Autor Wątek: Bronie latexowe i rekwizyty larpowe nareszcie do kupienia w Polsce !!!  (Przeczytany 4538 razy)

Offline krassus

• Użytkownicy
    • Kompania Czarnej Dłoni
Odp: Bronie latexowe i rekwizyty larpowe nareszcie do kupienia w Polsce !!!
« Odpowiedź #15 dnia: Września 06, 2008, 10:13:05 pm »
Faxie, JeRzy nie pisze tu o typowej orkonowej bułce na kiju. Wyważenie broni nawet otulinowej, czy lżejszej, karimatowej - bardzo dużo zmienia. Fakt, potrzeba czegoś takiego jak technika (która i z niewyważoną bronią jest przydatna), żeby efekt był naprawdę widoczny, ale nawet laicy walczą lepiej bronią trochę cięższą od latexów, ale za to z doważaną rękojeścią. Trzymasz za środek ciężkości - broń jest superszybka, mimo, że nie tak lekka. Przy tym - bezpieczeństwo jest na tym samym, bułowym poziomie.

Jak zauważył Ape - niewyważona broń łatwiej wypada z ręki. Ktoś próbował się prawidłowo zastawic taką gumką? Ja próbowałem - trzeba dużo więcej siły, żeby zatrzymac cios sprężynującym, lekkim czymś, czego nie trzymasz za środek ciężkości i nie wypuścic tego lateksowego czegoś z ręki.
Jestem oazą spokoju...

Offline Thorgrim

• Majster
  • Użytkownicy
« Odpowiedź #16 dnia: Września 07, 2008, 10:31:34 pm »
No lata szybko to. I strasznie głupio to wygląda ;D

Znaczy takie machanie. Żeby nie było, że broń głupio wygląda ;)
71:5

Offline Wircyn

• Użytkownicy
    • Przemyska Gildia Fantastyki
« Odpowiedź #17 dnia: Lutego 09, 2009, 11:46:15 am »
Wykopuje temat z cmentarza bo chciał bym zapytać czy ktoś z was używał mieczy lateksowych równych producentów. Jaka jest między nimi różnica.
Chodzi mi o kryterium jakości i twardości.
Czy uważacie że jakieś rodzaje takiej broni mogą nie przejść orkonowego atestu ?