Autor Wątek: Obowiązkowe rekwizyty pomocnicze na GG'08  (Przeczytany 865 razy)

Offline Fulko

  • Użytkownicy
  • Wiadomości: 573
Obowiązkowe rekwizyty pomocnicze na GG'08
« dnia: Czerwca 30, 2008, 11:47:59 am »
Na Grze Głównej, a także na innych grach wykorzystujących te same zasady (tj. mechanikę orkonową), każdy gracz powinien zaopatrzyć się w czerwoną wstęgę do oznaczania krwawienia. W przypadku zranienia należy się nią obwiązać (blisko miejsca zranienia, jeśli to możliwe), aby oznaczyć, że postać krwawi.

Zachęcamy również do przygotowania bardziej realistycznych oznaczeń krwawienia (od sztucznej krwi w ampułkach po barszcz czerwony...). Nie jest to obowiązkowe i nie zastępuje czerwonych wstęg, ale bez wątpienia da lepszy klimat.

Dodajmy, że czerwone wstęgi nie są tożsame z opatrunkiem: one oznaczają krwawiącą ranę. Jeśli chcemy, by nasza postać posiadała opatrunki, bandaże, szarpie itp. -- zaopatrzmy się w odpowiednie rekwizyty przed grą. Przykład: http://picasaweb.google.com/piotr.labenz/Orkon2007/photo#5089757502188425202

Wreszcie gracze, którzy spodziewają się, że ich postacie będą miały blisko do czynienia z niematerialnością lub Zielonym Cieniem proszeni są o zaopatrzenie się we wstęgi, odpowiednio, białe lub zielone.
They crossed the border an hour before dawn
Moving in lines through the day...