Autor Wątek: Teoretyczne rozważania o podwyżce opłaty i finansach Orkonu  (Przeczytany 22604 razy)

Offline No Name

• Użytkownicy
Odp: Teoretyczne rozważania o podwyżce opłaty i finansach Orkonu
« Odpowiedź #45 dnia: Maja 04, 2008, 09:06:57 pm »
Dodam tylko że nie wzięliście pod uwagę takiej rzeczy, że wy jedziecie na Orkon któryś tam raz z kolei i wiecie na co wydajecie tą kasę.
Natomiast dla kogoś kto jeszcze nigdy nie był na takiej imprezie (np. ja) jest to 75zł w ciemno.
Mam kilku kolegów którzy byli napaleni dopóki nie usłyszeli ceny. Dla przeciętnego licealisty 75 zł to kasa na 1 do 3 miesięcy.

Offline Luna

• Użytkownicy
« Odpowiedź #46 dnia: Maja 04, 2008, 09:16:29 pm »
75 zł to jeszcze przystępna cena (baa jeżeli popatrzeć, że ma się za to miejsce do spania i fajną zabawę to jest to mało).. ale podniesienie jej dla kogoś kto sam na siebie nie zarabia a musi zbierać grosik do grosika... to jednak może być dużo.. szczególnie, że trzeba jeszcze za coś przeżyć te 10 dni... kupić/uszyć/wypożyczyć strój i zrobić bron ect.
Jednak jak dla mnie i tak jest to warte (chociaż będę musiała długo na to zbierać ;))

No Name- Twoja argumentacja jak dla mnie jest bezsensowna... Bo zawsze jak gdzieś wyjeżdżasz, obojętnie gdzie czy to organizowana przez biuro wycieczka czy sam gdzieś jedziesz z kumplami: zawsze jedziesz w pewnym stopniu w ciemno bo nie wiesz jak się będziesz bawił, jaka będzie pogoda itp... Dlatego dla mnie mówienie, że 75 zl w ciemno jest trochę nie na miejscu.
Jeżeli jedziesz z kolegami to nawet jak nie będzie to czego się spodziewałeś, zawsze możesz spędzić z kumplami 10 dni za JEDYNE 75 zl... Gdzie na mazurach za domek od osoby miałbyś opłacone jedynie 3 dni i to też przy dobrych wiatrach...

"Pokonaj słabych wrogów, z silnych uczyń przyjaciół" ;)

Offline Zsa-Zsa

• Legendarna Biała Gęś
  • Administrator
  • Użytkownicy
  • koleżanka nie-sympatyczna
« Odpowiedź #47 dnia: Maja 04, 2008, 10:11:34 pm »
http://www.prawo.lex.pl/bap/student/Dz.U.2001.79.855.html

Proponuję zwrócić uwagę na punkty:
- art.11 - w całości, ze szczególnym uwzględnieniem punktu 3. Nie wiem również, czy "walne zgromadzenie członków" nie obejmuje swoją definicją wszystkich uczestników Orkonu, ale może to tylko moja nadinterpretacja.
- cały rozdział 3 wraz z konsekwsncjami finansowymi.

Jest też problem (moim zdaniem) z robieniem "oficjalnego" Orkonu taki, że ten biedny organizator, poświęcając więcej czasu, żeby sprostać większym wymaganiom, musi rzucić robotę i poświęcić się "zawodowo" Orkonowi. A z czego będzie żył? Koval niezłe wyliczenie podał, ale skąd wziąć taką kasę? :o

Choć to, co napisałam nie świadczy o tym, żebym (podobnie, jak Gawron) nie poparła rozsądnej i przemyślanej propozycji :)

___

No Name, Luna - ja też kiedyś byłam licealistką. Było to bardzo dawno temu ;) Odkładałam na Orkon, przywoziłam swoje żarcie, żeby było taniej na miejscu. No niestety, takie życie. Nikt mi nie gwarantował, że to będzie fajna impreza, nie było forum, nie było strony, a jeśli była, to to były takie czasy, że internet był baaaardzo mało rozpowszechniony. Ryzykowałam chyba znacznie więcej, niż można zaryzykować teraz, kiedy mamy stronę, forum. Nie żałowałam i mam nadzieję, że Wy też nie będziecie.
Ostatni krzyk, łabędzia nuta<br />I dalej nic w teatrze lalek<br />Ogólnie mówiąc - life is brutal<br />Poza tym wszystko doskonale.

Offline apollyon

• Użytkownicy
« Odpowiedź #48 dnia: Maja 04, 2008, 11:51:07 pm »
Proponuję zwrócić uwagę na punkty:
- art.11 - w całości, ze szczególnym uwzględnieniem punktu 3. Nie wiem również, czy "walne zgromadzenie członków" nie obejmuje swoją definicją wszystkich uczestników Orkonu, ale może to tylko moja nadinterpretacja.
- cały rozdział 3 wraz z konsekwsncjami finansowymi.
spoko Zsa-Zsa... członkiem opłacającym Składkę jest ten kto zostanie członkiem, a nie uczestnik orkonu... poza tym jest odpłatna działalność statutowa stowarzyszenia, albo status członka wspierającego... w prawie o Stowarzyszeniach, które jest krótkie są różne myki, tylko pytanie czy naprawdę jest to potrzebne, żeby się z tym gimnastykować, skoro daje się zrobić konwent bez tego...
Inna sprawa czy nie dałoby się tego zrobić lepiej, gdyby była osobowość prawna... ale to jest do rozwiązania dla przyszłej ekipy orkonowych orgów... można stworzyć czasowe stowarzyszenie, które rozwiąże się razem z końcem orkonu, tak żeby nie wiązało przyszłej ekipy, w ramach lotu pilotażowego...

Jerzy- zwiększyć stawkę, żeby organizatorzy larpów mieli nie płacić!! Bzdura... kupno namiotów jest o wiele lepszym pomysłem... Wstawki o tym że to ciężka ciężka praca można sobie- każdy robi tego larpa bo chce, a nie dlatego że pojmuje to za ciężką pracę za 75 złotych... Szkoda że nic nam z tego nie przyjdzie (może chociaż koszulkę??), ale skoro nie da się już tak gratyfikować twórców larpów, to znaczy że pieniądze są potrzebne na ważniejsze rzeczy...
Bez szyn, Bez trakcji, napędzana ciałami grzeszników, niosąca terror i grozę, pędzącą na zderzenie z dobrem, ognistą wstęga zaznaczająca swoją drogę, wśród kłębów czarnego dymu, dając znać gwizdkiem parowym odjeżdża PKS- Piekielna Kolej Szatana<br />71:5

Offline JeRzy

• Highly flammable
  • Użytkownicy
« Odpowiedź #49 dnia: Maja 05, 2008, 01:04:42 am »
Ape, ja wiem, że każdy robi LARP-a bo chce. Ale nie zmienia to faktu, że to pierońska, wymagająca robota (szczególnie na tyle osób, ile bierze udział w orkonowych grach) i że, moim zdaniem, za to zaangażowanie twórcy LARP-ów zasługują na darmowy wjazd.
"The problem is some people gonna try to convince you
That they know the answer no matter the question
Be wary of those who believe in a neat little world
Cause it's just fucking crazy you know that it is
Eh hee yeah amanaya yeaha yeah eh eh amana"

Dave Matthews - "Eh Hee"

Offline apollyon

• Użytkownicy
« Odpowiedź #50 dnia: Maja 05, 2008, 10:15:57 am »
Chcącemu nie dzieje się krzywda...
Bez szyn, Bez trakcji, napędzana ciałami grzeszników, niosąca terror i grozę, pędzącą na zderzenie z dobrem, ognistą wstęga zaznaczająca swoją drogę, wśród kłębów czarnego dymu, dając znać gwizdkiem parowym odjeżdża PKS- Piekielna Kolej Szatana<br />71:5

Offline Luna

• Użytkownicy
« Odpowiedź #51 dnia: Maja 05, 2008, 12:28:50 pm »
Zsa-Zsa źle mnie zrozumiałaś :)

Ja oczywiście zamierzam się dobrze bawić na Orkonie i nie mówię, ze coś ryzykuję (ba! potępiłam ten argument ;)). Jedynie zwracam uwagę na to, że podwyższenie stawki może niestety zniechęcić sporą część osób, które na siebie same nie zarabiają i muszą wyłudzić od rodziców pieniądze ;) A pomyśl gdybyś była w LO nie byłoby Ci trudno uzbierać tyle? Niektórym nie ejst :P Ale nie wszyscy maja nadzianych rodziców :P

Chociaż mówię, że nawet jak podniesiecie i tak przyjadę na Orkon, najwyżej zabiorę ze sobą 2 bagaże jedzenia xD

Offline Zsa-Zsa

• Legendarna Biała Gęś
  • Administrator
  • Użytkownicy
  • koleżanka nie-sympatyczna
« Odpowiedź #52 dnia: Maja 05, 2008, 12:31:33 pm »
Zsa-Zsa źle mnie zrozumiałaś :)

Dobrze Cię zrozumiałam, może po prostu źle napisałam, zmęczona byłam :P
Ostatni krzyk, łabędzia nuta<br />I dalej nic w teatrze lalek<br />Ogólnie mówiąc - life is brutal<br />Poza tym wszystko doskonale.

Offline Luna

• Użytkownicy
« Odpowiedź #53 dnia: Maja 05, 2008, 12:41:06 pm »
Albo to ja źle zrozumiałam ;) hehe

Offline Bestia

• Jajakobyły
  • Administrator
  • Użytkownicy
    • Konwent Fantastyki Steam&Sword
« Odpowiedź #54 dnia: Maja 05, 2008, 01:53:10 pm »
Nie to ja was źle zrozumiałem ;P

Ja tam nadal nie widzę problemu ... 75 czy 130zł, nie masz/rodzice ci nie dadzą... to zarób tyle forsy to nawet w najgorzej płatnych robotach 3-4 dni pracy...

Offline Luna

• Użytkownicy
« Odpowiedź #55 dnia: Maja 05, 2008, 01:57:56 pm »
Bestia ja np nie mieszkam w Warszawie, Krakowie czy innym dużym mieście z jakimiś możliwościami jeżeli o pracę idzie.. i wierz mi u mnie w mieście nie znalazłabym żadnej pracy ;/ no ok jest praca (juz zajęta notabene) za 4 zł za godzin.... więc na 130 zł musiałabym  ponad 30 godzin przepracować.. gdzie tam pracuje się tylko weekenmdy i tylko wieczorami :P

Nie wszystko jest takie proste jak się wydaje i jak dla mnie 75 zł a 130 to jest znacząca różnica

Offline Dźwiedź

• Grupa Scenariuszowa
  • Użytkownicy
  • Niedźwiedź mający święty spokój...
« Odpowiedź #56 dnia: Maja 05, 2008, 02:09:13 pm »
A wiesz Bestia - rację masz.
Nawet 30 godzin to od 3/4 (standartowo) do mniej niż 1/2 (niestandartowo) tygodnia pracy. Nie mówiąc już o tym że pracę można znaleźć nie tylko na miejscu a np. w necie i jest to robota nie wymagająca specjalnych kwalifikacji - tzw umysłowa praca fizyczna. Nie wszystko jest proste ale i nie wszystko jest jakoś dramatycznie trudne.
Autobiografia Tytuł: Chichoczący niedźwiedź Podtytuł: Ja - Bydle.

Offline Mały

• Użytkownicy
« Odpowiedź #57 dnia: Maja 05, 2008, 02:15:11 pm »
Nie mówiąc już o tym że pracę można znaleźć nie tylko na miejscu a np. w necie i jest to robota nie wymagająca specjalnych kwalifikacj
zapodaj Kłysie przykłady - może ktoś skorzysta z chęcią w takim razie
...We just dinged them!...

Offline Luna

• Użytkownicy
« Odpowiedź #58 dnia: Maja 05, 2008, 02:16:57 pm »
Dokładnie Mały, chciałam właśnie poprosić o to samo..

Offline Bestia

• Jajakobyły
  • Administrator
  • Użytkownicy
    • Konwent Fantastyki Steam&Sword