Autor Wątek: Teoretyczne rozważania o podwyżce opłaty i finansach Orkonu  (Przeczytany 19066 razy)

Offline Sekta

• GTM - Porucznik Rezerwy
  • Użytkownicy
  • chyba boję się kobiet...
    • ja
Teoretyczne rozważania o podwyżce opłaty i finansach Orkonu
« Odpowiedź #15 dnia: Maj 01, 2008, 10:31:20 pm »
Dodatkowa dycha moim zdaniem już w roku następnym pozwoliła by na zbudowanie kilku super lokacji, zrobieniu magazynu tunik etc...

I mogę się Mały założyć że jeżeli mielibyśmy fajne grodzisko, kilka fajnych chat/domów/karczmę, zrobili fajny trailer to nawet przy wjeździe za 150-200 zł mielibyśmy przynajmniej te 300 sztuk jak nie więcej...
ad1. jakby co jestem za..:).. podwyższenie akredytacji musiałoby się jednak koniecznie wiązać z tymi "nowymi lokacjami" i innymi nowymi bajerami..gdyż w innym przypadku bunt się podniesie.. :o
ad2. fajna wizja na przyszłość....teren "fantazjady" mógłby ją znacznie przybliżyć  ;) 8)
tak się kończą nocne igraszki.. .....               

Offline Sekta

• Użytkownicy
    • ja
« Odpowiedź #16 dnia: Maj 01, 2008, 10:41:19 pm »
o cholera... ale dobry pomysł Berserker..nie spodziewałem się tego po Tobie.. ;D raczej to ja powinienem na niego wpaść.. :o

mod koval
wpis na czerwono usunięty
(to orgowie mieli go zobaczyć czy modowie?)
Sekta: ostrzeżenie!
kod koval off

« Ostatnia zmiana: Maj 02, 2008, 09:27:41 am wysłana przez KOVAL »

Offline apollyon

• Użytkownicy
« Odpowiedź #17 dnia: Maj 01, 2008, 10:50:47 pm »
Poddaje się merytorycznej ocenie orgów, czyto nie łamię regulaminu

pomysł jest gupi!!

Orgowie powinni to sami w swojej decyzji ocenić, a nie bawić się w ankiety... to orgowie robią orkon, a nie jego uczestnicy...
Bez szyn, Bez trakcji, napędzana ciałami grzeszników, niosąca terror i grozę, pędzącą na zderzenie z dobrem, ognistą wstęga zaznaczająca swoją drogę, wśród kłębów czarnego dymu, dając znać gwizdkiem parowym odjeżdża PKS- Piekielna Kolej Szatana<br />71:5

Offline Fulko

• Użytkownicy
« Odpowiedź #18 dnia: Maj 01, 2008, 11:00:22 pm »
Pomysł Berserkera jest oczywiście IMO słuszny, chociaż metodologia takiego badania może być nietrywialna.

@Ape: prowokujesz czy piszesz poważnie? Orgowie robią Orkon, owszem, ale DLA uczestników. Jak to ujął kiedyś Gawron: są "w służbie Orkonu".
They crossed the border an hour before dawn
Moving in lines through the day...

Offline apollyon

• Użytkownicy
« Odpowiedź #19 dnia: Maj 01, 2008, 11:14:10 pm »
Piszę poważnie... robota orgów, to nie spełnianie koncertu życzeń, tylko realizacja ich pomysłu na orkon(a licząc że są to orkonowicze z dużym stażem, to będzie to dobrze zrobiona robota, która przypadnie do gustu wszystkim orkonowiczom)... pewnie że robią to w służbie orkonu, ale pomysł z ankietą, po której można byłoby odnieść wrażenie że coś MA się zmienić, to gruba przesada i nakładanie na przyszłych orgów zbyt dużej presji...
Bez szyn, Bez trakcji, napędzana ciałami grzeszników, niosąca terror i grozę, pędzącą na zderzenie z dobrem, ognistą wstęga zaznaczająca swoją drogę, wśród kłębów czarnego dymu, dając znać gwizdkiem parowym odjeżdża PKS- Piekielna Kolej Szatana<br />71:5

Offline Sekta

• Użytkownicy
    • ja
« Odpowiedź #20 dnia: Maj 01, 2008, 11:15:21 pm »
ok Ape... myślę że dobrze by było gdybyś jednak wstawił w swoim poprzednim poście emitokonke jakąś...
bo chyba coś przestałeś ostatnio ze zrozumieniem czytać...
taka ankieta, jak to ankieta nie była by wiążąca, dałaby orgom obraz sytuacji jakiś...
to tyle

Offline apollyon

• Użytkownicy
« Odpowiedź #21 dnia: Maj 01, 2008, 11:22:26 pm »
sorry, ale twierdzenie, że orgowie :-[ nie zdają sobie sprawy, że fajnie byłoby O0, gdyby się pojawiły lepiej urządzone lokacje, prysznice ;D, kawior w stołówce >:D i lodówki z namiotach ??? to lekkie przegięcie... po mojemu zaś, jeśli tego nie realizują, to nie to że są durni, ciemni i nie wiedzą ;) :( :-[ >:D ale dlatego że wg ich oceny się nie da, jest za drogo, nie ma to sensu na dłuższą metę, znajdą się lepsze rozwiązania...

A możliwość wypowiedzenia się uczestnikom- tak za rok chcemy zimnej wódki w murowanej karczmie i cycatych kelnerek :-[ :D, po mojemu nakłada na orgów  ;D 8) >:D O0 zbyt dużą presję... przyjadą uczetnicy i ... "no co jest, przecież mówiliśmy co ma być??"... pewnie że nie jest wiążace... chodzi mi tu raczej o wrażenie, które może się stworzyć na co poniektórych przeankietowanych...
 8) :-* ^-^ ;)

emotikonki wstawiane na chybił trafił...
« Ostatnia zmiana: Maj 01, 2008, 11:34:08 pm wysłana przez apollyon »

Offline krassus

• Użytkownicy
    • Kompania Czarnej Dłoni
« Odpowiedź #22 dnia: Maj 02, 2008, 12:07:07 am »
Ape, rozumiem Twoje zastrzeżenia do ankiety, ale nie ma w nich nic takiego, czego nie dałoby się rozwiązac. Weźmy pod uwagę np. krótkie zdanie:
Ankieta służy Organizatorom tegorocznym do zbadania opinii o Orkonie 2008 (jeśli temu faktycznie miałaby służyc) oraz pomoże przyszłym Organizatorom kolejnych Orkonów. Wyniki ankiety mają byc wskazówką, a nie zobowiązaniem dla następnych Organizatorów.
Kropka

A tak poza tym - metodologia i obróbka danych takiej ankiety - podejmę się skonstruowania i wyskalowania narzędzia, tak aby wnioskowaniu statystycznemu stało się zadośc ;) Poważnie - konstrukcja i stosowanie tego typu narzędzi pomiaru opinii to dla mnie nie pierwszyzna.
Jestem oazą spokoju...

Offline Zsa-Zsa

• Legendarna Biała Gęś
  • Administrator
  • Użytkownicy
  • koleżanka nie-sympatyczna
« Odpowiedź #23 dnia: Maj 02, 2008, 08:55:45 am »
Sekta, zachowuj się (nie jak dziecko) i zlikwiduj ten czerwony kolor ze swojego posta.

Ankieta - dlaczego nie. Orkon nie jest demokracją, więc będzie to tylko podpowiedź dla Organizatorów, a nie cokolwiek zobowiązującego. Na forum wypowiada się góra 100 osób, na Orkon przyjeżdża trochę więcej, wypełnienie ankiety to nic strasznego. Tyle, że lepiej na oddzielnych kartkach, np. rozdawanych ostatniego dnia GG, bo informator ludzie często zostawiają na pamiątkę :)
Ostatni krzyk, łabędzia nuta<br />I dalej nic w teatrze lalek<br />Ogólnie mówiąc - life is brutal<br />Poza tym wszystko doskonale.

Offline Hakken

• Użytkownicy
  • Maverick, inspektor śledczy
« Odpowiedź #24 dnia: Maj 02, 2008, 09:53:34 am »
Rany Ape, czy ty wogóle czytasz posty innych zanim się wypowiesz? Naprawdę nienawidzę się cytować...

Panowie, chyba pomyliły wam się dwie moje wypowiedzi. Pierwsza, gdzie mówię o 15 zł i nazywam je "kilkoma groszami" dotyczy realnej podwyżki za konwent. Druga gdzie ja (i Bestia) mówimy o 120-150 zł mówi o podwyżce która w naszej opinii wciąż nie była by zbyt wielka.

Gdzie tu jest mowa o jakiejś podwyżce rzędu 100%??

-> Berserker
Co do ankiety pozwolę sobie również użyć języka starożytnych: vox populi, vox ignoranti.
Niestety obawiam się, że większość ludzi odpowie tylko tyle że nie chce podwyżki bo nikt nie chce płacić więcej jak może zapłacić mniej. Kto z tych ludzi będzie zastanawiał się nad tunikami, namiotami czy całą resztą fajnych rzeczy, które można by kupić na orkon, jeżeli może płacić mniej?
Sorry, wiem, że brzmi to strasznie, ale ja w ludzi (jako zbiór, nie jako jednostki) nie wierzę.
Call me Maverick, DJ Maverick

Offline krassus

• Użytkownicy
    • Kompania Czarnej Dłoni
« Odpowiedź #25 dnia: Maj 02, 2008, 10:09:12 am »
Co do ankiety pozwolę sobie również użyć języka starożytnych: vox populi, vox ignoranti.
Niestety obawiam się, że większość ludzi odpowie tylko tyle że nie chce podwyżki bo nikt nie chce płacić więcej jak może zapłacić mniej. Kto z tych ludzi będzie zastanawiał się nad tunikami, namiotami czy całą resztą fajnych rzeczy, które można by kupić na orkon, jeżeli może płacić mniej?
Sorry, wiem, że brzmi to strasznie, ale ja w ludzi (jako zbiór, nie jako jednostki) nie wierzę.

Rozumiem, że orkonowicze mogą kierowac się wyłącznie swoim portfelem i nie myślec o konsekwencjach dla konwentu. Ankieta tak czy inaczej pokaże czy jest tak jak się obawiamy, czy może jednak przyzwolenie na podwyżkę ceny czy zmianę warunków istnieje. Może wiary w ludzi nie mam nadmiernej, ale nadziei mi jeszcze trochę zostało ;)
Jestem oazą spokoju...

Offline Mały

• Użytkownicy
« Odpowiedź #26 dnia: Maj 02, 2008, 12:06:29 pm »
odnośnie pomysłów rozwoju - wszystko fajne jedynie bardzo dużym założeniem jest że praktycznie teren sięnie zmienia - inwestowanie w stałe lokacje jak chaty itd musiałoby być poparte tym że teren orkonu przez najbliższe parę lat się nie zmieni - kto to zagwarantuje? szczególnie jeśli nie ma stałej ekipy organizującej? nie ma osobowości prawnej?

Jedno co mi się wydaje w podanych przez Bestię przykładach państw ościennych - to że tam to nie jest jednak organizowane "przez grupę znajomych" tylko przez konkretne organizacje (np jak kluby RPG) czy ktoś ma taką organizację która może się za to wziąść (pamiętam larum na forum gdy rok temu ogłosiliśmy współprace z ŚKF jako organizatorem instytucjonalnym i wielkie obawy jak to zmieni w ogole kształt orkonu i że to zły pomysł), nie widzę sensu w inwestowanie w rekwizyty i dobytek ruchomy jeżeli nie ma jednoznacznej wizji gdzie orkon idzie i (co ważniejsze) pod czyim przewodnictwem.

Dodatkowo robienie obsługi całorocznej zabezpieczenia tych materiałów, transportu, przekazywanie (jeśli organizacja się zmienia - a zmienia się i pochodzi z różnych rejonów polski) to kolejny poważny problem. Zajmowanie się tym to już raczej nie zajęcie non-profit bo to już odpowiedzialność za powierzone materiały. A patrząc w innym wątku na forum nie widać woli żeby ktoś na tym zarabiał i zrobił z tego sposób na życie (a do tego to zmierza moim zdaniem).

Co do ankiety - bardzo dobra myśl bo pokazać może w jakim kierunku właśnie myśli ogół orkonowiczów a to oni przyjeżdżają na konwent
...We just dinged them!...

Offline Berserker

• Użytkownicy
« Odpowiedź #27 dnia: Maj 02, 2008, 12:21:23 pm »
-> apollyon
A kto mówi, że organizatorzy nie wiedzą na co przeznaczyć pieniądze. Ankieta ma im pomóc podjąć decyzję o ewentualnym podniesieniu akredytacji. Sam widzisz, że dla Sławka czy Bestii znaczna podwyżka nie jest problemem, a dla Ciebie i pewnie licealistów o których wspominał Mały już tak. Skąd wiesz ile z tych 300 osób, które przyjeżdża na Orkon ma znaczne dochody, a ile przeznacza 300 PLN na cały konwent razem z jedzeniem i przejazdami. Pytanie na co przeznaczyć pieniądze też ma uzasadnienie, bo wtedy ludzie czują, że podwyżka pójdzie na jakieś bajery poprawiające grę, a nie na wódkę dla Orgów (część uczestników zapewne wciąż tak uważa). A koncertu życzeń nie będzie bo pytanie będą zamknięte. Ot cała filozofia.

-> Sławek
To jest rzeczywiście ryzykowne wierzyć w ludzi, że będą chcieli płacić więcej, ale może te 10 czy 20 PLN wpiszą tak dla przyzwoitości :). Zresztą u mnie podobnie jak u Krassusa jeszcze jakieś resztki tej wiary zostały. No i jednak "Orkon dla Orkonowiczów".

-> Sekta
Przecież i tak nikt nie uwierzy, że to ja wymyśliłem :), więc uznajmy, że to Twój pomysł  >:D
Moja Pani jest piękna i młoda
Elficki książe właśnie zrobił jej loda

Offline chmielu

• Użytkownicy
« Odpowiedź #28 dnia: Maj 02, 2008, 12:47:41 pm »
A ja się zgadzam z Małym- póki nie ma całościowej wizji orkonu z perspektywą przynajmniej 2-3 najbliższych lat nie ma co inwestować w sprzęt, namioty, lokalizacje stroje bo- patrz post Małego. Na dzień dzisiejszy nie wiadomo nawet, kto będzie robił przyszłoroczny orkon ( i nawet czy ktokolwiek będzie go robił- chociaż nie wątpię, że w najczarniejszych scenariuszu, kiedy arcyorg z braku chętnych nie zostanie wybrany na orkonie, to zawsze się znajdzie w ostatniej chwili ktoś , kto ten orkon zrobi).
W ostatnich latach były jakieś próby nadania orkonowi osobowości prawnej, co miało wiele rzeczy ułatwiać. Koniec końców nic z tego nie wyszło, bo okazało się, że klub, stowarzyszenie czy inna forma organizacji więcej rzeczy jednak utrudnia. Być może "konklawe" powinno wrócić do tego tematu, bo wobec tego, że impreza się trochę rozrosła, ludzie dojrzeli, a możliwości rozwoju się zwiększyły plusy stowarzyszenia przewyższają już minusy.
Wydaje mi się, że wobec tego jak konwent się rozrósł ( 300 uczestników planowanych), wobec rosnących wraz orkonem kosztów, idea konwentu robiona by gamers for gamers powoli się przeżywa. 
A patrząc w innym wątku na forum nie widać woli żeby ktoś na tym zarabiał i zrobił z tego sposób na życie (a do tego to zmierza moim zdaniem).

Moim zdaniem też to zmierza do tego, żeby orkon robił ktoś, kto może nie będzie z tego żył, ale będzie przynajmniej zarabiał jakieś pieniądze, które będą na tyle przyzwoite, że będzie można od niego "czegoś" wymagać.
Koniec końców- tegoroczne konklawe powinno się moim zdaniem zastanowić nad jakimś planem 2-3 letnim, ewentualnie nad tym, czy stworzenie takiego planu jest w ogóle możliwe, a jeśli nie, to co z tego dla orkonu wynika.

Offline Sekta

• Użytkownicy
    • ja
« Odpowiedź #29 dnia: Maj 02, 2008, 12:59:08 pm »
powiem tak: żadna ankieta nie gryzie się z waszymi spostrzeżeniami Mały i Chmielu.. :o
a o o czym mówicie jest w części  sensowne...bo takie np. 4 namioty rycerskie nie stanowią takiego problemu logistycznego do przechowywania (piwnica) czy transportu..którego nie można by przeskoczyć ;D