ::)

Jestem za i nic mi więcej nie potrzeba :)
Ostatni krzyk, łabędzia nuta<br />I dalej nic w teatrze lalek<br />Ogólnie mówiąc - life is brutal<br />Poza tym wszystko doskonale.

Offline Schamann

• były
  • Moderator Globalny
  • Użytkownicy
  • Bubo bubo
« Odpowiedź #62 dnia: Kwiecień 30, 2008, 03:55:26 pm »
"Za swoją ciężką pracę możecie nas pocałować w..."

to Ty napisałeś, a nie żaden z organizatorów. Ze swoich ogłoszen sie moge tłumaczyć, z czyichś innych nie ma nawet jak.

Uelfik:Nie obiecywałem twórcom larpów darmowej akredytacji. Organizacja sie ze sobą jak najbardziej dogadała, a że to dogadanie Tobie nie odpowiada bo masz inne oczekiwania - Twoje prawo na to psioczyć, ale nie na dogadywanie, tylko na to, że złe orgi nie uwzględniły tego co Tobie sie podobało.
I don't owe anything
I don't owe anyone
Shoot pride for all it's worth
I don't belong

Offline Mały

• Użytkownicy
« Odpowiedź #63 dnia: Kwiecień 30, 2008, 04:02:15 pm »
Ja myśle że Uelfikowi może w kwesti niedogadania chodzić jednak o tą sekwecję:

post Emi (GTS)
Cytat: Milady
zwalnia z płacenia akredytacji
Post Fulka (CSS)
Cytat: Fulko
Sprostowanie. W tym roku organizatorzy LARPów (którym jesteśmy głęboko wdzięczni za ich wysiłek) nie są zwolnieni z akredytacji. Co do imiennych plakietek itp. bajerów, to zobaczymy.
Post Schamanna (twój :>> )
Cytat: Schamann
Twórcy innych larpów moga liczyc na zniżki w wysokości którą ustalimy kiedy będziemy mieli przejrzysty obraz finansów tego Orkonu - teraz niestety jeszcze go nie mamy

trzy osoby z orgów i trzy odmienne informacje w jednym wątku (przy czym w dwóch ostatnich widać pewną konsekwencję w dogadaniu właśnie kwesti problemu któy wyrósł dzisiaj na forum)

BTW. Twój obecny avatar Schamannie idealnie pasuje do sytuacji na forum ;>>>>>

EDIT:
Jestem za i nic mi więcej nie potrzeba :)

Uelfik chcesz chyba żeby uczestnicy jednak zlinczowali twórców LARPów ;> albo orgów :> co jak co.... akredytacja jakieśtam marne 75PLN ale PRYSZNIC!?!?! i równy kawałek pola namiotowego???? no chyba żartujes!!!!  ;) O0
« Ostatnia zmiana: Kwiecień 30, 2008, 04:05:59 pm wysłana przez Mały »
...We just dinged them!...

Offline uelfik

• Lord of FLAME!
  • Użytkownicy
« Odpowiedź #64 dnia: Kwiecień 30, 2008, 04:14:25 pm »
Uelfik:Nie obiecywałem twórcom larpów darmowej akredytacji. Organizacja sie ze sobą jak najbardziej dogadała, a że to dogadanie Tobie nie odpowiada bo masz inne oczekiwania - Twoje prawo na to psioczyć, ale nie na dogadywanie, tylko na to, że złe orgi nie uwzględniły tego co Tobie sie podobało.

Primo: to co mi sie podoba lub nie, akurat nie ma przełożenia na ten problem, bo nie robię larpa żadnego w tym roku, więc mnie osobiście problem nie dotyczy.

Secundo: ano nie dogadaliście się, bo ludzie z GTM już się wypowiedzieli apropo limitów punktowych itp. Że im to nie odpowiada (dodatkowe PP/PT za larpy), bo coś takiego nie było przewidziane. Tymczasem jeśli Twórcy Larpów nie mają wjazdu za free.. to mają pełne prawo wnioskować by ich działalność była rozpatrzona jako kontrybucja "na rzecz konwentu" i nagrodzona punktami. Nie dogadaliście się, chyba że powiedzieliście wszystkim z GTM, poza Marcinem i inni trzymali to przed nim w sekrecie. Myślę, ze jednak nie.

Causa Finita.

Offline Schamann

• były
  • Moderator Globalny
  • Użytkownicy
  • Bubo bubo
« Odpowiedź #65 dnia: Kwiecień 30, 2008, 04:28:13 pm »
ludzie z GTM wypowiedzieli sie a'propos pomysłow różnych forumowych przyznawania PP czy PT za robienie larpów - ich działka, ich prawo, w pełni ich stanowisko popieram.

natomiast kiedy wypowiadali sie GTMowcy na temat kasy, to wypowiadali się, jak z pewnoscia zdajesz sobie doskonale sprawę, poza swoim zakresem kompetencji - jako zwykłe prywatne poglady userów. Nie stosuje pruskiej dyscypliny i nie mam nic przeciwko temu zeby ludzie pracujący przy organizacji a nie związani z finansami, wypowiadali swoje zdanie na tematy rózne, jesli siez nimi nie zgadzam to nie oznacza to, że organizacja sie nie dogadała, tylko, że maja inne stanowisko niz moje - do czego maja takie samo prawo jak Ty
I don't owe anything
I don't owe anyone
I don't belong

Offline uelfik

• Lord of FLAME!
  • Użytkownicy
« Odpowiedź #66 dnia: Kwiecień 30, 2008, 04:33:37 pm »

Co do komentarzy GTM o pieniądzach, jak zauważyłeś "to nie ich sfera kompetancji".. zgadzam się, dlatego nie do nich się odnosiłem, a do opinii o przyznawaniu pedeków za Larpy.. a konkretnie o tym, że nie wiedzieli wcześniej, że coś takiego może zaistnieć. Chyba, że już dawno temu ustaliliście, że za larpy nie będzie darmowego wjazdu, ani pepeków, więc stwierdziliście, że nie warto ludzi z GTM powiadamiać.. skoro pepeków dodatkowych "niet".

ludzie z GTM wypowiedzieli sie a'propos pomysłow różnych forumowych przyznawania PP czy PT za robienie larpów - ich działka, ich prawo, w pełni ich stanowisko popieram.

Czy to oznacza, że za Larpy będzie li tylko uścisk dłoni prezesa (nomen omen :) ) ? Tak wnioskuję po Twoim, Schamannie poparciu ich (Marcina) stanowiska apropo bilansu PP.

To jednak trochę słabo, bo rzeczywiście wychodzi na to, że przysłowiowe "wbicie gwoździa w deskę" jest największym wysiłkiem dla dobra konwentu.  :(

Offline apollyon

• Użytkownicy
« Odpowiedź #67 dnia: Kwiecień 30, 2008, 04:59:07 pm »
jak chcecie podwyższyć opłatę, a nie zabić uczniów i studentów to... zróbcie zniżkę uczniowsko/studencką za ważną legitymacją...

Ok, skoro nie ma wjazdu za free, skoro robienie larpa nie jest premiowane, to czy przygotowanie rekwizytów na robionego przez siebie larpa to jest działanie na rzecz konwentu??
Bez szyn, Bez trakcji, napędzana ciałami grzeszników, niosąca terror i grozę, pędzącą na zderzenie z dobrem, ognistą wstęga zaznaczająca swoją drogę, wśród kłębów czarnego dymu, dając znać gwizdkiem parowym odjeżdża PKS- Piekielna Kolej Szatana<br />71:5

Offline Schamann

• były
  • Moderator Globalny
  • Użytkownicy
  • Bubo bubo
« Odpowiedź #68 dnia: Kwiecień 30, 2008, 05:02:22 pm »
Uelfiku: nigdy nie twierdziłem że za larpy nalezą sie jakies PD-ki czy inne P-ki, więc jesli Ci sie ten pomysł nie podoba - to jest nas dwóch i nie mamy w tym zakresie o czym dyskutować.

co do kwestii zniżki wpisowego dla organizatorów larpów to juz na ten temat napisałem wcześniej.

Zas co do sugestii, że punktowane najwyżej będzie "wbicie gwoździa" - to zamierzam kontynuowac praktyke oceniania kontrybucji tak, ze wbicie gwoździa będzie oceniane rygorystycznie dość, i bez widocznego i pracochłonnego wkładu w budowę lokacji ważnych dla gry nic z tego gwoździa nie będzie ;).

I don't owe anything
I don't owe anyone
I don't belong

Offline Schamann

• były
  • Moderator Globalny
  • Użytkownicy
  • Bubo bubo
« Odpowiedź #69 dnia: Kwiecień 30, 2008, 05:04:57 pm »
Ok, skoro nie ma wjazdu za free, skoro robienie larpa nie jest premiowane, to czy przygotowanie rekwizytów na robionego przez siebie larpa to jest działanie na rzecz konwentu??

oczywiście - w zależności od skali albo masz prawo zgłosic to jako kontrybucje, albo dogadać sie na refundację nakładów z kasy orkonowej
I don't owe anything
I don't owe anyone
I don't belong

Offline JeRzy

• Highly flammable
  • Użytkownicy
« Odpowiedź #70 dnia: Kwiecień 30, 2008, 10:38:04 pm »
Ja tylko wyjaśnię, jak jest z płaceniem na Polconach. Jeśli się nie mylę, darmową akredytację mają zaproszeni goście i prasa. Gżdacze, czyli ochotniczy pomocnicy dostają po konwencie okolicznościowe koszulki. Nie jestem pewny, czy płacą organizatorzy i ochrona, na pewno płacą prelegenci. I to nie jest kwestia tylko ubiegłoroczna, ale tak to działa od lat. Tyle, że w przypadku Polconu mowa jest o setkach punktów programu i setkach osób, które je przygotowują.
"The problem is some people gonna try to convince you
That they know the answer no matter the question
Be wary of those who believe in a neat little world
Cause it's just fucking crazy you know that it is
Eh hee yeah amanaya yeaha yeah eh eh amana"

Dave Matthews - "Eh Hee"

Offline Bestia

• Jajakobyły
  • Administrator
  • Użytkownicy
    • Konwent Fantastyki Steam&Sword
« Odpowiedź #71 dnia: Maj 01, 2008, 11:53:43 am »
Wyliczmy:

Zbudowanie lokacji to - podwyższenie standardu gry, umilenie graczom konwentu, uatrakcyjnienie konwentu.
Zrobienie fajnego Larpa - --||--,--||--,--||--

Czas poświęcony na zbudowanie lokacji - od paru godzin do paru dni.
Czas poświęcony na napisanie fajnego Larpa - od paru tygodni do paru miesięcy.

Druga sprawa.
Podniesienie składki do 100zł z 75zł.
Mały nie chce mi się wierzyć, że stanowi to problem. A jeżeli stanowi nic prostszego jak zapisać się do ochrony.
TO są 2 tygodnie zabawy za w tym wypadku 100zł....
Na upartego jak ktoś niema, to niech idzie to Tesco na 2 nocki powykładać towar i będzie miał dodatkowe 100zł.

Już naprawdę dla pojedyńczego gracza w tej chwili stówa to nie jest problem. I nie robił bym z tego problemu. a dodatkowe 25zł x 200-250 to 5000 - 6250 zł. Dużo dodatkowej forsy za które można sporo zrobić.

Śmiem twierdzić że cena dwukrotna czyli 150zł, też nie była by jakaś masakryczna.

Offline Hakken

• Użytkownicy
  • Maverick, inspektor śledczy
« Odpowiedź #72 dnia: Maj 01, 2008, 12:13:03 pm »
-> Mały
ty tak na poważnie z tą kasą? Bez jaj sam byłem biednym uczniem i studentem, który jeździł na orkony i powiem Ci, że te 15 zł nie było dla mnie nigdy kasą, która mogła by zadecydować o tym czy miałbym pojechać na orkon. 50 zł też by tego nie zmieniło. Poza tym nie oszukujmy się, Bestia ma rację - nawet 150 zł za 10 dni konwentu pełnego larpów i innych atrakcji to wciąż jest ekstremalnie niski budżet.

to Ty napisałeś, a nie żaden z organizatorów. Ze swoich ogłoszen sie moge tłumaczyć, z czyichś innych nie ma nawet jak.

Och proszę Cię Schamannie, traktujmy się poważnie i jak ludzi inteligentnych. To co napisał Fulko właśnie dokładnie tak zabrzmiało i tak odebrali to forumowicze i stąd też ten cały szum...
Call me Maverick, DJ Maverick

Offline KOVAL

• Użytkownicy
« Odpowiedź #73 dnia: Maj 02, 2008, 01:08:21 pm »

mod koval on
rozważania o ewentualnej podwyżce akredytacji, finansach Orkonu itd.
wydzielono do osobnego topiku TUTAJ
mod koval off

Offline Kazik

• Użytkownicy
« Odpowiedź #74 dnia: Lipiec 03, 2008, 01:22:05 am »
Wiem, że trochę musztarda po obiedzie...

Jeszcze mgliście rozumiem nieprzyznawanie PTków za które można np wsiąść magiczny miota.. ee miecz.

Ale nie rozdawanie PPków? To nie szachy czy starcraft żeby balans runął od dodania 30 osób z których każdą było stać na dodatkowy pasek życia czy zielarstwo... A bonusy dla vetów? ( to przecież nie są ilości typu 3-4 na osobę)  Wiem, że pewnie wkładam kij w mrowisko ale Orkon jest dla graczy! To, że premiuje się robienie czegoś zamiast stukania browarków WRĘCZ NIE MA PRAWA czegokolwiek zepsuć...

Że niby teraz na GG wszyscy będą omijać twórców larpów bo Ci wszak wykupili za koszmarną ilość ppków mroczny promień dezintegracji...?
Czas przewietrzyć wieprza pieprzem...