Autor Wątek: Potrzebne TAZO na pacyny  (Przeczytany 1936 razy)

Offline Thorgrim

• Majster
  • Użytkownicy
Potrzebne TAZO na pacyny
« dnia: Maj 11, 2008, 10:01:19 am »
Brakuje nam jeszcze trochę tazosów, wykorzystywanych jako "talerzyki" na pacynkach (na jedną pacynę będą wchodzić dwa lub trzy). Potrzebujemy tych ze star wars lub pokemonów (tylko nie tych trójwymiarowych). Jeśli ktoś ma coś takiego proszę o kontakt przez pw. Chcielibyśmy wszystko skończyć do połowy czerwca. Na Allegro niestety ludność sprzedaje to jako kolekcje a nie jako odpady :/. I w większości są to 3d, które się nie nadają. Prosimy o pomoc.
71:5

Offline Szymon

• Wolny Strażnik
  • Promo
  • Użytkownicy
    • Moje robótki
Odp: Potrzebne TAZO na pacyny
« Odpowiedź #1 dnia: Maj 11, 2008, 11:13:02 am »
Jest coś, co mogłoby być substytutem tazo?? Jak sami widzicie nie łatwo to dostać a może ktoś ma pomysł na coś równie dobrego a za razem bardziej dostępnego?? Ja osobiście pod zastanowienie poddałbym plastikowe nakrętki (ale z tych większych z pięciolitrowych wód mineralnych). Nie powinno to zmienić właściwości pacynki a łatwiej to dostać.
Leśnikiem chciałbym być
Leśniczkę chciałbym mieć
Leśniczka mówiła mi że kocha mnie

Offline AREK

• Użytkownicy
    • Klub Twierdza
« Odpowiedź #2 dnia: Maj 11, 2008, 11:35:47 am »
A próbowaliście takich plastikowych zakończeń na baloniki, ma toto nawet nasadkę na kiljek - wygląda jak tulejka z nasadką. Kupione gdzieś hurtem kosztowałoby pewnie gorsze.
\"I\'m a leaf on the wind. Watch how I soar...\"<br /><br />http://klubtwierdza.prv.pl

Offline Thorgrim

• Majster
  • Użytkownicy
« Odpowiedź #3 dnia: Maj 11, 2008, 12:06:00 pm »
Pomyśli sie nad alternatywnym rozwiązaniem ale to wiąże się z kolejnymi crashtestami :). W zasadzie to nawet takie małe plastikowe zakrętki z butelek mogłyby się nadać bo między podstawkiem a gąbką jest 2cm karimaty, czego przebić taką nakrętką się nie da. Ale raczej chcielibyśmy zastosować coś co jest w 100% przetestowane. Mam ofertę kolejnej kupki tazo :). Może akurat będzie już wystarczająca ilość. Dziś się okaże.

Offline Hakken

• Użytkownicy
  • Maverick, inspektor śledczy
« Odpowiedź #4 dnia: Maj 13, 2008, 12:25:20 pm »
A czy tazo to nie są takie tekturowe okrągłe żetony z nadrukiem? Może by po prostu wyciąć kilka takich z kartonu, no chyba, że nadruk jest konieczny ;)
Call me Maverick, DJ Maverick

Offline Luna

• Użytkownicy
« Odpowiedź #5 dnia: Maj 13, 2008, 12:29:08 pm »
To te trójwymiarowe to chyba tekturki.. a te inne to takie twarde aluminiowe czy coś... Chyba tak :P
"Pokonaj słabych wrogów, z silnych uczyń przyjaciół" ;)

Offline krassus

• Użytkownicy
    • Kompania Czarnej Dłoni
« Odpowiedź #6 dnia: Maj 13, 2008, 12:54:43 pm »
Najprawdziwsze z prawdziwych TAZO są z plastiku. Tekturowe gną się łatwo, można je czasem przedrzec czy przebic promieniem od pacynki. Aluminiowe (czy dowolne inne metalowe) z kolei - nie są elastyczne i mają większą o niebo masę.
Jestem oazą spokoju...

Offline AREK

• Użytkownicy
    • Klub Twierdza
« Odpowiedź #7 dnia: Maj 13, 2008, 01:18:31 pm »
Najprawdziwsze z prawdziwych TAZO są z plastiku. Tekturowe gną się łatwo, można je czasem przedrzec czy przebic promieniem od pacynki. Aluminiowe (czy dowolne inne metalowe) z kolei - nie są elastyczne i mają większą o niebo masę.

Czy to oznacza że wraz z końcem zapasów Tazosów z Orkonu znikną znowu pacyny...?
Pytam się najzupełniej poważnie, nie znaleźliście alternatywy czy po prostu nie testowaliście jeszcze?
\"I\'m a leaf on the wind. Watch how I soar...\"<br /><br />http://klubtwierdza.prv.pl

Offline Thorgrim

• Majster
  • Użytkownicy
« Odpowiedź #8 dnia: Maj 13, 2008, 03:55:44 pm »
Jest alternatywa tyle, że nie testowana :), więc nie będę opowiadać teraz ;).

Offline sirDuch

• Użytkownicy
  • Wolny Strażnik w Pradze ;)
« Odpowiedź #9 dnia: Maj 16, 2008, 11:25:29 pm »
Nie preparowalem nigdy pacyny, ale jesli tazosy sa z plastiku, to moze wystarczy z plyty pcv o grubosci np 3mm wyciac odpowiedni ksztalt. Pcv o takiej malej srednicy na pewno sie nie polamie, a z pewnoscia jest lekkie.

Offline Cin

• goblini rasorg
  • Użytkownicy
  • Queen of Hearts
« Odpowiedź #10 dnia: Maj 17, 2008, 09:25:50 am »
Jest bardzo prawdopodobne, że moja kolekcja tazo ze Star Warsami się zachowała....

Tylko, że to były Star Warsy i tak mi ich trochę szkoda by było
NIGDY!!

Nie wiadomo kto, nie wiadomo po co...

Kto dzisiaj zrobi mi dzień?

Offline Thorgrim

• Majster
  • Użytkownicy
« Odpowiedź #11 dnia: Maj 17, 2008, 09:50:07 am »
Już jest niemal komplet ;). A jeśli idzie o Star Wars to już dwie kompletne kolekcje poszły ;D.

Jakbyśmy przypadkiem byli w dramatycznej sytuacji to się do Ciebie zgłoszę Cin. Ale raczej nie będzie to potrzebne ;)