Autor Wątek: Księga Magiczna  (Przeczytany 17273 razy)

Offline JeRzy

• Highly flammable
  • Użytkownicy
Odp: Księga Magiczna
« Odpowiedź #90 dnia: Lipca 25, 2007, 09:56:07 pm »
Na księgi magiczne jest mnóstwo efektowych sposobów, a każdy jeden tańszy od tego tomiszcza (chociaż fakt, prezentuje się ono zacnie).
"The problem is some people gonna try to convince you
That they know the answer no matter the question
Be wary of those who believe in a neat little world
Cause it's just fucking crazy you know that it is
Eh hee yeah amanaya yeaha yeah eh eh amana"

Dave Matthews - "Eh Hee"

Offline Majza

• Użytkownicy
  • Ten który chamem się zwie
    • http://www.lineage2.bo.pl
« Odpowiedź #91 dnia: Lipca 26, 2007, 03:28:29 pm »
Ja jestem dumny z mojej księgi która została zrobiona w bardzo prosty sposób, małym nakładem pracy, a i wygląda całkiem całkiem.
Przepis jest prosty: kradniemy młodszej siostrze segregator, oklejamy go materiałem (zwykłym, najtańszym w sklepie - ja miałem jakiś czarny, dobrze się to robi butapremem), kontury księgi oklejamy dodatkowo paskami skorzanymi wyciętymi z jakiejś starej kurtki z lumpeksu, całość ozdabiamy pasującymi dla nas bibelotami - jak "okułem" na około ćwiekami, ale można na np. kleju dokleić jakieś paciorki, pseudo plastikowe świecidełka itp. Efekt wydaje mi się bardzo miły dla oka.
W sam segregator wpinamy wcześniej namoczone w roztworze herbacianym kartki z gładkiego zeszytu.

Tu macie zdjęcie owej księgi (lata świetności ma ona jednak już za sobą - to jej trzeci orkon, a było dość... hmm... dokładnie eksploatowana).
« Ostatnia zmiana: Lipca 26, 2007, 03:35:21 pm wysłana przez Majza »

Offline Neo

• Ten ktorego nie ma
  • Użytkownicy
« Odpowiedź #92 dnia: Lipca 28, 2007, 10:09:40 pm »
Ja mam ksiege ktora ma grubo ponad 600 stron formatu A4 oprawiona juz..choc nie klimatycznie za bardzo. Na przyszły rok planuje zrobic z tego cos naprawde ciekawego. Musze skołować jeno odpowiednią mase plastyczna.
Kiedyś ludzie byli bliżej siebie. Musieli. Broń nie niosła daleko...<br /><br />71:5

Offline Aurra

• Użytkownicy
« Odpowiedź #93 dnia: Sierpnia 30, 2007, 02:48:34 pm »
Pozwolę sobie umieścić link do mojego sposobu na dość łatwą księgę magiczną http://www.monku.pl/aurra/node/25 . Zdobienia można dowolnie modyfikować, a głównym "pożeraczem kasy" jest tutaj oprawa w punkcie ksero - jeśli ktoś znałby metody własnoręcznego obkładania książek w twarde oprawy proszę o pomoc.