Autor Wątek: PP za kontrybucje  (Przeczytany 1998 razy)

Offline Mały

• Użytkownicy
PP za kontrybucje
« dnia: Kwiecień 30, 2008, 11:07:37 am »
w sumie jeszcze mam pytanie czy ewentualne punkty za kontrybucje (te przedkonwentowe) będą przydzielone wcześniej i jakaś lista będzie dostępna - czy trzeba sie będzie dopominać u orgów i w zależności do kogo sie pójdzie to się dostanie albo nie?

piszę to z punktu widzenia osoby do której trafiły ewentualne spostrzeżenia i pretensje co do rozdziału PP/PT za kontrubucje
mimo że taka listę posiadałem i aktualizowałem na bieżąco w trakcie konwentu (np. listy osób budujących lokacje, ochrona itd), wszystko było składnie w jednym miejscu i łatwo było porównać ilość punktów odnośnie ilości wysiłku (dla mnie jako informującego graczy o ilości PP, bo gracze wglądu nie mieli) to znalazły się oczywiście głosy że rozdział był niejasny, uznaniowy itd. (oczywiście nie wykluczam sytuacji że w razie niedostępności mnie jako orga ktoś dostał PP od innej osoby a ona no nie miała w tym momencie listy - zdarza się)
trzeba by to wg mnie jakoś usprawnić - i np jakoś wywiesić listę z ilościa przyznanych PP/PT albo też inaczej poinformowac kogo się da juz przed konwentem na co może liczyc za "zasługi" dla orkonu, żeby kazdy mógł sprawdzić co ma i nie musiał ganiac za jednym konkretnym orgiem

dodatkowo samo przydzielanie PP/PT już za prace na konwencie (lokacje, dekoracje, ilość dyżurów w ochronie itd.) komisyjne a nie uznaniowe w zależności od widzimisie jednego orga (tu akurat w większości przypadków mieliśmy ustalony "cennik" z Ociepką, ale jak napisałem wyżej zdarzały się momenty gdy byliśmy obaj niedostępni a gracze potrzebowali info o punktach i ktoś inny musiał podjąć decyzję samodzielnie - a potem zawsze są pretensje i opina "idź do XXXXX bo on daje więcej PP niż YYYYYY", a tego radzę obecnym orgom unikać bo przyjemne te pretensje nie są)
...We just dinged them!...

Offline Zsa-Zsa

• Legendarna Biała Gęś
  • Administrator
  • Użytkownicy
  • koleżanka nie-sympatyczna
Odp: PP za kontrybucje
« Odpowiedź #1 dnia: Kwiecień 30, 2008, 11:11:22 am »
Ja dołączę jeszcze postulat, żeby Orgowie zastanowili się nad ujawnieniem przed konwentem ilości punktów otrzymanych za historię postaci. Bo wtedy te osoby, którym zdarzy się dostać maksa (a zwykle się jakaś jedna taka osoba trafiła) nie będą robić prezentacji i zawracać tym samym d...szy duchom opiekuńczym.
Ostatni krzyk, łabędzia nuta<br />I dalej nic w teatrze lalek<br />Ogólnie mówiąc - life is brutal<br />Poza tym wszystko doskonale.

Offline Mały

• Użytkownicy
« Odpowiedź #2 dnia: Kwiecień 30, 2008, 12:07:15 pm »
Co do przysługujących za różne rzeczy PP/PT, to jest to część mechaniki, która jeszcze nie została przygotowana do publikacji (ale niebawem będzie).

Bardziej niż o same zasady chodziło mi o listę osób które i co dostały choć opublikowanie zasad też ma swoje plusy (i minusy of coz)
bo zastanawiam się czy trzeba chodzić do orgów po jakieś potwierdzenia, informacje "ile w sumie" itd. dodaje to troche roboty orgom, szczególnie temu ktory to koordynuje to raz, a dwa powoduje zamieszanie i frustrację jak tylko tenże koordynator jest niedostępny (a nie oszukujmy się nie da się mieć orga "tylko-od-jednej-rzeczy").

Offline Hakken

• Użytkownicy
  • Maverick, inspektor śledczy
« Odpowiedź #3 dnia: Kwiecień 30, 2008, 12:17:03 pm »
Jak pracowaliśmy nad orkonami 04 i 05 to listę osób, które miały już przydzielone pp za historie i przedlarpowe kontrybucje mieliśmy już gdzieś w połowie czerwca, więc myślę, ze i tym razem nie powinno inaczej. Nawet zakładając, że orkon jest pod koniec lipca, to lista pewnie mogła by być ujawniona 2 tyg przed konwentem. Pytanie tylko czy orgowie chcieli by ją ujawniać, i czy jest sens podawania jej do publicznej wiadomości. Z kolei wysyłanie każdemu z osobna maila z ilością PP jest czasochłonne i nie wiem czy tak naprawdę potrzebne. Pomysł niezły, ale ma swoje zady i walety...
Call me Maverick, DJ Maverick

Offline Mały

• Użytkownicy
« Odpowiedź #4 dnia: Kwiecień 30, 2008, 12:23:51 pm »
@Hakken: dokładnie pamiętam - pamiętam też że chyba wysłałem mailem pytanie o PP i dostałem odpowiedź i przez to nie robiłem prezentacji już na orkonie tylko pokazałem sam strój.

ale historia postaci to jedno, a kontrybucje to drugie - szczególnie ze historie ocenia GTS a kontrybucje? różnie - "osoba(y) wyznaczona(e)"
no i oczywiście dobijanie się po punkty za jakąś pomoc jest średnie ("chodzi chodzi aż wychodzi tego PPka...")

Offline Hakken

• Użytkownicy
« Odpowiedź #5 dnia: Kwiecień 30, 2008, 12:33:33 pm »
No tak, ale ja tu mówiłem raczej o kontrybucjach przed orkonowych takich jak np mechanika lub pisanie czegoś na stronę. To da się spokojnie wcześniej zrobić. A co do wyznaczenia 1-2 osób odpowiedzialnych za przydzielanie kontrybucji na samym orkonie to pomysł jest świetny. Należy je tylko odpowiednio wcześniej pokazaać i ppowiedzieć głośno, że tylko one się tym zajmują.

Offline Mały

• Użytkownicy
« Odpowiedź #6 dnia: Kwiecień 30, 2008, 12:43:38 pm »
no - te przed orkonowe to trza miec liste zamknieta i juz - tylko co jesli o kims sie zapomni? (też się może zdarzyć)

a 1-2 osoby :>>> no cóż :> pomysł świetny wiem :> i rok temu też nie do końca zadziałał jak napisałem (ale może działało i tak odrobine lepiej niż wcześniej ;> )
po porstu i tak zdarza się (bo ludzie przychodzą po punkty w dniu rozpisywania postaci) że wtedy może coś te dwie osoby zaabsorbować (bo i tak moim zdaniem musi to byc ktoś z GTM)
ale lepiej miec te dwie osoby niż kompletny chaos :>

Offline Hakken

• Użytkownicy
« Odpowiedź #7 dnia: Kwiecień 30, 2008, 01:11:28 pm »
Oj tam bez przesady, że zapomni. W dobie kiedy to połowa orgów przywozi ze sobą laptopy to raczej marginalna możliwość ;)

Swoja drogą bardzo przyjemnie rozmawia się w niewielkiej grupce wzajemnie zgadzających sie ze sobą osób ;)
Niestety dopóki ktoś z orgów nie powie: "świetny pomysł, na pewno go wykorzystamy", to i tak możemy sobie tylko potakiwać i nic z tego nie wyjdzie ;)

Offline Mały

• Użytkownicy
« Odpowiedź #8 dnia: Kwiecień 30, 2008, 01:17:39 pm »
Zgodnie z zasadą w mojej pracy  = im więcej urządzeń techniczncyh tym większa możliwość awarii wierzę że ilość laptopów im większa tym większa możliwość że coś ważnego będzie tylko na tym jednym który się zepsuje :> (bo żeby wszyscy mieli aktualna kopie bezpieczeństwa wszystkiego ... no nie wierzę ;> nam się nie udało ... ale ja nie brałem laptopa :>)

masę rzeczy po prostu robiło się ad hoc ręcznie (bo przepisywanie list ludzi budujących lokacje ktore dostaliśmy od "kierownika budowy" :>>> to byłaby też strata czasu poniekąd)
powoli orkon zamienia się w niezłą maszynę, która potrzebuje własnej biurokracji (DRAMAT!)

a na poważnie - mam nadzieję że coś z naszych wypocin "im" się przyda :>

Offline Bestia

• Jajakobyły
  • Administrator
  • Użytkownicy
    • Konwent Fantastyki Steam&Sword
« Odpowiedź #9 dnia: Kwiecień 30, 2008, 02:13:53 pm »
A może by tak.... (mam exchenga), wziąść przywieź (albo pożyczyć ze szkoły), jakąś stacjonarę, mogę przywieź routerek z wifi.
I o ile lapsy będą miały bezprzewodówkę to będzie można zrobić synchronizację. W tedy nie będzie trzeba się obawiać :)

Brzmi abstrakcyjnie/? Dla mnie nie :) hmm albo olać exchenga bo nikomu się nie będzie tego chciało konfigurować, ale po prostu zrobić wspólny dysk sieciowy na którymś z kompów i zarzucić mu replikacje.

Offline Mały

• Użytkownicy
« Odpowiedź #10 dnia: Kwiecień 30, 2008, 02:18:23 pm »
Ech bestia :>>> technicznie to sie oczywiście da :>>> ale czy nie zaczynamy przesadzać ? :>>>> nawet w pracy tego nie używam :> a tu jeszcze zróbmy poziomy dostępu użytkowników, portal intranetowy itd :>>> praktycznie to wystarczy zebrać wszystko przed orkonem na pendrive wgrać na sieć i mieć jednego lapa z iPLusem czy innym BlueConnect :> dokumenty wpakować na Google docs itd :> tylko jeszcze zmusić reszte ludzi żeby tego używało :>>> (ostatnio próbowałem... z infromatykami ... nie da sie :> )

dobra... bez sensu offtop sie robi ;>

Offline Kędzior

• Prezydent
  • Użytkownicy
  • Da ba di da ba dai
    • Międzynarodowy Serwis Informacyjny
« Odpowiedź #11 dnia: Kwiecień 30, 2008, 02:21:05 pm »
Ja się zgubiłem gdy Bestia po raz pierwszy użył słowa "exchange". Od tego momentu było czarno, i zrozumiałem słowo offtop.

Ale dobrze by było wiedzieć wcześniej jakie kontrybucje byłyby możliwe. Co będzie budowane, ilu trzeba. Bo w tym roku, chyba więcej osób będzie się zgłaszało, więc dobrze zrobić taki wczesny nabór.

Offline Sekta

• GTM - Porucznik Rezerwy
  • Użytkownicy
  • chyba boję się kobiet...
    • ja
« Odpowiedź #12 dnia: Maj 01, 2008, 10:35:05 pm »
nie da się nie będzie....wszystko będzie tajne... :o
tak się kończą nocne igraszki.. .....