Autor Wątek: Porządki na forum  (Przeczytany 3575 razy)

Offline Mały

• Użytkownicy
Porządki na forum
« dnia: Lipiec 03, 2008, 02:40:30 pm »
Z przyczyn technicznych (i nie tylko) konieczne jest wysprzątanie forum
pod pojęciem sprzątanie rozumiem kasowanie wątków które nie wnoszą wartości merytorycznej za to wnoszą dużo do objętości bazy danych.

Ponieważ oczywiście nie jesteśmy w stanie dokładnie osądzić przydatności niektórych tematów proszę o sugestie użytkowników co nadaje się do wywalenia.

Na pierwszy ogień na pewno pójdą wątki OFFtopicowe - dobrym pomysłem będzie stworzenie autoczyszczącego się wątku do pisania bzdet, tak samo prawdopodobnie wątki odnośnie spotkań poza orkonowych.

Niestety dzięki wysokiej aktywności w niektórych działach, baza forum przybrała objętość która momentami uniemożliwia backup stąd konieczność wysprzątania zawartości.

Pozdr (i domyślam się że rozumiecie... inaczej forum pewnego dnia padnie i stracone zostaną istotne dla gry i konwentu informacje)
...We just dinged them!...

Offline Fulko

• Użytkownicy
Odp: Porządki na forum
« Odpowiedź #1 dnia: Lipiec 03, 2008, 03:06:13 pm »
Popieram:

1. usuwanie powstających na bieżąco wątków offtopicowych

2. systematyczne czyszczenie wątku "Wielki Offtop", np. po osiągnięciu przezeń 30 postów
They crossed the border an hour before dawn
Moving in lines through the day...

Offline Emilia

• Pierwszy oficer HSS Haryzma
  • Administrator
  • Użytkownicy
  • Evilia Cruella Skirmuntt
    • galeria
« Odpowiedź #2 dnia: Lipiec 03, 2008, 03:33:37 pm »

2. systematyczne czyszczenie wątku "Wielki Offtop", np. po osiągnięciu przezeń 30 postów

chyba stron?

Offline Mały

• Użytkownicy
« Odpowiedź #3 dnia: Lipiec 03, 2008, 03:52:28 pm »
Wydaje mi się że 30 postów to już dobra granica ;> nie sądzę żeby ponad 2-3 strony były konieczne ... ale na razie szukam automatu do robienia tego (i obawiam się że nie ma)
więc bardzo prawdopodobnie spadnie czyszczenie na moderatorów

EDIT:
Pozamykałem wiele wątków które wg mnie nadają się do kasacji, niektóre - spotkania krakowskie, śląskie etc. wyczyszczę na zasadzie wyzerowania wiadomości w nich - albo zostawienia kilku ostatnich stron

proszę o zgłaszanie ewentualnych uwag do jutra.
« Ostatnia zmiana: Lipiec 03, 2008, 06:28:16 pm wysłana przez Mały »

Offline Bestia

• Jajakobyły
  • Administrator
  • Użytkownicy
    • Konwent Fantastyki Steam&Sword
« Odpowiedź #4 dnia: Lipiec 03, 2008, 07:07:53 pm »
ta ta z zazdrości chcecie nam krakusy ;) kasować wątek bo więcej się dzieje na naszych spotkania co?  ;)

Offline Rafałsz

• Szyderca
  • Użytkownicy
  • Czołem!
    • Kompania Czarnej Dłoni
« Odpowiedź #5 dnia: Lipiec 03, 2008, 09:00:16 pm »
Ja bym postulował tylko umieszczanie informacji w tym temacie, które wątki wypadają tzn. chodzi mi o konkretne podawanie nazw. Jak wiadomo znalezienie czegoś jest prostsze niż stwierdzenie braku.
Graliśmy uczciwie, ty oszukiwałeś, ja oszukiwałem - wygrał lepszy.
Graliśmy uczciwie... 71:5

Offline PanciaUla

• Kapitan HSS Charyzma
  • Grupa Scenariuszowa
  • Użytkownicy
  • Liga AntyMisiowa/exGTS
« Odpowiedź #6 dnia: Lipiec 03, 2008, 09:17:02 pm »
Z uwagi na bezsensowne i nadaktywne zamknięcie wątku dotyczącego obciachowych awatarków piszę tutaj. Kowalu zmień z powrotem mojego awatara: asap.
Dziękuję z góry.
Archeolog, kostiumograf, rysownik, kapitan i DJ.

http://spiraldancestudio.deviantart.com/

Offline KOVAL

• Użytkownicy
« Odpowiedź #7 dnia: Lipiec 03, 2008, 09:51:16 pm »
Ula: masz odpowiedź w PW

Bestia: w odpowiedzi na twój postulat w innym wątku:
to ile jest miejsca pod tym serwerem? :)
ale zanim wywalicie to w kosmos to zróbcie backup :) może w przyszłości sam wątek uda się posklejać i przywrócić jak by nadeszły lepsze czasy. a przynajmniej jako wspominkę
właśnie jednym z głównych powodów robienia porządków jest to że baza się zrobiła za duża na zrobienie backupu
po prostu sie wykrzacza przy kolejnych próbach

EDIT:
Wydaje mi się że 30 postów to już dobra granica ;> nie sądzę żeby ponad 2-3 strony były konieczne ...
w offtopiku 3 strony to się potrafia zrobić w jeden dzień
więc żeby zachować możliwość jako takiego wglądu w przebieg bajdurzenia o pierdołach
IMO optymalnie warto by utrzymywać go w wielkości jakośtakoś między 5 a 10 stron
« Ostatnia zmiana: Lipiec 03, 2008, 09:54:58 pm wysłana przez KOVAL »

Offline Aliena

• Elfy żyją wiecznie...
  • Użytkownicy
  • Port wielki jak świat...
« Odpowiedź #8 dnia: Lipiec 03, 2008, 10:08:05 pm »
A nie lepiej przyjac proste kryterium wywalania trupow - czyli watkow przeterminowanych (mam na mysli oczywiscie te w Hyde Parku, a nie merytoryczne). Jesli cos ma date 2005 rok i nikt tam dlugo nie zagladal.... Wtedy bedzie wiecej miejsca na biezace bredzenie.
To bardzo poważna sprawa - nie mieć poczucia humoru.

"Za dwadzieścia lat bardziej będziesz żałował tego,
czego nie zrobiłeś, niż tego, co zrobiłeś" MarkTwain

Offline Mały

• Użytkownicy
« Odpowiedź #9 dnia: Lipiec 03, 2008, 10:26:35 pm »
dlatego przed wywaleniem pozamykałem większość historycznych wątków które moim zdaniem nadają sie do wywalenia - zrobienie listy tego to za dużo zachodu - możecie przejżeć co na forum ma status zamkniętego i ewentualnie zgłosić że "to nie bo ...." - inaczej nie widzę opcji - bo tego jest duuuzo zebym wklejał wszystkie liniki do jednego posta - co w tej chwili jest zamknięte (o ile nie jest aktualnym wątkiem zamkniętym z racji bycia ogłoszeniowym etc) jest przeznaczone do skasowania

@Bestia - jak koval napisał nie chodzi o miejsce na serwerze - ale skrypty forum gdy każę im robić backup wychodzą ostatecznie w timeout - zipowany zrzut zajmuje koło 10MB - czysty SQL zrzutu forum koło 30MB to jest całkiem sporo. Udało mi się zrobic backup z samej bazy ale tam trzeba podać dosć duzo parametrów - i tak na prawdę nie wiem co się stanie jak podam złe ;> np co zniknie z backupu więc wolałbym się trzymać funkcjonalności backupu z poziomu forum ... która jednak nie działa ;> bo wychodzi w timeout

Offline Zsa-Zsa

• Legendarna Biała Gęś
  • Administrator
  • Użytkownicy
  • koleżanka nie-sympatyczna
« Odpowiedź #10 dnia: Lipiec 03, 2008, 11:18:47 pm »
A może offtpowy wątek kasować co tydzień? On jest taki miły i pocieszny i taki pluszowy... I tak się do niego przywiązałam :) I już jesteśmy tak blisko pięćsetki :P

Popieram wyrzucenie wątków sprzed 3 lat, szczególnie, że i tak się ich nie daje czytać, bo nie ma polskich znaków - a zamiast nich są żadne znaki :P Ma to też tą dobrą stronę, że nie będzie się ucinać dyskusji "poszukaj sobie, gdzieś to jest w jakimś temacie sprzed dwóch lat". Choć zostawiłabym wątek o przedstawianiu się, to miła historia jest.
Ostatni krzyk, łabędzia nuta<br />I dalej nic w teatrze lalek<br />Ogólnie mówiąc - life is brutal<br />Poza tym wszystko doskonale.

Offline Mały

• Użytkownicy
« Odpowiedź #11 dnia: Lipiec 03, 2008, 11:22:17 pm »
przedstawiania się właśnie z tej racji nie zamknąłem i nie mam zamiaru kasować - szukanie na forum z jakiegoś powodu działa badziewnie i starych watków faktycznie z reguły nie rusza więc nadają się do wywalenia - dużo zostało tak oznaczonych (zamknietych) - choć w tematach świata, i mechaniki praktycznie nie zamykałem wiele chyba - to będize trzeba posprzątać ale po orkonie. I wg widzimisię nowej organizacji.

Offline Bestia

• Jajakobyły
  • Administrator
  • Użytkownicy
    • Konwent Fantastyki Steam&Sword
« Odpowiedź #12 dnia: Lipiec 03, 2008, 11:25:47 pm »
No chyba kwestia włączonego w ustawieniach indexowania, ale z tego co pamiętam było chyba wyłączone bo zjadało koszmarne ilości pamięci. Albo może ja jeszcze wywalałem stare indexacje żeby nie muliły forum... sam nie wiem.