Autor Wątek: Bronie latexowe i rekwizyty larpowe nareszcie do kupienia w Polsce !!!  (Przeczytany 4506 razy)

Offline Megi

• Użytkownicy
Ostatnio na stronce Barda pojawił się dział dla larpowiczów obfitujący we wszelaką broń oraz rekwizyty. Na żywo sprzęt prezentuje się super .. naprawdę pierwszorzędna jakość. Kupiłam jeden z ich mieczy i mogę z czystym sumieniem powiedzieć, że są warte swojej ceny. Nareszcie mamy okazje podnieść poziom polskich konwentów :P

Link do stronki:
http://www.bard.pl/index.php?site=search&categoryQuery=63322&node=63322

Offline Bestia

• Jajakobyły
  • Administrator
  • Użytkownicy
    • Konwent Fantastyki Steam&Sword
Odp: Bronie latexowe i rekwizyty larpowe nareszcie do kupienia w Polsce !!!
« Odpowiedź #1 dnia: Lipca 09, 2008, 11:21:56 pm »
Cała ta broń na prętach i latexach jest do niczego, bo już zupełnie nic nie waży... Ja tam wolę ładnie zrobioną rurę, którą przynajmniej troszkę czuć w ręce.

Offline JeRzy

• Highly flammable
  • Użytkownicy
« Odpowiedź #2 dnia: Lipca 09, 2008, 11:34:43 pm »
Kewlar i kauczuk - niezły zestaw, faktycznie powinno być wytrzymałe. Ale ceny są makabryczne.
"The problem is some people gonna try to convince you
That they know the answer no matter the question
Be wary of those who believe in a neat little world
Cause it's just fucking crazy you know that it is
Eh hee yeah amanaya yeaha yeah eh eh amana"

Dave Matthews - "Eh Hee"

Offline varimatras

• Champion
  • Logistyka
  • Użytkownicy
  • Szyję buty,zabijam smoki !!!
    • Steam&Sword
« Odpowiedź #3 dnia: Lipca 11, 2008, 10:42:46 am »
Tak tylko zauwaz ze polowa osob to ludzie uczacy sie,zarabiajacy i w dodatku harujący ... Przyznam wykonanie super cena hmm na trochę wiecej niż przeciętnego orkonowicza jest ok.Tak czy siak jak to Bestia podsumował rury nie zastąpi jak narazie nic i wyrobów z KUZNI ZIELONEGO SMOKA :D (no może za 4lata jak gospodarka się poprawi) Inwestycja dobra bo posłuży trochę...Za to jak się zrobi samemu mieczyk,tarczę,sztylet i strój to nawet niektóre pomysły Farmera wysiadają :D
Zapraszam na nowy Konwent http://steamandsword.pl

Offline farmer

• Użytkownicy
    • Farmerownia
« Odpowiedź #4 dnia: Września 04, 2008, 06:40:28 pm »
Ja polecam te latexy... ceny sa znosne jak policzyć swoje koszta włożone w robienie bezpieczniaków co roku.  Bo wazne jest to że te latexy wytrzymują kilka lat. rdzeń sie nie połamie...... pianka wytrzymuje  dużo dużo dużo więecj niż otulina czy karimata.  (testowane)   
A rdzenie szklane czy weglowe wcale nie są takie super lekkie. Są porównywalne do pecefałki z kilogramem butaprenu - a są bardziej miękkie.
Zbroja fatazy jest tak dobra jak jej naramienniki

Offline Zielony

• Użytkownicy
    • http://forum.larpy.pl/
« Odpowiedź #5 dnia: Września 04, 2008, 09:03:02 pm »
miałem również przyjemność sprawdzić takową broń i powiem szczerze że jest średnio bezpieczna a jak na standardy orkonowe to myślę że odpada w przedbiegach (przynajmniej narazie póki wszyscy nie wpadną do łutowca z takimi gadżetami), myślę że organizatorzy mięli by ale do dopuszczenia takiej broni, na zachodzie na larpach tłuką się taką bronią non toper ale u nas nie wiem czy by to przeszło... :/ giwery są owszem genialne wizualnie ale naprawdę nie są miękkie jak stara dobra (edaina :P) otulina... :)
http://www.myspace.com/astonmartinipl !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! :)

Offline Vistim

• Szalony i Niezrównoważony
  • Promo
  • Użytkownicy
  • I think You know...
« Odpowiedź #6 dnia: Września 04, 2008, 09:15:15 pm »
Jeśli taka broń nie będzie przechodzić atestu na Orkonie, to oficjalnie stwierdzam, że nie zamierzam używać żadnej broni na znak protestu... Nie przesadzajmy, te bronie przechodzą testy bezpieczeństwa akceptowane w USA, gdzie ludzie potrafią pozwać firmę, za to, że im taka broń siniaka zrobiła, etc...
life sucks. music doesnt.

Offline Kajman

• Użytkownicy
« Odpowiedź #7 dnia: Września 04, 2008, 09:36:22 pm »
Kilka osób na Orkonie miało własnie te latexy. Chyba kontrola ze względu na klimatyczny wygląd i cene jaką musieli zapłacić gracze za nie przyznała atesty.

Offline farmer

• Użytkownicy
    • Farmerownia
« Odpowiedź #8 dnia: Września 04, 2008, 11:26:39 pm »
Kilka osób na Orkonie miało własnie te latexy. Chyba kontrola ze względu na klimatyczny wygląd i cene jaką musieli zapłacić gracze za nie przyznała atesty.

To potwarz i wyzwanie

:)
na orkonie były w tym roku bronie latexowe od conajmniej 3 producentów.
Polecam konkretną firmę bo właśnie te z barda są bezpieczne i przechodza atesty i są wytrzymałe.
Zbroja fatazy jest tak dobra jak jej naramienniki

Offline Neo

• Ten ktorego nie ma
  • Użytkownicy
« Odpowiedź #9 dnia: Września 04, 2008, 11:29:30 pm »
Jak dla mnie i tak największym mankamentem takich broni jest brak jakiegokolwiek wyważenia...porostu wyglądają ładnie i są w miarę bezpieczne..a o wyważeniu nie ma mowy.
Kiedyś ludzie byli bliżej siebie. Musieli. Broń nie niosła daleko...<br /><br />71:5

Offline Marcin

• Elfi Ras-Org
  • Użytkownicy
  • LOK'TAR!!!
« Odpowiedź #10 dnia: Września 04, 2008, 11:46:02 pm »
[...] nie zamierzam używać żadnej broni na znak protestu... [...]
To paru osobom ułatwi wysłanie cię do organizatorów po nową postać...:P Za pomocą mięciutkiej, karimatowej lub gąbkowej broni, jak przypuszczam...;D
"Did you think we hired you to fight in a tourney? Shall I bring you a nice iced milk and a bowl of raspberries? No? Then get on your fucking horse."

Offline apollyon

• Użytkownicy
« Odpowiedź #11 dnia: Września 04, 2008, 11:55:06 pm »
Ja tam nią trochę powalczyłem na flambergu i po mojemu sprawia wrażenie twardej i nieprzyjaznej ciałku, ale jak się nią walczy, to mocno sprężynuje, tak więc nawet najgorsze ciosy nie są bolesne... I w starciu na lateksy nie niszczy się tak szybko, ale w starciu z Taśmą owszem... i jest mega niewyważona- ba, wązy tak mało, że przy lepszym zamachu, łatwo ją wypuścić... a do tego robią ją o 20 cm krótszą niż nasze kategorie...
Bez szyn, Bez trakcji, napędzana ciałami grzeszników, niosąca terror i grozę, pędzącą na zderzenie z dobrem, ognistą wstęga zaznaczająca swoją drogę, wśród kłębów czarnego dymu, dając znać gwizdkiem parowym odjeżdża PKS- Piekielna Kolej Szatana<br />71:5

Offline Thorgrim

• Majster
  • Użytkownicy
« Odpowiedź #12 dnia: Września 06, 2008, 08:09:54 am »
Jak się na otulinę rzuci kilka warstw taśmy pakowej i dopiero na to powertape to trzeba bić bo jakichś ostrych krawędziach żeby otulina spękała :). Bądź używać tego bardzo długo i bardzo hardcorowo.

A co do wyważenia. To takie bronie się wyważa? A po co? O0
71:5

Offline JeRzy

• Highly flammable
  • Użytkownicy
« Odpowiedź #13 dnia: Września 06, 2008, 08:55:54 am »
Weź Ty się chłopie za tarczę schowaj z takimi pytaniami.  :P Otulinowa broń może nie jest ciężka, ale nawet przy tej wadze dobrze wyważoną o wiele szybciej i lepiej się posługuje. Zapytaj Krassusa, który ma w tym dużą wprawę.
"The problem is some people gonna try to convince you
That they know the answer no matter the question
Be wary of those who believe in a neat little world
Cause it's just fucking crazy you know that it is
Eh hee yeah amanaya yeaha yeah eh eh amana"

Dave Matthews - "Eh Hee"

Offline telefax

• Użytkownicy
« Odpowiedź #14 dnia: Września 06, 2008, 10:03:57 am »
JeRzy - co Ty wogole p...ostujesz... Latexy sa ultralekkie i megaszybkie. Duszkujac na Flambergu naprawde obawialem sie iz nastapi RZEZ, poleje sie jucha i bedzie dramat. Nie stalo sie tak (mam wrazenie) dlatego, ze bron byla nowoscia i czesc ludzi "obawiala sie jak bedzie". To ze nie bylo "finalowej bitwy o zamek" tez sporo pomoglo. Ponadto bron sluzyla jako pewien rodzaj ostrzezenia czy dopakowania niektorych NPC'ow, nawet kilkuosobowa druzynka bez broni czula respekt przed jednym wypasionym wojownikiem z dlugim mieczem (mimo iz krotszy niz tu).
Co do samej walki, uwazam, ze latexy sa duzo bardziej agresywne, tzn. przede wszystkim szybkie, typowa bula z Orkonu nie ma szans w starciu z czyms taki, kwestia jak waga i opor powietrza jest do policzenia wiec mam nadzieje, ze nikt nie bedzie sie do tego czepial. W kwestii potencjalnych zagrozen dodam jeszcze, ze zazwyczaj latwiej jest zrobic kuku szybciej poruszajacym sie obiektem gdy sila jest przekazywana na malej powierzchni niz "powolnym" walkiem z otuliny...
powyzsze informacje w k100% pokrywaja sie z rzeczywistoscia

zmeczenie jest fikcja